Mumsema

Küçükken Hırsızlık Yaptım Ne Yapmalıyım

  • 27 Ocak 2020
  • 1.700 kez görüntülendi.
Küçükken Hırsızlık Yaptım Ne Yapmalıyım

Hırsızlık Yaptım Allah Affeder Mi

Soru: Merhaba yaklaşık 14 – 15 yaşlarında iken halamın bir kaç altın bileziğini çalıp satmıştım. Çok ama Çok pişmanım geri ödemek istiyorum ancak şu an çaldığım şeylerin değerini bilmiyorum tahmini olarak fazlasını vermeye razıyım ama bunu ona söylemekten çok utanıyorum. Acaba kendisine altınını çaldığımı söylemeden hakkını versem uygun olur mu?

Cevap: Merhaba sevgili kardeşim inşallah Allah seni affeder. Halana söyleme artık çünkü günahlar ortaya çıkarılmaz, Allah’tan af dilemek gerekir. Onun bilmeyeceği ve görmeyeceği şekilde ona ulaştırabilirsin ve ona söylemek zorunda değilsin. Halana neyden hoşnut oluyorsa, ev hediyesi gibi bir hediye alabilirsin.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Meniyle mezi nasıl ayırt edilir
Bildir
guest

24 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Anonim

Hırsızlık yaptım pişmanım ne yapmalıyım Selamın aleyküm hocam. Şu an 16 yaşındayım lise 2 deyim orta 2 de yapılan kul hakkı hak sayılır mı? 2… Daha Fazlası »

Anonim

Küçükken hırsızlık yaptım günah mı
Bir arkadaşım 11 12 yaşlarında babasının cebinden izinsiz para aldığını söyledi ve ben bunun günahı çok mudur diye merak ettim.

Anonim

Küçükken yapılan hırsızlıklar günah mıdır Selamun Aleyküm daha ergenliğe girmemişken arkadaşımla bir sakız çalmıştım marketten küçük bir sakız olsa da o içimde kaldı şu anda… Daha Fazlası »

Anonim

Hırsızlık yaptım nasıl tövbe ederim Merhaba.Ben ilkokuldayken küçüktük tabi arkadaşlarımla bakkalardan felan sakız,şeker gibi şeyler çalardık. Ben bundan yıllardır vicdan azabı çekiyorum ne yapmam lazım… Daha Fazlası »

anomin

merhaba abi 10 yaşımda hırkızlık yaptım ama günah olduğunu bilmiyordum şeytana uydum annem öğrendi ondan sonra bir daha yapmadım su an 15 yaşımdayım ne yapmalıyım… Daha Fazlası »

11 12 yaşlarında hırsızlık yaptım

11 12 yaşlarından başkasından izinsiz eşyalarını yani oyuncak kalem gibi şeyleri alıp geri vermiyordum izinsiz alıyordum ne yapmam gerekir çok mu günahtır vicdan azabı çekiyorum… Daha Fazlası »

TheWinchestr

Merhabalar 15 yaşındayım marketten reddbull çaldım çok pişmanım ne yapmalıyım?

anonim

Küçükken hemen hemen 12 13 yaşlarında alışkanlık haline getirmiştim sürekli bir şeyler çalıyodum kimden ne kadar çaldığımı da hatırlamıyorum bile aklım yetmiyodu çünkü ama çok… Daha Fazlası »

anonim

benim kardeşim 3 yaşında bakkaldan sakız çalmış bilmeyerek.ve bende o sakızı yedim günah oluyor mu

turnisol

Merhabalar, Çok küçükken ergen bile değilken kuzenlerimle küçük bir avmye girmiştik. Değeri 5TL civarı olan bir oyuncak çalmıştık. Malesef kuzenimizin biri bu tür şeyleri çok… Daha Fazlası »

Yusuf

14-15 yaşlarındayken komsumum buğdayını calmıstım simdi çok pismanım ve helallik istemeye utanıyorum Allah beni affedermi

24
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx