Küçükken Hırsızlık Yaptım Ne Yapmalıyım 12


Hırsızlık Yaptım Allah Affeder Mi

Soru: Merhaba yaklaşık 14 – 15 yaşlarında iken halamın bir kaç altın bileziğini çalıp satmıştım. Çok ama Çok pişmanım geri ödemek istiyorum ancak şu an çaldığım şeylerin değerini bilmiyorum tahmini olarak fazlasını vermeye razıyım ama bunu ona söylemekten çok utanıyorum. Acaba kendisine altınını çaldığımı söylemeden hakkını versem uygun olur mu?

Cevap: Merhaba sevgili kardeşim inşallah Allah seni affeder. Halana söyleme artık çünkü günahlar ortaya çıkarılmaz, Allah’tan af dilemek gerekir. Onun bilmeyeceği ve görmeyeceği şekilde ona ulaştırabilirsin ve ona söylemek zorunda değilsin. Halana neyden hoşnut oluyorsa, ev hediyesi gibi bir hediye alabilirsin.

Bir önceki yazımız olan Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum “Küçükken Hırsızlık Yaptım Ne Yapmalıyım

 • Anonim

  Hırsızlık yaptım pişmanım ne yapmalıyım
  Selamın aleyküm hocam. Şu an 16 yaşındayım lise 2 deyim orta 2 de yapılan kul hakkı hak sayılır mı? 2 tane izinsiz bir malzeme aldım bu kermesten birde bakkaldan bakkal aniden helallik almalı mıyım yaşım küçük müydü orta 2 de. Tövbe etsem olur mu kermesten anıyı tanımıyorum geldi gitti ?

 • Mumsema Yazar

  Aleykum selam kardeşim. Sanırım o yaşta ergenlik yaşına girmiş oluyorsun. Kermesten aldığının yerine bir hayır yap bir sadaka ver. Bakkaldan aldığını ise geri ödemen gerekir.

 • Anonim

  Küçükken hırsızlık yaptım günah mı
  Bir arkadaşım 11 12 yaşlarında babasının cebinden izinsiz para aldığını söyledi ve ben bunun günahı çok mudur diye merak ettim.

 • Mumsema Yazar

  Merhaba kardeşim. Böyle bir şey kesinlikle doğru bir şey değildir. Baba olsa bile bunun yapılmaması gerekir. Ancak ergenlik yaşından önce olduğu için öyle bir mes’uliyeti olmasa da tekrar etmemesi gerekir.

 • Anonim

  Küçükken yapılan hırsızlıklar günah mıdır
  Selamun Aleyküm daha ergenliğe girmemişken arkadaşımla bir sakız çalmıştım marketten küçük bir sakız olsa da o içimde kaldı şu anda o onlardan gidip helallik almak istiyorum fakar dükkan kapandı . ne yapmalıyım

 • Mumsema Yazar

  Aleykum selam kardeşim. Çocukken günahtan habersiz çağında yaptığın hırsızlıktan sorumlu değilsin. Aklın ererek yaptıysan onlar adına bir yere hayır verebilirsin.

 • Anonim

  Hırsızlık yaptım nasıl tövbe ederim
  Merhaba.Ben ilkokuldayken küçüktük tabi arkadaşlarımla bakkalardan felan sakız,şeker gibi şeyler çalardık. Ben bundan yıllardır vicdan azabı çekiyorum ne yapmam lazım nasıl telafi edebilirim.

 • anomin

  merhaba abi 10 yaşımda hırkızlık yaptım ama günah olduğunu bilmiyordum şeytana uydum annem öğrendi ondan sonra bir daha yapmadım su an 15 yaşımdayım ne yapmalıyım ve günah mı evet günah hırzlıklık ama bilmiyordum cidden allahım sen beni afet yarın allah izin veirse namaza başlığıcam tövbe edersem allah afader dimi abi biliyorum cezamı çekiğicem

 • 11 12 yaşlarında hırsızlık yaptım

  11 12 yaşlarından başkasından izinsiz eşyalarını yani oyuncak kalem gibi şeyleri alıp geri vermiyordum izinsiz alıyordum ne yapmam gerekir çok mu günahtır vicdan azabı çekiyorum çok pişmanım