Mumsema

Kafire Kafir Demeyen Kafir Olur mu ?

  • 22 Mart 2022
  • 729 kez görüntülendi.
Kafire Kafir Demeyen Kafir Olur mu ?

İsimsiz:

Selamun aleyküm hocam aklıma çok takıldı biraz değişik bir soru ama aklımı çok kurcaliyo hocam biliyorsunuz ki ukrayna ve rusya savaşı var bir tanidigimda putin Allah’a nasıl hesap verecek dedi bende içimden putin kâfir değil mi dedim şimdi kâfire kâfir demeyen kâfir olur mu?(kendimi çok izah edemedim kusura bakmayın)


Mumsema:

Aleykümselam sevgili kardeşim şimdi aslında sen bir sorunun içinde iki soru sormuş oldun ve bu sorularına şöyle bir açıklık getirmek gerekirse;

Kafirler de Allah’a hesap verecektir sevgili kardeşim ilkin bu konuda bir ittifak edelim. Kafirler de amellerine göre cezalandırılacaklartır.

Örnek vermek gerekirse (konu daha iyi anlaşılsın): Şeytan da bir kafirdir ancak en büyük azap ona verilecektir. Çünkü en büyük günahlara düşen odur ve bu yüzden normal bir kafirden daha büyük bir azap verilecektir şeytana.

Cennet nasıl kat katsa ve mertebesi en yüksek olan (Peyagamberimiz) cennetin en güzel nimetlerinden faydalanacaksa cehennem de kat kattır kafir dahi olsa günahı en çok olanlar (firavun yada şeytan gibi) bunlar hesaba çekildikten sonra en çok azabı görecek kişilerdendirler.

Şimdi senin konunda arkadaşının söylediği sözde bir sakınca yok Putin Allah’a nasıl hesap verecek derken çok günah işledi nasıl o günahlarının hesabını verebilecek ? demiştir. Yani putin Müslümandır gibi bir iddiada bulunmadı.

Bir diğer soruna cevap vereyim Kafire Kafir Demeyen Kafir Olur mu ? : Kafir olduğunu bildiği kişiye tutup Müslüman derse tabiki küfre düşer. Yani kafire kafir demeyen bir insan küfre düşer.

Konu ile ilgili bir sorunuz varsa yorum kısmına konu dışında bir sorunuz varsa dini soru sor  yada Mahrem Soru Sor kısmına yazabilirsiniz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Allah'a has olan isimler
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx