Mumsema

İmanımız hakkında şüpheye düşmek küfür mü ?

  • 21 Ocak 2023
  • 50 kez görüntülendi.
İmanımız hakkında şüpheye düşmek küfür mü ?
resmin alt tagı

İmanımız hakkında şüpheye düşmek küfür mü ?

Anonim: İmanımız hakkında şüpheye düşmek küfürmüş tarzında bir yazı okudum.ben vesveseli biriyim. acaba dinden çıktım mı sorusu bana gelir,gelince de kelime i şehadet getiririm Allah(c.c)’a yatmadan önce dua ederim bilip bilmeden bir amelimde küfre/şirke dustumse sen beni affeyle der kelime i şehadet getiririm benim bu yaptıklarım imanım hakkında şüphe mi olur?ben bu yaptıklarımla imanım hakkında şüpheye mi düşmüş olurum?imanım hakkında şüpheye düştüğüm için (eğer bu imanım hakkında şüphe oluyorsa)dinden imandan çıkmış mı olurum?


Mevlana: Şimdi bir Müslümana kafir demek küfürdür buna kendiniz dahilsiniz. Eğer dinden çıkacak bir şey yapmadıysanız acaba dinden çıktım mı ? Sorusunu da kendine sormanın bir anlamı yok ve buna cevap vermenin de bir anlamı yok. Kelime-i şahadeti neden getiriyorsunuz yani onu getirmekteki amacınız nedir ?

Sevgili kardeşim ilkin yapman gereken şey kedine bu soruları sormaktan vaz geçmek yada bu vesveselere hiç bir şekilde cevap vermemek. Bunun dışında bol bol zikir çek dualar oku ve gerekirse git piskolojik bir destek al. Sana bu soruları vesvesen soruyor aklına bu tür sorular sürekli geçiyorsa ona hiç cevap verme ve içinden Allah’ım bunları ben kabul etmiyorum de ve asla cevap verme hemen zikir çekmeye başla. Mekandan ve Zamandan münezzeh olan Allah sana şifa versin sevgili kardeşim rabbim bu durumda olan bütün kardeşlerime şifa versin.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  İslamda çarşaf giyen hanımın uyması gereken kurallar varmı?
resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx