Mumsema

İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor

  • 09 Mayıs 2021
  • 1.482 kez görüntülendi.
İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor
resmin alt tagı

İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor

qwert12380
İstimnaya tövbe ettim ama bir türlü dayanamıyorum.Sizce tövbe ederek yanlış mı yaptım? Anladım ki evlenene kadar bu istimna bırakılamaz.Kesin tövbeyi bozacam yani.İlk 1 hafta rahat fakat sonrası işgence.Nereye baksak hep haram şeyler.Dışarda, internette, TV’de hatta PC oyunlarında bile açık şeyler çıkıyor.İlk 1 haftadan sonra derslere bile konsantre olamıyorum.Rüyada ihtilam olsam sorun çözülcek ama olmuyor.En son tam 23 gün dayanabildim ama içinde karşı cinsin bulunduğu rüya bile göremedim.Tövbeyi burada bozdum.Zaten normal rüya da çok az görüyorum.İçinde karşı cinsin olduğu rüya görünce de rüyayı gerçek sanıp zina yapmaktan kaçındığım veya utandığım için rüyada ihtilam olamıyorum.Genellikle ise rüyada olduğumu anlıyorum.O zaman da rüya bozuluyor.Rüyada olduğumu anlar anlamaz her yer aniden kararıyor ve genellikle kulaklarımda bir çığlık sesi duyuyorum.İhtilam olamayınca da ne namazlarımı düzgün kılabiliyorum ne de oruç tutabiliyorum.Uzun süre meni birikince namaz kılarken mezi çok kolay geliyor ve sürekli namaz abdestimi yenilemem gerekiyor.Nafile oruç da gerçekten işe yaramıyor.Zaten kolay acıkan biri değilim.Oruçlu olmayınca bile daha çabuk acıkıyorum.Konuya gelirsek istimnaya ettiğim tövbeyi bozdum ama çok pişman oldum.Yine tövbe ettim ama yine bozacam.İçimden keşke hiç tövbe etmeseydim, böyle daha günah oluyor diyorum.Evlenene kadar yapmamak büyük başarı gerçekten.Benim sınırım en fazla 20 gün.O kadar yapmadıktan sonra göz zinasına inanılmaz bulaşıyorum.Ne yapacağımı da bilmiyorum.


arifselim
Selamun aleykum kardeşim. Bu anlattıklarınız sizi yinede haklı yapmaz. Öncelikle şu bilinmelidir ki istimna bir zaruret değildir. Ancak alışkanlık haline getirdikten sonra terketmesi çok zordur. Belli bir süre sonra vücut kendini ayrlayabilmektedir. Daha güçlü bir iradeye sahip olmak için gayretli olun. Daha çok dua edin ve daha çok zikirle meşgul olun. Namazlarınızı mazeretsiz asla cemaat dışında kılmayın. Bu konuda çevre ve meşgul olduğun şeyler çok önemlidir.


Cevap: İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor

Saif Al-Din
Anladım ki evlenene kadar istimna bırakılmaz diyerek kendini kandırma, bırakanlar çok fazla. Nasıl yaparsın bilmem, herkesin yapısı farklı, ama en büyük problemin “ben bırakamam ” diye düşünmen.
Bu şey aklına geldiğinde, aklından gidene kadar eline sahip çıkman gerek bu kadar basit, eğer yapmazsan ölmeyeceksin nasılsa.


Cevap: İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor

Athetürk
31 çekmek günah değildir.Ufak günahlardandır Kur-an’da böyle birşeyden bahsetmiyor.,..


qwert12380
< Anladım ki evlenene kadar istimna bırakılmaz diyerek kendini kandırma, bırakanlar çok fazla. Nasıl yaparsın bilmem, herkesin yapısı farklı, ama en büyük problemin “ben bırakamam ” diye düşünmen.
Bu şey aklına geldiğinde, aklından gidene kadar eline sahip çıkman gerek bu kadar basit, eğer yapmazsan ölmeyeceksin nasılsa. >

İlk başta bırakmak inanılmaz kolay geldi.Ama ilerleyen zamanlarda normal bir insan gibi rüyalanamadığım için meni birikiyor.Bu yüzden de mezi çok kolay gelip namaz abdestim bozuluyor.İstimna yaptıktan 1 hafta sonra namaz kılarken zorlanmadım.Ama sonra oturup kalkarken mezi geliyor veya geliyor gibi oluyor.Cemaatle sıkışık oturduğumuz için kolaylıkla mezi geliyor ve abdest bozuluyor.Namazın ortasında namazı ve cemaati terketme durumum da yok.Ayrıca istimnayı bırakanlar haftada 1 ihtilam oluyorlardır.Ben 21 yaşına gelmişim.Hayatımda cinsel içerikli rüya görmedim.Meni biriktikçe birikiyor.Ramazanda ne yapacam hiç bilmiyorum.Bu ihtilam gelmez gelmez gider oruçluyken gelir.Gusül abdesti alırken kesin oruç bozulur.


Saif Al-Din
Athetürk, istimna ile ilgili hadisler de var, ve gerçekten çirkin bir günahtır.

Qwerty eğer mezide geliyorsa oruç tut, rüyalanamıyorsan bilmiyorum o zaman belki bir doktara görünürsün, ama ben de ayda 1 hatta 2 ayda 1 defa rüyalanıyorum, sıkıntım da yok çok şükür.
Allah yardımcın olsun bu yolda


qwert12380
< Athetürk, istimna ile ilgili hadisler de var, ve gerçekten çirkin bir günahtır.

Qwerty eğer mezide geliyorsa oruç tut, rüyalanamıyorsan bilmiyorum o zaman belki bir doktara görünürsün, ama ben de ayda 1 hatta 2 ayda 1 defa rüyalanıyorum, sıkıntım da yok çok şükür.
Allah yardımcın olsun bu yolda >
Oruç gerçekten işe yaramıyor bende.Çok rahat.bi şekilde tutabiliyorum.Mezinin oruçla geçeceğini sanmıyorum.Çünkü meni biriktiği için sıkışık oturunca filan geliyor.Rüyalanmak ise evlenmekten daha zor ya.Gerçek hayatta zinadan kaçtığımız için rüyada da gerçek sanıp kaçıyoruz.Şayet bende öyle oluyor.Rüyada olduğumu fark edince de rüya aniden bozulup kulaklarıma aniden çığlık sesi geliyor.Bu konuda asla doktora görünemem.Doktora rüyalanamıyorum desem ne diyecekki? Zaten çoğu doktorun da işlerini düzgün yaptıklarına inanmıyorum.Hastalığı söylerler ama tedaviyi bilmezler.Ya da tedavileri %90 işe yaramaz.Bu istimnayı engellemek için ise asla ilaç kullanmam.O ilaçlar sakalları döküp kadınlık hissini arttırıyorlar.
Cevapların için çok teşekkürler.


Undisputed
orda yazılan kadar günah olsaydı Kuran da geçerdi günahtır diye.malesef peygamberimizin sözlerini yanlış yorumlayan bir sürü insan var bunun sonucundada böyle şeyler çıkıyor.günümüzde insanlar en erken 25 yaşında evlenebiliyorlar.napacak adam 10 yıl masturbasyon yapmıycakmı.müzik kliplerinin bile erotik filmden farksız olduğu bu çağda masturbasyon yapmassan beyninde tek düşündüğün şey cinsellik olur.kendini rahatlatmamak daha büyük günahlara sebebiyet verir

resmin alt tagı

Hhh
Kuran’da geçmiyo diye günah değil diyebilen insanlar var pes yani. Ayrıca evet o adam 10 yıl yapmıcak masturbasyon ve klip falan izlemesin günah zaten erotiklik hat safhada.


Akif
MASTÜRBASYONUN BAZI ZARARLARI

1) Psikolojik Yönden:
1. Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. Yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılık ve suçluluk duygusuna kapılarak, moral kırıklığına uğrarlar.

2. Mastürbasyon alışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. Fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, baş dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk hasıl olur.

3. Mastürbasyon alışkanlığı, insanı aşk ve sevgiden mahrum eder. Sevgi, insan için bir ihtiyaç olduğu gibi, eşler arasındaki cinsi münasebetlerin başarılı ve neşeli olması da, her ikisinde müşterek sevgi ve anlaşmanın varlığına bağlıdır. Evlilikteki saadet temelleri, sevgi bağları üzerinde kurulur. Evlenen çiftlerin, sadece bedenlerinin birleşmesi evlilik saadetini meydana getiremez; bedenle birlikte her iki ruhun aşk ve sevgiyle birleşip kaynaşmaları lazımdır. Masturbasyona çok düşkün olanlar ise, ruhun derinliklerinden fışkıran bu sevgi pınarından, gereken hisseyi alamazlar. Mastürbasyon, sevgi cevherini köreltmektedir.

4. Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar. Buna düşkün kimselerin, bir şeyi ezberlemeleri güçleşir. Ezberlediklerim de çabuk unuturlar. Bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. Dikkat dağınıklığı meydana gelir. Okuduklarını da kolay anlayamazlar. Bunun için, fazla masturbasyona düşkün olan talebeler derslerinde zorluk çekerler. Henüz buluğa ermemiş çocuklarda, mastürbasyon ile meni gelmediğinden, diğer zararlara pek hedef olmazlarsa da, aşırı mastürbasyon bu çocuklarda, beyin ve sinir sarsıntısı yapar, zihni gelişmeye mani olur.

5.i Mastürbasyonla meşgul olanların, şehvet hayalleri ve şehevi düşünceleri artar. Masturbasyoncu genç, gece yatağına girdiği zaman, körü körüne bir sürü şehvet hayalleriyle zihnini meşgul eder. Aklı fikri bu duygularla meşguldür. Bu suretle hem masturbasyona daha fazla müptela olur, hem de iyi şeyler düşünmeye fırsat bulamaz.

2) Aşırı Mastürbasyonun Bedensel, Cinsel ve Sosyal Zararları:
Erkekler, genellikle bu işi elle görürler. Seyrek olarak yastık ve yatağa sürtme şeklinde de yaparlar. Batıda pornografinin serbestlik kazanması sonucu seks shoplarda değişik aletler satışa sunulmuştur. İnsanı maddi yönden sömürmeye yönelik bu tür gereçler, bunları kullanan erkeklerde ruhsal çöküntülere neden olmaktadırlar. Tıbbi seksoloji açısından bu tür alışkanlıklardan kaçınılması önerilmektedir.

Mastürbasyon, insanı ölçüsüzlüğe sevk eder. Aslında masturbasyon insanı tatmin etmez; doygunluk ve rahatlık meydana getirmez. İnsanın cinsi zevk ve hislerini tatmin edilmemiş bırakarak, daha fazla tahrik eder, azdırır. Bundan dolayıdır ki masturbasyona devam edenlerin, bu arzuları gittikçe şiddetlenerek bu işi fazla ileri götürürler. Bu da zararı arttırır. Haddinden fazla cinsi münasebetler de zararlıdır; fakat mastürbasyonun fazlası çok daha zararlıdır.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Avret Yeri Temizliği

Fazla mastürbasyonlar, çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara sebep olabilir. Mastürbasyon, doğrudan doğruya hastalık yapıcı değil ise de, dolayısıyla buna sebep olur. Çünkü ölçüsüz mastürbasyonlarla, vücut kuvvetten düşerek bünyedeki kan tabii kudretini kaybettiğinden, bazı rahatsızlık ve hastalıklara yol açar.

Mastürbasyon müptelaları, cinsel münasebetten gereken zevki alamazlar. Bu işi mutlak alışkanlık haline getiren kimseler, cinsi münasebetlere -aile hayatında- önem vermezler. Bundan pek zevklenmezler. Bu hal, mastürbasyon düşkünü kadın ve erkeklerin her iki cinsinde görülebilir. İkisi de kendilerini tatsız zevk (!) alışkanlığına kaptırdığından, eşleriyle yaptıkları münasebetten tatmin olamazlar. Böyle kimseler için, mastürbasyon daha cazip görünür. Cinsi münasebetten sonra ayrıca masturbasyona el atmaktan çekinmezler.

Mastürbasyon, asla cinsi temas zevkine -onda birine dahi- ulaşamaz; fakat gençler için adatıcı bir illet kesilir. Mastürbasyon ile cinsel ilişki zevki arasında, gübrelik ve gülistan misali fark vardır. Kadın ve erkeği yaratan büyük San’atkar, onları öyle bir san’at ve ustalıkla yoğurmuş ki onların cinsel birleşme esnasındaki zevk alışverişi, başka hiçbir yapmacık usullerle elde edilemez.

Mastürbasyon neticesinde vücut yorulur, ruh sıkılır. Halbuki başarılı bir cinsel münasebette vücut dinlenir, ruh ferahlanır. Çünkü olgun bir cimada, karşılıklı olarak sevgi, heyecan ve hararetle, bir takım kimyevi elektrik alışverişi vardır. Mastürbasyonda ise bunların hiçbiri olmadığı gibi, kıymetli kimyevi maddeler zorla kapı dışarı edilmektedir. Bunun neticesinde, insanda ferahlıktan uzak bir çöküntü ve yorgunluk oluşmaktadır.

Mastürbasyon alışkanlığı, bel gevşekliğine (erken boşalmaya ve idrar yolları da dahil olmak üzere diğer rahatsızlıklara) yol açar. Evlilik hayatında, erkeklerin şikayetlerinden en çok görüleni de bel gevşekliğidir. Yani erken inzal; cinsi münasebete başlar başlamaz, meninin hemen boşalmasıdır. Erkeğin böyle çabucak münasebeti bitirmesi, bilhassa kadını doyumsuz bırakır. Bu hallerin devamı ise, eşler arası huzursuzluğa yol açar. Bel gevşekliğinin çeşitli sebepleri olabilir ama, mastürbasyon da başta gelen sebeblerdendir. Bu ıztıraptan kurtulmanın bir çaresi de, mastürbasyonu terk etmektir.

Aşırı mastürbasyon alışkanlığı, kadınlarda cinsel soğukluğa da sebep olur. Cinsel soğukluk: Kadının cinsi münasebetten zevk duymaması, hissen soğuk ve isteksiz olmasıdır. Bu his soğukluğunun çeşitli sebeplerinden biri de, alışkanlık haline getirilen aşırı mastürbasyondur.

İşin garip tarafı, bu tip bazı kimseler, evlendikten sonra da bu illeti devam ettirirler. Çok mühim bir evlilik vazifesi olan cinsel münasebet faaliyetlerinde, eşleriyle pek ilgilenmezler. Neticede eşler birbirlerinden uzaklaşırlar. “Cinsel isteklerini’ kendi kendine dindirmekten zevk alanlar, tenha yerleri sever, hep yalnız kalmak ister, fırsat buldukça bu kötü oyunu oynar.

Vajinaya bir takım cisimler sokarak mastürbasyon yapan kızların, “kızlık” nişanı olan bekaretlerine bir zarar gelebilir. Bu durumda bazı cisimlerin içeride kalarak, ameliyatı lüzum etmiş muhtelif vak’alarına, tıp tarihinde çok rastlanmıştır.

Mastürbasyon tiryakilerinden bazı gençler, bu fena işe başkalarını da alıştırırlar. Sadece kendi yaptıklarıyla kalmayıp, cemiyetin birçok çocukları ve gençleri arasında, bu kötü illetin yayılmasına sebep olurlar.

Bir diğer zararı da, çiftlerin birbirinden nefret etmesi, cinsel duygu duymamasıdır. Çünkü masturbasyoncu kişi, başka bir yoldan şehvetini tatmin ederek doygun kalmaktadır. Bunun manası, eşlerin birbirinden beklediğini bulamaması ve ümitlerinin kırılmasıdır. Sonunda eşler birbirinden uzaklaşır ve başka tatmin yolları ararlar; gayrimeşru yollara giderler.

Uzman ilim adamlarının mastürbasyon konusunda araştırma neticesi ortaya koydukları gerçek şudur: Aşırı masturbasyona devam edenler, çok tehlikeli akla yönelik hastalıklara maruz kalır. Bunları şöyle sıralıyabiliriz:

Zühul ve nisyan (unutma, geçiştirme), irade zayıflığı, hafızada gerileme, yalnızlığa heves, çabuk unutma, korku ve gevşeme, üzüntü ve sıkıntı, birtakım suçları işlemeyi tasarlama, intihar.

Buna benzer birtakım düşünceyi alt-üst eden, iradeyi iyice zayıflatıp şaşkınlaştıran, kişiliğin zedelenmesi gibi arazlar, illetler.

İslam hukukunun aşırı mastürbasyonun doğuracağı kötülükleri nazara alarak koyduğu hükümlere gelince, aşağıdaki deliller bunu yansıtmaktadır:

Allah (c.c.) buyuruyor:
“Onlar ki namus ve iffetlerini (haramdan ve şüpheden) korurlar. Ancak eşlerine ve sahip oldukları cariyelerine karşı (cinsel arzu duyarlar da) bu yüzden kınanmazlar. Artık kimler bu meşru sınırı geçerse, işte onlar haddi aşanlardır.” (Mü’minun, 23/6-7)
Bu ayetin genel mana ve hükmüne giren şudur: “Artık kim bu meşru sınırı aşar veya geçerse, işte onlar haddi aşanlardır.”

O halde evlilik yolundan başka bir yolda şehveti boşaltmak, zina, livata, el ile mastürbasyon gibi, ölçüsüzlük ve aşırılık haddi aşmak demektir.

ÇÖZÜM : Aklına mastürbasyon ( İSTİMNA ) yapmak geldiğinde abdest al , Allah’ı an , Kuran oku , aklından onu çıkart onu unut . Mutlaka ihtilam olursun merak etme…


Kayıtsız Üye
Mumsema istimna edenlerin ahirette ellerinin gebe olacağını duydum doğru mu doğruysa tevbe edenler için de geçerli mi? Nolur cevapla.


arifselim
Selamun aleykum. Sorduğunuz konuda bahse konu olan hadisi şerif olduğu söylenen bir söz vardır ama bunun zayıf olduğu söylenmiştir.

İstimna (mastürbasyon) yapanların ahirette elleri hamile olacak ve ondan hak talep edecek, şikâyet edecek.” (Beyhaki, Şuabu’l-İman, 7/330)

Ancak ehl-i ilim bu rivayetin zayıf olduğunu belirtmişlerdir. (bk. Merkezu’l-fetva, rakam:7496; 21088; ed-Dureru’s-Seniye, h. no: 266)


Kayıtsız Üye
arkadaş masturmasyon bırakılmaz yani çok zordur ama bırakanlar varmış yani sürelerini geçiktirerek ve sabrederek üstüne basarak söylüyorum özellikle ve kesinlikle sakın yapma dikkat et sakın ismini bile söylemek istemiyorum pis filimler vs izleme insanın ruh ve beden sağlıgını bozar ve kalbi karartır sevğiyi, sayğıyı, şefkati,kalbinden kaldırır ve taş kalbli duyğusuz vahşi hayvandan bile beter olursun onun için uzak durmaya çalış kardeşim bizim yaradılışımızda şehvet duyğusu var bunu enğellemek zordur. zinaya düşmemek için evlen evlenemiyoruz ozaman zinaya düşmemek için oruç tut.oruç şehveti kırar azğınlığı önler çok yemek çikolata çay çiğ köfte hazır yiyecekler cips,nescafe filan sinirlerin uyandıran şeylerden aşırı tüketmemeye çalış çalış orta yol her zaman iyidir azı yarar çoğu zarar demişler.onun için güzel kardeşim kendine dikkat et ALLAH’a emanet ol.


Kayıtsız Üye
Alah razi olsun abdest alicam bundan sonra surekli

Allah razı olsun inanç bunu deniyeceğim


Kayıtsız Üye
BU YAZIYI OKUYANLAR VE EN ALTTAKİ VİDEOYU İZLEYENLER MASTÜRBASYONDAN KURTULDU VE BIRAKTI SABIRLA OKUYUNUZ
BERAT KUTLU TARAFINDAN TEDVİN VE TASNİF EDİLMİŞTİR. LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ VE VİDEOYU İZLEYİNİZ
BİR FİLME 1 SAAT AYIRIYORSUNUZ BU YAZIYA 15 DAKİKANIZI AYIRIN.
– MASTÜRBASYONUN ZARARLARI

– Sivilce Yapar.

– Protein Kaybından Dolayı Büyüme ve Gelişmeye Olumsuz Etkileri Olur (Boy Uzaması)

– Deri ileri geri çekildiğinden dolayı damarlar zedelenir ve yumurtalıklara zarar verir.

– Kızlarda Adet Düzensizliğine neden olur.

– Erken boşalmaya neden olabilir. (İleride eşini tatmin edemezsin buda eşler arasındaki huzursuzluğa neden olur eşiniz kendini başka bir şey veya biri ile tatmin etmeye çalışacaktır.
– Kişinin partnerine olan arzusunu olumsuz etkileyebilir.
– Kişi masturbasyon sonrası utanç hissine kapılabilir.
– Yorgunluk ve uykusuzluk yapar.
– Masturbasyon çok fazla yapıldığında genital bölgede derinin tahriş oluşmasına neden olabilir.
– Mastürbasyon yapılmadığında vücut kendini ayarlar ve rüyalanma ile meniyi vücuttan atar.
Mastürbasyon Gerekli değildir bir bağımlılıktır.


Kayıtsız Üye
Hz Muhammed /sav/ bir hadisi şerifinde bunun cok buyuk bir gunah oldugunu soyluyor


Kayıtsız Üye
Eğer zevk için yapılır ise günah ama karşı cinse zina yapılacak kadar azdıysanız yapmak vaciptir ardından gusül abdesti hemen alınmalıdır.


TisselTassal
Normalde zararlı erkeğin vücüdunda enerji kalmaz ve zayıflamaya başlar yediği besinler enerjiye çevriliyor o yapılan şeydede enerjiler gidiyor ordaki cevaplar doğru bir ara bende uzun zaman önce o şekildeydim halsiz unutkan ve dalgındım başımdan geçti neyseki atlattım yapmamakta fayda var dayanamayanlar ise evlenmeli diye düşünüyorum kendi şahsi fikrim

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Yılbaşını Kutlamak Caiz Mi ?

Kayıtsız Üye
tartışmayı geçinde ne yapçaz şimdi nası düşünmemiz lazım ki bırakalım öneri lazım


Kayıtsız Üye
kardeş gözün seviyim bırak şu hastalığı .her yaptıktan sonra pişman oluyosun .ama yine yapıyosun yapma ALLAH izliyo .onu düşün


Kayıtsız Üye
Kardeşim çok uzun yazmışsınız ama hiç usanmadan hepsini okudum eminim çoğu ilahiyatçılar senin kadar detaylı ve açıklaması net anlatamazdı eminol duyarsız kalmak istemedim


Kayıtsız Üye
Ayni ben kardesim rüyada zinadan korkup yapmiyom şehvetleniyorum ama meni cikmuyor ayda1 kere yapiyorum yaptiktan sonra cok kotu oluyom ama yapmayinca da goz zinasi basliyor masturbasyonu abartiyorlar cok buyuk gunah degil bizim yaptigimiz sekilde olan yani ihtiyac durumunda ayda 1


Kayıtsız Üye
uzun zaman önce mastürbasyona tövbe ettim Allah (C.C.) tövbemi kabul etmiş midir ?


Kayıtsız Üye
kardeşim böyle diyerek küçük ten toplayarak fazla oluyor damlaya damlaya göl olur


kayıtsız
Bendede aynı durum var. Alışkanlık olmuş. Kaç sefer bırakmaya caluşsamda bırakamadım. Oruç tutmakta bende işe yaramadı. irademe hakim olamiyorum. Ne yapacağım bilmiyorum.


Kayıtsız Üye
Ben 9. Sınıf öğrencisiyim bu aralar o işi yapmadan duramıyorum bıktım artık yeter diyorum 20 dakika sonra pc yada telefonda gözüm harama bulaşıyor sonra kendime diyorum bu sefer son diyorum fakat bu 2 senedir sürüyor moralim çok bozuk.


Kayıtsız Üye
Ben uyuşturucu madde kullanmaya tovbe ettim fakat canim cok cok istiyor yaklasik 1 ay once tovbe ettim ama canim o kadar fazla istiyorki tovbe ettigim icin de icemiyorum tovbeyi bozarsam ne olur cok gunah olurmu Allah beni birdaha affedermi.Bu arada 5 vakit namaz kiliyorum hergece Cevşen okuyorum ara sırada Kuran okuyorum ama bu icimdeki istek gitmiyor ayda 1 kere icsem ne olur lutfen yardımcı olun


arifselim
Değerli kardeşim. Allah yardımcın olsun ve sana sabırlar versin. Tövbende dur ve sakın bozma. Biraz daha gülü ol ki Allah da sana yardım etsin. Elbette tövbeyi bozmak günahtır. Ayda değil yolda bir bile içsen haramdır.


Kayıtsız Üye
merhaba ben 18 yaşında üniversite çağında bir kızım aslında anlatcaklarım çok uzun ama yinede yazacağım umarım burda ayıplanmam. 14 yaşımda ders çalışırken birden ezan okunmaya başladı ve içimi namazz kılma hevesi sardı daha sonra kuran okuma hevesi sardı gerçekten normal hayatta sorunlarım vardı ama dinimde çok mutluydum sürekli dua zikir yapıyordum sonra 16 17 yaşlarında islam diniyle ilgili birkaç bir şey okudum ve çok ağladım ve çok günaha girdim dini hep başka plana attım kuran okumayı bıraktım şimdi de namazlarıı eski heyecanla kılamıyorum olmmmuyor.. ve bi çocukla gezmeye başladım çok yakın değildi ama yinede günah derecesinde olan az bir şey yaşadık bu olaydan 2 3 ay öncede istimnaya başlamıştım namaz kılıyordum yine unutmak istiyodum ama bazen namazı zor bitiriyodum ağlama krizlerim tutuyordu. Ne zaman günahı bırakmak istesem aklıma erkeğe verilen huriler, 4 eş hakkı, kadının koku sürmesinin haram olup erkeğe sevap olması erkeğin kadını dövme yetkisinin olması, kadının evinden dışarı izinsiz çıkıldığında lanet edildiği, kocası çağırdığında gelmezse lanetlendiği ama kadın birleşmek isterse 4 ayda bir karşılamak zorunda olduğu yoksa günaha girdiği, daha çok şey vardı ama hatırlayamıyorum bunları okuyup araştırıp hadislerini okuya okuya erkeklerden nefret etmeye başladım onların artık hem toplumda hemde dinde bu kadar şanslı olmalarından nefret ediyorum ve sürekli ağlıyorum bana kimse yardım etmiyor. Ailemle sürekli aram bozuk gelenecekçi tipler biraz. Derslerime çalışamıyorum yine eskiye göre biraz toparladım ama sürekli vesvese mi bilmiyorum ama islam dini yok diye şeyler geçiyor içimden öyle olsa o haklar sizede olurdu siz 2.plandasınız gibi şeyler geçiyor artık içime atmaktan yoruldum bunlar belki günah işlemem için yeterli sebep değildi ama artık yaptım ve istimnayı tamamen bırakmak istiyorum 25 30 gün boyunca hiç yapmadığı zaman oluyor çünkü namazlarımı kılıyorum ve biraz kendime hakim oluyorum ama regl zamanları aklımdan çıkmıyor tövbe etsemde yapıyorum ve aklıma zina günah diye kazınğı için rüyada istimna olamıyorum yarım kalıyor artık bazı şeyleri biraz olsun unutmak istiyorum en azından bu günahı bırakıyım diyorum bunu yapınca ağlama krizlerim daha çok artıyor eskiye göre çok azalttım ama yinede tamamen bitsin istiyorum bırakmak için ne yapabilirim ? arfiselim bey..

ayrica bu intiham olaylarindan sonra cinler gelmeye başladı karabasan çokmeye başladı daha yeni kurtuldum sayılır rüyama girip kafir ol diyorlardı lütfen yardım edin..


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. Sana yardımcı olmaya ve sorularınız cevaplamaya çalışacağım.

İlk önce şunu bilmelisin ki hayat kesinlikle bir imtihandan ibarettir ve şeytan seni saptırmak için her türlü imkanını kullanmaktadır. Sen uyanık olmak zorundasın. Aklına takılan her türlü soruyu güvenilir kaynaklara başvurarak sormalısın. Asla sormaktan çekinme ve utanma. Beni kınarlar mı diye kafana takma. Edep ve ahlak kuralları çerçevesinde kadın veya erkek her soruyu sorabilmelidir.

Çok kıymetli kardeşim, eğer senin içindeki imandan olmasa sen asla bu soruları zaten sormazdın. Soruyorsun çünkü imanın var ve Allah’a karşı sorumluluk hissin var. Allah’ın izniyle bunları atlatacaksın. Aklına takılan din ile ilgili soruları kaynağından öğrenmelisin. İnternette önüne gelen her yerden sakın bilgi edinme. Çok güvenilir sitelerden veya hocalardan olabilir. Bu sitedeki çok değerli hocalarımızdan yani yönetici vasfındaki kişilerin bilgilerinden istifade edebilirsin. Yine kendi sayfamız olan dinisorusor.comwww.dinisorusor.com sayfamızdan da bana ulaşabilirsin. Diğer sorularını veya aklına takılanları tek tek sorarsan inşaAllah cevaplarız. İstimna yapmak ile ilgili durum ise, ne zaman zinaya düşme endişen olursa o zaman yapman caiz olur. Ancak ne kadar tövbeni bozmuş olsan da Allah tövbe edenlerin tövbesini mutlaka kabul eder. Cinler veya kabus dediğin durumlardan kurtulmak Allah’ın izniyle çok kolaydır. Eğer sık sık oluyorsa uyumadan önce abdest al ve yatağa öyle gir. Ayrıca 7 defa ayetel kürsi oku. Allah yardımcın olsun.


Kayıtsız Üye
Merhaba bu siteye girdim bir çok imam vardı ama sizi bulamadım nasıl bulabilirrim acaba ? Aydınlatıcı cümleleriniz için teşekkürler bu arada..


Kayıtsız Üye
Allahu teala bir ayetinde zinaya yaklaşmayın diyor nasıl günah deyil


Kayıtsız Üye
Hocam şimdi ben mastürbasyon yapmayacagima dair Allah’a söz verdim.Tovbe ettim.yaklaşık olarak 10 gündür mastürbasyon yapmıyorum ve bugün rüyada ilişkiye girdiğimi gördüm. Kafamı yastığıa koyduğum gibi rüya gördüm ve Ruya da bir kız arkadaşım ile iliskiye girdim ve hemen uyandim ve rüya mi görüyorum yoksa kendim mi düşündüm diye oturup düşündüm sonra kalktım internette baktım ve mezi aktı. Istemsizce hiçbir şey düşünmeden masturbasyon yapmadan göz zinasi yapmadan.. sadece internette düşünce zinasi vs.bakarken birden bire aktı.. Şimdi hocam benim sorum. Gördüğüm rüya masturbasyon bırakan insanlarin gördüğü rüya mi ? Ve tovbeliyken mezi aktı. Tovbe bozulur mi ? Lutfen hemen cevaplarsiniz çok sevinirim. Eğer ki tovbem bozulmussa tekrardan tovbe edeceğim lütfen hocam acil cevap

Hocam şimdi ben mastürbasyon yapmayacagima dair Allah’a söz verdim.yaklaşık olarak 10 gündür mastürbasyon yapmadim.Bu gece kafami yastığa koyup uykuya d aldığım gibi bir kız arkadaşım la ilişkiye girdiğimi gördüm. Ve hemen uyandim çünkü Allah’a söz vermiştim. Hemen internetten dusunerek zina var mı bu konuyu araştırırken birden bire aktı. Mezi di akan galiba çok korktum Allah’a verdiğim sözü tutamadım diye üzülmeye başladım. SIMDI hocam akan şey gördüğüm rüyada mi kaynaklanıyor ve masturbasyon tovbe eden kişiler cinsel rüyalar goruyormus doğru mu


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm abi ben 18 yaşındayım . Mastürbasyonu 8 yıl yapıyorum ve öğrendiğimden beri yapmama rekorum 2 gün nasıl kurtulabilirim yalnız herkesin söylediklerinden farklı bir çözüm gösterin

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Genital bölge temizliği sonrası gusül gerekli midir?

Kayıtsız Üye
1 aydan çok zaman geçti ben hala istimna yapmadim. Zor ama dayaniyoruz


Kayıtsız Üye
selamün aleyküm bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Bir türlü dediğiniz gibi mastürbasyon aklıma gelince hiç bir şey aklımıza gelmiyor mastürbasyon dışında


Kayıtsız Üye
Lütfen sorumu cevaplar mısınız?

Merhaba ben 18 yaşımdayım ve size sormam gereken sorular var şimdi ben şehveti yüksek bir kızım malesef önüne geçmek gerçekten zor gibi bişi ibadet yaptığım zamanlar yani regl dönem dışlarında o kadar ağır basmıyor ibadetle meşgul olduğum için fakat o dönemlerimde çok kötü oluyorum bazende o dönemlerde fazla bir şey hissetmiyorum gusül aldiktan sonra hissediyorum ve zor dayanıyorum bu sefer ibadetlerime de etki ediyor bazen bi kaç kez yapıyorum duramıyorum utanıyorum bunu yazarken ama öyle şimdi iki sorum var

1-Ben mesela banyo yaparken yapsam istek çok gelsede gelmesede sonradan gusül için tuvalete gitmek ya da biraz beklemek gerekir mi ya da sonradan abdest aldıktan sonra yani sıvı gelse yaptığımızdan kalan tekrar gusül gerekir mi ?

2-Birde bunu istek çok bastirdiginda mi yapmalıyım o zaman sanırım caiz oluyor diyorlar yoksa o dönemlerimde 2 kez falan yapsam sonra hemen gusül alsam en azından namazlarıma ibadete etki etmez diye düşünüyorum kafam cok karışık lütfen yardim edin.

Mesela ders bile calisamiyorum cogu zaman bu konular yüzünden sürekli aklıma geliyor kafamı mesgul ediyor rüyada göremiyorum belki görsem bu kadar hissetmicem of 🙁


arifselim
Merhaba. Allah nasip ettiğinde evlenmelisin bu en doğrusu olur. Seni buna yönlendiren ve hatırlatan şeylerden kaçınmalısın. Her ne varsa bunlardan uzak dur ve kurtul.

– Boşalma olduktan sonra ya idrar yapmak yada bir süre bekledikten sonra gusül alınmalıdır. Eğer akıntı kesilirse artık ne beklemeye nede idrar yapmaya gerek yoktur.

– Adetliyken cünüp olunsa bile gusül alınmaz. Çünkü adetli olan kadının gusül alma durumu devam etmektedir. Mastürbasyon ancak zinaya düşmekten korkacak duruma gelen kimse için caiz olur. Bunu sadece keyif için yapmak caiz değildir.


Misafir232
Abiler,Ablalar Ben İstimnaya Tövbe Ettim 10 20 Gün Sonra Tekrar Bu Laneti İşledim 4 5 Defa Tövbemi bozdum Dayanamıyorum En fazla 10 20 Gün İllaki Yapıyorum Her Yaptıgımdan Sonra Tövbe Ediyorum Ama Kabul OLurmu Bilmiyorum Tövbemi Bozup duruyorum Tövbemi Şu Şekilde Yapsam Ara Sıra Yapıyorum Yani Ara Sıra Kendimi Alıştırmaya Çalışsam Yavaş YAVAŞ bırakmaya çalışsam ne olur Ama Tövbe Ettim Bir daha yapmayacağıma ama yapıyorum illaki çok pişmanım lütfen yardım edin ne yapmalıyım.


Kayıtsız Üye
Kardeşim seni çok iyi anlıyorum bende senin gibiydim zamanında ama rabbime şükürler olsun ki artık kurtuldum diyebilirim rabbimin izniyle eğer kabul edersen sana ve senin kendini bu konuda kötü hisseden kardeşlerime ve bende büyük olan abilerime elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım


Kayıtsız Üye
Benim psikolojim bozuldu nerdeyse yemin ederim bu durum yüzünden. Tam tövbe ettim, bu sefer de rüyamda sürekli cinsel içerikli şeyler görmeye başladım hatta bazen o kadar inandırıcı ki o tadı gerçekten almış gibi uyanıyorum, hatta bir an düşünüyorum rüya mıydı yoksa gerçek miydi diye o kadar ki gerçekçi. Tam tövbe ettiğim günün gecesi oruca niyet ettim bu günahtan tamamen kurtulmak için (düşünmemek için) günümü ibadetle geçirmek için sabah kalktım hiçbir şey yok, sonra başımı yastığa yine koydum ki rüyamda kendimi tatmin ediyordum gerçekten yaşıyormuş gibi oldu ve uyandığımda bir an anlayamadım gerçek miydi yoksa rüya mıydı. Kötü oldum ama pes etmedim, aksine şehvetim daha da azalmıştı. Sizce bu rabbimin bana bir lütfu mu yoksa şeytanın bir oyunu mu ? Çünkü tesadüfün bu kadarı olamaz… Dediğim gibi günümü oruçlu ve ibadetle geçirdim kararlı bir şekilde, günahıma bolca tövbe ettim ve yarın yine oruç tutmak istiyorum Allah nasip ederse, sizlere de tavsiye ederim orucu ve bolca duayı bu günahtan uzaklaşmak için, emin olun çok iyi gelecek. Bir de beni aydınlatırsanız sevinirim, bu ne anlama geliyor ?


Kayıtsız Üye
Arkadaşlar lütfen yardım edin ben eskiden çok yapıyordum ama bikere bıraktım yapamadan 2 dedim bırakamadım ve yemin ettim 7 .8 gün sonra bozdum tövbe ettim yemimi affet dedim dua okudum ama bozulduğunu sanmıyorum neyse öyle gitti işte bir gün yemin içtim çok yemin ettim tam 40 gün dayandım ama tuvalete video izledim öyle reklam filan geldi oradan taa sitelere girdim derken
Bir baktım attı , neyse çok tövbe içtim dua okudum yemin için ve bir daha yemin ettim bu sefer ( yemin ederimki eyerki izlersem yaparsam ben kendim öldürecem kendimi dedim ben yapamasamda sen al canımı Allah’ım dedim ). Şimdi o gece rüyamda kızları felan görünce gene attmış yani uyandım daha doğrusu attığında sizce yemin ttutarmı yani ben kendim yapmadım kendi attı uykuda
Ve bide benim için ne düşünüyorsunuz hani.


Kayıtsız Üye
Ben yıllardır bu günaha tövbe ediyorum fakat aradan 4 veya 5 ay geçtikten sonra yine ve yine bozuyorum. Artık tövbe edecek yüzüm de kalmadı. Şöyle bir hadis gördüm : sadece dili ile tövbe edip günaha devam eden Rabbi ile alay etmiş olur (haşa). Bu beni çok perişan ediyor, sanki bana söylenmiş gibi çünkü sürekli tövbemi bozuyorum artık utanıyorum…
1. Acaba tövbe etmemeli miyim bu durumda ? Tövbe edince çok kararlı ediyordum ama bilmiyorum artık emin değilim kalpten edip etmediğimi…
2. Senede birkaç kere yapanların ve sürekli yapanların günahı aynı mı ?
3. Bu arada ben el ile yapanlar hakkında çok hadis de gördüm (elle boşalan lanetlidir vs.) bu elini kullanmayanlar için de yine aynı mıdır (sürtünme mesela) ?


arifselim
Dili ile tövbe edip bedeni ile bir günahı işlemeye devam eden kişiler zaten tövbe etmiş değillerdir ve hafife almış gibidirler. Ama gerçekten tövbe etmesine rağmen nefsine yenilerek bir günahı tekrar işleyenler onlar gibi değildir. Tövbe etmeye devam et ve hatta bin sefer bir günaha düşsen yine tövbe et. Yasak olan istimna yapmaktır bu el ile olmuş yada başka bir şekilde olmuş önemli değildir.

İstimna, zinaya düşmekten korkan kişi için son çare olarak caiz kabul edilmiştir.


Kayıtsız Üye
Artık ölmek istiyorum bir türlü kurtulamıyorum bu lanetten. Aradan aylar geçiyor sonra bir şey oluyor ve yine kendimi o lanetin içinde buluyorum ve ardından pişmanlık… Bıktım bu durumu yaşamaktan psikolojim çok bozuk dayanamıyorum… Sürekli ölmeyi istiyorum bu dünya bana göre değil. Evlenene kadar böyle olacaksa bu durumu kaldıramam, ben böyle biri olmak istemiyorum.


Kayıtsız Üye
Kardeşim namazlarını 5 vakit kıl ilim öğrenmeye çalış telofondan veya bir ilim meclisinden bol bol Tevbe ve istiğfar et her mastürbasyon yapışında aklına cehennem gelsin her cinsel fotoğraf,video,oyun gördüğünde aklına ALLAH azze ve Celle nin gazabı aklına gelsin kendine de ki ben bu dünyaya ALLAH azze ve Celle ye kulluk etmeye geldim. 60 yıl ALLAHın kurallarına uysam ebedi cennet ALLAHIN izniyle de . Sonra kendine de ki ben zevkleri hemen biten 60 yılı sonsuz zevkli ve zevki bitmeyip ebedi kalacağım dünyaya değişecek kadar ahmak olamam de namazlarını aksatmadan ALLAH rızası için kıl ALLAH ım ben senin rızan için sabrediyorum de sen bende razı ol diye de hatta bir süre sonra nafile namaza da başlarsın

Namaz kıl oruç tut


Mastürbasyon nasıl bırakılır, istimnadan tövbe etmek, masturbasyon nasil birakilir

resmin alt tagı
Bildir
guest

4 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
isim vermek istemiyorum

Selamünaleyküm 35 yaşındayım bu soylerken cok utanıyorum ama artık kendimden nefret ediyorum nefsim cok zayif bu kadar çabuk irademr nasil yeniliyorum bilmiyorum. Çocukluğumundan beri zaman… Daha Fazlası »

....

Rabbim Hakkınca tövbe edenlerden eylesin.Sızde kizdiniz dimi hocam fazlaca bi yorum yapmamışsınız.Benim kendimden ümidim yok artık:(:( Evlilik Rabbim nasip edecekse olur.Kısmet nasip diyelim.Ne yapmalıyim. kendimini… Daha Fazlası »

4
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx