Mumsema

Küfür Etmek Gusül Abdesti Bozar mı

  • 19 Aralık 2021
  • 963 kez görüntülendi.
Küfür Etmek Gusül Abdesti Bozar mı
resmin alt tagı

Müslim

Selamün aleyküm değerli Hocam.(Cünüpken yada değilken) Alınan gusül abdesti; Esnasında,sırasında,arasında.(Gusül abdestine;başlarken,tamamlamadan,bitirirken,vb..) fiili olarak KÜFÜR ETMEK yadaküfürlü söz akıla Gelmesi ve içinden geçirmek( Kötü fikir,cinsellik, Kötülük,küfür,ŞİRK,Dini vesveselerin Akla gelmesi, vb..) sinirlenip ve öfkelenip, (suya,sabuna, sıcağa,vb..)Herhangi Bir şeye, kendi kendine(SESLİ,SESSİZ, İÇTEN,DIŞTAN,vb..) KÜFÜR ETMEK. Birinin ettiği küfürlü sözü Hatırlayıp,tekrar etmek,vb.. (hal,durum,fiil,ifa,vb..) Gusül abdestinin; geçerli, caiz ve sahih olmasına Engel olurmu? Hanefi mezhebine ve erkek kişiye göre, islami olarak.fetvanız nedir? Hakkınızı helal ediniz. Sevği,sayğı,selam ve dua ile kalın. Şimdiden Allah razı olsun. Allah’a emanet olunuz.


Mumsema

Aleyküm Selam Sevgili Kardeşim. Küfür etmek güzel bir davranış değildir burada hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Lakin küfür etmek gusül abdestini hiç bir şekilde bozmaz ve hiç bir mezhebe göre de bozamaz. Çünkü guslü gerektiren haller var ve bu haller arasında her hangi bir şeye küfür etmek diye bir kaide yok. (Cünüpken yada değilken) Alınan gusül abdesti; Esnasında,sırasında,arasında (Gusül abdestine; başlarken,tamamlamadan,bitirirken,vb) Senin yazdığın tüm hallerde güsül bozmaz sahihliğine engel olmaz.

Konu ile ilgili bir sorunuz varsa yorum kısmına konu dışında bir sorunuz varsa dini soru sor  yada Mahrem Soru Sor kısmına yazabilirsiniz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kendimi tutamıyorum
resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx