Mumsema

Eşcinsel ilişki haram mıdır ?

  • 08 Mayıs 2021
  • 311 kez görüntülendi.
Eşcinsel ilişki haram mıdır ?
resmin alt tagı

Eşcinsel ilişki haram mıdır ?

Eşcinsel Üye
Merhaba eşcinsel ilişki günah mıdır? Erkek erkeğe ilişki günahı nedir veya kadın kadına ilişki günah mıdır konu hakkında bilgiler verir misiniz ?


Cevap: Eşcinsel ilişki haram mıdır ?

Desert Rose
EŞCİNSELLİK

a) Lutilik (Homoseksü ellik)

İslam dininde yasaklanmış zina gibi baş cinsel haramlardan biride lutilik (homoseksüellik)tir. Erkek erkeğe arkadan yapılan cinsel ilişki olarak bilinen lutilik Kur’ an-ı Kerim’ le ve Allah Resulü’nün sünnetiyle yasaklanmış büyük günahlardan biri olup, çok lanetli bir iştir. Kur’ an-ı Kerim de lutiliğin asla uygun görülmediği ve azabının ne derece büyük olduğu en belgin şekilde vurgulanmıştır. Bunu için Araf ve Hüd surelerindeki ayetleri okumanız yeterli olacaktır. Ayetlerde dolaylı olarak olarak Hz. Muhammed’ in (SAV) ümmetlerine de yasaklanmıştır. Özellikle Hüd Suresinin 83. ayetinde “İlahi azab cinsel haramları işleyerek nefislerine zulmedenlerden hiç bir zaman gidici değildir.” şeklinde ki ifade kıyamet gününe kadar devam edecek sürekliliği içeren üslupla da her dönemin lutileri için azapla tehdit olunmuştur.

Allah Rasulü de şu sözleriyle durumu sabitlemiştir. “(Aranızda yaygınlaşabilir endişesiyle) sizin için korktuklarımın en kokutucusu olanı Lut Peygamberin kavminin işi olan homoseksüelliktir.” Allah’ ın Resulü azaba uğramış lut topluluğunun işlediği bu suçu işleyenlere art arda üç defa la’net ederek şöyle buyurdular: “Allah Lut kavminin yaptığını yapanlara la’net etsin. Allah Lüt kavminin yaptığını yapanlara la’net etsin.Allah Lüt kavminin yaptığını yapanlara la’net etsin.”

Lutiliğin Sebepleri:

Hiç şüphesiz ki Allah’ a ve O’ nun huzurunda muhakeme olunup ceza veya mükafat görüleceği gerçeğine inanmamaktır. Yinede konuyu dünya hayatı yönüyle ele alırsak şu sebepleri sıralayabiliriz;
– Bekarlığın sürdürülmesi
– Erkeklerin kadınlaşması: Erkeklerin kadınlara benzemesi genellik şu yollarla olur.Allah’ ın yarattığı vücut düzenini değiştirerek kadınlaşmak.Yani hadımlaşmak ve erkekliğin dışa dönük fiziki simgeleri olan sakal gibi bıyık gibi unsurları tıraş etmek.Kadın gibi makyajlanarak süslenmek, kolye, bilezik ve küpe gibi kadınlara özgü takı ve süs eşyalarını kullanmak.Kadın gibi giyinmek ki peygamberimizin şu hadisi daha açıklayıcıdır. “Kadın elbisesi giyen erkeğe ve erkek elbisesi giyen kadına Allah la’net etsin.” Bir diğer konuda;kadın gibi konuşmak ve davranmaktır.Yalnız kadın gibi konuşan ve davranan erkekleri İslam bilginleri iki kısımda değerlendirmektedir.
a) İradeleriyle kendilerini benzetmeye çalışanlar.
b) Yaradılışlarından kadınımsı olanlar

Peygamberin la’net gölgesi altına girecekler, İslam hukukuna göre sorguya çekilecek ve cezaya uğratılacak olanlar birinci kısma girenlerdir. İkinci kısma girenler ise mazurludurlar. Ancak onlarda kendilerini bilmek, başta sakal bıyık bırakmak olmak üzere erkek gibi giyinip davranacaklardır. Hiç bir değişim içine girmemelidirler.

ARAF S.80-82.AYETLER:
Hani Lut da kavmine şöyle demişti: ‘Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasızlığı,çirkinliği mi yapıyorsunuz?
Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz.Doğrusu siz,
ölçüyü aşan(azgın)bir kavimsiniz’ Kavminin cevabı: Yurdunuzdan sürüp çıkarın
bunları,çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış demekten başka olmadı

HUD S.81.AYET: (Elçiler-Melekler)Dediler ki: ‘Ey Lut, biz Rabbinin elçileriyiz.
Onlar sana kesin olarak ulaşamazlar.Gecenin bir parçasında ailenle birlikte yürü
(yola çık).Sakın,hiçbiriniz dönüp arkasına bakmasın;fakat senin karın başka.
Çünkü onlara isabet edecek olan,ona da isabet edecektir.Onlara va’dolunan
(azab) sabah vaktidir.Sabah da yakın değil mi?

HİCR S.73-76.AYETLER: Derken,tan yerinin ağarma vaktine girdiklerinde
onları (o korkunç ve dayanılmaz)çığlık yakalayıverdi.Anında(yurtlarının)üstünü
altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık.Elbette bunda
bunda ‘derin bir kavrayışa sahip olanlar’ için gerçekten ayetler vardır.O(şehirde)
gerçekten bir yol üstünde(hâlâ) durmaktadır.

resmin alt tagı

Bedensel zinanın dışında,göz,dil,kulak,el ve ayak zinaları da vardır.Gözün
zinası,harama bakmaktır.Haya(utanma,edep,namus)sahibi,mümin göz zinası
yapmaz.Dil zina edip fuhşiyat(ayıp,çirkin)konuşacaksa,hayasızınki konuş
hayalınınki konuşma der.Kulakların zinası işitmeleri,ellerin zinası tutmaları,
ayakların zinası değdirmek ve haram yola yürümeleridir.Haya sahibi,bu zinalara
imkân vermez.

Bakıyye b.Velid Sufilerin güzel ve parlak oğlanlara, delikanlılara bakmayı
mekruh(yasak) saydıklarını söyler.Atâ: Kalbte arzu uyandıran her bakış,
hayırsızdır demiştir.

Tabiinden biri Tevbe eden,maneviyat yoluna giren gencin,parlak oğlanlarla
oturmasından korktuğum kadar,yırtıcı hayvandan korkmam demiştir.
Tabiinden bir başka bir zat: Lutilik 3 çeşittir.Bir çeşidi sadece bakar.Bir grubu
eliyle yoklar.Bir grubu da, o çirkin fiili işler der.

Kadının kadına yaklaşması(ilişki kurması)zinadır
(TABERÂNİ)

Erkeğin erkeğe,kadının kadına yaklaşması zinadır
(BEYHEKİ)

Ahir zamanda eşcinsel 3 kısım olur:Bir kısmı konuşmak ve yüze bakmakla,
diğeri,kucaklaşmakla yetinir.Bir kısmı da bu işi bilfiil yapar.Allah’ın laneti
bunların üzerine olsun! Eğer ki tevbe ederlerse, tevbe edenin tevbesini Allahü
teala kabul eder
(DEYLEMİ)

Lut kavminin amelini işleyen melundur
(İ.AHMED)

Kendi rızası ile üç defa livata yapan alışır,her zaman bu işi ister
(R.Nasıhin)

Erkek erkekle,kadın kadınla yetinmedikçe,kıyamet kopmaz
(Hatib)

Erkek erkekle,kadın kadınla yetinirse,ümmetim helâk olur
(Hâkim,Beyheki)


Cevap: Eşcinsel ilişki haram mıdır ?

umterdem
Bilgiler çok açıklayıcı oldu. Eşcinsellik ile ilgili genel bilgim oldu.


Cevap: Eşcinsel ilişki haram mıdır ?

Zülkifl
Selam aleyküm Desert Rose,
Bende bir escinselim, Deyleminin dedigi gibi, 2nci siniftan :
“Tokalasip, kucaklasarak yetinenl erdenim”.
Bu 3 SIKKIN, sonunda fazla’dan sözler katilarak, bu üç durumlari aynilastirmak dogru gelmiyor, arastirmalarima göre bu 3 durumdan sonra nokta vardir.
Yaniliyor olabilirim, kaynaklarinizi ögrenebilirmiyim ?


54vcn
Merhaba arkadaslar ben escinsel degilim gayim bunu ayirt edin es cinseller kiz gibi davranir gaylar normal davranir. Ayrica ben gay im ama bes vakit namazınmi kilmaya calisiyom kuran okuyom sadece hormonal bozukluktan dolayi erkeklerden hoslandigim icin gunaha mi giriyom.islam dusunsel bir dindir boyle yazilari yazarken bagnaz kalmayin objektif dusunun…


Kayıtsız Üye
Esselamu aleykum lütfen bana yardım edin ben bi erkek olarak yıllar önce bi gayle arkadan ilişkiye girdim o güne lanet olsun fakat sonra tevbe ettim Rabbine döndüm namaz oruc hepsine elimden geldgnce bagli kaldm önce ki günahlarmn afolacagna hep inandm ama bu günahm benim hayatmi alt üst etti düşüncelerm hep umutsuz bazen canına kıyasm dahi geliyor bu günahn affı var mı ne olur söyleyn ???


Kayıtsız Üye
kardeşim lut peygamberin ahayatını oku ve kuranıkerimde lut peygamberle ilgili ayetleri yorumlarsan cevabı kendin bulabilirsin


UğurErtürk
Kardeşim sen tam mana tövbe ettiysen muhakkak kabul olur. Çünkü bizim dinimizde hiç bir zaman ümitsizlik yoktur. Zira üzerinde kul hakkı yok ise bütün günahların affolur. Çünkü Rabbimiz çok merhametli ve çok bağışlayıcıdır. Rabbimiz her türlü günahı affedebileceğini fakat kul hakkıyla huzuruna gelinmemesini istemiştir. İbadetlerine devam et. Kalbini ALLAH sevgisi ve muhabbetiyle doldur. Asla ümitsiz olma…


Kayıtsız Üye
kardesim Allah tovbeleri kabul eder seni intahara meyleden sey seytan dir zamaninda uymussun seytana birdaha uyma seytanin dedigini yspipta kendine kiyma kendi canina kaimak buyuk gunahlardandir


Kayıtsız Üye
baska yerlere bak erkek erkege kadin kadina iliski kesinlikle haramdir bunu gay homeseksuel yada kadin olsun arkadan iliski kesinlikle haramdir elinden geliyosa tovbe et


Kayıtsız Üye
Bende bir escinselim ve 2 kisiyle cinsel iliski yasadım fakat ne sekilde davranicagimi bilmiyorum, namazımıda kiliyorum, ama bizimde sonucta cinsel isteklerimiz var, nasıl ki heterolar birbirleriyle evlenip cinsel birliktelikleri oluyorsa biz neden bu durumdan muaf kalalım? Bunun mutlaka tedavisi vardir demek dogru degil, cunku yok ve bu dogustan gelen bir sey. Bunu engelliyip hastalikliymisiz gibi empoze edilmesi bizler icinde acı bir durum. Lut kavmi diyorsunuzda onlar karşı cinse ilgi duyduklari halde hemcinsleriyle birlikte olduklari icin helak olmuslardir. Lutfen escinseller icin durmadan lut kavmini örnek gostermeyin.


arifselim
Lut kavmi için yaptığınız yorum doğru değildir. Onlar her iki türlü yani hem ilgi duydukları halde hemde başka nedenlerle bu fiili işlediler. Allah insanı dişi ve erkek olarak yaratmıştır. Eşcinsellik insan fıtratına aykırıdır. Bunu terketmek için tedavi denebilir ama aslında bu konuda ilim sahibi olmaya çalışmak, ahireti, cenneti, cehennemi ve hesap gününde Allah’ın huzurunda dururken ne cevap vereceğini öğrenmek ve düşünmek gerekir. Helal da haramda olmalıdır ki bu hayatımız bir imtihan olabilsin başka türlü nasıl imtihan edilebiliriz? Eşcinselliğe meyletmekte bir imtihan vesilesidir. Bu duygu ve istekler nefis ve şeytan tarafından çeşitli gerekçelerle insan gözünde hoş ve haklı gibi gösterilmeye çalışılır. Kardeşim madem iman sahibi bir insansın ve ibadetlerini yapmayı da istiyorsun peki kendini tam olarak şu an Allah’ın karşısında durmuş sana bu soruyu neden diye sorduğunu tefekkür et. Acaba Allah’a ne cevap vereceksin. Hemen tövbe et rabbine dön. Allah tüm günahları bağışlayandır.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Mastürbasyon yapmak ama boşalmamak gusül gerektirirmi

Kayıtsız Üye
Bakın öncelikle eşcinselliği bir kimliksizlikmiş gibi görmekten vazgeçin nasıl ki kadın ve erkek birer kimlikse eşcinsellikte bir kimliktir. Bizlerle durmadan günahkar birileriymiş gibi konuşmayın, biz hasta değiliz ve bunun bir tedavisi yoktur, benim ne sıkıntılar çektiğimi bir ben bir de Allah bilir, emin olun Allah’a çok bağlıyım ve ibadetlerimide yaparım. Rabbimin erkeklere eş olsun diye yarattığı kızları sevememek benim suçum değil, bende isterdim bir tedavisi olsun da kurtulayım, bunun doğuştan olduğuna inanmamanızın sebebi nedir? nasıl ki cinsiyetimiz, göz rengimiz doğuştan bize veriliyorsa bununda doğuştan gelmesi çok normal. evet bunu tercih edenlerde (zevk için yapanlar) var fakat onlar için bir şey söyleyememem. Belki bu benim gibiler için çok büyük bir imtihandır ve emin olun böyle yaratılmayı hiçbir eşcinsel istemezdi. Sadece demek istediğim sizler (heterolar) nasıl ki evlenip birlikte oluyorsanız bu bizim içinde olmalı, aksi halde bu haksızlık, eşitsizlik olmaz mı? Bizler neden sevip sevilemiyoruz? Bizleri toplumdan ve dinden dışlamak yerine neden kazandırmayı hedeflemiyorsunuz? Peki lut kavmi helak olduğu halde neden hala eşcinsellik var? muhakkak bizim yerimiz Allah katında çok daha farklıdır…


Kayıtsız Üye
Hormon tedavisi uygula cogu hastada etkili oldu ayrica ben 15 yasindayim bolbol tovbe istigfar etki Allah katinda bagislanasn


Kayıtsız Üye
Ben cok buyuk bır hata yaptım bır erkekle ilişkiye girdim 1 kereden mahsus suan kızlardan hoşlanıyorum ama o hata aklımdan cıkmıyor nasıl tövbe ederım neler yapmam lazım
Sen cözüm bulabıldınmı bu olayına bulduysan benımle paylaşırmısın


Kayıtsız Üye
dinimize ve açıklamalara saygım sonsuz.Ancak kişinin bu işi yapıyor olması doğuştan bedensel hormon ve genetik yapısıyla ilintiliyse..vaziyete bir de bu çerçeveden bilimsel bakış.. sorumluluğu..bu kişilerin cüzi iradesinden kabahat noktasına taşımayı engellemelidir…Yaratıcının yeryüzünde ..yüz milyonlarca kulunun ..böyle oluyor olmasının sorumluluğunu sadece kullarinin kabahat hanesine yaziliyor olmasının büyük bir haksızlık olduğunu dusunuyorum.Yaratıcının bu konudaki tasavvurunun neler olduğunu sadece dinlerin tarifiyle ele almak sanirim yetersiz bir durumdur.selam ve saygı ile…


Kayıtsız Üye
Allah aslında bizi bu durumla da sınıyor.O yüzden bu bir sınav deyip unutmaya çalış.Tövbe istiğfar et.Allah bağışlayandır.Bu düşüncede olan çok insan var.Allah hepimizi affetsin.Dediğim gibi ilgi çekici bir erkek gòrdüğünde yüzünü çekir veya bu konuda ilgini çekecek seyler yapma.İnan ki zamanla daha iyi olursun.


Kayıtsız Üye
Bende kendimi bildim bileli erkeklerden hoshlanıyorum. Hislerimden, duygularımdan dolayı asla günahkar olamam. Bu çok saçma!


Kayıtsız Üye
Bende bir erkeğim ve erkeklere ilgi duyuyorum 1 yıl önce oral sex yaptım. Ama arkadan hiç yapmadım. Oral da haram mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.


Kayıtsız Üye
Erkek erkeğe cinsel anlamda birlikte olmak haramdır. Bir erkeğe cinsel anlamda bakmak, erkeğe laf atmak haramdır.


@hmet
< arkadan hiç yapmadım. Oral da haram mıdır? >
Ağız ve dübür ne fark eder. Kendini toparla yoksa lut kavmi gibi helak olanlardan olursun.
< Bir erkeğe cinsel anlamda bakmak, erkeğe laf atmak haramdır. >
Haramlılık aynıdır


Kayıtsız Üye
bende trvyle p oldum hiç günah ne zevk alıyorlarki arkadan gayler hormon tedavisi gör bakın mi gay olyonuzmu gaylar yalan doğuştan para için bence .


Kayıtsız Üye
Arkadaslar escinsellik insana Allah tarafindan verilen erkekde kadinlik hormonu kadinda ise erkeklik hormonu agir basmaktadir. ama bu es cinsine hoslanmak ve sevmek v.s gunah degildir ama erkek erkege kadin kadina cinsel iliskide yani pasiflik basta olmak uzere cok buyuk gunaha girmis olur ve dince lanetlenir
tabi tovbe ederseniz Allah insAllah tovbenizi kabul edecektir escinsellik iliski olmadigi surece gunah degildir Allah tarafindan verilen bir duygudur Allah bizi bu duyguyla insani sinamaktadir.


Gölge
Allah escinselligin ve ayni cinsten birliktelik yasayanlara lanet etmistir! Siz Ahlaksizlar ben escinsel degilim gayim ayirt edin gunah degil falan deyip aptalca fetva verme iblis olmusunuz artik bee rezil ettiniz islami acip sohbetleri dinle bak ne diyorlar dogustan gelen biseyse bu yinede oyle davranmayi Allah yasaklamistir bu durumda erkek gibi sakal birakacaksn erkek gbi giyineceksin ve erkek gbi davranacaksin tedavisi var sakin o küçük beyninizle yok demeyin varrrrrrr!!! Tipta yoksa bile ilim derslerine gitmekle islami bastan sona ogrenmekle ilim meclislerinde yer almakla bunun tedavisi var asla kinamiyorum eminim cok zor bir durumdur bu kimse boyle olmak istemez ama Allah bizi boyle yaratmis yapacak bse yok deyip o cirkinligi yapmayin


Kayıtsız Üye
Kardeşim,
Allah’ın bağışlama, rahmet kudreti senin benim kavrama sınırlarımızın ötesindedir.
Bu cümlemi anlayabildiğin an, onunla tanıştığın ve artık rahat uyuyabileceğin andır…
——-
Kardeşim lütfen Allah’ın rahmetinden ümidini kesme. İnşaAllah yardım eder..


Kayıtsız Üye
Ne olur bana yardım edin. Ben 12 yaşndayım. Kendimi cinsel olarak erkeklere yakın buluyorum. Ben hayatımın sonuna kadar ilişliye girmeden bu duyguları içimde beslesem günah olur mu?


arifselim
Bu düşünceler sana şeytanın bir tuzağıdır. Uyanık ol ve haramlardan uzak dur. Allah seni yarattığı gibi olmaya çalış. Seni bu haramlara yönlendirecek şeylerden veya kimselerden şiddetle uzak dur.


Kayıtsız Üye
tabiki evet Allah affedicidir .Bişr hz. meyhaneden sarhos cikip yerde Allahin ismini aldi diye affedildi sende tovne etmissin tabiki affeder .eger affadigini bilseydin seytan seni bir daha kandirirdi Allah afferderdi diye onun icin sen onune bak insAllah cennette gorusuruz


Kayıtsız Üye
Merhaba,
Öncelikle sizlere hayatımda yaşadığım kötü günlerden kısaca bahsedeyim. Tarafıma İlköğretim 5.sınıftan başlayarak 8.sınıfın sonuna kadar, uzunca bir dönem benden büyük biri tarafından tecavüze uğradım. Birlikte olmayı kendim hiç istemedim, tehdit ve sabotajlarıyla haftanın belirli günleri taciz ediyordu…
Her zaman bu olaydan ve kendimden nefret ettim. Son 2 yıl bana zorla bayan elbisesi giydirerek tecavüz etti. Liseye geçince il değişti, bahsi geçen kişi ile bir daha görüşmedim bile. Başka birisi ile bunu kesinlikle yapmadım. Sorun şu ki bu bende saplantı haline geldi. Şuan üniversiteyi bitirdim. Kız arkadaşım yok. Kendimi bayan olarak hayal etmek, o şekilde tatmin olmak, kendimle yaptığım savaşa yenik düşüp bazen bayan elbisesi giyerim… Yapmamak için çok uğraştım, dayanması oldukça zor. İki kelime kadar basit değil.

Eş cinsel ilişkiye kesinlikle girmeyeceğim lakin kendi seçimlerimin dışında meydana gelen ve bu psikolojik etki ile yapmakta olduklarımın nasıl bir cezasını çekerim? Teşekkürler


arifselim
Merhaba. Bu kişinin yaptığı elbette büyük günah ve haramdır. Eğer yapabilirsen onu yetkililere mutlaka şikayette bulun ki başkalarına da musallat olmasın. Elbette yaşadıkların çok ağırdır ama unutma buda senin imtihanın olmuştur. Mücadele et ve Allah’a dua etmeyi asla bırakma.


Kayıtsız Üye
Tabi ki de tövbe kapısı her zaman açıktır. Kiri daha büyük bir kirle temizleyemezsiniz. Lütfen intihar düşüncesini aklınızdan çıkarın Allah umutlu olun 🙂 Eğer özel olmazsa dine sımsıkı sarıldıktan sonra bu konuda bir değişim oldu mu? Yani artık kadınlardan mı hoşlanıyorsunuz? Kesizlikle öylesine bir merak değil çevreme açıklama yaparken zorlanıyorum bu konuda canlı örnek olarak sizi gösterebilir miyim?


Kayıtsız Üye
MaşaAllah kardeşim bu kadar imtihan sonrası niyetin hala Rabbini memnun etmek mükemmel bir müminsin Rabbim bana da senin imanından nasip etsin inşaAllah. Şuan yemin ediyorum ki kendimden utandım. Rabbim karşına bundan sonra hep güzel şeyler ve iyi kişiler çıkarsın

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Esmaül hüsnanın sırları ve faziletleri

Kayıtsız Üye
Ya kardeş sana katılıyorum kesinlikle öyle. Ben bu duyguyu farkettigimde âşık olmuştum masumdum kimseye sex yapmak için bakmıyordum bilmiyordum bile gay nedemek ti. Cok ağladım bi erkeğe aşık olmalta neydi neden özlüyor seviyordum onu ben neydim. Hiç hayatımda bi kiza âşık olamadım olmuyor bu benim elimde değil.ben istemezmiyim sanki evlenebilmek çocuğumun olmasıni. Yaşım 28 ve artık insan birşeylerin farkına daha iyi varıyor bu duygularla nereye kadar diye soruyorum kendime ama olmuyor işte hiç bi kiza ilgim yokkk. Tövbe ettim etmesine ama bende insanim hadi bakalım bi hetero 2 ay 6 ay hadi 1 yil cinsel ilişki yapmadan dursun durabilrcek mi hayvanlar bile buna ihtiyaç duyuyor yahu bizler napalim bi düşünün. Öyle saçma sapan biri degilim elim kolum oynamaz kadınlığı kılık kıyafete asla özenmem yakışmaz o tür düşüncelere de saygim yok bi insan duygularina engel olamayabilir ama görünüşüne çeki düzen verebilir. Neyse benim gibi düşünen bir cok arkadaşım var biliyorum. Inanin bu ahir zamanda zor bu hayat engel olmak cok zor.


Kayıtsız Üye
Benimde eşim bir travesti ile birlikte üç çocuğum war güzel bakımlı bir bayanım ne dediysem ne ettiysem doğruyu göremedi iki senedir boyle heba etti ömrümü bizi rezil ettiği yalan yere üstümüze yeminler etmesi iftiralar atması da cabasi imtihanim bu adam ama nefret ettirdi kendinden hatır flan brakmadi ne hali varsa görsün benim ve cocuklarimin ahini biryerde veremiycek ondan büyük Allah war hakkım da haram olsun inşAllah


Kayıtsız Üye
Ahir zamanda eşcinsel 3 kısım olur:Bir kısmı konuşmak ve yüze bakmakla,
diğeri,kucaklaşmakla yetinir.Bir kısmı da bu işi bilfiil yapar.Allah’ın laneti
bunların üzerine olsun! Eğer ki tevbe ederlerse, tevbe edenin tevbesini Allahü
teala kabul eder

Burada ”Allah’ın laneti
bunların üzerine olsun!” Sözü son kısım için mi söylenmiştir yoksa hepsi için midir?


arifselim
Allah’ın laneti bunların üzerine olsun derken bir gurup ayrı zikredilmemiştir. Bunun manası çok açıktır ve bütün bu guruplar içindir. Fiili gerçek işleyenle bu konuda bir şekilde bulaşan benzer günahı işlemektedirler.


Kayıtsız Üye
Rabbim bağışlayıcıdır. Insan ümitsizliğe kapilmamasi lazım. Tevbe edenin tevbesi kabul olunur inshaAllah. Canına kiymakta büyük bir günah. Ümitsizlik şeytanın vesvesesi başka birşey değil. Aman sakın şeytana uyma kardeşim.


Kayıtsız Üye
Kuran insanlara saygılı olmayı ve kendinizi sevmeyi de öğütler. LGBTIQP üyesi değilseniz saygı duyun. Üyesi iseniz, kendinizi sevin, kendiniz gibi olun. Kendinizi belirli kalıplara sokmayın. Kendinizi üzmeniz size emanet verilen sağlığınızada zarar. Bu şekildesiniz bunu kabullenin ve değiştiremezsiniz. Bir insan her zaman kendi gibi olmalıdır. Kendinizi belirli kalıplara, başkalarının görüşlerinin içine koyup asla limitlemeyin, üzmeyin. Kuran eşcinsel ilişki ve azgınlığı yasaklar. Aynı şeyler için heterosexual kişilere için de ayetler var. Fenalık ve azgınlıktan uzak durun gibi. Sizi böyle yaratan Allah. Allah asla hata yapmaz. YARATAN HERKESİ SEVER. Ne bir hatasınız, ne de Allahın sevmediği biri. Kuranı başkalarınızdan duyduğunuz gibi değil, okuyup aklınıza danıştığınızda doğru cevabı alacaksınız. Bir homofobiğin yorumundan değil.


Kayıtsız Üye
Tabikide Allah’a donduysen affolmustur cunku Allah cok comert ve affedendir canina kiyarsan Allah’a inancin yok demektir.


Kayıtsız Üye
gerçekten soylediklerinize katılıyorum..escinsellik de bir kimliktir.aala hastakık değildir..ve. de ibadetlerimi yapmak istiyorum hep ama günaha giriyoruz diye yapamıyorum olmuyo seytana uyuyorum 😕😑


Kayıtsız Üye
Ben eşimin tlfnu karıştırırken başka bir facesi olduğunu gördüm ama eşim o gün alkollü olduğu için sızmıstı.faceyı görmez olaydım bakmaz olaydım.erkeklerle mesajlasmıstı hepsi erkekti işte cermıge gel seansı ne kadar birbirine mesaj atmışlardı .cinsel organlarını atmışlardı birbirlerine.hayatım maffoldu iğreniyorum eşimden görmek bile istemiyorum hep mı böyleydi yoksa bıkeremı o oldu bilmiyorum .ne yapacam bilmiyorum iki çocuğum var ailem sahip çıkmaz çocuklarıma ne yaoıyım bosanıyımmı bılmıyorum


Kayıtsız Üye
Ben 35 yaşındayım. Bu yaşıma kadar hem tipim hemde maddi durumum yüzünden doğru dürüst bir ilişkim olmadı. Hayatımda hiçbir şey yolunda gitmedi. Kadınlara ne kadar iyi niyetli ve kibar davranmaya çalışsamda hep benden uzaklastilar. Şimdi evlenmeye kalksam benimle evlenecek biri yok. Biri olsa maddi bakımdan evliliğe hazır değilim. Bir yandan insanız cinsel isteklerimizde oluyor haliyle. Bende erkeklere yönelmeye başladım haliyle. Ya intihar edecem yada kendimi hadım edecem başka yolu yok…


asasasas
Sakın yapma kardeşim intihar etme psikolojik hormonal vb sorun neyse tedavi ol fayda vermezse kadın olursun ben eşcinsel değilim ama bana da eşcinsel düşünceler geliyor her şey imtihan sabredeceğiz


Kayıtsız Üye
Bende 25 yaşında bir bayanım.2.5 yıldır görüştüğüm sevgilimin gay olduğunu öğrendim.ilişkimizin 4.ayında aslında başka bi facesinden erkek erkeğe sex diye bi sayfa beğenmesiyle şüphelenip sordum ve itiraf etmişti.sonra yalan şaka yaptım dedi.ve bugün bikaç gün önce sonunda gerçeği itiraf etti ve bitirdim dünyam başıma yıkıldı.bu bence nefis meselesi.kendisinin herzaman bayanla ilişkisi olmuştur.zevk için heyecan için şeytana uymaktır bu.tamamen nefis meselesi.bizler doğuştan açlığada dayanamıyoruz ama oruç tuyuyoruz yazları 18 saat.size gelen o erkeğe ilgi duymakta böyle bşy.kesinlikle nefisle alakalı.


Kayıtsız Üye
benim eşimde malesef gay Allah kimseye böyle bir imtihan vermesin resmen macera arıyor daha doğrusu belaya kaşınıyor yakaladığım halde inkar ediyor namaz kılıyor göstermelik kaç kere dedim Allahın tövbe kapısı açık tövbe et diye sürekli susuyor sinsi sinsi her haltı yiyor kimseye diyemiyorum kimse inanamaz sürekli ya kavga çıkarıyor ya şiddet uyguluyor dışarıya huri melek gibi gören adam sanır evine çocuklarına zaliminde zalimi Allah rızası için dua edin tüm forum dostları rabbim bizi cümleyle selamete çıkarsın 23 yıllık evliyim ailemle görüşmüyorum fakirim diye dışlanıyorum rızkımız darda bu adamın lut kavminin adetini işlemesinden dolayı:(


Kayıtsız Üye
bende aynı durumdayım çocuklarımla birlikte gördük eşimin telefonundan görmez olaydım gözümde yaş kalmadı ağzı yüzü mosmor geldi geçen sene kimbilir kaç parti pislik yapıp eve geldi utanmadan namaz kılıyor ailem kimse inanmıyor derdimi anlatamadım kimseye rızkımız kesildi böyle şerefsizleri ne diye evlendirirlerki anlamadım gitti çaresizlik çok kötü bir şey çeken bilir ben yorumları tek tek okudum tam dedimki günah evet Allah ıslah eylesin bunlar bekar kendilerine zararı rabbim şifa versin doğru yoluna getirsin dedim baktım evliler de varmış ilk defa yalnız olmadığımı gördüm ben çok ama üzülüyorum böyle bir dert ne denir ne yenir boşansam nereye gideyim bu yaştan sonra torunum olacak yaştayım kocamda öyle annem ailem asla inanmazlar söylesemde kimse inanmaz bana dua edin kardeşlerim nolur Allah rızası için çarem yok rabbime sığınıyorum:(


Kayıtsız Üye
Oncelikle gay bi bireyim. 20 yasindayim. 5 veya 6 yani kendi varligimi hissettigim ve anlamaya basladigim andan beri boyleyim. Ve yasadiklarimi anlatip belki bi kisminizin fikrini degistirebilirim. Ilkokulda ortaokulda lisede ve su an universitede hic arkadasim yok. Peki neden cunku: ilkokulda ve ortaokulda hep alay gecildim durumumdan dolayi hep saklandim kactim herkesten. Okula gitmek istemezdim aileme okulu sevmedigimi yalandan soylerdim ailemde inanirdi. Akraba ziyaretine hic gitmedim neredeyse ve su anda bile ailem konussa bile ben ders bahanesiyle ya odamdan cikmiyorum yada ders calisiyorum. Hep alay gectiler sonra ise toplumdan uzaklastim. Ne abimin ne ablamin dugunune kinalarina zorla gittim. Ama muslumanim. Allah’a 5 yasimdan beri her gece yatmadan once yalvariyorum. Aglamadigim 1 gece bile olmadi. Perdem hep aralikli sadece konusabildigim Allah var. Toplumdan uzaklastim ne calisabiliyorum ne de okula gidebiliyorum. Lut kavmindenmisim gibi davranabilirler ama sormak istiyorum benim bu cektiklerimi milyonlarca insanda cekiyor. Bizler neden bunu kendimize yapalim. Benim her gece Allahtan dilegim cinsel arzular olmuyor cinsellik olmasa bile siradan bi insan olmak oluyor. Ama dualarim odamin duvarlarinda yankilaniyor sadece. 20 yasindayim ama gelecege ait umutlarim yok. Su an bile yazarken agliyorum. Boyle olmak lut kavminden olmaksa gunahkarim. Dogal isteklerle erkekle birlikte olursam gunahkarim. Allah’a sitem etsem gunahkarim. Kendimi öldürsem yine gunahkarim. Hicbirini yapmiyorum ama emin olun. Ben bizi dislayan Muslumanlardan daha muslumanim. Dilegim ise 3 yildir sadece Allahtan bu sapkinliklari gunahlari islemeden canimi almasi. Yemin ediyorum. Artik perdemin aralikli olmasi dost ihtiyacim degil Azrailin yolunu gozlemek oldu. Ama Allahtan tek dilegim bizleri hor goren asagilayan kimsenin cocugunu bu sekilde Allah yaratmasin. Cunku her sabii gunahsizdir. Oyleyse benim gunahim neydi dunyaya gelmek miydi?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  İmam Buhari Kimdir ?

Kayıtsız Üye
Allah insanlara lut kavmini yasanması aslında insanlar için cok iyi bir şey sonuçta kuranı kerim oluşması için bu kavmin yasanması gerekiyordu.bu nedenle Allah insanlara akıl vermiş kıranı kerimin türkçesini okuyarak zinadan kurtulur seytanı yener özellikle erkek erkege ilişki Allahın hükmeti Allah tekrar hazreti lutu dünyaya indiremicegine göre buluşacı hastalık yaymıştır.örnek aids bu nedenle Allahın hatalı işi olmaz buda insanın son pişmanlıgı fayda etmez Allah kümseyi arkadas kurbanı ve seytanın kurbanı yapmasın


Kayıtsız Üye
Sizler sanıyorsunuz ki islamın emir ve yükümlülüklerini yerine getirmek çok kolay. 30 yaşındayım ve ergenlikten itibaren tesettürlüyüm. Çevrenizdeki bütün insanların sere serpile gezdiği ortamlarda, sıcak mevsimlerde tesettürlü olmak nasıl bir duygu istiyorsanız bir kez sarılıp sarmalanıp deneyin. Her yanımdan terler boşalırken cehennem daha sıcak ve kavurucu diyorum her Allahın günü, saati. Namazımı keza kılıyorum senelerdir. Ama şeytan her vakit benimle uğraşıyor. Gayret ediyorum, alnı secdesizlerden eyleme Rabbim diyorum. Tansiyon rahatsızlığı var başım döne döne namazımı eda ediyorum. Şeytan durmaksızın fısıldıyor. Orucumu tutuyorum kendimi bildim bileli. Zayıf bünyeli bir insan olduğum için açlığa tahammülüm yok. Şiddetli baş ağrıları ile savaşıyorum ve böylelikle orucumu bazen hasta gibi yarı baygın tutuyorum. Siz sanıyorsunuz ki hayattaki bazı şeyler yalnızca size zor. Sizin için imtihan çok ağır vs. Bunu kabul edemem. Yaptığınız çirkinliği ne kadar acıtasyon yaparsanız yapın kabul edemem. Mücadele olmadan İslam yaşanmaz. Gayret etmeden, şeytanla savaşmadan İslam olmaz. Hayatta herkesin farklı ve ağır imtihanları oluyor. İnsan neyi ne kadar düşünürse o şeyin o kadar tutsağı olur. Hükmedemeyeceğimiz bir dürtü, bir fıtrat olamaz kabul etmiyorum. Gayrı meşru ve ahlaksızlığınızı meşrulaştırdığınız için sizden davacı olacağım ahirette.


Kayıtsız Üye
Alımlı ve karşı cinsin dikkatlerini üzerinde toplayabilecek güzellikte bir bayanım aynı zamanda. Bu insanın nefsine hoş gelen birşey değil mi. VAllahi bilsem ki Rabbim benden razı olacak bütün görselliğimi ve bedenimi kullanarak salına salına arzı endam ederim çevrede. Beğenilmek doğuştan gelen gayet fıtri bir duygu. Ama ben bütün bir ömrüm boyunca ne kadar az bakışları üstüme çekebilirim diye düşündüm ve bu doğrultuda giyindim kuşandım. inanın 50 kilo iken 70 kilo gibi giyinmek, bedenini, saçlarını bir örtünün altına hapsetmek kısacası kendini sakınmak nefse kolay gelen şeyler değil. Heran yaşadığınız ve bir ömür yaşayacağınız asla gayreti elden bırakmayacağınız bir durum. Herkesin nefsine ağır gelen şey başka başkadır. Size basit ve sıradan gelen birşey bir başkası için hayatının en çetin imtihanı olabilir. İnançlı insanlar ikiye ayrılıyor bu noktada. Nefsine hükmedenler ve hükmedemeyenler. Nefsin heva ve heveslerini değil, Rabbin rızasını herşeyden üstün tutanlar asıl kazananlar olacaktır. Cennet ucuz değildir Cehennem dahi lüzumsuz değildir.


Kayıtsız Üye
Yorumlarda bir arkadaş şöyle yazmış. Lütfen artık Lut kavminden örnek vermeyin. Ay öyle mi, afedersiniz , nereden örnek verelim? Avrupa İnsan Hakları Bildirgesinden mi? Kuranı Kerim’in büyük bir kısmı, akıl sahibi olan insanların öğüt alması için Peygamberlerimizin kıssalarından oluşmaktadır. Ve bu biz müslümanlar için bir hikmet kaynağıdır. Siz nefsine köle, cinsel arzularının uşağı olmuş insanlar müslümansanız müslüman gibi yaşayın. Değilseniz Avrupa sizin için çok daha meşru bir barınak olacaktır. Siz ve sizin gibiler yüzünden insanlar çocuk sahibi olmaya korkar oldu. Yaptığınız yada yapmayı düşleğiniz çirkin işin bizim ne kitabımızda nede vicdanımızda yeri yoktur. O yüzden anlayış ve tahammül istiyorsanız adres bellidir.


Kayıtsız Üye
Çok anlayışsızsın ve emin ol ne dediğini bilmiyorsun. Empati kurmuyorsun. Toplumdan dışlanmak nedir bilmiyorsun. Doğuştan gelen ve hastalık olarak atfedilen durumun aslında öyle olmadığını bilmiyorsun. Tek bildiğin ter, erkeklerden sakınmak vs bir anlayabilsen keşke Allahın yarattığı bir eşcinsel olmayı ve o kişinin yaşadıklarını. Keşke empati kurabilsen ama anca kendi sorunlarınla kıyaslarsın genel insanoğlunun tavrı


Kayıtsız Üye
Arkadan değil oral yaptım harammıdır sorusuna cevap yazmışsınız bir erkeğin kadınla ilişki girmesi zinadır(haram) bir erkeğin erkeğe oral ilişkisi haramdır ama kadın yada erkek dübürden ilişki çok daha ağır bir günahtır bence hepsini aynı küfe koyamazsınız sonuç olarak zina yapan cehennemde yanacaktır


iksearak
Kardeşim allah-u Teala Zümer Suresi 53. Ayette Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir. buyuruyor ve Yusuf Suresi 87. Ayetinde … Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü kafirler topluluğundan başkası Allah’ın rahmetinden ümit kesmez. buyuruyor. Allahtan ümit kesilmez.


Vasat
Bilmiyorum ne faydası olur bu yazdığımın ama bence bizim anlamadığımız bir şeyler var. Önyargılı olmayalım. Hak bilir biz bilmeyiz çektiklerini. Kalıtımla gelen bir şey ya da değil. Bu durumdan kurtulmak isteyen insanlar var sonuçta.
Lütfen ümidinizi yitirmeyin. Ben bunu yazarken bile ümitli değilim ama bildiğim bir şey var ki onun için yazıyorum. Belki size bir faydası olur. Hep dua edin. Ben dua etmek istemesem bile içten içe ediyorum. Kapanmaz dediğim bir yaram var. Bizim materyalist dünyamıza göre kapanması imkansız. Ama bir kudret var ki kapanıyor. Evet belki hz Eyüp değiliz ayağımızı yere vurup o suyla yıkanıp yaramız geçsin. Belki Eyüp kadar imanlı da değiliz. Ben inanıyorum bir peygamber olamasak da onlar kadar imanlı ve ihlaslı olabiliriz. Dua edin belki bir süre daha her şey daha kötüye gidecek şu an benim hayatımda olduğu gibi. Ama bir gün o yardım gelecek tıpkı ateşteki odunların balığa dönüştüğü gibi …


Kayıtsız Üye
yorumları okudumda sanki lutilik haram ama normal kadın erkek ilişkisi haram değil gibi konuşmalar var. kadın ve erkek ilişkisi nikah akdi olmadığı sürece haramdır. nikah kıyılırsa ancak o zaman bu ilişki helal olur. ki buda nikahlanması yasak olmayan kişilerle nikah akdi yapılırsa. lutilik ve kadın kadına olan ilişki ise tamamen haramdır. nikah akdi bunu helalleştirmez, bilakis bu şekilde bir nikah akdi küfür olur. çünkü Allahın kati bir şekilde haram kıldığı bir şeyi nikah ile helalleştirmektir ki buda açık bir şekilde Allahın haramını helal yapmaktır akitle bundan dolayı şirk olur. tıpkı evlenilmesi haram olan bir kimseyle nikah akdi yapmak mesela üvey anne ile evlilik akdi yapmak gibi.

bu gibi duruma düşen yani lutiler, kadın kadına ilişki yaşayanlar, nikah akti olmaksızın kadın erkek ilişki yaşayanlar bunların hepside haramdır ve yapanlar haram işlemişler demektir. İslama göre zina yapan bu kimselerin hükümleri kuranda bildirilmiştir. ona göre cezai uygulamaları olur idi burası islam ülkesi olsaydı fakat islam ülkesi olmadığı için bu gibi amellerin cezası yok yapmayıda serbest kılıyorlar böylelikle bu ülkede. yani buda açık bir şekilde Allahın yasakladığı bir ameli serbest kılmaktır ki buda yine aynı şekilde şirktir.

velevki bu ameller yasak olsa ve cezasıda kuran ve sünnetin dışında bir ceza olsa dahi bu aynı şekilde şirktir. Kuran ve sünnete uymayan her ceza insanların heva ve hevesine göre verilmiş bir cezadır ve buda Allah’a ortak koşmaktır.


gay olmak günah mı, erkek erkeğe ilişkiye girmek, erkek erkeğe ilişki günahı

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx