Mumsema

Kasılma ve orgazm gusül gerektirir mi?

  • 08 Mayıs 2021
  • 3.595 kez görüntülendi.
Kasılma ve orgazm gusül gerektirir mi?
resmin alt tagı

Kasılma ve orgazm gusül gerektirir mi?

unikaa
Dün aksam yatagimda toilettim geldi kalkmaya erimdim ve uykuya daldim , ondan sonra 2 kasilma ile kalktim . ve devam uyudum , sabah kaldığım da meni var mi yok mu diye bakmadim toilett sen sonra da akıntı. Gördüm ama meni değil mi diye bakmadim. 2 kere kasilmak orgzm mi gusül mi alman gerek?


Cevap: 2 kasilma ,gusül?

Şema
Kasılma olsa da meni çıkmamış ise gusül gerekmez


Cevap: 2 kasilma ,gusül?

unikaa
Toilettden sonra Akıntı geldi. gelmesi nomal de meni mi değil mi ona bakmadim @Şem’a bide saclarimda küçük küçük düğümler var husule engel mi ?


Cevap: Kasılma ve orgazm gusül gerektirir mi?

Şema
Tuvalet akıntısı meni şüphesi varsa gusül al
Saç düğümlerini çöz Gusülden önce


unikaa
Ama çözülmes . kesmek yada koparmak lazım .tek tek ssaclarimda . minacik


Şema
Mutlaka bir çözümü vardır


unikaa
Çözülmüyor. Sanırım Anlatmadım Tek tek saçda tek tek minicik düğümler var hepsini tek tek çözersem saatler sürer


Şema
Bir hocaya canlı gösterip bilgi alabilirsin
Müftülüklerde bayan ve erken hocalar her zaman yardımcı olurlar


Kayıtsız Üye
Heyecanlı bir şey düşündüğümde(namahrem şey deyil) bazen karın bölgede falan kasılmalar oluyor bu gusül gerektirir mi?


Şem’a
her kasılma gusülü gerektirmez sadece meni çıktığında gerekir. Meni çıkınca orgazm olunur.

resmin alt tagı

bir kız
Kasılma olsa ama doyum vb olmasa yani sadece kasılma bu yine mast günahı vb sagılır mı çünkü kasılma düşünce ile olabiliyor ve bu şekilde meni gelebilir mi sadece düşünülüyo ve kasılma oluyo orgazm vb bu mümkün mü

Kadında karın bölgesinde kasılma olsa düşünceden dolayı falan dha sonra şeffaf 1-2damladan fazla kokan meni gbi kokuyo olablr bi sıvı gelse gusül gerekir mi?

Lütfen yardım edin BN zaten vesveseli bir insanım ve bu durumuda çok takıyorum BN bişey düşünsem vb kasılma oluyo evet meni ve mezi benzemez ama bnm durumum karışık mezi gbi görünüyordu şeffaf yapışkan ama meni şeklinde kokuyodu ve kuruyınca sarı rengine benzedi BN ne yapmm lazm gusül almalı mıyım nasıl ayıry edeceğim hergün gusül almak gereği duyuyorum orgazm olmadım sadece karnımda kasılma oluyo eğer zevk almışsam 2-3saniye oda büyük olasılıkla şehvetti pek zevk gbi değildi biliyorum bu konuları konuşmak günah ama gerçekten bunun ne olduğunu bilmiyorum yardım edin! (Kızım)


arifselim
Meni ancak orgazm olunca çıkar. Senin bütün bu anlattıkların kesinlikle mezidir. O kasılmaların kadınlarda veya kızlarda olması normaldir ve orgazm değildir. Orgazm demek, şehvet hissinin en üst kısma ulaştığında meninin boşalması ile meydana gelir. Kendine boş yere vesvese etme. Meni asla öyle kolay kolay çıkmaz. O renklerin öyle görünmesi kadında yine normal bir şeydir.


Kayıtsız Üye
Peki herhangi cinsel bişey hayal edilmeksizin şehvet duygusu kendiliğinden veya kişinin yine bişey hayal etmemek koşuluyla kendi kontrolünde doruk noktasına ulaşırsa ve yoğun kasılmalar olursa ve meni gelmezse gusül gerekir mi? Bu orgazm olmak sınıfına mı girer yoksa sadece yoğun kasılma mı olur ?


arifselim
Cinsel doyuma ulaşması demek zaten cünüp olması ve meninin gelmesi demektir. Meni dışarı çıkmasa bile bu şekilde yaşayan bir kadının gusül abdesti alması gerekir. İster hayal etsin etmesin ama bu bir cünüp olma halidir.


Kayıtsız Üye
Kasilma ve bunun da sonucu zevk,Sehvani film izlemek, kötü hayal kurmak ,erkeklerle konuşmak sonucu gibi gibilerin sonucunda ıslaklık olussa , meni mi mezi mi deyi de bilmesek safiilere göre bunlar gusül gerektirir mi cildiricam vesveseden, (kızım )


ACİLSERVİS
Bu tür durumlarda mezi gelir. Sen yinede forumdaki meni ve mezi konularını oku. Çokça konu var


Kayıtsız Üye
Tam emin degilim ama hayalet orgazm oluyor olabilirim.Durup dururken oluyor.Gunde 1 defa,2 defa olabiliyor.5 saniyelik bir sey geliyor.Istemeden birdenbire geliyor.Bu durum gusül gerektirir mi?Lütfen Hanefi mezhebine gore yazin… Teşekkür ederim.


ACİLSERVİS
Sadece meni çıkışı ile cinsel ilişki gusül gerektirir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cuma Günü Mastürbasyon Yaptım Günahı Fazlamı Veya nedir ?

mincer
Selamun aleyküm. Ben gece uyumadan uykuya dalacağım sırada sürekli irkilerek ve birseyler hissederek uyanıyorum. Bugün de aynısı oldu. Sabah namazına kadar 20 dk uyuyum dedim. 2 3 kere irkilerek uyandım. Bir şeyler de hissettim. Uyumadan önce de şehvet hissi var gibiydi zaten. Ama tam ne hissettim bilemiyorum. Orgazm oldum mu bilemiyorum. Kasılma olmadı galiba ya da 1 2 kere falan oldu. Sonra kalktım. Olmadım vesvese yapmayayim diye gusül almadım. Sabah namazını kıldım. Ama şimdi emin olamadığım için gusül almak istiyorum. Sabah namazını da gusulsuz kılmış gibi hissediyorum. Üstelik sular da kesik ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardım edin. Gusül almam gerekir mi? Hiçbir şey düşünmeden de oluyor bu. Bu sefer kitap okuyordum. Çok az cinsellik vardı. Sonra hemen attım kafamdan böyle oldu. Arabada yolda uyuklarken falan da hep oluyor sürekli gusulsuz geziyormuşum gibi geliyor.


Tohat
Ve aleyküm selam. Rüya görmeniz veya şehvet hissetmeniz gusül gerektirmez. Önemli olan ıslaklık görmüş olmanızdır.


mincer
Selamun aleyküm. Ben taharet alırken ister istemez parmağım fercin içine girmiş oluyor. Ama fazla gitemez zaten bekarım. Ama yıkarken şehvet hissediyorum. Dikkat edince daha fazla hissetmeye başlıyorum. 2 gündür 4 kere gusül aldım en ufak bi şehvetlenme olsa meni çıktı mı diye düşünmeye başladım otururken de oluyor bu namazdayken de durup dururken bir seyler hissediyorum. Sürekli gusül alma ihtiyacı hissediyorum. Böyle durumlar gusül gerektirir mi? Şehvetlenmek gusül gerektirir mi


ACİLSERVİS
Sen hissediyorsun diye din sana uyacak değil. Sen dine ayak uyduracaksın. Bu gusüllerin bir anlamı yok sadece kendine eziyet ediyorsun.


mincer
Selamun aleyküm. Bugün yine gusül aldım çıktım. Giyindim falan derken akinti geldiği için tekrar taharetlendim. Güzelce yıkandım hiçbir sey yoktu. Sonra kurulayayım dedim. Yanlışlıkla elim kaydı biraz sert sildim ve bastırmış oldum. Ve yine şehvet hissettim. Namazımı da kıldım ama tekrar gusletmelimiyim bilmiyorum. Bu kadının fercine parmak girdiğinde veya diğer durumlarda gusül gerektiren şehvetten kasıt hep orgazm olma durumu mudur? Şehvet hissetsek ama olup olmadığımızı tam anlamasak napmamız gerekir? Gusül gerekmesi için orgazmı kesin olarak hissetmek mi gerekir?


Omer Faruk
Selamün Aleyküm,

Kardeşim şeytanın en büyük oyunlarından birisi “vesvese”dir.

Erkek’te tam boşalma ya da kadının cinsel organına tam dahil olma durumu, kadının da orgazm dediğimiz anı yaşaması ya da erkeğin cinsel organının tam olarak dahil olma durumunda gusül abdesti gerekir.

Bunun dışında gelen akıntı, cinsel organın sulanması, mezi (erkekte) gibi sebeplerden dolayı yalnızca abdest tazelenir, gusül abdesti alınmaz.

Amelde, Vesvese Hanefi mezhebine göre “mekruhtur”… Yukarıda yazılanlar dışında fazla kurcalamak dininizde sevabınızı artırmaz, hem sizin için hem de çevreniz için eziyete dönüştürür. Bu da kul hakkı demektir.

Allah’a emanet olunuz.


Kayıtsız Üye
Bir şey sormak istiyorum bayanım bekarım zina tehlikesi diye istimna yaptım ama su çıkmadı gusül gerekli mi değil mi ? Bildiğim kadarıyla istimna gusül gerektiriyor birde orgazm el değmeden olur diyen arkadaşlar var bu nasıl oluyor durup dururken istimna yapmadan bir insan orgazm nasıl olur ben otururken bazen avret mahalim çok gıdıklanıyor orgazm gibi sürekli bunu yaşıyorum bu orgazm sınıfına girer mi ve böyle bir durumda sürekli gusül mü alacağım ?


Kayıtsız Üye
Ben de bekarım ve bayanım ayni durumdan şikayetçiyim.bikac kere istimna yaptim ama yapmamaya karar verdim.bazen durduk yerde avret yerim gıdıklanir gibi oluyo tatli bi haz hissediyorum.şuan bunu yazarken dahi ellemeden bile haz hissediyorum bu durum gusulümü bozar mi buna lütfen cevap verin çünkü sürekli gusulsüz oldugumu düşünüyorum


Kayıtsız Üye
Kardeş hoca cevap vermiyor aynı kişi olduğumuzu düşünüyor o yüzden farklı insanlar soruyor bu soruyu biraz kavrayın artık şeytan uğraşıyor meni varsa gusül gerekir diyorlar ama meniyi ayırt edemiyoruz çünkü istimna yaptığımızda sarı gelmiyor buradaki İnsanlar bu yüzden bu kadar soru soruyorlar meniyi tam olarak idrak edemedikleri için meni varsa gusül al,yoksa alma kardeş bu arada gıdıklanma demişsin aynısı bende de oluyor gıdıklanma sürekli oluyor yani günlük hayatımı zehir etti artık engel olmaya çalışsamda olamıyorum bunun çıplaklıkla ilgisi yok otururken yatarken gıdıklanma bende de oluyor tek sen değilsin merak etme ama hocamız aynı insan aynı soruları sorup sorup duruyor diye cevap vermiyor nereden biliyorsunuz aynı insan olduğunu lütfen Allah aşkına yapmayın demek ki herkesin başına geliyor bunlar cevap vermemek ayıptır sabırlı olup cevap vermelisiniz Allah sabırlı olanları sever bunu da unutmayın selametle….

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Banyoda cinsel ilişki caiz midir?

Omer Faruk
Gençler,

İstimna (mastürbasyon) kişinin bilerek kendini tatmin etmesidir. Bunun sonunda erkeklerde de, kadınlarda da “kasılma” sonucu bir sıvı gelir. Bu sıvının gelişi erkeklerde hemen olurken, kadınlarda 30 dakika sonra veya çok az gelebilir. Eğer istimna neticesinde kasılma ve rahatlama (orgazm) hissettiyseniz sıvı gelmese bile gusül almalısınız. Elinizi cinsel organınıza dokunmadan sırf film izleyerek, düşünerek ORGAZM olunmaz. Bu durumda gelen sıvı meni değil mezidir. Mezi ise yalnızca namaz abdestini bozar.

Fakat bazı cinsel hastalığı olanlar bundan hariçtir. Bu tür cinsel hastalığı olanlar hiç dokunmadan sık sık “kasılarak” orgazm olurlar. Bunlar da mazeretlidir, yalnızca namaz abdesti almaları yeterlidir.

Gençler, unutmayınız hak ile iştigal etmeyeni batıl istila eder” diyor imam şafii… Bu tür duygulara kapılmamak, kendinizi korumak için enerjinizi hak yöne harcayın. Yardım kuruluşlarına katılın, annenize yardım edin, babanıza yardım edin, olmadı komşunuza yardım edin. Ama sürekli meşgul olmaya çalışın. Bu meşguliyet hem size kalite kazandırır hem de haramdan uzak tutar.

Allah yardımcınız olsun, imtihanınızı kolaylaştırsın…


Kayıtsız Üye
Merhaba iyi günler bayanım. ben hiç dokunmadan kasılıyorum ve bu sürekli oluyor bu gusül abdestini gerektirir mi.Dokunmadan hastalık yazmışsınız henüz doktora gitmeye zamanım olmadı bu yüzden hastalık mı değil mi bilmiyorum yani özüre giriyor mu bilmiyorum ne yapmam lazım bu orgazm grubuna girer mi ?
Birde kusura bakmayın ama bir arkadaşın bana mezi de de kasılmalar olur dedi doğru mudur yani mezi gelirken kasılma olur mu ?


Omer Faruk
Kardeşim, dokunmadan orgazm olmaz, oluyorsa cinsel hastalıktır. Bu çok sık tekrarlar, PSAS yani Sürekli Cinsel Uyarılma Sendromu . Bu tür hastalığı olanlar günde en az 10 defa herhangi bir hayal, sembol, ses ile ilişkili olarak orgazm olurlar. Bu istekle değil engellenemeyen bir durumdur. Bu tür kasılmalar mazaret sınıfına girer. Arkasından akıntı gelirse yalnızca normal abdest yeterlidir. Akıntı yok abdestiniz zaten bozulmuş olmaz.

Bu tür rahatsızlığı olan bayanlar, çoğunlukla evlendiklerinde dengeleniyorlar. Rabbim hayırlı, helal kısmetler nasip etsin.


Kayıtsız Üye
Hocam benim ki 2-3 defa oluyor kasılıyor ama psas olduğunu düşünmüyorum çünkü bir şey hayal etmiyorum veya ses duymuyorum hayalsiz meydana geliyor ilginç doktora göründüm sordum ama ilginç buldu ne olacak bilmiyorum umarım bu şey kuruntundan ibarettir.Merhametli yaradan affeder inşaAllah.


Kayıtsız Üye
hocam merhaba ben de bayanım ve bekarım.28 yasındayım.bir zamnlar istimna yapmıştım artık yapmıyorum.istimna sırasında o zevki tattığım için gusül alırken cinsel organıma dokunmadan bile tatlı bir haz aldığımı hissediyorum.günlük hayattada oluyo bi kıpırtı istek ve ara ara haz duyuyorum.nişanlımla konuşurken bile isteğe geliyorum haz duyuyorum.artık her gusulden sonra bu şekilde hisseder oldum ve sürekli gusül yeniliyorum.bu dutum gusulu bozar mı

kardeşim benim de hayatım resmen zehir oldu.bunu yaşamayan anlayamaz.ara ara istek oluyo ben de gece yatarken nişanlımla konuşurken isteğe geliyorum gıdıklanma ve haz hissediyorum günlük hayatta otururken bile oluyo.bazen hayal etmesem bile haz duyuyorum.ama elim kesinlikle organıma gitmiyor sadece düşünceyle yada durduk yere haz oluyor. bazen akıntı geliyor bazen gelmiyor. meniyi meziyi ayırt edemediğimiz için bu durumdayız.Bu durumdan muzdarip çok insan var demek ki. Allah yardımcımız olsun


Omer Faruk
Kardeşlerim, tekrar tekrar söylüyoruz. Cinsel organa bizatihi ya da herhangi bir araçla dokunmadan orgazm olmaz. Gelen sıvı kesinlikle meni değil mezidir. Lütfen artık vesvese etmeyin. Bu başlık altında yazılanlar yeterlidir. Fazla vesvese sizi dininizden eder. Allah bu durumu atlatmanız için felak ve nas suresini sizin gibileri uyarmak için indirmiştir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Farz-ı Kifâye Nedir ?

Kendi kendinize düşünerek, konuşarak temas olmadan orgazm olmaz. Rabbim hepimizi helali talep edip ona sabredenlerden eylesin…


Kayıtsız Üye
Kısacası şöyle söyleyelim arkadaşlar orgazm demek şehvetin en üst zirvesidir iki saniyelik olmaz o iş zirve yani çok kasılma olur çok yorulma olur iki gıdıklanma ve iki kıpırdanma gibi olmaz ayrıca o anda yani orgazm anında kalp hızlanacak terleme oluşacak bunları yaşamak iki saniyelik olamaz eğer iki saniyede orgazm olabilir diyorsanız bence doktora görünün derim normal değil bende anladım vesvese olduğunu iyicene okudum ve anladım mantıklı da yani zirve ne demek sizce haz duydum veya gıdıklanmayla zirve mi olur bendede dün mesela otururken avret mahalimde sanki cinsel organım titredi 2 saniyelik bayanım söylemek istemiyorum o uyarı veren organım 2 saniyelik titredi bunun için şimdi gusül mü alacağım benim iradem dışında oluştu ayrıca bunun için gusül mü alacağım zirve olmadı ki neden gusül gereksin. GEREKMEZ


Kayıtsız Üye
İyi günler ben bir şey soracağım bu soru bel ki sorulmuştur ama içim hiç rahat değil bugün banyodan çıktım çıktıktan sonra afedersiniz giyindikten sonra kilodumda su gördüm kalbim çok hızlanmıştı şehvet gibiydi banyoda da su avret mahalime deyince tuhaf oluyorum bu su ondan mı çıktı yani şehvet gibiydi el değmedim ama suyla yıkayınca etkilendim ne yapmam lazım kasılma titreme olmadı sadece kalbim hızlı attı bu orgazm mıdır ?Teyemüm alsam olur mu su deyince çok kötü oluyorum ama gusülde avret mahali yıkanması şart nasıl yapacağım yardımcı olur musunuz soğuk suyla yıkadığım halde çok etkilendim ?


ACİLSERVİS
Bir Müslümanın banyoda suyun içindeyken teyemmümden bahsetmesi ne acı. Bu cehalet nereye kadar Müslüman. Diğer sorularına onlarca kez cevap yazdık cevap yazsakta yarın yine sorarsın acilen evlenmen gerekir.


Kayıtsız Üye
Hocam bir şey sormak istiyorum ben bugün bir şeyler dinlerken kasıldım ama şehvet kesinlikle olmadı şehvetlenmedim ama sadece afedersiniz önden ve arkadan kasıldım sonra kaygan bir sıvı gelmiş bu nedir hocam mezi veya meni diyeceğim ama şehvet hiç olmadı yani cinsel bir şey düşünmedim ki ne yapmalıyım gusül almalı mıyım ?


ACİLSERVİS
Sen kendinden ne çıktığını bilmiyorsan başkası senden ne çıktığını nasıl bilsin. Bu ve diğer sorularına bakacak olursak vesvese hastalığın var ve gereksiz yere kendine sorun çıkarıyorsun.


Kayıtsız Üye
Merhabalar. Allah rızası için cevap verin . Ben bir genç kızım .aslında bunu sormaya utanıyorum ama sormaktan başka bir çarem yok. Ben akıntısı olan bir insanım bazen bu akıntılar sarı veya beyaz olabiliyor . Herhangi bir dizi felan izlerken veya aklıma bir şey geldiğinde kasılma gibi şeyler oluyor ve ben bu mezi mi meni mi hada akıntımi ayırt edemiyorum internetten araştırdım fakat renk falan söylemişler yok şu renk bu tek şehvettir şudur budur kafamı bu yüzden çok karıştırdım bendeki bu kasılma kendimi değişik hissetmeden dolayı gusül almam gerekir mi lütfen yardım edin artık kendimi kötü hissediyorum camasirimi değiştirip namaz abdesti alıp ibadetine devam ediyorum çünkü emin olamiyorum cevaplarsanız çok sevinirim


ACİLSERVİS
Gusül sadece meni geldiğinde alınır. Gusül durduk yere gelmez. İlişki, mast veya rüyalanma ile gelir.


Kayıtsız Üye
Merhaba benim sorum idrarımı tutarken zevk almış gibi oldum kısa süreli beş saniye sürdü ama istemeyerek oldu lavobaya gittim bir akıntı olmadı. Gece yaşadım bu olayı aklıma gelen cinsel düşünceler de etkili olmuş olabilir mi aklıma geliyor yatarken.Gusül gerekiyor mu bu durumdan dolayı.
Vesveseli biriyim ve sürekli bu aralar cünup olduğumu düşünüyorum.


kasılma gusül gerektirir mi, kadın kendi kendisine boşalırsa gusül gerekir mi, orgazm

resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Z.H.

Önceki yorumlarda bahsi geçmiş ama bir ayrıntıya değinerek sormak istiyorum, gün içinde birden fazla kez, cinsel bir düşünce veya cinsellik düşündürecek herhangi bir şeye bakmadan,… Daha Fazlası »

hacibayram

Meni ise kesinlikle gusül şart ama eğer akan sıvı mezi ise güsul gerekmez

Acil

eşinle ilişkiye girmeden sevişerek rahatlarsan gusül gerekirmi?

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx