Mumsema

Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir

  • 08 Mayıs 2021
  • 1.952 kez görüntülendi.
Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir

Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir

Kayıtsız Üye
İyi günler bana ne olur yardım edin hiç huzurum yok içim rahat değil ama şeytana da uymak istemiyorum benim derdim bir bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir bir yerde okumuştum göğüsten sızlayarak gelen akıntı dışında olan akıntı gusül gerektirmez diye bu bilgi doğru mudur.

ben kendi derdimi kısaca anlatayım dün normal bir toplulukta otururken bir tanıdık erkeğe abim sayılan birisine normal baktım cinsel yönden birşey hissetmedim ama heyecanlanır gibi oldum cinsi birşey değildi kafama takıldı içim rahat etsin diye çamaşırıma baktım bir iki damla ıslaklık vardı önemsemedim çünkü az önce özür dilerim vc ye gitmiştim o zaman ıslanmış olabilir çünkü her zaman vc den sonra ıslaklık oluyor diye önemsemedim ama şimdi çıldıraçam ya değilse diye gusül almadımm çünkü gusül alsam sonra en küçük ıslaklıkta gusül gerekiyormuş gibi hissediyorum şeytan vesvese veriyor bana gusül gerekir mi lütfen yardım edin birde kadının menisi nasıl olur çok rahatsızım bu konulardan ağlamak istiyorum huzurum yok günaha girmiş oluyormuyum o ıslaklık meni olsa nasıl olur ne hissederim hem o ıslaklık taze bir ıslaklık değil diye önemsemedim bekliyorum lütfen cevap yazın bilgisayarın başında bekliyorum oooof oof


Cevap: bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir

Desert Rose
Ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeşim
Şehvetsiz gelen akıntılar gusülü gerektirmez
Bahsettiğiniz diğer bakma konusundaki durum vesveseden ibarettir.
Kadının gusül almasını gerektiren haller
Adet ,Lohusa ve şehvetle gögüsten gelen meni akıntılarıdır.
Gusül almanıza gerek yok kardeşim…

————-

Guslü gerektiren haller kadın
1- Hayz veya lohusalık hali bitince yahut cünüp olunca gusletmek farzdır. Hayz bitince, cünüp de olursa, ikisi için bir gusül yetişir. Kadın cünüp iken hayz görürse, isterse hemen gusleder, isterse hayz bitene kadar bekler, sonra ikisi için bir defa gusleder.

2- Zekerin [penisin] ucu, sünnet derisi altındaki yuvarlak kısım, ferce [hazneye] girince, meni gelmese de, erkek de, kadın da cünüp olur. Yuvarlak kısım girmezse, cünüp olmaz.

3- Erkekte koyu beyaz ve kadında akıcı sarı meni, yerinden şehvetle kopup çıkarsa cünüp olunur.

4- İhtilamla yani rüyada şehvetlenip uyandığı zaman, meni akmış olduğunu gören erkek ve kadın cünüp olur. Rüyada ilişkide bulunduğunu görür, fakat uyanınca meni akmamışsa, meni yoksa gusletmez. Bazı âlimler kadının menisi içeri akar, ihtiyaten yıkanması iyi olur demişlerdir.

5- Şehvetle yerinden ayrılan meni, idrar yolunda kalıp, daha sonra buradan, şehvetsiz de çıksa, gusletmek gerekir. İdrar yaptıktan veya bir müddet uyuduktan sonra çıkarsa gusül gerekmez.

6- İstimna [mastürbasyon] guslü gerektirir.

7- Cünüp olup, idrar yapmadan guslettikten sonra meninin geri kalan kısmı, şehvetsiz aksa, tekrar gusletmek gerekir. Bunun için, gusülden önce idrara çıkıp, idrar yolunda kalmış olan meni parçasını çıkardıktan sonra gusletmek lazımdır.

8- Zekerin ucu, dübüre girince, meni aksa da, akmasa da, her ikisine gusletmek farz olur. Hayz halinde de, temiz iken de kadına dübüründen yaklaşmak haramdır. Büyük günahtır. Livata veya cinsi sapıklık denilen oğlan kirletmek daha büyük günahtır. Hayvana tecavüz edene de gusül gerekir. Çok çirkin ve büyük günahtır.

9- İhtilam olduğunu hatırlamadan, meni görenin, gusletmesi lazımdır. Uyanıp, çamaşırında meni gören, ihtilam olduğunu hatırlamasa da gusleder. Mezi sansa ihtiyaten gusleder.

10- Kadın, kocasını düşünürken şehvetlense, sonra titreyerek, kasılarak sarımtırak bir akıntı yani meni gelse, gusül gerekir.


Cevap: bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir

Kayıtsız Üye
gusül bittikten bir kaç dakika sonra daha banyodayken vücudun herhangi bir yerinde kan gelmesi guslü engeller mi. tekrar gusül almak gerekir mi . yoksa yıkanmaya devam edilir mi.


arifselim
Vücudun herhangi bir yerinden kan gelmesi hiç bir şekilde oruca zarar vermez. Bu banyoda olsun veya başka bir şekilde olsun aynıdır.


Kayıtsız Üye
1 – qadin yoldasiyla surtuserse ama olmazsa ve meni cixarsa gusül pozularmi

2 – Elbiseye de qusul verilirmi. Qusl verdikden sonra ayni elbise giyilebilirmi


arifselim
1- Kadın veya erkek cinsel uzuvları sürtünür ve hiç bir şekilde penisin ucu girmezse ve boşalmada olmazsa gusül gerekmez.

2- Elbiseler cünüp olmakla pis olmazlar aynı elbiseler giyilebilir bir sakıncası yoktur.


Kayıtsız Üye
merhaba
bir erkekle konuşurken cinsel organdan gelen sıvı gusül abdestini bozarmı ? normal mustehcen olmayan konuşma 10 defa konuşulsa 10 defasında da aynı ..
cevabınızı önemle rica ediyorum


mum
guslü gerektiren haller kadın
< bir erkekle konuşurken cinsel organdan gelen sıvı gusül abdestini bozarmı ? >
Bu sözünü ettiğiniz MEZi dir. Mezi gusül gerektirmez.
Erkelerde kızlarla konuştuğunda etkilenip mezi gelir.
Namaz abdesti bozulur ve bulaştığı yeri yıkamak gerekir ama boy abdesti gerekmez.


Kayıtsız Üye
Esinle birlikte olduktan donra gusül etsek sonra takribi 30dk sonra icerden meni gelse gusül hozulurmu buuuk ihtimal esin bosaltigi menivbu tekrar gusül gerektirirmi


Şema
guslü gerektiren haller kadın hakkında
Cinsel ilşkiden sonra kırk adım kadar yürüyün veya idrar yapın ki kalan meni çıksın.
Yürüyüş ve idrar yapma olayı olmadan yıkanırsa ve meni sonradan gelirse yine yıkanmak gerekir hanefi mezhebine göre


Kayıtsız Üye
Merhaba hayirli aksamlar benden surekli akinti geliyor arada sari akinti geliyor icimden Bir ses gusül al cunup oldun diyor lutfen ne yapmam gerekiyor cevabinizi bekliyorum


Şema
< surekli akinti geliyor arada sari akinti geliyor icimden Bir ses gusül al cunup oldun diyor >
sürekli gelen sarı akıntı sadece abdesti bozar, guslü bozmaz. Yıkanmanız gerekmez


Kayıtsız Üye
Ben esimle birlikte olduktan sonra idrarimi yaptim ama kirk adim yurumedim abdestlendikten sonra yattim sabah kalktığımda biraz sarimsi akintim vardi boy abdestim bozumusmudur


Şem’a
İdrar yapmanız yeterlidir, kırk adım da yürümeniz şart değildir. Gelen akıntı için gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye
Ben eşimle ilişkiye girmeden sadece dokunarak orgazm oluyorum ama kesinlikle bir sivi gelmiyor aksine herzamankinden cok kuruyor ama doyuma ulasiyorum gusül almam gerkirmi 7 yıllık evliyim ve ilişkiye girmedimiz sürece gusül almıyorum ama hep canabetmi dolasmis oluyorum yada kılgidım namazlar oruclar gecersizmydi eger cunubsem ve gudul almadan yaptığım ibadetlerin kazasını yapmaliyim lütfen yardım edin çok acil cvp bkliyrm


Şem’a
Kadın menisi dışarı çıkmayabiliyor onun için orgazm olunca mutlaka yıkanmalısınız.


Kayıtsız Üye
Yeşil kahve rengi leke geldi aslında bunun nedeni iki hafta önce spiral takdırdım o yüzden ara ara sancım oluyor ve bir iki gün önce yeşil leke geldi gusül almalımıyım.


arifselim
Spiral den dolayı bu tür akıntılar olması normaldir bunun için gusül abdesti alman gerekmez.


Kayıtsız Üye
Her gün beyaz akinti geliyor.buna gusül gerekir mi lütfen cevap verin..


arifselim
Beyaz akıntı kadında doğal ve hatta sağlıklı bir akıntıdır. Bu akıntı kadın rahmini dıştan gelebilecek hastalık ve mikroplardan korur. Tıpkı gözlerin yaşarması ve burnun akması gibi. Bundan dolayı gusül abdestine gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
MerabA ya ben facede bır arkadaşla konuşuyordum ama 18 yas üstü seyler konuştu bende faceden çıktım ve baktım kı çamaşırım ıslanmıs Ama genelde akıntım oluyor sımdı benım abdest almam gerekıyormu bıde orucum bozuldumu


arifselim
Merhaba. Bu gelen akıntı mezidir. Mezi cünüp yapmaz ve orucunu da bozmaz. Ama bu tür konuşmalar orucun sevabını azaltır.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Benim ilişki sonrası bir iki damla kanamam oluyor. Doktora gittim rahimde yara yok dedi. Ama bunu önüne geçemiyorum. Her ilişkiden sonra da olmuyor. Herneyse,boy abdesti aldıktan sonra camasirimda pembe leke görüyorum tekrar. Bu durumda boy abdestimi yenilemem gerekir mi? Selam ve dua ile…


arifselim
Merhaba. Bu kanamaların cünüp olmakla ve tekrar gusül etmenle bir ilgisi yoktur. Adet dönemi dışında böyle kanamalar özür sayılır sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm, ben adet döneminden sonra boy abdesti aldım ama abdestten sonra çamaşır da siyaha yakın lekeler gördüm orucum bozulur mu ve abdest almam gerekir mi


arifselim
Aleykum selam. Bu durumda adet sürene bakmalısın eğer adet süren bitmemişse bu akıntlar adettendir ve oruç tutamazsın.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm benim son bir kaç aydır adetimden 3-4 gün önce çok az bir defaya mahsus pembe bir akıntı görüyorum bunun için gusül abdesti almam gerekiyormu veya normal abdestle nmz kılabilirmiyim lütfen beni aydınlatın teşekkürler


arifselim
Aleykum selam. Hanefi mezhebinde adetin en az süresi 3 gündür. 3 gün beklemelisin ve sonra akıntı bitmişse gusül alırsın.


Kayıtsız Üye
Merhabalar ben nişanlımla buluştuğumuzda sarılıp öpüşüyoruz ama biraz şehvetli oluyo ama ben onun kadar şehvetlnmiyorum etkilenme yok ama bikere aşağı kısmımda bişeyler oldu bi etkileşme bişehvet ama hiçbir akıntı meni mezi gibi şeyler hissetmedim aktığını zaten benim çok yoğun akıntım olur oyüzden anlayamıyorumda peki ben nişanlıödan etkilensem şehvetlensem ama meni akmasa gusül gerekirmi?


arifselim
Merhabalar. Meni gelmediği sürece gusül almana gerek yoktur. Meni orgazm olma halinde ancak gelir diğer sarılma ve benzeri durumlarda etkilenmeden dolayı gelen sıvılar ise mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm 15 yaşında bir bayanim afedersiniz ama kendimi bir sitede buldum! 5dk. Baktiktan sonra artik ona bakma istegi gelmedi lavaboya gittigimde iç çamaşırımda belli belirsiz şeffafla beyaz arasi islak bir akinti vardi orucluyum ve ne yapacagimi bilmiyorum gusül almam gerekirmi bilmiyorum internette cok aradim ama anliyamadim yikanamiyorumda orucluyum suan namaz kilabilir miyim bir rahatlama oldu sanki gusül gerekir mi lütfen yardımcı olun simdiden Allah razı olsun


arifselim
Aleykum selam. Bu gelen sıvı mezidir meziden dolayı cünüp olmazsın ve orucunda bozulmaz. Ancak meni gelirse oruç bozulmuş olur bu şekilde de meni hemen gelmez.


Kayıtsız Üye
1 – Selamunaleykum gusül aldıktan sonra camasirimda sarı koyu yapışkan akıntı oldu guslum bozuldumu ? Teşekürler

2 – Ben de bir şey sormak istiyorum şehvet duyduk ama elimizde olmadan akıntı geldi bu da mı gusel gerektirir yardım edin lütfen çok şüpheye düşüyorum.


arifselim
1- Aleykum selam Meni boşaldıktan bir süre geçmişse veya idrarını yapmışsan artık gelen bu akıntı orucu bozmaz.

2- Bu akıntı meni olursa o zaman gusül gerekir yoksa sıradan olan ve orgazm olmadan gelen akıntıdan dolayı oruç bozulmaz.


Kayıtsız Üye
Benim adetim normalde 5 gunde bitiyo ama bu ay 6 ve 7 gun kahverengi akintilar geliyor bugün 10 gun dun gusül aldim ama aksam baktığımda toz pembedende acik bi renkte akinti gelmis bugün orucluyum orucum bozulurmu ve gusül almam gerekiyormu


arifselim
Bu adetinin düzeninin bozulduğunu gösteriyor. Adetin en uzun süresi 10 gündür. 10 gün dolduktan sonra akıntı olsa bile yıkanmalısın ve ibadetlerine başlaman gerekir. Artık 10 günden itibaren gelen akıntılar sadece namaz abdestini bozar gusül almaya gerek olmaz.


Kayıtsız Üye
Meni veya meziyi nasıl anlarız renk veya çıkışından anlayamiyorsak nasıl anlarız heryerde yazan şeyler aynı ayrintili bilgi istiyorum lütfen yardım edin bayanlarda sadece masturbasyonmu guslü gerektirir


arifselim
Meni kadın veya erkekde cinsel ilişki esnasında veya mastürbasyonda (mastürbasyon yapmak haramdır ancak zinaya düşmekten korkarsa yapabilir) cinsel hazzın doruğa çıktığı anda gelir. Meni kadınlarda açık ve sarı renktedir. Bazı kadınlarda orgazm olmasına rağmen meninin çıkması geç olabilir bu normal bir durumdur.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kadına Masaj Yaptırmak Caiz mi?

Kayıtsız Üye
1 – Kadın mastürbasyon yaptığında orgazm olmasa bile gusül gerekir mi

2 – Merhaba nisanlimla konuştuktan sonra bir ıslaklık olduğunu hissettim baktım akıntı olmuş abdestim bozulur mu ??


arifselim
1- Orgazm demek meninin çıkması ile birlikte meydana gelir. Eğer bu olmaz ve meni çıkmadığından emin ise gusül gerekmez.

2- Merhaba. Bu durumlarda gelen akıntılar mezidir ve mezi namaz abdestini bozar. Cünüp yapmaz gusül abdesti almak gerekmez.


Kayıtsız Üye
Ben 23 gün önce düsük yaptm 1 hafta önce kanamam durmustu ama 2 gündür ara ara kahverengi ve kırmızı akıntım oluyor gusül almam gerekir mi ve esimle iliskiye girmeme engel midir acill cevp verin lütfen..simdiden Tesekkürler.


arifselim
Bu arada kesilerek tekrar akıntının gelmesi yine lohusalık akıntısı sayılır. Lohusalık müddeti içinde (kırk gün) görülen temizlik de nifastan sayılır. Örneğin; doğumdan sonra on gün kan gelip, beş gün kesildikten sonra yeniden on gün daha kan gelecek olsa, bu yirmi beş günün hepsi de lohusalık müddeti sayılır.


Kayıtsız Üye
“Mastürbasyon sırasında eğer tenasül uzvuna parmak sokuluyorsa, hatta, doktor muayenesi sırasında uzva giren şeyden zevk alınmışsa, orgazm gerçekleşmese bile gusül farz olur.” diyor bir çok güvenilir fıkıh sitesi.
Bence bu cevabınızı bir daha düşünün. Çünkü insanların yanlış bir kanıya varmasının vebali büyük olur.
Saygılarımla


arifselim
Bu dediğin doğrudur bu şekilde bir durum olursa gusletmesi gerekir. Ama yukarıdaki cevapları kontrol ettim ne öyle bir soru nede böyle bir yanlış cevap bulamadım. Lütfen cevap numarasını verir misin.


Kayıtsız Üye
“Kadın, kocasını düşünürken şehvetlense, sonra titreyerek, kasılarak sarımtırak bir akıntı yani meni gelse, gusül gerekir.” bunu belirtmişsiniz ancak titreme, kasılma, uyuşma vs. Olduysa ancak sarımtrak akıntı değil de beyaz, şeffaf bir sıvı gelirse gusül gerekir mi?


arifselim
Eğer bu boşalma belirtileri olursa ve hiç meni çıkmasa bile yinede gusül gerekir. Çünkü kadının menisi her zaman çıkmayabilir ama orgazm oldu mu mutlaka yıkanmalıdır.


Kayıtsız Üye
Kadin hayizli iken iliskiye girmeden kari koca bosalabilir mi kadin bosalirsa gunah olur mu.


@hmet
< kari koca bosalabilir mi kadin bosalirsa gunah olur mu. >
Yasak olan cinsel ilişkidir yoksa sevişerek boşalmak caizdir.


Kayıtsız Üye
Selamunaleykum
Benim sevgilim var di. Bazen bana güzel şeyler söyleyince etkileniyor gibi oluyordum
Abdestimin bozulduğunu düşünüp namazlarimi birakiyordum. Sonra bunden ve günah olduğu için ayrildim. Simdi özlüyorum dedikleri aklima geliyor yine etkilenir gibi oluyorum. Sizce gusül gerekli mi yoksa şeytanin oyunu mu ?


arifselim
Aleykum selam.
Bu tür etkilenmelerden dolayı gelen sıvı mezidir. Mezi ince şeffaf ve yapışkan şeklinde gelir. Mezi gusül gerektirmez. Sadece meni gelirse ki buda orgazm olarak çıkar, ancak o zaman gusül gerekir.


Kayıtsız Üye
Merhaba benim sorum şimdi her ay aynı sayida adet olan biri mesela 7 gün.Adeti bittiğinde 7.gün gusül abdesti aldıktan sonra birkaç gün sonra beyaz akıntı geliyorsa gusül abdesti almalı mı?Renkli gelirse almalı ama beyaz gelirse gusül gerekli mi?


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. Adet süresi belli olan bir kadın artık adeti bittikten sonra gelen akıntı beyaz veya renkli olursa bile yeniden gusül almasına gerek yoktur. Esas olan adet süresi ile adetin bitmesidir.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm
Ben bana zevk vericek şeyleri düşüp ve aynı zamanda vicudumu kastım bundan zevk alıyorum ama boşalmıyorum.şeffaf bi akıntım oluyor ama normalden biraz fazla
Kendimi biraz olsun rahatlamış hissediyorum
Ben şimdi cünüp mü oluyorum


Sabır
Boşalmıyorsan gusül gerekmez. Gelen mezidir demekki değen yerler necis olur yıkaman veya değiştirmen gerekir.


Kayıtsız Üye
Bu sizin sitenizde yazan kısımdı. Peki idrar yapmadan gusül abdesti alıp idrara çok sonradan çıksak ve meni gelmese tekrar gusletmek gerekir mi ?


Sabır
Meni yoksa neyin guslünü soruyorsun. Olmamış bir şeyin guslü mü olur


Kayıtsız Üye
Cünüp olup, idrar yapmadan guslettikten sonra meninin geri kalan kısmı, şehvetsiz aksa, tekrar gusletmek gerekir. Bunun için, gusülden önce idrara çıkıp, idrar yolunda kalmış olan meni parçasını çıkardıktan sonra gusletmek lazımdır. BU KISIM ORADA GÖZÜKMÜYOR HERALDE PEKİ DAHA DEMINKI SORUNUN USTUNE BUNU EKLEYIP TEKRAR BIR CEVAP VERIRSENIZ MUTLU OLURUM.


Şem’a
İdrar yapma şartı Hanefi mezhebine göredir. Şafii mezhebine göre idrar yapma şartı yoktur.
İdrar yapmayan ve 40 adım kadar yürümeyen kişiden gusül den sonra MENİ ÇIKARSA gusül gerekir.

MENİ ÇIKMASA ZATEN SORUN YOK


Kayıtsız Üye
Sümüksü akıntı guslü gerekiyor mu sürekli gusül almak zorunda kalıyorum menüye sarımtırak derken açık sarı mı berrak derken parlak mı nasi yani tm anlamadım da teşekkürler


arifselim
Bunu anlamak için orgazm olup olmadığına bakman gerekir. Orgazm olmadığın sürece gelen bu tür akıntıların rengi ve şekli ne olursa olsun gusül gerektirmez.


Kayıtsız Üye
Merhaba eşim uzakta telefonda konuşuyoruz öyle konulara giriyoruz ki bazen ben vajinamı elimi içeri götürmeden yüzeyini okşadığımda akıntı oluyo hemde normalden fazla ama sarı renk değil şeffaf renkte gusül almam gerekir mi


Şem’a
< şeffaf renkte gusül almam gerekir mi >
Orgazm oluyorsanız bu menidir gusül gerekir. Ama sadece akıntı oluyorsa bu mezidir gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye
Gusül abdesti alındığı zaman abdestin ortasında idrar yanması ve idrardan sarı iltihap akması gusül abdestini bozar mı?


arifselim
Gusül gerektiren şey meninin şehvetle çıkmasıdır. Öyle bir hissin gelmesi ve akması ile gusle bir zarar vermediği gibi cünüpte yapmaz.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm abilerim ablalarım. Az önce lavabo da büyük abdestimi yaparken afedersiniz kabızım kendimi biraz sıktım ondan mıdır bilemem ama önce kirli beyaz sonra şeffaf bir kaç damla sıvı geldi. O anda ne aklımda bişiler vardı ne de cinsel organımla oynadım ayrıca zevk falanda almadım. Sizce gusül almam gerekir mi? Veya ben yanlış gördüysem de o akan meniyse ama şahvetsiz aktıysa yine gusül gerekir mi?


arifselim
Böyle bir sıvı ne olursa olsun hiç bir şekilde gusül gerektirmez. Bu gelen sıvı vedi yada mezidir. Sadece meni şehvetle çıkarsa gusül gerekir.


Kayıtsız Üye
Ben 18 yaşinda bir genç kizim benden surekli istemsiz sekilde meni geliyor yani (ihtilam olduğum zaman gelen akinti kokusuz ) bundan dolayi da devamli gusül aliyorum ve kendimi devamli abdestsiz geziyor musum gibi geliyor namazlarimi hep tereddutle kiliyorum icim hic rahat olmuyor lutfen yardim edin ne yapmaliyim


arifselim
Meninin sürekli gelmesi mümkün değildir. Meni sadece orgazm olunca çıkar. Orgazm demek şehvetin en üst sınırına ulaşınca meydana gelen duruma denir. Senin bu şekilde izah ettiği meni olması mümkün değildir bunun için gusül alma. Günlük sürekli gelen akıntı rahimden gelen doğal akıntıdır. Bu akıntı için sadece namaz abdestini al yeter.


Kayıtsız Üye
Merhabalar. Nisanlimla yakinlasmalarimiz oluyor ve afedersiniz islanma oluyor bende. Çok ileriye gitmiyoruz giyinik oluyoruz acaba bu gusül gerektirir mi ?


arifselim
Merhabalar. Dini nikahın olmadığı sürece her türlü yakınlaşma haramdır. Şu an o sana yabancıdır ve yakınlaşmanız günahtır. Bu tür akıntılar gusül gerektirmez bu mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar ve kirlenen yerler temizlenmelidir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam. Yeni evliyim ve eşimle gün içinde yakın oluyoruz. Benim içim rahat etmiyor ve gusül alıyorum ama bu da çok yorucu oluyor her gün. Bu seferde eşime yaklasmiyorum kırılıyor esimde. Bu durumlarda benden akıntı geliyor yakın olunca tam olarak ilişkiye girmiyoruz ama eşimden meni geliyor o rahatliyor. Bu durumda benim de abdest almam şart mı? Ben gündüz olduğu için namaz kilacagim için tam olarak birlikte olmuyorum.


arifselim
Merhaba. Eşi ile yakınlaşınca kadın veya erkekten meni değil mezi akıntısı olur. Meni zaten boşalma ile yani orgazm esnasında çıkar ve kadın veya erkek cünüp olur. Ayrıca cinsel uzuvların ucunun birleşmesi ile de cünüp olunur. Bu birleşmede meni akmasa da orgazm olunmasa da cünüp olunur. Senden sevişme esnasında gelen bu akıntılar meni değil mizidir ve mezi cünüp etmez sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben rüyamda boşaldğmı hissetim ama tam emin de değilim ve sonra rüya devam etti ve biraz sonrasında uyandım genelde böyle olunca o hisle uyanırdım fakat bu sefer sanki birşey olmamış gibi uyandım akıntı da yok gusül almalıyım


arifselim
Merhaba. Kadın rüyasında boşaldığını hissederse bir ıslaklık görmese de gusül almalıdır. Bu hisle uyanmamış olsan da gusül abdestini al. Kadının menisi erkekteki gibi hissedilmediği için şüphede kalmamak gerekir.


Kayıtsız Üye
Bende adet öncesi genelde sarımsı bir akıntı geliyor o sırada fotoğrafa bakmıştım hafif bir his oldu ama alıntı geldiğini hissetmemiştim ihtiyaten baktım geldi mi diye gelmiş bozulur mu acaba guslüm takıntı oldu artık böyle şeyler bende ondan da olabilir


abdullahbiri
Baktığın şeyler haramdır. Bakarak gelen sıvı genelde mezi olur. Gusül gerekmez. İbadetlerine başlamadan mezinin değdiği yerleri yıkaman yeterlidir.


Kayıtsız Üye
Merhaba gusül aldıktan sonra aklımıza guslün kabul olmadığı gibi şüpheli birtakım düşünceler gelirse gusül bozulur mu?


kayblan
Guslü bozan durumların içinde böyle bir madde yok. Ancak meni çıkarsa veya cinsel birleşme olursa cenabet olursun.

< gibi şüpheli birtakım düşünceler gelirse gusül bozulur mu? >
Siz zaten farkındasınız ŞÜPHE demişsiniz…. Şüphe ile güsül bozulmaz


Kayıtsız Üye
Tv izlerken öpüşme sahnesinde bi ıslaklık hissettim bir iki dakika sonra kuruma hissi oldu bu durum gusül gerektirir mi lütfen cevap bekliyorum.


ait
Gusül sadece meni geldiğinde şart olur. Böyle bir durumda mezi gelir. Bunun değdiği yerler necis olur oraları yıkaman veya değiştirmen gerekir.


Kayıtsız Üye
Ben adetliyken rüyamda ilişkiye girdigimi gordum. Adetliyken veya adetten mi yoksa adetten sonra mi gusül abdesti almam gerekiyor iki defami gusül abdesti almalıyım lütfen cevap bekliyorum. Teşekkürler


arifselim
Adetli olan kadın hangi şekilde cünüp olursa olsun adeti deva ettiği sürece gusül almaz, almasına da gerek yoktur. Adeti bittikten sonra normal bir kere gusül alır ve temizlenmiş olur. Başka bir şey yapmasına da gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
Merhaba
1) 18 günlük evliyim eşimle sarılıp yatıyoruz elbiseler üzerinden sürtünüyoruz öpüşüyoruz bazen göğüslerimi de yaliyor o anda istekliyiz ikimizde ama birlikte olmuyoruz bazen yine de bende akıntı oluyor camasirim islaniyor ama kasilmiyorum yani rahatlamıyorum gusül abdesti gerekiyor mu tereddütte kalıp namazımı kılamıyorum
2) birde o iste iken gece yaptiklarimizi dusunuyorum yine kasilma olmadan islaniyorum rahatlamiyorum yani masturbasyon dilan yapmiyorum bu 2 konuda yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim


arifselim
Merhaba. Bu şekilde bu durumlarda gelen akıntılar cünüp yapmaz. Cünüp olmak için boşalma yani orgazm olunması gerekir. Bu akıntılara mezi denir. Mezi cünüp yapmaz ama namaz abdestini bozar ve bulaştığı yer necis sayılır, temizlenmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben gusül abdesti konusunda fazla takıntılı biriyim bu beni çok rahatsız ediyor iç çamaşırımda uyandığımda sarı sümüksü top halini almış minicik bi sey gördüm hiç bir şey hatırlamadığım halde gittim gusül abdestimi aldım sonra aradan baya bi zaman geçti tuvaletimi yaptım camasırımda bir sey yoktu ama vajinamın içine baktığımda beyazımsı sarımsı bi akıntı vardı o akıntıyı vajinamdan cıkarttım şimdi tekrar gusül abdesti almalımıyım lütfen cevap verin.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Meni nasıl Anlaşılır?

arifselim
Merhaba. Seni ihtilam edecek bir rüya görmediğin sürece bu tür akıntılar veya görülen şeylerden dolayı gusül almana gerek yoktur. Özellikle de vesvesesi olan kimselerin bu tür şeyleri önemsememesi gerekir. Bu takıntılardan kurtulmanın yolu budur. Sen önem verip kafana taktıkça o vesvese büyümeye devam eder ama önemsemezsen kısa bir zamanda geçer Allah’ın izniyle.


Kayıtsız Üye
Çok teşekkür ederim yani gusül abdesti almama gerek yok başta dediğim çamaşırımdaki olaydan sonra içim huzursuz olup abdest almıstım ki bunuda belirtmistim yine dediğiniz gibi aslında ona da gerek yoktu şimdi daha iyi anlıyorum en son gördüğümüde abdest aldıktan sonra gördüm ama içerde kalmıstı yani ben takıntılı olduğum için gördüm normalde iyice bakmasaydım göremezdim bunu da belirtmistim almama gerek yokmuş sizin sayenizde içim rahatladı evli olmadığım için bilemiyorum bunları o yüzden vesveselerden kurtulmam gerek sizin sayenizde içim rahatladı Allah sizden rağzı olsun sevgiyle kalın…

————

Rüyamda beni etkileyecek herhangi bir şey görmedim ama uykumdan sanki boşalırcasına uyandım. Adetime de az kaldı genelde adetime yakın hep böyle oluyorum. Oruçluyum da gusül abdesti almam gerekiyor mu


arifselim
Eğer orgazm olduğunu hissederek uyandıysan gusül abdesti almak zorundasın. Rüya görmen şart değildir. Ancak bu orucuna zararı yoktur. Uyandığında gusül alınır ve oruca devam edilir.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Ben nişanlımla cinsel ilişkiye girmeden beraberken onun eli yardımıyla orgazm oldum mezi gelmesi halinde gusül gerekmez demişsşniz orgazmdan sonra da zevk akıntısından başka akıntı geldiğini fark etmedim gusül şart mıdır oruç tutmak için?


mumsema
Meni orgazm hali ile çıkar ve gusül şart ama gusül sormadan önce nişanlı ile bu işleri yapmanın cünüp kalmaktan kat kat büyük günah olduğunu bilmiyor musunuz?
Nikah olmadan nişanlı da olsa asla beraber olmayan yalnız kalmayın


Kayıtsız Üye
Allah razı olsun biliyorum bi cahilliğe düştük bir anda şeytana uyup cinsel ilişkiye girmedik ama yalnız el ile… nefsimize yenik düştük Allah affetsin


mumsema
Nişanlılık dönemini hepimiz yaşadık kimse nefsine güvenmesin
Yalnız kalmayın ve belden aşağı asla konuşmayın


Kayıtsız Üye
Ben kitap okurken farklı heyecanlanyorum dini bir kitapta olsa üzülsen bütün vücudum geriliyor ve daha sonra kokusuz bulundugu yeri aşmayan ve yapışkan bir akıntı oluyor usül gerekir mi (cinsel içerik yok)


arifselim
Bu akıntılar guslü gerektirmez. Sadece namaz abdestin o anda varsa bozulur ve kirlenen yerlerin temizlenmesi gerekir. Bunlar cünüp etmeyen akıntılardır.


G6a88
Hayırlı akşamlar, kafama bir kaç soru takıldı. Mesela gusül abdesti olmayan bir insan, kulak, burun deldirmesinde sakınca varmıdır?
Ve arada sırada gelen akıntılar, bazen sarı akıntı gelebiliyor bunun için gusletmemiz gereklimidir?


arifselim
– Gusül abdesti olmayan kişinin kulak deldirmesi caizdir. Diğer uzuvları deldirmek caiz olmamakla beraber gusülle ilgisi yoktur.

– Akıntının guslü gerektirmesi için boşalma yani orgazm olunması gerekir. Yoksa bu akıntılar guslü gerektirmez sadece namaz abdestini bozar.


Queen9.
İyi günler, biraz ayıba girebilir fakat bugün garip bir olay yaşadım. Uzanıyordum televizyon izlerken. Avret yerimde garip birşey oldu ve ben çok takıntılı bir insanım. ‘Orgazm’ olmadığım halde sanki boşalma olayı olmuş gibi garip birşey yaşadım ve anlamıyorum neden böyle birşey olduğunu. Gusletmem gerekir mi? Lütfen yardımcı olun.. ?


arifselim
Orgazm olmadığını bildiğin halde olmuş gibi düşünmekle cünüp olunmaz. Bir cinsellik düşüncesi yada görülmesi gibi durumlarda gelen akıntı mezi olur. Mezi ise sadece namaz abdestini bozar ama cünüp etmez.


Sümbül
Bunu sormakta utaniyorum ama mecburen soruyorum bugün vc ye gittim kilotumda hafif rengi olan ama cogunlugu şeffaf olan biraz fazla bir sıvı vardı kokusuda yoktu mezi oldugunu düşünüyorum ama bi sorayim dedim nedir sizce,


ACİLSERVİS
Mezi olma ihtimali yüksekttir. Forumda mezi ile ilgili çok sayıda konu var tariflerden faydalan.


Kayıtsız Üye
Ufak bi heyecanlanma ve yürüyüş yaptıktan sonra gelen sarı bi akıntım var. Erkek arkadaşım güzel bişey söylediğin de heyecanlanıyorum ve benden sarı bi akıntı geliyor yada yürüdüğümde de geliyor bu akıntı güsül gerektirir mi


arifselim
Her iki durumda da gelen bu akıntı sadece namaz abdestini bozar. Bir cinsel düşünce veya hissetme esnasında gelen akıntı mezidir. Bu cünüp yapmaz, gusül gerektirmez.


Kayıtsız Üye
İyi günler,
Ya ben uyurken sanki kasılma hissettim galiba. Belki vesveseliyimdir diye galiba şeytan aklıma sokmuştur. Belki hiç kasılma olmamamıştır. Rüyada öyle bir şey (cinsel içerikli) gördüğümü hatırlamıyorum sanırım. Sabah kalktığımda ıslaklık da yoktu sanırım. Kasıntıdan dolayı mast mu yapmış sayılıyorum uyurken? İnşAllah cevap yazarsınız.


sedatt
Hayır mast yapmış sayılmazsın.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben 18 yaşında bekar kızım istimna yaptiktan sonra gusül alınması gerektiğini bilmiyodum aslında biliyodum ama kadında meni geldiğini bilmiyodum bu yüzden abdest almıyodum. Bu yüzden ben sorumlu olur muyum yardım edin nolur senelerce abdestsiz miymisim.

Merhaba ben 18 yaşında bekar kızım istimna yaptiktan sonra gusül alınması gerektiğinde biliyodum ama kizlardan meni geldiğini bilmiyodum bu yüzden abdest almıyodum şimdi yeni öğrendim ve abdest alıyorum. Namazımı kılıyorum istimna yapmıyorum bilmedim için sorumlumuyum. Lütfen yardım edin 2 gündür üzülüp ağlıyorum içimde bir sıkıntı oluyo bunca sene gusülsüz mu gezdim diye. Sadece adetim bitince aliyodum abdest yardım edin nolur senelerce abdestsiz miymisim.


sevdiyar
Abdest almadığına göre abdestsiz kalmışsın.
İlginç olan insanların İslamın şartı (mecbur+farz) olan namazı değilde cenabet kalıp kalmamayı dert etmesidir. (Genel olarak herkese yazdım)


Kayıtsız Üye
Birinin bana bişey yaptığını düşünü ve akıntı geliyor sarı degil beyaz aşagdan gusül almak gerekirmi şeytan aklıma getiriyo işte ne kadar getirmek istemesem de nolur boy abdesi gerekirmi

Biri bana bişey yapacakmış gibi hisediyorum ve aklıma sapık sapık şeyler geliyor ve akıntı geliyor sabah ta gelmiş aklıma bişey gelmeden önce akıntı hemde beyaz geldi iki durumdada boy abdesi almalımıyım


isalm
Bu akıntı mezi ise gusül gerekmez. Mezinin bulaştığı yerler namaza engeldir değiştirmen veya değen yerleri yıkaman gerekir.


Yasemin__
Selamün Aleyküm.
Sizlere bir soru sormak istiyorum. Örneğin bir kadından devamlı olarak akıntılar geliyor ve meni konusunusunu araştırıyor ancak kendi akıntısıyla kadınlardaki meninin nasıl olduğunu araştırıp karşılaştırınca kafası karışıyor. Üstelik kendisinden sabit sadece bir akıntı gelmiyor. Günlük hayatta (uyumuyorken) orgazm olup olmadığını hatırlamıyor. Kaldı ki kendisinden gelen akıntı meni olmasa bile kadınlarda bir damla gelebileceği gibi çok gelebilecek olması,hemen gelmeme ihtimalleri,içine kaçma gibi ihtimaller kafasını karıştırıyor ve sık gusül alıyorsa? Aklında hoşlandığı kişinin hayalleri olduğu için de orgazm olmuş olabilir miyim,şehvetlendim mi gibi şüpheler taşıyor. Bu kişi ne yapmalı? Gusül almasının ya da almamasının tam olarak ölçütleri nedir??

Yas 16-17,medeni durum bekar. Anladigim kadariyla mezi şehvetlenince gelebiliyor yani? Sitede meni tariflerine baktim, sari ince bir akinti geliyor, suphelendiren durum akintilardan birinin ince ve sari olmasi. Bu kafa karistiriyor, tesekkur ederim bu arada.


Hoca
< Aklında hoşlandığı kişinin hayalleri olduğu için de orgazm olmuş olabilir >
Tamamen vesvese ve şüpheler bunlar
Erkek veya kadın meni çıkınca kendinden geçer nasıl bilinmez bunu her kadın ve erkek bilir.
Günlük akıntı mezi ve diğerlerini asla MENİ ile karıştırmayın, karıştırmak isterseniz bile yapamazsınız çünkü verdikleri his ve akıntı asla birbirlerine benzemez

sorıu sorarken yaş ve medeni durumunuzu yazın lütfen


Renk
Hocam lütfen biriniz beni iyice aydınlatın çünkü nerdeyse hep aklım bununla meşgul. şimdiye kadar Arif Selim hocamın verdiği cevap doğrultusunda bayanlardan gelen akinti abdesti bozmaz diyen alimlerin görüşüne göre hareket Edip kaç vaktin namazını akıntım olduğu halde kıldım. Şimdi öğrendim ki bu “beyaz”akıntı için gecerliymis. Hanımlar bilir akıntının rengi değişiyor, bazen sarımsı yesilimsi kremrengi falan oluyor. Şimdi benim kildığım namazlarım geçersiz mi? Oysa ben doğru yaptığımı zannediyordum. Hoca nick’li hocamız cevap vermiş fakat benim sorum şu: SİMDİYE KADAR KİLDİGİM NAMAZLAR BOSA Mİ GİTTİ???


Hoca
Affedilen akıntı günlük şeffaf akıntılardır. Akıntı farklı ise temizlenmelidir. Akıntı kan ise ve özürlü duruma giriyorsa kaza gerekmez ama aksnie kaza gerekir.


Renk
Peki ifade ettiğim gibi yanlış bilmekte mi kaza gerektirir? Yani yanlış biliyordum diye kabul olunmamis mıdır namazlarim.?

Hocam şu sorumuda cevaplasaniz… Rabbim yardımcınız olsun


Hoca
Akıntı normal günlük akıntı ise kaza gerekmez ama hastalık kanı ise kaza edin


Kayıtsız Üye
Mrb çok zor durumdayım yaşım 17 meni ve normal akıntı yı ayırt edemiyorum sarımtırak akıntı meni midir bazen bacagimi uzattigimda yani sabah insan bacakları nı uzatır kendi gerdirir ya o zaman sanki rahmim orgazm oluyor muş gibi oluyor sanki rahmim de kalp atiyor mastürbasyon u bıraktım yapmıyorum adet sonu disindada gusül abdesti almıyorum ama bazen böyle olunca gusül alıyım mı almiyim mi diye kararsız kalıyorum lütfen cevap verirseniz çok sevinirim zor durumdayım


arifselim
Bu anlattığın orgazm değildir. Ancak en fazla mezi olabilir. Çünkü orgazm öyle çok kolay ve basit bir şekilde gelmesi mümkün değildir. Bu sadece namaz abdestin varsa onu bozar o kadar.


Kayıtsız Üye
Hocam meraba küçük kahverengi akıntı geldi ben de adet kanı diye namaz kilmadim sonra da beyaz geldi ben şimdi gusül alıyım mı adetim düzenli değil pek ben bunu adetten mi sayacagim yoksa gusül alıyım mı


Hoca
Adet günleri olsaydı beyaz akıntı gelmezdi, muhtemelen istihaze kanıdır


Kayıtsız Üye
Iste hale kanı gelince gusül abdesti almalıyım mıyım bir de sarımtırak katı sumuksu akıntı da da gusül gerekiyor mu


ACİLSERVİS
Hoca istihaze kanı dedi biraz gayret ette bu kelimenin anlamını öğren. Öğren ki gusül gerekip gerekmediğini anlayasın.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum iki sabahtır uyandığım zaman rahim ağzının açılıp kapandığını hissediyorum rahatladigimda oluyordu bu olay ama ne rüyamda cinsellik ne bi haz yok uyandığım zaman kuş ağzı gibi açılıp kapanıyor bebek emziriyorum cenabetmiyim acaba acil cvp verirmisiniz hocam selametle


Hoca
Rahim ağzının oynamasının cünüplükle bir alakası yok. Meni çıkmadığı sürece cünüp olunmaz


Kayıtsız Üye
Selâmın aleyküm gün içerisinde akıntılarım oluyor ve ben bu durumdan rahatsız oluyorum gusül abdestim varken de oluyor ama tedirgin oluyorum hiç bir şekilde orgazm olmuyorum normal beyaz akıntım oluyor


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum.benim bi sorum.vardi ben bebekligimden beri akinti geliyor ve ergenligimden.beri şehvet gelirse bile hagisi akinti hangisi meni bilemiyorum.anlayamiyorum ve dr gittim.ise yaramadi ve beni cok mutsuz.ediyor


seher789
Merhaba,
Uyku esnasinda hicbir sekilde acik rüya olmasada, bir sekilde avret bolgesinde siddetli orgazmla uyaniyorum. Cinsel icerikli bir sey gormuyorum, siradan günlük seyler, ama o esnada dedigim gibi uyaniyorum. Ic camasirimda yaslilik olmuyor, ama sizden gördüğüm bazi paylasimlarda kadindan gelen sivinin tekrar iceri kacma durumu oldugunu soyleyen rivayetler var. Yani orgazm oldugnu dusunuyorum bu kasilmanin, ama yaslik veya acik bir rüya yokken gusül abdesti almam gerekir mi? Bu aralar cok olmaya basladi.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kadının menisi nasıl anlaşılır ?

Cevabiniz icin teşekkür ederim, bu acik rüya olmasada kesin orgazm oldugumuz biliniyorsa yine kesin olarak gusül almamiz gerektigi anlamina geliyor o zaman?


arifselim
Meni çıkmadığı sürece cünüp olmazsın. Orgazm olduğunu çok kesin bir şekilde bilen bir kadın eğer meni görmese de o zaman gusül almalıdır. Yoksa bu durum çok basit bir şekilde gerçekleşmez.


Kayıtsız Üye
Kadin ruyasinda kendi kendini elledigini gorse ve uyandığında toalete gitse taharet etse ve çiksa toaletten ve ondan sonra boyle rüya gördüğünu hatirlasa ve çamaşirina baksa fakat toalete gittiginden sadece taharetten ıslaklık kalsa ne yapacak gusül komusunda?


mum
Rüya hiç önemli değil.
İhtilam olma şartı meni çıkmasıdır, meni lekesi yoksa gusül gerekmez


Kayıtsız Üye
Merhaba. Benim sorum ben dizi yada film izlerken bende yapışkan ve beyazımi bir akıntı oluyor güsul abdesti almam gerekiyor mu sürekli bu korkuyla yaşamaktan sürekli abdestli miyim değil miyim diye düşünmekten yoruldum cevap verirseniz sevinirim


ACİLSERVİS
Böyle bir dizi veya filmi izlemen caiz değildir. Mezi ve meni konularını araştır. Mezi değen yerleri yıkaman gerekir ama gusül gerekmez.


yaslıkimse
Merhabalar, tamamen ruhsal olarak çöküntüdeyim.Bir bayanım Dini takıntılarım var.Cevap bulamıyorum.Herkes farklı birşey söylüyor güvenim yok.Sürekli gusülümün olmadığını,Namazlarım kabul olmadığını ve benden gelen akıntılar sebebiyle çok huzursuzum.Cevap bulamıyorum.Mesela saçlarım uzun haliyle düğüm oluyor tarıyorum gusül alırken saçlarımı yıkarken gene düğüm olmuş gene tarıyorum gusüle devam ediyorum. Aklıma birşey geliyor hemen bir ıslanma oluyor bunun meni mi mezi mi olduğunu anlayamıyorum.Beyazımsı sarımsı bir akıntı geliyor.Bu menimi bilmiyorum.yada Su gibi şeffaf akan birşey geliyor bu zevk suyu mu mezi mi ? burada yazan yazıları okudumama herkes farklı birşey söylüyor kafayı yemek üzereyim.Kazi zevk suyu mu mezidemi zevk suyu mu ? yok meni bir avuç kadar gelirmiş daha azı meni değilmiş.Yok kadınlarda meni sarıymış ama güçlü çıkarsa beyazmış.Bu nedir ya ? Kadınlarda günlük akıntıda oluyo ve akıntım sarımsı beyazımsı ben nasıl anlayacağım meni mi ne ? vedi diyede birşey var.Forumdaki herşeyi okudum ama cevap bulamıyorum…Sorumuda yayınlamıyosunuz

iyide admin herkes farklı birşey söylüyor.forumda kesin cevap yokki ? kadının menisi sarımsı diyorlar şiddetli olursa beyaz olur diyorlar.benim normaldede akıntım oluyor böyle.Su gibi akan hiç rengi olmayan birşeyde akıyor.Bu mu mezi ? oynaşınca gelen mezi imiş.iyide ben oynaşınca mezi dediğiniz su gibi şey akmıyorki.Bende yapışkan beyazımsı sarımsı birşey akıyor.ben nerden anlayacağım.cevaplarınız uyumlu değil birbiriyle.

aklıma +18 birşey geldi diyelim açık bir akıntı oluyor beyazımsı sarımsı.Ama rüyalanınca sabah gusül gerekiyor.Sabah aklıma +18 bişi gelince mezi diyorsunuz ama rüyada gelip uyanınca meni diyorsunuz bunun farkı yokki

kadının menisinin bir avuç kadar çıkınca gusül gerektirdiği yazılmış.Benim hiçbirzaman bir avuç menim çıkmıyor.Eee benim menim yokmu o zaman ? var.ben hangi tanıma güvenicemki binbirtürlü cevap var.

arifselim meni çıkmadığı sürece cunüp olmazsın ne demek? diyelimki kilodunda ıslaklık görmedi ama kağıtla organını sildiğinde akıntı geldi o zaman ne olacak ?

arifselim yönetici mezi su gibi akan şeffaf akıntı değilmi ? zevk suyu denmiyormu buna ?? siz sarımtırak akıntıya mezi diyorsunuz.Oysa kadının menisinin sarımsı ve şiddetli olursa beyaz olduğu yazıyor forumda.Lütfen beni aydınlatırmısınız ?


ACİLSERVİS
Bu sorudan ve buna verilen onlarca belki yüzlerce cevap var üzerine ekleyeceğimiz bir şey yok.


Neslihannn
Merhaba ,
Bekar bir bayanım.Çok vesveselerim vardi.atiyorum minibuste bir erkek gecerken yanlislikla degdigi zaman bile gusülum bozulmus gibi hissediyordum.bunları zamanla kıskan aştım.bekar olduğum için ilişkiye girme ve lohusalik bende olmaz.gusül almam için ya adet olmak gerekli ya mastürbasyon yapmam gerekli yada gece bir şey gelmesi gerekli.simdi şöyle adet vücudun gereği problem yok mastürbasyon kendimi frenliyorum ve yapmıyorum.benim sıkıntı cektigin nokta su çamaşırlarım siyah.çok görüş farklılıkları var kimi yerde kadın menisi sari kimi yerde ise yoğun beyaz yazıyor ayni erkek menisi gibi.erkek menisini de daha önce gormedim yazilanlardan gördüm.sabah kalktigimda çamaşırımda 5 kuruş büyüklüğünde beyaz kurumus bir leke vardı.bu meni mi mezi mi ben nasıl ayırt edicem? Meni bir avuç kadar olur diyor.dediğim miktarda olunca ne oluyor? Bir de benim normalde tuvalette de akintım oluyor miktarı ve rengi değişiyor? Çok fikir ayrılıkları var neye dikkat edeceğimi şaşırdım.vesvese ve takıntılarımdan kurtulmaya calisiyorum yardımcı olursanız sevinirim.


ACİLSERVİS
Bizde bir şey söylersek buda başka bir fikir olmuş olur. forumda çok sayıda konular var araştırıp oku bir fikir edin.


Kayıtsız Üye
– Adet bittikten ve boy abdesti aldıktan bir gün sonra akıntı rengim bozuk bir şekilde geldi açık kahve renginden biraz daha açıkşekilde geldi ama normal şartlarda bu renkte olmuyor boy abdesti almam şarttı

– Ya ben bir film indirmiştim burada bir kadın ve erkek çıplaktı ve birlikte oluyorlar normal bir filmdi ama ama böyle bir sahne varmış sadece bir iki saniye gördüm ama etkilenmedim hatta tiksindim oruçluydumda acaba gusül almam gerekiyor mu


mum
– Adet bitince beyaz akıntı gelmediyse Yeniden gusül alın.

— Hayır. Çıplak insanlara bakmak günahtır fakat gusül gerektirmez.


Kayıtsız Üye
Selamunaleküm ,Sahur da doğum kontrol hapımî almayı unutmuşum. Şimdi de kanamam geldi.Bir hafta önce Adet olmuştum.Boy abdesti alıp Namaza devam mı edeyim?Ama ara sıra geliyor.Her sefere de boy abdesti alıp devam mı ederyim yoksa namaz kılmayayım mı?

Orucumu bozmuyorum.Ama namaz da karar veremedim..
Cevaplarsanız sevinirim.Teşekkürler. Allah razı olsun.


arifselim
Aleykum selam. Bir hafta önce adetin bitmişse zaten bu gelen akıntılar adetten değildir bunlar özür kanamalarıdır. Bu akıntılar sadece namaz abdestini bozar ve temizlenmesi gerekir ama gusül abdesti almayı gerektirmez.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm. Ben herhengi bir şey hayal ettiğimde (cinsellik değil) uzuldugumde heyecanladigimda korktuğumda vs. vücudumda titreme uyuşma bir iki kere kasılma gibi şeyler oluyor ve şeffaf bir akıntı geliyor ama bir avuç kadar belki daha fazla geliyor bunun mezi olduğunu düşünmüştüm ama kafam karıştı ne yapacağımı bilemedim. Istimna yaptığımda (çok şükür artık yapmıyorum) da böyle sıvılar geliyordu. O yüzden ayırt etmekte zorlanıyorum böyle oldugunda da gusül gerekir mi?


mum
Vedi olabilir, vedi ile mezinin hükmü aynıdır, idrar gibi necistir yıkanması gerekir ama gusül gerekmez.


Mahcup4141
İyi akşamlar. Sabah kalktığımda iç camasirimda belli belirsiz , tırnak ucu kadar bir leke görüyorum. Hafif beyazimsi bir leke bu. Şehvetle çıktığını zannetmiyorum. Çünkü şehvetle olunca el ayasindan büyük bir tabaka oluşuyor. Bu lekeler her sabah olduğundan gusül abdesti almak zorunda kalıyorum. Bunun hükmü nedir ? Sürekli vesvese yapıyorum. Fetvaniz ile içimi rahatlatirsiniz inşAllah.


mum
Siz vesvese yapıyorsunuz Eminim siz de meni olmadığını biliyorsunuz bu gibi küçük lekelerden dolayı gusül almaya gerek yoktur


Yassıada
Merhaba, adetimle ilgili soru sormak istiyordum. Adetim düzenli değil, ne başlangıcı ne de bitişi. Bir süre düzenli gitse de bir an gelip bozulabilir. Bitişiyle ilgili soru soracaktım. Bu gün biterse adet başlayalı on gün olacak, bitmesini gözlemliyordum. Renksiz bir sıvı geldi ve ben bittiğini düşündüm, abdest aldım. Ardından sarı küçük bir akıntı geldi ve araştırmaya başladım. Beyaz olması gerekiyormuş lakin ben şeffaf su gibi bir, akıntı gelince aldım. Yapısı da su gibiydi. Şimdi de şeffaf mukus gibi geliyor. Ben yanlış zamanda mı abdest aldım? Bir daha mı almalıyım?


arifselim
Merhaba. Adetin en uzun süresi 10 gündür zaten. Bu süre dolunca gelen akıntı artık nasıl olursa olsun adetin bitmiş sayılır. Sadece her akıntı namaz abdestini bozar ama yeniden gusül almanı gerektirmez.


Yassıada
Ancak o gün biterse diye bahsettim yani 10. gün dolmadan abdest aldım. O günün bitmesini mi beklemeliydim?


mincer
Selamun aleyküm. Ben otururken bir şeyler izlerken (normal şeyler) birden şehveti hatırlatan şeyler aklıma geliyor. Müstehcen sahneler geliyor aklıma birden hemen tövbe edip dikkatimi başka bir şeye vermeye çalışıyorum ama çok kısa bi süre içinde vajinamda bir kaç kere genelde bir iki kere atmalar kasılmalar oluyor sonra bütün vücudumda bir uyuşma oluyor. Ondan önce de huzursuzum zaten sürekli olacakmış gibi hissediyorum o yüzden şehvet hissi gibi bir şey oluyor uyuşma hafif bi titreme falan oluyor. Orgazm olup olmadığımı ayırt edemiyorum aralarında çok bi fark yokmuş gibi geliyor. Ve akıntı da geliyor. Bu beyaz sarı veya şeffaf da olabiliyor.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam.
Affınıza sığınarak size bişey sormak istiyorum ve çok utanıyorum . Ben cinsel içerikli yani en ufak bi karşı cinsle yakınlaşmada bir kitap okusam çok özür dileyerek cinsel organım kalp gibi atıyor tahrik mi oluyorum bilmiyorum. daha sonra şeffaf bir akıntı akıyor kokusuz bazen ise yine şeffaf ama kokulu bi akıntı akıyor. Geçen yine bi kitap okurken en ufak bi yakınlaşmada cinsel organım aynı tepkiyi gösterdi ben bi ıslaklık hissettim .Bazı kaynaklarda kasılma ile meninin geldiğini duymuştum bu durumda kasılmam yani vajinanın verdiği tepki mi size anlattığım şekilde. Taharet aldım beyaz akıntım vardı normalde de var ama koku yoktu sonra çok az bi koku aldım. Bir süre sonra wcye gidip tekrar taharet aldım ama vajinam kuruydu ama aynı koku vardı acaba bu vajinanın kendi kokusu mu yoksa guslu gerektiren bi akıntı mı çok kararsızım.
Hocam lütfen acil cevap verin.
Çok zor durumdayım sürekli acaba gusl abdesti mi yenileyeyim diye düşünüyorum.
şimdiden Allah razı olsun.
Hayırlı günler.

bende aynı dertten muştaribim lütfen bilgisi olan biri açıklayabilir mi lütfen.
bu durum insan da akıl bırakmıyor abdesti geçtim onu tazeleriz de gusül çok sıkıntı ya.


arifselim
Aleykum selam. Cinsel içerikli bir şeyi görmek, düşünmek, okumak veya hissetmekten sonra kadın veya erkekten gelen bu çeşit sıvıya mezi denir. Bu sıvı meni değildir. Sadece namaz abdestini bozar ve kirlenen yerlerin temizlenmesi gerekir. Meni ise ancak orgazm olma halinde çıkar. Meni, yani boşalma denilen bu durum cinsel hazzın doruk ana çıkmasıyla meydana gelir. Bundan dolayı meni boşalma halini mezi ile karıştırmak pek mümkün değildir.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm benim eşim kamyon şoförü.yoldan geldiği zaman banyo yapar.ve beni yanında ister.arkalarını sabunların banyosunu yaptırırım ve ben çıkarım.bu durum da bana gusl abdesti gerekir mi?ben hiç bir şekilde bir şey hissetmiyorum… lütfen cevaplarmısınızz?


arifselim
Aleykum selam. Eşlerin birbirleri ile banyo yapmaları yada birbirlerinin vücutlarını yıkamaları caizdir ve bu durum kişiyi cünüp yapmaz. Çünkü insanı cünüp eden durumlar bellidir.


Kayıtsız Üye
Şevhetlenip kasılınca gelen sıvının ardından bu durum bir kaç gün tekrarlanıyor yani şehvet ve kasılma olmadığı halde sıvı gelmeye devam ediyor ve gelen sıvının meni mi mezi mi olduğunu ayırt edemediğim için Sürekli gusül alıyorum. Sizce bu durumlarda gusül gerekli mi


Ensar
Sevgili kardeşimiz, Şehvet ve kasılma yoksa gusule gerek yoktur. Yani sürekli gusül almanızada gerek yoktur. Allah’a emanet olun.


guslü gerektiren haller kadın, kadınlarda gusül abdesti gerektiren haller, guslü gerektiren haller

Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Emine

Merhabalar bu konuda bana lütfen yardımcı olun olur olmaz herşeyden tahrik oluyorum veya öyle hissediyorum gusül abdesti alırken bile bu durumda ne yapmam lazım günde… Daha Fazlası »

hacibayram

Aleykümselam sizin sıkıtınız vesvesedir bol bol zikir çekin Allaha dua edin ve bana sorarsanız bir piskoloğa gidin görünün

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx