Mumsema

Evleneceği kızın bakire olmadığını öğrenmek

  • 09 Mayıs 2021
  • 1.115 kez görüntülendi.
Evleneceği kızın bakire olmadığını öğrenmek

Evleneceği kızın bakire olmadığını öğrenmek

VardirBiHayir
Selamünaleyküm,

bundan yıllar önce bir kızla tanıştım ilk görüşte beğendim ve kısa zamanda sevdim. Aradan biraz süre geçti ve kız bana tecavüze uğradığını anlattı. Sonra intihara teşebbüs etmiş piskolojik destek almış ve toparlanmış.

Sevdiğim için ve birazda acıma duygusuyla devma ettim. aileler tanıştı vs ama sonunda ailevi nedenlerle ayrıldık. Bu kızdan sonra bir çok kızla tanıştım ettim ama hiçbirini sevemedim etkilenmedim olmadı bir şekilde. Şimdi biriyle tanıştım ve bunda da aynı diğerinde olduğu gibi ilk gördüğümde etkilendim işte bu dedim. Ancak bir iki buluşmadan sonra “Ben sana layık değilim kontağı keselim diyerek ağlamaya başladı” anlattırdım. Kızın maalesef dağınık bir ailesi var.

Babası çalışmıyor kumarcı, hanımından para alıyor ve kızın önünde annesinin başını duvara vurarak kanatacak şekilde dövmelerde olmuş. Böyle bir aile.
kız bu durumdan kurtulma ve evlenmek istemiş hep. Sevdiği bi oğlan varmış o bunu kabul etmemiş bi kaç kişiyle görücü şeklinde tanışmış olmamış artık ne gelirse gelsin evlencem düşüncesiyle biriyle tanışmaya başlamış. Oğlan ailesiyle tanıştırmış falan baya bir güven aşılamış. Sonra bir gün kıza tecavüz etmiş. Ve bu durumda bırakacak değilim evlencem seninle diyeek kandırmış. Kız bunu aileme anlatamazdım. Ne yapacağımı bu durumdan nasıl kurtulacağımı bilemiyordum.

Kirliydim kirletilmiştim ve bu kırımı kimseye bulaştıramazdım böyle düşünerek ölü gibi bi hayat sürmeye başladım dedi. Bir süre daha dvm etmiş ve oğlan iki defa daha istemiş. Kız olmaz istemiyorum evlenelim temizle diye red etmiş sonunda oğlan istediğini almış. İğreniyordum hem ondan hem kendimden ama bir çıkar yolum yoktu ve öldü diyor. Neyse bigün kız yine üsteliyor artık istemeye gel falan diye öyle böyle ayrılıyorlar. Oğlan ortada bırakıp gidiyor.

Çabaladım kıza yardımcı olmaya çalıştım. Kız olaydan sonra kendini secdeye laik görmediği için namazlarını kılmıyordu anlattım ettim namazlarını kılıyor yine çok şükür. Seninle yeniden doğdum seninle daha iyi bi insan oldum kendime geldim diyor. Ayrılmak istediğimi yapamayacağımı söyledim ağladı sızladı intiharı düşündüğünü ama günahını bildiği için vazgeçtiğini söyledi. Kızı çok seviyorum ancak bu geçmişi kafama takıyor. Bir yandan diyorum imtihan mıdır acaba iki kişiyi sevdim ikiside böyle bir geçmişe sahip.

Bazende diyorum ona tertemiz gitmişken o kullandı ayrıldı ben ondan (kızın anlattığına göre) daha iyiyim neden ben şimdi onla olayım diye kibir yapıyorum. Dinen böyle bir kızla evlenmekte sakınca veya aksine sahip çıkıldığı için sevap kazanma gibi bir durum var mıdır. Kusura bakmayın uzun oldu baya ama çok kafam karışık. Kız istediğinle konuş tanış gez eğer benden daha çok mutlu ederlerse onlarla ol edemezlerse ben buradayım diyor.
İstihareye yattım, namazdan sonra bir huzur oldu olumlu baktım, rüyamda her türlü rengi gördüm. istişare istihareden önce gelir. Ancak bu konuyu kimseyle istişare edemem. Bu yüzden buraya yazıyorum umarım yardımcı olursunuz.

Selametle ve hayırlı Ramazanlar


Cevap: Evleneceği kızın bakire olmadığını öğrenmek

İslam
Bakire olmayan, daha önce zina etmiş biri ile evlenmek genelde kabul görmez.


Bakirelik ile İlgili Sorular

combatant
1- Bir kız evleneceği erkeğe bakire olup olmadığını söylemek zorunda mıdır?

2- Bir erkek evleneceği kıza bakire olup olmadığını sorabilir mi?


Yorum: Evleneceği kızın bakire olmadığını öğrenmek

Ahmet
1. Evet söylemek zorunda çünkü bakire niyetiyle evleniyor ama dul
2. Sorar ama bakire misin şeklinde değil, daha münasip bir dille olmalı. Örneğin ben kıskancım birine yakınlaşmışsan şimdi söyle yoksa boşama ile biter gibi… gerçi buda belki kırıcı olabilir


larasu
Kusura bakmayın ama bunu başka bir kız değilde kız kardeşiniz gibi düşünseniz olmazmı?bu kız kendi isteği ile bu duruma düşmemiş tecavüz edilmiş zorla yapılmış ve mağduriyetinden faydalanmış.ve sizde bu kızla konuşarak duygularından faydalanmış oluyorsunuz.eğer seviyorsanız dinimize uygun bir şekilde evlilik yoluna girebilirsiniz.unutmayın hz.hatice annemiz peygamberimiz(s.a.v)ile evlendiğinde dul 2evlilik yapmış bir kadındı 40 yaşındaydı. Peygamber efendimiz hiç evlenmemiş 25 yaşında bir gençti.ve beraber 25 sene süren mutlu bir evlilik yaşadılar.kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez o yüzden böyle durumlarda daha ince düşünceli ve merhametli olmanızı rica ediyorum.unutmayın kadınlar size Allahın emanetidir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cinsel İçerikli Yazılar Okumak Caiz mi ?

bbgbbg
öncelikle kusura bakmazsanız birvşey söylemem gerekir.Dinimizde evlenmenin usülü böyle değildir.Yani siz bu konuları kızla başbaşa konuştunuz sanırım ama dinimiz evlenmeden önceki tanışmayı yanında aileden kimse olmadan yapmışsınız.Başbaşa kalarak yaptığınız her görüşmede Allah (azze ve celle) korusun şeytan sizi kandırabilir.Bir kere bu yanlışınızı söylemem gerekir oeygamber efendimizin (sav) önerdiği evlilik öncesi flört aşaması kesinlikle böyle değildir.

İkinci olarak işin içine tecavüz girince yorum yapmak zor tabiki.Sonuçta bir kadın için zor bir durum ama anlattığınıza göre ikinci kız kendisine tecavüz eden erkekle hür iradesiyle tanışıp adamın onu yapmasına çok çok az da olsa zemin hazırlamış ve tecavüzden sonra gel bari beni iste demek tecavüze rağmen adamla evlenmem istemesi olayda azda olsa kızında suçu var anlamına geliyor.Tabiki olayların detaylarını bilemiyorum iffetli bir kadına iftira veya laf söylemek büyük günah o yüzden ben yorum yapmıyorum kızın samimiyetine güvenip güvenmemek sizin elinizde sonuçta yüz yüze konuşmada samimiyet anlaşılır.

Son olarak biz erkekler olarak iffetli kalmaya önem verdikçe Allah(azze ve celle) karşımıza iffetli bayanlar çıkarakgır inşaAllah.Allah’a(azze ve celle) emanet olun inşaAllah her ne olursa olsun hayırlısı olur.


Ahmet
< Kusura bakmayın ama bunu başka bir kız değilde kız kardeşiniz gibi düşünseniz olmazmı? >
Sizde damadı abiniz gibi sayın olmaz mı?
< bu kız kendi isteği ile bu duruma düşmemiş tecavüz edilmiş zorla yapılmış ve mağduriyetinden faydalanmış >
ce insan Mağdur ise belirtsin onu hoş görüp evlenecek nice insan vardır
< unutmayın hz.hatice annemiz peygamberimiz(s.a.v)ile evlendiğinde dul 2evlilik yapmış bir kadındı 40 yaşındaydı. >
Dulluğunu gizlemedi ama


Kayıtsız Üye
Evleneceğim kız bakire olmadığını söyledi ne yapmalıyım. Dinimizce sakıncası varmı


Tevbe
Dinimizce bir sakıncası yok ancak evlilik gibi bir birliktelik için bunun sakıncaları olabilir. İyi düşünün, tartın öyle karar verin. Şunu da belirtmeliyim evlilik sadece sevgi ve aşk tan ibaret değildir. Yani bu konu sizin canınızı ileride mutlaka sıkacaktır.


Zorunluyolcu
Duruma bağlı iyi birşey hiç değil, burada dürüstlük önemli kız birini bulup Türkçesi cinsel partner bulmuş ve bunu çok yapmışsa sonra barlara eğlence yerlerine gitmişse daha yazmayım bir sürü çirkin iş var bunları yapmışsa evlenilmez o kızlarda zaten bir zahmet pislik yediği erkeklerden biriyle evlensin.

Zamanının büyük çoğunluğunu ailesi veya işinde geçiren, en önemlisi herkes kendine denk biriyle evlenmeli kız içinde erkek içinde öyle.

Çirkin iş yapmış çakallarla gezmiş düşmüş kalkmış kız o hayattan sıkılıp ahlaklı koca istiyorum diyemez aynı şekilde her türlü pisliği yemiş alkol zina yapmış erkek ben bunları istemiyorum ahlaklı bakire kız istiyorum diyemez, en başta Allah nasip etmesin bunu, herkes bir yol seçer ve onunla devam eder yada o yolun yolcusuyla birliktelik yaşar.

Ama bazı istisnalar var kız bir kere yapmıştır pişman olup tövbe etmiştir yada erkek hayat kadını ile birlikte olmuş ve buna çok pişman olup tövbe etmiştir bu bence kabul edilir aksi halde sevgili yapmış cinsellik partneri bulmuş pislik yemiş kız veya erkekle kimse evlenmemeli, bilmeden bile olsa Allah mani olsun böyle tipleri basip etmesin İnşAllah.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cinsel video izlemek orucu bozarmı?

Kayıtsız Üye
O kadar şeytan insan var ki inanmak istemiyorum. Ben böyle bir kişiyi hanımım olarak kabul etmem. Bir erkekle yalnız kalacak kadar aptal bir kişi benim eşim olamaz. Bunları bilmeyen bir insan da iyi bir müslüman değildir. Tecavüze uğradım bir bahanedir. Tecavüze uğrayacak yolları kendi ellerinle açarsın, bu kadar. Akıllı olun, kendinizi mal yerine koymayın.


Zorunluyolcu
Kardeşim sen buna bu kadar takılma bu devirde ne bakire kız ne bakir erkek kalmadı, herkes birşeyler yaşıyor devir eskisi gibi ahlaklı değil, herkes aralarından birini seçip evlenecek.

Malesef böyle, bende isterim hem kendim için hem herkes için herkes ilk tanıştığı ile evlense ilk ve son kez onu sevse ilk son kez cinselliği onla yaşasa öyle birşey yok malesef.

Allah herkese kendi karakterinde kendine denk eş nasip eylesin diyecek başka birşey yok.


Kayıtsız Üye
Allah hakkınızda hayırlısını versin. Arkadaşın dediği gibi dünyada şeytan insan çok sizi yalan söyleyip kandırabilecek ama bunu bilemeyiz aynı zamanda kimsenin kalbini açıp bakamayız en iyi Allah a dua edip hakkında hayırlı olanı istemek ve gerisini Allah a bırakmaktır duam kabul olacak mı endişesine kapılmamaktır çünkü “kul Rabb ini sınav etmez”. Allah sınav etmeyceği sürece kulunun duasını geri çevirmezmiş.


1393mk
< Kardeşim sen buna bu kadar takılma bu devirde ne bakire kız ne bakir erkek kalmadı, herkes birşeyler yaşıyor devir eskisi gibi ahlaklı değil, herkes aralarından birini seçip evlenecek. >
:D:D ya böyle bi yorum mu olur neden az ile yetiniyorsunuz. Yorganla yastıkla evlenin daha iyi. Kızlar kalitesizse evlenmeyin arkadaşlar neden kendinizi zora sokuyorsunuz.

Soruyu soran arkadaşım, sen daha önce biri ile zina yaptıysan kızı da seviyorsan evlen tabi ama sana açık söyleyeyim “sevgilim bana tecavüz etti” kısmı çok açık bir yalan. Bu kadar kör olmayın. Tecavüz başka rıza ile girilen ilişki başka. Kimse sevgilisine tecavüz etmez, ayrıca sevgilisi ile ilişkiye girene kadar olayın farklı zina boyutları da var yani bekareti kaybetmeden de ilişkiye girilebiliyor. Bu bir süreç ve bu süreçteki ilişkiler mide bulandırıcı cinsten. Siz şuan bunları çok dert etmiyor içinize sindiriyor olabilirsiniz ama evlilikten sonra bunlar aklınızı kurcalayacaktır. Daha düzgün bir kız bulun.

< Kusura bakmayın ama bunu başka bir kız değilde kız kardeşiniz gibi düşünseniz olmazmı?bu kız kendi isteği ile bu duruma düşmemiş tecavüz edilmiş zorla yapılmış ve mağduriyetinden faydalanmış.ve sizde bu kızla konuşarak duygularından faydalanmış oluyorsunuz.eğer seviyorsanız dinimize uygun bir şekilde evlilik yoluna girebilirsiniz.unutmayın hz.hatice annemiz peygamberimiz(s.a.v)ile evlendiğinde dul 2evlilik yapmış bir kadındı 40 yaşındaydı. Peygamber efendimiz hiç evlenmemiş 25 yaşında bir gençti.ve beraber 25 sene süren mutlu bir evlilik yaşadılar.kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez o yüzden böyle durumlarda daha ince düşünceli ve merhametli olmanızı rica ediyorum.unutmayın kadınlar size Allahın emanetidir. >
edit: görmemişim meğer feministler gelmiş burdaymış :D:D ya siz nasıl bu kızla Hz. Hatice mukayesesi yapabiliyorsunuz okumadınız mı mesajı? Dul bir hanımefendi namusuyla evlenir namusuyla boşanır. Kimse onun evlilik hayatı esnasında yaşadıklarını yargılayamaz siz dul insanlarla sevgilisi ile ilişkiye giren kızları nasıl mukayese edebilirsiniz? Hakikaten hayret doğrusu. Mağduriyet diyorsunuz ama bunun mağduriyet tarafı yok rıza ile ilişkiye giriliyor sevgilisi onunla evlenmeyince de bana tecavüz etti oluyor. Saf olmayın. Kadınlar Allah’ın emanetidir diyerek tüm pavyonlarda çalışanları nikahlayalım mı böyle bir mantık yok unutmayın aile şerefi ve izzeti de kadınlara Allah’ın emanetidir evvela kadınlardan bunu koruması beklenmektedir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Es Selam anlamı nedir?

imam
Hz Hatice ile mağdur olmuş kızların kıyaslanması hiç hoş olmamış


Zorunluyolcu
Kardeşim senin dediğini anlıyorum lakin sen benim dediğimi anlamıyorsun, evlenmekte zorunlu değiliz tabiki ama ömrü boyunca kimsenin beni sevmeyecek olması benimde sevmeyecek olmam birine bağlı sadakatli olmamak hastalıkta sağlıkta beraber olmamak beni üzer yıpratır sizi bilemem.

Ben 30 yaşındayım ömrüm boyunca sevgilim olmadı biri beni sevmedi bende sevmedim, artık biri olsun istiyorum ölene dek, ben yaşamadım ama yaşamamış birini beklemem çok saçma olur bunu diyorum tabiki isterim evleneceğim kız herşeyi benim gibi ilk benimle yaşamış olsun, buda Allah’ın takdiri kaderime razıyım tutup üniversitede erkeklerin evinde kalmış her pisliği yemiş kızla evlenmem çocuklarıma anne yapmam, o kızlar zaten bir zahmet tokmakçılarından biriyle evlensin.

Sadece hiçbir şey yaşamamış kız beklemek abes olur, he yaşamamış kız bulursam ve evlenirsem âlâ tabi.

Ben yinede dua ediyorum önce kendim sonra herkes için Allah’ım sen bana benim karakterimde bana hayırlı olacak ahlaklı eş nasip eyle diye bunu herkes içinde ediyorum, çünkü herkes birbirine denk olmalı.


Kayıtsız Üye
Geçmişinde bir kaç kişiyle zina etmiş bakire olmayan ama her konu açıldığında pişman olduğunu belli eden tövbe eden kişiyle evlenilir mi ? Lütfen yardımcı olur musunuz için yanıyor…


Kayıtsız Üye
Kesinlikle haklısın. ALLAH kimsenin başına vermesin


Ensar
Bir kızın bakire olmadığını başkalarının bilmesine gerek yoktur. Bakire olmayan biriyle evlenebilirsiniz. Sizler o kişiyi böyle kabullenecekseniz hiç kimsenin de bilmesine gerek yok size helaldir.


Sarısac
Bu konularda herkes çok rahat ahkâm kesiyor bakirlik önemli bazı kişilere evet ama karşı tarafında bakir olması gerekiyor bir adam ben bakirelerle birlikte olmuyorum bakir almak hakkım diyebilecek kadar yüzsuzleşebiliyor erkeklerin çoğu dini yaşamıyor bakirlik konusuna takılmalarının nedeni de bencillikleri o kadar bakir olmayan erkek bakir almak için diretip aldığı halde onuda aldatıyor bakireliğin kadınlar üzerinden durmadan tartışılması bu toplumun ikiyüzlülüğünü ve adaletsizliğini gösterir erkeklerin çoğunun ahlâk namus konusunda çok yol katedmeleri gerekiyor bu konularda da kötü yorum yapabilmeleri için temiz olmaları gerekiyor kendileri bu kadar kirliyken ahkâm kesmeleri de çok ikiyüzlülük..gerçekten samimi dindar bir insansa kişi böyle atıp tutmaktan da kaçınır çünkü dinde insan gülüp ayıpladığı şeyi yaşamadan ölmez bir gün kız kardeşi kızı..’ndan sınavını yaşar..dünya insan için kimse kendine güvenmesin her şey gelebilir insanın başına iyi niyet anlayışlılık dürüstlük önemli olan


Kayıtsız Üye
İlk önce Selamünaleyküm arkadaşlar mesela siz kavgalı bir ailede yetiştiniz ve aileniz çoğu zaman size beddua etti ve bilmiyorlar ki o dualar bir gün tutar diye buradan anne olmuş kızlara sesleniyorum sakın ola hiç bir zaman çocuğunuza kötü şeyler söylemeyin çünkü ağzımızdan çıkan her şeye melekler amin der
yada fazlasıyla babası kıza sevgi vermedi o kız da gitti sevgiyi başka erkeklerde aradı olabilir insan hata yapar zaten bu dünya bir imtihan dünyası anne babalarda ahirette hesaba çekilecek ama biz kimiz ki insanları aff etmiyoruz bir insan hata yapar ve Allah’a karşı öyle tevbeler eder ki siz o tevbeleri bilemezsiniz ve unutmayın siz nasıl bir insansanız Allah sizin karşınıza size denk birini çıkaracaktır elbet yeter ki bekleyin ve artık harama girmeden helal yoldan evlenmeyi bekleyin ve bol bol dua edip Allahtan hayırlısını isteyin çünkü cenab-ı hak merhamet eder ve size umulmadık kapılar açar Allah hepimize hayırlı ve bizi her zaman anlayan eşler nasip eylesin amin….


evleneceğin kızın geçmişi, evleneceğin kızın bakire olmadığını öğrenmek, bakire olmadigini soylemeden evlenmek

Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx