Mumsema

Eşler birbirlerinin cinsel organları yalamak günah mı?

  • 08 Mayıs 2021
  • 12.817 kez görüntülendi.
Eşler birbirlerinin cinsel organları yalamak günah mı?
resmin alt tagı

Eşler birbirlerinin cinsel organları yalamak günah mı?

israfil34
Eşler arasında oral sex günah mı lütfen hemen cevap istiyorum


Kadın kocasının şeyini yalaması

fınd
< Kadınların kocasının şeyini yalaması >
Eşler arası cinsel ilişkide oral yol, arkadan ilişki ve hayız halinde ilişki caiz değildir. (Doğru değildir)


Cevap: eşler birbirlerinin cinsel organları yalamak günah mı?

umutlucan
Oral yolla ilişkiye direk haram diyemeyiz ama bununla ilgili ihtilaflar var. özellikle dilin necasete değmemesi gerekir!

Yasak olan durumlar haram olan

  1. arkadan yani ters ilişki
  2. hayızlı durumda ilişkiye girmek

Cevap: eşler birbirlerinin cinsel organları yalamak günah mı?

müsab
Bir kişi bile haram demediği için haramdır diyemeyiz. onlarda efendimizden hadis gelmediği için diyemezler. ama genel olarak bir mekruhluk olduğunu söylemek lazım. rastgele haramdır günahtır yazmak büyük yanlış.


Hoca
Helal yol sadece üreme yeridir.
Her haram için bir ayet bir hadis olması gerekmiyor
Kıyas dene bir delil var.


müsab
Tamam zaten mekruh diyenler kıyas yoluyla buna mekruh diyorlar haram demiyorlar. varsada ben mi yanlış biliyorum 4 mezhepte de haram diyen yok.
Mekruh ve caizdir diyenler var.


umutlucan
ben şahsen ağızdan yemek yendiği için ve kur an ı kerim okunduğu için uygun bulmuyorum bu benim kendi fikrim.


Darüsselam
kadına anuşten yaklaşmak (ters ilişki) ehl-i sünnete göre caiz değildir. Ağız da cinsel temas için değil, başka işler için var edilmiştir; oradan cinsel temas yaratılış amacına da, fıtrata da ters düşer, fıtratları bozulmamış olanlar bundan nefret ederler.


Kayıtsız Üye
Bizler o dilen kuran okuyoruz , Allah kelimesi ağzımızdan çıkıyor , peygamber kelimesi çıkıyor onu bu kötülüklere alet etmeyelim

resmin alt tagı

Kayıtsız Üye
Arkadan eşe yaklaşmak kesinlikle haramdır. böyle kötü bir alışkanlıkta bulunmayalım


@hmet
< Arkadan yaklaşmak günah mı eş arasında >
Normal, Allahın yarattığı güzel yol varken BOK yoluna tenezzül eden ahmaktır.
Livatdan bir farkı yoktur. Büyük günahlardandır.


umutlucan
< Arkadan yaklaşmak günah mı eş arasında >
;
bu fiil çok günahtır.
hz peygamber s.a.ş. buyurdular ki hanımına arkadan yaklaşana ALLAH rahmet etmez.


halilcan

cübbeli ahmed hoca oral ilişki hakkındaki görüşü


Kayıtsız Üye
yorumlardan şunu anlıyorum kesin bir delil yoktur. mekruhtur, insan sağlığına zararlı olabilir. Ama o ağızla kuran okunduğu için yapılmasa daha iyi olur.


halilcan
günahtır. sen sabret zaten uykunda elinde olmadan ihtilam olursun rahatlarsın. Mesela tam zinaya giricen 1 adım kaldı artık özaman zinadan kurtulmak için mastürbasyon yapılabilir diyorlar. Ama ortada ciddi ciddi zina ihtimali yoksa yapmak mastürbasyon günah.


Kayıtsız Üye
İnsanoğlu doymaz siz helal deseniz bu seferde başka şeyleri helal yolunu arar hep üç noktalarda yaşamak zorundamıyız.Bumudur bizim yaradılış gayemiz?


Kayıtsız Üye
biz nişanlımla sanaldan cinsel içerikli konular konuşuyoruz iki keredir görüntülü cinsel organlarımıza bakıyoruz dini nikahımız olduğu halde günah işlemiş sayılır mıyız boy abdesti almamız şart mı ?


Kayıtsız Üye
Eşlerin birbirlerinin cinsel organlarına bakması uygun değildir


Kayıtsız Üye
peki insan bunu istiyorsa ve bu konuda nehy yoksa helaliyle neden yapamasın ki.
resulullahin (sav) cinsel ilişki sonrası tenasul uzvunu yıkayıp, ağzını çalkalayıp, boy abdesti almadan uyuması ne anlama geliyor??
resulullahin; ağızlarınız Kuran yollarıdır, onları temiz tütün. hadisi yalan giybet arabozuculuk v.s. anlamında olamaz mı. not: Resulullah yapardı demiyorum. o anlamda algılamayın ama öyle olsa resulullah bu işi şüphede bırakmaz ve açıkça yasaklardı.


Kayıtsız Üye
Hak yolu varken bok deliğine niye

Ben arka haricinde caiz diye biliyorum.


Kayıtsız Üye
adam vurmuş dibine.azmış günah olsada olmasada yalayacak onu.bir yolu bulup kitaba da uydyracak


Kayıtsız Üye
cinsel organı ağza almak haram olmasa da çirkindir


Kayıtsız Üye
Zawalı bence değil diyor. sencesi yok bu işin kural neyse o dur ihlal edersen cezayı hak edersin…


Kayıtsız Üye
Benim düşüncem
mecburiyet hali hariç caiz değildir erkeğin cinsel olarak veya kadının cinsel olarak uyarılması normal temas yollarıyla olmuyorsa o zaman oral yapılır bunun dışındaki hallarde caiz değildir


arifselim
Bir erkek veya bir kadın olsun birbirlerinin cinsel ve diğer ihtiyaçlarını karşılaması gerekir bu onların bir görevidir. Eğer bu olmuyorsa veya bir sıkıntı varsa başka birisi ile bu boşlukları doldurmak helal değildir haramdır.


Kayıtsız Üye
Eşimle ben cinsel organlarımızı yalamamız günah mi


arifselim
Bu konuda yukarıda açıkça cevaplar verilmiştir. Net bir şekilde haramdır denmese bile bu hoş ve doğru bir hareket kabul edilmemiştir.


Kayıtsız Üye
Bencede haram arkadan ilişki emmek Yalamak ta haramdır kesinlikle


Kayıtsız Üye
Büyük günah yerine küçük günah işlenmeyi tercih edebilirsin
Zina kaçmak için bunu tercih etmelisin diye biliyorum kardeşim


Kayıtsız Üye
ilişkiden zevk almak düşüncesi bazı insanlara haramı hatırlatmıyor malesaf


Kayıtsız Üye
Eşlerin cinsel organlarını yalamak günah midir


Kayıtsız Üye
Anal ilişki kesinlikle haramdır lütfen o günah a sizde ortak olmayın


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm yaw memleket ne hale geldi şu konuşulanlara bir bakın gençlik nasıl yetişiyor görmese duymasa bilebilirmi bunları daha neler mahremiyet diye birşey kalmadı her yerimiz sanal dünya oldu çek çek yolla görsün oranı burani eskiden eşler özellikle hanımlar başlarını bile kaldıramazdı mahçup olurdu şimdi baş örtülerini kaldırdılar uçuyorlar.kıyamete gidiyoruz nasıl müslüman devletiz müslümanız fitne fücur olmuş dört bir yan cahiliye devrinde yapılmadı bu 21inci yüzyılda yapılanlar.


Kayıtsız Üye
Eşiniz adetli iken arkadan içeri girmeden sürtünme yolu ile ilişki caizmi


arifselim
Adetli olan kadına kocası diz ile göbeği arası yaklaşması caiz değildir haramdır. Bu durum adet dönemi dışında haram olmasa da harama bulaşma ihtimali olacağı için yapmaması daha uygundur.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Bir bayanın başka bir bayanın avret yerini görmessi abdesti bozar mı

Kayıtsız Üye
Evet kardeşim çok günah
Tövbe et.


Kayıtsız Üye
Bir şeye haram veya helal bilmeden ve deliller olmadan söylemek, veya zoraki fetva uydurmak maazAllah insanı imandan bile eder. Lütfen benim kanaatimce şöyledir diye bilmeden veya kulaktan dolma bilgilerle yazmayınız veya fetva vermeyiniz.
Sorulan soru: eşlerin birbirlerinin cinsel organlarını öpmeleri(yalamaları vb.) haram mı?
Cevaben: Haramlığına dair bir delil yoktur. Bazı sitelerde hocaların Delil diye ortaya koymaya çalıştıkları hadislerin ise senetleri kuvvetli değildir(yani uydurma hadis olmaları muhtemel).
Cevaben: Eşlerin cinsel organlarının eşinin vücudunun cinsel organ dışında bir yerlerde tatmin etmeye çalışması hakkında da bir yasak yoktur, hatta bu konuda yapılabileceği ile ilgili hadisler vardır. (dubur kısmı hariç. Oradan ilişkiyi yasaklayan Hadis var.– Bazı hocalar Eşiniz sizin tarlanızdır… ayetini delil göstermeye çalışır ama bu konuda o ayeti delil gösterme usul açısından sakıncalıdır(yani böyle bir zorlamayı diğer ayetlere de yapmaya kalkarsanız sonuçları sıkıntılıdır yani > kendi kendinizi yalanlamış olursunuz:(İmam Safının cevabı)– ) : Mesela elle eşinin organını tutma vb.. ile ilgili rivayetler.
Cevaben: Ağzınız temiz tütün hadisi ağızdan kötü söz çıkmaması ile ilgili söylenmiş bir hadistir. Bu konularla ilişkilendirilmesi de zorlama bir durumdur. ( Mesela hasta olan sahabiye tedavi maksadı ile devenin idrarını içmesi ile ilgili hadis var. )
Tüm bunları ve diğerlerini değerlendirmek gerek. Aynı şeyi bir çok sitede araştırdım fakat doyurucu bir cevap veren kimse yok.
Sadece kerih görenler zorlama olarak haram kılmaya veya mekruhtur demeye çalışmışlar, delil koyamamışlar zorlama yorumlar yapmışlar. Kesin bir yasak olmadığı ortada…. bunu itiraf edememişler.


Kayıtsız Üye
Oral seks yani eşinin ağzına organını verip tatmin olmak yada eşinin vajinasını yalayarak orgazm etmek dinen günahmidir


Kayıtsız Üye
Arkadaş Ağzına sağlık ya işte o kadar 🙂


Kayıtsız Üye
Adam az yukarda yazmış okusana


Sem’a
< yalayarak orgazm etmek dinen günahmidir >
Allahın emrettiği yerden yaklaşın ifadesi, sadece normal cinsel organların birleşmesi ile bunun yapılabileceğini gösterir.
Ağızla veya arka yoldan yaklaşmak caiz değildir.


Kayıtsız Üye
Ey Allah’ın resulü örtülmesi gereken yerleri kime karşı örtelim? Diye sordum şöyle buyurdular ‘Hanımından ve cariyenden başka herkese karşı ört tirmizi,edeb,39


Kayıtsız Üye
Esselamün Aleyküm Rahmetullahi Ve Beraketuhu Kardeşlerim Cinsel ilişkide Oral sexs haramdır. Birinci delil: Amerika da yapılan araştırmalara göre eğer bir kadın sürekli eşinin cinsel organını yalaması halinde zamanla kadında ağız kanserine neden olduğu bilimsel tezlerle ispatlanmıştır.İkinci delil: Hem erkeğin hem kadının birbirinim cinsel organlarını yalamaları zamanla karı koca arasında nefret duygularına dönüşebilir.Çünkü cinsel organı yalayan kişi zamanla kendini köle gibi görebilir bu da karı koca arasında huzursuzluklara sebebiyet verir. Üçüncü Delil : Allah insan ağzını Kuan okuması ve en önemliside gıda almak için yaratmıştır. Yapılan araştırmalara göre Cinsel organlarda bulunan mikroorganizma vücudun diğer yetlerinden daha fazla olduğu kanıtlanmıştır.


Kayıtsız Üye
Karı koca arasında olan ilişki sırasonda seks yaparken küfürlü konuşma islam dininə gore caizmidir yoksa haram ve günahmidir


mum
Cinsel ilişki sırasında olsun başka zamanlarda olsun küfretmek her zaman ahlaksızlıktır ve günahtır


E.M
Ben iki senelik evliyim.toplasan iki senede bir ay iliwkimiz olub.Benim canım istiyorsa kocam olmuyorsa günaha giriyormuş?


arifselim
Eşlerin birbirleri üzerindeki haklarından biri de cinsel ilişkidir. Eğer eşlerden biri bu görevini yapmıyorsa günaha girer. Ayrıca bu bir boşanma nedenidir.


Kayıtsız Üye
Ben 26 yasındayım 8 yıldır görüştüğüm biri var evlenmek istiyoruz ama ailem ben büyük iki ablam olduğu için kesinlikle seni vermeyiz diyorlar.. ne yapabilirim veya ablalarından önce evlenmem de sakınca var mı


arifselim
Evlenmeye engel olmak için kesinlikle bu bir mazeret değildir ve ailen günaha giriyor. 26 yaş evlilik için gelmiş ve hatta geçmekte olan bir yastır sana böyle yapmaya hakları yoktur.

 


müsab
< – Eşlerin birbirlerinin cinsel organlarını öpmesi caizdir. Ama ağzın içine almak ve yalamak caiz değildir. Bu konuda haram olduğuna dair alimlerin çoğunun görüşü vardır. >


arifselim
Kıyas yolu ile buna mekruh diyenler vardır ama ağız gibi önemli bir uzvu necasete bulaştırmak çirkindir yanlıştır. Bazı fetvalar olabilir bu konuda biz bu konuyu böyle anlıyoruz ve çirkin olarak kabul ediyoruz. Ayrıca bir çok kanser türevlerinin ve bulaşıcı hastalıkların bu yolla bulaştığı günümüzde kesin bir şekilde bilinmektedir.


müsab
Yazıda ağza almak ile öpmeyi ayırt eden veyahut farklı gören bir yer okuyamadım?


Kayıtsız Üye
Bir kadının kumaşı ve kocasıyla birlikte uyuması caiz midir


Sem’a
Kadınlar razı olduktan sonra kuma ile yatmanın dini bir sakıncası yoktur.


Osmanlı
Eşler arasında cinsel organını görmesinde bir şey yok gusul içinde eğer boşalma olduysa şarttır


Kayıtsız Üye
Arkadaşlar kendinize gelin ya Allah deyin haram olmasaydı niye bu kadar şüphede olurduk Allah akıl vermiş doğruyu bulun diye


medreseli
“Hanımlarınız sizin tarlalarınızdır, onlara istediğiniz yerden varın.” buyuruyor Allah Rasulu. Ancak ‘her ne olsa eşim, helalım’ diyerek caiz olmayan bir şekilde yaklaşmak ne kadar doğru bilemeyeceğim doğrusu.. Sonuç itibarı ile anuşten yaklaşmak kesinlikle uygun değildir. Bazı şeylere ‘haram’ damgasını direkt vuruyoruz. Fakat kesinliği ancak ve ancak Allah (c.c) bilir. Bildiğim şey livata bir ‘sapıklık’ diye tabir edilen aynı zamanda Lüt Kavmı’nın helak olma nedenidir. Ve bildiğim başka bir şey kesinlikle üreme organından ilişkiye girilmelidir. Başka türlüsü hiçbir mezhepte de tarikatda da mekruh olması bilinmekle beraber uygun görülmemiştir. Kaldıki dudaktan öpmek bile uygunsuz bir vaziyetken tenasul uzvunun bu denli ‘iğrenç’ diye tabir edilen bir biçimde dokunulması dahi elim bir olgu. Haram olduğundan biraz şüphe bile duyuluyorsa ona yaklaşılması caiz olmayacağı görüşündeyim.. Selam ve dua ile…

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cinsel ilişkide gusül

Kayıtsız Üye
Peki gusulde ağız yıkanıyor. Cinsel organın ağza alınmasının maneviyat olarsk kirlenmesini temizleyemiyor mu? Direk yemek yemiyoruz kuran okumuyoruz abdest alıyoruz


Kayıtsız Üye
konuşmaya konuşmaya bak adam arkadan yaklaşmayın diye ayet olduğunu bile bilmiyor. asıl sen konuşma, yaşlılar değil gençlerin bunları öğrenmesi lazım zaten


İslam
< adam arkadan yaklaşmayın diye ayet olduğunu bile bilmiyor >
arkadan ilişkiye girmek günah olduğunu herkes bilmelidir. hem kuranda hem hadislerde yasaklanmış bir durum


Kayıtsız Üye
Slm hocam eşim adetliyken ve normal gündede eşimin göğüs ortasından faydalanıp boşala bilir miyim tsklr


arifselim
Aleyküm selam. Esin adetliyken diz ile göbeği arasından istifade etmek haramdır. Esin seni eli ile dilediği şekilde boşaltabilir. Bu tür şeyler ise ahlaki açıdan uygun değildir.


Kayıtsız Üye
Eşimle resmi nikahım var ama ben onun elini bile tutsam günahmiş böyle bişey doğrumu acaba cvp bekliyorum sizden


arifselim
Günümüz alimlerin çoğunluk görüşüne göre ve diyanetinde verdiği fetvaya göre resmi nikah dini nikah yerine de geçtiğidir. Ancak bazı alimlerin itirazları olduğu için müslümanlar her ihtimale karşı mutlaka dini nikahlarını da kıyarlar.


Kayıtsız Üye
Benim bi komşum var kendi kızına ikinci kocası (üvey babası) tacizde bulunuyor ne yapması gerekir boşanması doğru olan değil mi


Kayıtsız Üye
Siz komşunuzun bu yaptığını nereden biliyorsunuz? Annesi veya kızı size söylediyse annesinin veya kızının savcılığa başvurması gerekir. Taciz suçtur.


arifselim
Bu bir suçtur ve dinen haram büyük günahtır. Annesi bu kimseyi hemen şikayette bulunması gerekir. Bunu sormaya bile gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
Dini içerikli sitelerde mesaj yazarken kullandığınız kelimelere dikkat ediniz. İnsanı tiksindirecek kelimeleri kullanmayınız veya daha iyisi bu konuyu hiç yazmayınız. Nasıl öğreneceğiz o zaman diyorsanız, soru sormayı gerektirmeyecek şekilde davranınız.


Kayıtsız Üye
Niye kötülük olsun ki sonuçta cinsel ilişkide ibadettir organlarıı yaradan da Allahtir


Kayıtsız Üye
Nebi sav buyuruyor şehvetten kişi oruç tutsun yanı burda şehvetten kasıt cinsel ilişki isteği


Kayıtsız Üye
Cübbeli Ahmet hoca der ki : iki tarafta tatmin oluyor zevk alıyorsa caizdir


Kayıtsız Üye
Haram kardeş sen o ağızla Allahı tesbih edip kitabı okuyon haramdır inanma saçma sapan şeylere


Kayıtsız Üye
Olaya şuradan yaklaşalım bir futbol müsabakasına çıkıyorsunuz kaleye topu gol olabilmesi için nerden atarsınız arkadanmı hayır tabiki yasak kurallara aykırı..bu yüzden golü on taraftan atmanız lazım. çünkü buranın yasağı yok..G olllllll.


Kayıtsız Üye
eşimle bu yalama olayını her ilişkide yapıyoruz. o da istiyor ,bende ama yıllardır hep şüphem var yapmamak istiyorum, ama dayanamıyorum. ikimizde beş vakit namaz kılarız ,bazen şöyle düşünüyorum; peygamaber efendimiz yapmış mıdır diye ,bence yapmamıştır .bu konuda arkadan yaklaşma gibi kesin bir uyarı yok.


Kayıtsız Üye
Ne ilgisi var ,seks zevk almak için yapılır.caiz olmaması eski devirlerdeki temizlik ve hijyen koşullarının yeterizliğindendir.Hemen; hoca dedi,kitapta okudum,gelenek böyle vs gibi şeylerin arkasına takılmayın.Kendi beyninizle düşünüp yorumlayın.


Kayıtsız Üye
Peki güzel kardeşim alkol daha kötü deilmi o ağzda illaki kur an okudu eğer helalinle ters ilişki dışında başka bişi yapiosan ama sadece mahreminde kalıyorsa bence haram veya mekru deildir


Ecrinsu
Ben adetliydim bitti sandım yıkandım yani normalı öyleydi sonra eşimle birlikte olduk ve sabah uyandım adetim gelmişti yine bitmediğini anladım ama bilmeden istemeden öldü çünkü beklediğim gün gelmedi bende adetim bitti sandım sonra atetli olduğumu gördüm adeta kendimi tokatladım şok geçirdim ve hala etkisindeyim çok dikkat etmeye başladım günahı var mı acaba


arifselim
Bilmeden adetinin bittiğini sanarak cinsel ilişkiye girmeniz günah değildir ama bundan sonra daha dikkatli olman gerekir. Bundan erkek değil kadın sorumludur. Adetin bittiğinden emin olduktan sonra cinsel ilişkiye girmelisiniz.


Kayıtsız Üye
Sen o dille KURAN okuyorsun küfür edende var ama bu kadarda olmaz bunun için indirilen ayet yok ama ben bunun yanlış bir yol olduğunu düşünüyorum.(bu benim kendi görüşümdür)


Kayıtsız Üye
Nefsinize yenilmeyin Ahlâkli olan yere serilin ve işinizi görün .


Kayıtsız Üye
tabiki arkadan ilşki günah fakat, oral sex gnah değildir çünki cinsel organın sertleşmesi ve sexe hazırlık için bu muamelelerin yapılması gerekiyor. bundan zevk ve haz alındığına göre bence bir sakıncası yok.


Kayıtsız Üye
Zinaya engel olunacaksa Vaciptir diyenlerde var Ama kesin günahtır diyebilirmiyiz orası tartışılır


Jean
S. A soru güzel olmuş şimdi doktorlar çürük, dişle, oralar, yapılmasını tavsiye etmiyorlar hastalık kalabilirsiniz işler arasında sağlık sorunu yoksa olabilir. Galiba bazı hocalarımızda olur diyor evli bayan erkek birbirlerine her şeyi vermelidir, yoksa sonuçta evliler,


Evliya Aladağ
Efendimizin sav. tenasul organını hiç kimsenin görmediğini bildirmiştir.

Hz. Ömer ra. İslamiyeti kabul ettikten sonra, sağ eliyle tenasul organına dokunmadığını bildirmiştir

Hz Ali kv=keremellahü veche
Hz Ali nin ra ismine “kv” ibaresi tenasul organına hiç bakmadığı için âlimlerimizce eklenmiştir.

Buna göre tenasul organımıza ağzımızla temas etmek bir yana bakmak bile uygun değildir ki bakmak mekruhtur
Buna göre, ağızla temas etmek nasıl caiz olabilir.

Ve unutkanlık yaptığı kesin şekilde ihtilaf olmaksızın bildirilmiştir.


Kayıtsız Üye
Kur’an-ı Kerim’de Lüt kavmının bu yüzden helak olduğunu anlatan epeyce ayet-i kerime varken bu konu neden tartışmaya açılmış anlayamadım.


ılımlıkadın
Bir kadın veya adam buna mecbur edilemez. Dinimizde farz ve vacip olmayan hiçbirşey için kimse bize baskı yapamaz. Caiz olan herşeyi yapmak zorunda değiliz


Kayıtsız Üye
Sevgili din kardeşlerim eğer bir işten şüphe duyarsanız onu kötüyemi yoksa iyiyemi yakın ona bakın öyle karar verin.Bu konuda ben düşündüğüm zaman şu çıkıyor.ağızla yemek yiyorsun,güzel söz söylüyorsun,kuran okuyorsun,küfür ediyorsun demicem yapmaman lazım nasıl ki küfür kötüdür ağız yoluyla ilişkiye girmek kötüye yakındır hem hastalık hem sağlık insanın cinsel organları 1000 defada yıkansa zevk almaya başlayınca kendine özgü bazı mikrorganizmalar salgılar buda ağıza sağlığa zararlıdır
Kalbe zararlıdır
Dinden doğrudan uzaklaştırır
Yasakları normalleştirir
Uzak durun düşünmek bile iyi değildir

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Erkek boşaldığında kadınada gusül gerekir mi?

Kayıtsız Üye
Sorularla islamiye sitesindeki yazıyı aşağıda linkiyle paylaşacağım ama önce şunları yazayım. Demekki günah değilmiş. iyice yıkadıktan temizlendikten sonra bunları yapmış olmanın bir kötülüğü yok bence. çirkin bulmaya gelince bence yetiştirilme tarzıyla alakalı bir durum çirkin bulma durumu. aman kızım-oğlum bunu yapma aman şöyle yap aman böyle yap deniliyor sonrada kızlarımız oğullarımız cinselliğe öcü gibi bakıyor. öcü mocu değil dilediğince davran işte yasakları çiğnemeden. nediye engel vuracakmışsınki kendine
Yazı altta;

İslam, kişinin eşiyle cinsel ilişkisini şu durumlarda yasaklamıştır:

1. Âdet halinde ve löhusalı iken cinsel temas.

2. Eşinin dışkı yerinden yani anuşünden / zevceye arkasından yaklaşmak büyük günahlardandır. Peygamber (aşm) şöyle buyuruyor:

“Allah bir kadının dubüründen münasebette bulunana rahmet nazarıyla bakmaz.”(İbni Mace, Beyhaki)

Dinimizin bunların dışındaki cinsel ilişkiyi, üreme organından olmak şartıyla her türlü şekline müsaade ettiğini ve haram kılmadığını anlıyoruz. Eşlerin birbirini yalama, okşama, dudaklarıyla, oral yolla ve elleriyle cinsel ilişkiye hazırlamak için vücutlarının değişik yerlerine yaptıkları her türlü hareketin haram olmadığını söyleyebiliriz.


Kayıtsız Üye
Olaya tıbben bakalım. İnsan dudağında oluşan yaralara sebep olan Herpes Simplex Virüs denilen bir virüs mevcut. Halk arasında bunlara uçuk deniliyor. İnsan hastalandığında yada kortuğunda meydana geliyor. İki tipi mevcut. HSV1 ve HSV2. 1 olanı dudakta bulunanı 2 olanı ise dudaktan genital bölgeye taşınmış olanıdır. İnsanda hiçbir zaman kaybolmaz. Uygun zamanı bekleyip tekrar ortaya çıkabilir. Kadında yada erkekte yine dudaktaki gibi yaralar yapabilir. Bunları çekebilirsiniz belki ama. Ama bu HSV2 bir anne doğum yaptığında doğan bebeğin gözlerine bulaştığında bebekte körlük yapabiliyor. Şunu hayal edin bir çocuk doğuruyorsunuz yada baba oluyorsunuz. Çocuğunuz sizi hiç göremeyecek ve siz onu herşeyden çok koruyup gözünüz gibi bakacaksınız. Ama sorumlusu sizsiniz. İslam birşeyi yasaklıyorsa bunun en büyük sebeplerinden biride insan sağlığıdır.


Kayıtsız Üye
Sellamunaaleyküm sorum olacaktı ben 23 senelik evliyim ama eşim kendisinden beni tiksindirdi beraber olmadan önce ondan istediğin her kadının istediğinden yani önce dişlerini fırçalaması duşa girip temizlenmesi nefesi kokmasın diye ağzına parfüm yada gargara yapması kısacası yanıma tertemiz gelmesini istemiyorum ama oo hiç kendine önem vermiyor bende yanaşmıyorum hep rahatsızım yada renklendim 2 hafta sürüyor deyip geçiştiriyorum şimdi burda günah hangimizde benim dediklerimi yapmaya üşeniyor şimdide beni aldatıyor iyce tiksindim ne yapmalıyım yanıma yaklaştıkça ooo kadınlarla yaptıkları aklıma geliyor kimde şimdi günah boşanalım diyorum yanaşmıyor boşanmaya çıkmazdayımm inanın


Prof okur
Bir tane akıllı adam ,kadın yok yuh be size ,bilmeden yapılan ilişkiden sorumlu değiliz Allah affeden affetmeyi sevendir. Kadın ay hali bitti sanmış ilişki kurmuş bunda herhangi bir kasıt olmadığından günah, haram yoktur.Burda bilip bilmeden yorum yapmayın , hadis fıkıh ilmin yoksa insanların kafasını karıştırma. Bilmediğiniz varsa yazın cevap yazayım. Her kadın her Erkek cinsel ilişki kurar emirdir. İster zevk deyin ister. ihtiyaç buna karşı gelemezsin .Arkadan Dubure girmek Livata suçudur affı yoktur .ALLAH Lüt kavmını bu yüzden helak etti ,Kitabımızda ayetlerle sabittir sadece karı koca dan dolayı değil ,pislik insanlar erkek erkeğe ,kadın kadına yani lezbiyen suçlarından kardeşlerle baba ile daha bir sürü suçtan dolayı helak oldular.


Kayıtsız Üye
İslamda mastürbasyonu yasaklayan kuvvetli bir rivayet yoktur. Mevcut rivayetler hadis usulüne göre zayıftır. Mesele geçmiş alimler arasında ihtilaflıdır. Savaşlarda bazı sahabelerden yapıldığını gösteren rivayet olduğnu gördüm ama incelemedim. Ancak cinsellik kişinin asli ihtiyacıdır. Eğer size sıkıntı veriyorsa yapabilirsiniz rahatlamak için. Çünkü aksi halde daha büyük sıkıntılar olabilir tıbbi ve psikolojik olarak. Ayrıca rüya görmekle sıkıntınız çözülmez. Allahü alem
Ayrıca oral seksi yasaklayan bir rivayet yoktur bilakis destekleyen sahih rivayet vardır. Adetli iken üstü ile istediğinizi yapın hadisi. Vedahi fetevayı hindiyede cevaz veren nakiller vardır. Ayrıca eşler birbirine tepeden tırnağa helaldir her yerine bakabilir. Dinde sahih bir delil olmadıkça aksine olan herşey mübahtır


kastamonu37
Günümüzde kıyamet alametlerine bakınca neredeyse hepsi oldu büyük alametler mucizevi doğa olayları olmadı sanırım sadece


düzgünömer
< Olurmu güzel kardeşim Allahü Tuela Nisa süresinde Eşlerinize hasta günlerinde yani (adet ) zamanında ve arkadan yaklaşmanız yasaktır diye ayeti var. >
Adet zamanında, kadının diz kapağı ile göbek arasına dokunulamaz ama o bölgeyi kapatıp başka yerlerinden faydalanabilir.

Adet halinde sevişmek, Peygamber Efendimizin (s.a.v) sünnetlerindendir. Arzulanmaya ve şehvetsiz de olsa sevilmeye muhtaç olan kadın, her ay belirli bir süre adetli günlerinde ilgisiz kalmaktan ve sevimsiz olduğu şeklindeki üzücü şartlanmalardan ötürü rahatsız olabilir. Onun için bu günlerinde kadınları ilgisiz bırakmak doğru değildir.

Hz Aişe (r.a.):

” Eşleri olan bizlerden biri adet gördüğü zaman Allah’ın Resulü (göbekle dizler arasına örten) genişçe bir örtü örtünmesini emreder, sonra da onun göğüslerine yönelirdi.”(Nesai, 1/189.)

 


fth123
Tövbe estağfirullah. Yök kulak arkadı, yök göğüs arası, yök ağız yolu… yani her seyr ayrı yasak çıkarmasına göre üreme organına yönlendirilmiş. Bunun dışı uygun değildir. Şeytani şehvet duyguları sizi aldatmasın.


 erkeğin kadının cinsel organını öpmesi, kadının erkeğin cinsel organını ağzına alması günah mı

resmin alt tagı
Bildir
guest

7 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Xeqani

Kayıtsız Üye 20 senedir dul kadının evlenmek istiyorum ama bulamadım iyi bir eş bazı zamanlar hakim olamıyorum kendime hep ıslak orası resmen istiyor göğüslerimin uçlarında… Daha Fazlası »

Sena korkmaz

Benim eşimde önden öpmek yalamak istiyor ama ben kabul etmiyorum oda üzülüyor kırılıyor ben onun istediğini yapmadığım için günaha girmiş oluyormuyum yoksa izin vermediğim iiçin… Daha Fazlası »

Kayıtsız Üye

Emziren Anne İlişkiden Sonra Gusül Almadan Çocuk Emzirebilirmi.?

Korsan kara

Cinsel ilişkide ben sormaksızın hocadan duyduğumu iletiyorum buraya onun dediklerine göre şunu ifade etti haram veya caiz kelimesini kulanmadı şakin büyük günahtır dedi helal yol… Daha Fazlası »

7
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx