Mumsema

Cünüplük kaç yaşında başlar

  • 08 Mayıs 2021
  • 2.238 kez görüntülendi.
Cünüplük kaç yaşında başlar
resmin alt tagı

Cünüplük kaç yaşında başlar

Kayıtsız Üye
Arkadaşlar Cünüplük kaç yaşında başlar dinimizde cünüplük hakkında bilgi verir misiniz ?


Cevap: cünüplük kaç yaşında başlar

İnanc
Ergenlik kaç yaşında ve nasıl başlar ?

Cevap: Ergenlik belirtileri kızlarda 8-13 yaşlar arasında (ortalama 11-(11.5) yaş), erkeklerde 9-14 yaşa arasında (ortalama 11.(5-12) yaş) başlar.

Ergenlik belirtilerinin başlaması ve ilerlemesi kızlar ve erkekler arasında farklılık gösterir. Genel olarak ergenlik kızlarda memelerin, erkeklerde testislerin (yumurtalıkların) büyümesi ile başlar. Kızların %15’inde ilk bulgu genital bölgede kıllanma, nadiren de adet kanamasının başlaması olabilir. Erkeklerde testis büyümesini farketmek zor olduğundan genital kıllanmanın ilerlemesi ile ergenlik değerlendirilir.


Cevap: cünüplük kaç yaşında başlar

Kayıtsız Üye
Ergenliğin başlangıcında kızlarda tek taraflı meme gelişimi olması normal midir ?
Cevap: Bazen kızlarda ergenlik tek taraflı meme büyümesi ile başlar ve diğer memede büyümenin başlaması 6 ayı bulabilir. Bu durum normaldir. Bununla birlikte memeler arasındaki bu gelişim farklılığı daha uzun sürer ve çok belirgin olursa bir hekime başvurmak gereklidir.

Ergenliği başlatan olaylar nelerdir ?
Cevap: Ergenlik, beynin hipotalamus-hipofiz adı verilen bölgesinden salgılanan hormonların etkisiyle başlar. Bu hormonları salgılayan hücreler ergenlik yaşına kadar uykudadırlar . Bu hormonlar kızlarda overleri, erkeklerde testisleri uyararak cinsiyet hormonlarının(kadınlarda östrojen, erkeklerde androjenler) salgılanmasına neden olurlar. Cinsiyet hormonları ise her cinse özgü fiziksel özelliklerin (meme büyümesi, genital bölgelerde kıllanma, erkek tipi kas gelişimi gibi) oluşmasını sağlar.

Ergenlik başladıktan sonra nasıl ilerler ?
Cevap: Ergenlik döneminde kız ve erkek çocuklarda kendi cinsiyetlerine uygun fiziksel değişiklikler olur. Bu değişiklikler belli bir sıra ile olur ve ergenlik dönemi 5 evrede tamamlanır.

Ergenliğin erken başlaması ne demektir ?
Cevap: Genel olarak kızlarda 8 yaşından erkeklerde 9 yaşından önce ergenlik belirtilerinden birisinin veya birkaçının birlikte başlaması erken ergenlik olarak kabul edilir. Erken ergenlik meme gelişiminin erken olması şeklinde kızlarda daha sık görülür. Bunun yanında tek başına genital kıllanma veya adet kanaması şeklinde de erken ergenlik başlayabilir. Kızlarda bu şekilde görülen erken ergenlik genellikle hormonal kaynaklı değildir. Bununla birlikte erken ergenlik bazen önemli bir hastalığa bağlı olabilir veya hemen tedavisi gereken özelliklere sahip olabilir. Bu nedenle bu tür sorunu olan çocukların çocuk endokrinolojisi uzmanlarına gönderilmeleri gereklidir.

Erkeklerde erken ergenlik daha seyrek görülür ve genellikle önemli bir neden bağlıdır. Böyle erkek çocukların vakit geçirilmeden hekime götürülmeleri gereklidir.

Ergenliğin geç başlaması ne demektir ?
Cevap: Ergenliğin kızlarda 13, erkeklerde 14 yaş tamamlandığı halde başlamaması durumunda gecikmiş ergenlikten sözedilir. Ergenlik gecikmesi erken ergenliğin tersine erkek çocuklarında sık görülür. Ergenlik gecikmesi olduğunda bu durum ya geçicidir ( bir süre sonra ergenlik kendiliğinden başlayacaktır) ya da kalıcı bir bozukluk söz konusudur. Kalıcı bozukluk olduğunda HİPOGONADİZM’den sözedilir. Kızlarda 16 yaşına kadar adet kanaması olmamışsa mutlaka kalıcı bir bozukluk vardır. Bu nedenle kızlardaki ergenlik gecikmesi ciddiye alınmalı ve mutlaka çocuk endokrinolojisi uzmanlarına başvurulmalıdır.

Erkeklerdeki ergenlik gecikmesi ile birlikte boy kısalığı da vardır ve genellikle geçici özelliktedir. Bu çocukların kemik yaşları geridir, bu nedenle de büyüme basamaklarını geriden çıkarlar ve ergenliğe geç girerler. Bu çocukların yakın akrabalarında da benzer sorunlar vardır. Ergenlik gecikmesi olan erkek çocukların büyüme ile uğraşan hekimler tarafından izlenmesi gereklidir.

resmin alt tagı

Ergenlik gecikmesi olan erkek çocukları ne zaman tedavi edilmelidir ?
Cevap: Erkek çocuklarda ergenlik gecikmesi sık olmayarak kalıcı bir bozukluğun sonucu olabilir. Bu nedenle 14 yaşını geçtiği halde ergenlik belirtileri başalmayan çocuklarda bazı hormonal tetkikler yapılır ve kemik yaşları değerlendirilir. Bu tetkikler ile belirli bir neden bulunamayan ve ailesinde ergenlik gecikmesi olan çocuklara bir süre erkeklik hormonu (testesteron) verilmesi gereklidir. Bunun için çocukların kemik yaşlarının en az 12 yaş olmasına dikkat edilmelidir. Bu tadavinin amacı çocukların ergenliğe girmesini hızlandırmaktır. Belli bir süre sonra (3-6 ay) hormon tedavisi kesilir ve çocukların kendiliğinden ergenliğe girmesi beklenir. Böyle bir tedavinin mutlaka çocuk endokrinolojisi uzmanlarınca yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Ergenlik döneminde erkek çocuklarda meme büyümesi olması normal midir ? Cevap: 10-16 yaş arasındaki erkek çocukların %40’ından fazlasında geçici meme büyümesi olmaktadır. Buna tıp dilinde jinekomasti denilmektedir. Bu durum en sık 14 yaş civarında görülmektedir. Ergenlik dönemindeki erkek çocuklarda görülen meme büyümesinin nedeni belli değildir. Bu çocukların meme dokusunun östrojen denilen ve meme dokusunu büyüten hormona karşı hassas olduğu ileri sürülmektedir. Bu dönemdeki meme büyümelerinin % 75’i ilk 2 yıl, %90’ı 3 yıl içinde kendiliğinden küçülür. Geri kalan % 10’ununda meme dokusu hem büyük, hem de uzun sürede küçülmeyebilir; bu durumda tıbbi veya cerrahi tedavi gerekebilir. Bu nedenle ergenlik döneminde görülen meme büyümesini bir hastalık olarak kabul etmemek gereklidir.


Cevap: cünüplük kaç yaşında başlar

Darusselam
Çıkan sıvının meni olup olmadığını anlamak için meninin özellikleri şunlardır

Buluğ çağma ermiş kimsenin dört çeşit suyu vardır.

1- İdrar, 2- Meni, 3- Mezî, 4- Vedî.

Bunlardan guslü gerektiren yalnız menidir. Meninin üç özelliği vardır:

1- Sıçrayarak çıkması,

2- Hazzın hasıl olması.

3- Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir.

Vedî. idrardan sonra çıkan katı ve beyaz bir sudur. Mezî de beyaz ve ince bir su olup şehvet hissi galebe çaldığı anlarda meydana gelen bir sudur..

Şehvetten dolayı kadından gelen ıslaklığa ise “kazi” denilmektedir. Bundan dolayı sadece abdest bozulur ancak orucu bozmaz ve gusül gerekmez.

Guslü Gerektiren Haller:

1. Cinsel ilişkide bulunmak:Meni gelmese bile erkekle kadının cinsel organları birbirine kavuşursa gusül gerekir.

Resulullah (s.a.v.) bu konuda şöyle buyurmaktadır: “Kadının ve erkeğin sünnet mahalleri birbirine dokunur da kertik kaybolursa gusül, lazım gelir. “(1)

2. İhtilam olmak: Erkek veya kadından uyku ya da uyanıklık halindeyken şehvetle meninin çıkması da guslü gerektirir. Resulullah (s.a.v.)’a: “Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?” diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): “Evet gerekir” diye cevapladıa.v.): “Ona gusül gerekmez” dedi..”(2)

(1) Buhârî, Gusl 28; Müslim, Hayz 87; Ebu Dâvud, Taharet 84; Nesâî, Taharet 129; Ibn Ma’ce, Taharet 111; Muvatta, Taharet 71
(2) Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82


Kayıtsız Üye
1 – Ben 12 yaşıma yeni girdim cenabet olur muyum

2 – Ben 12 yaşındayım da mezi geldi meni ne zaman gelir bilgilendirir misiniz?

3 – 12 yaşındayım ve zevk suyu akıyor penisimden sanırım gusül abdesti almam gerekiyor mu?


arifselim
1- Cünüp olmak için illada şu yaşta olunur diyemeyiz ama erkekler için ortalama yaş 14 yaşıdır denilebilir.

2- Ortalama ergenlik yaşına girme yaşı erkeklerde 13 ila 15 yaş arasıdır. Bu yaşlarda artık meni de gelmiş olur.

3- Zevk suyundan maksat mezidir. Mezi cünüp yapmaz ve gusül abdestine gerek olmaz.


Kayıtsız Üye
1 – Ben 14 yaşındaydım akan şey meni ( döl ) çünkü içi beyaz dolu bir şeyler var ve sıçrayarak akıyor.

2 – Ben 14 yaşındayım boşalıyorum cenabet olur muyum

3 – Ya ben 14 yaşındayım akmıyor galiba bi ara çektim elim sadece ter gibi su oldu o nedir ve büyüme yok Ne yapmalıyım


arifselim
1- Ortalama 14 yaşında erkekler cünüp olmaya başlar ve menide gelir. Bu gelen meniden dolayı gusül abdesti almak farzdır.

2- Artık bu durumda ergenlik yaşına girmiş sayılıyorsun ve Allah katında da sorumlusun. Cünüp oluyorsun gusül abdesti almalısın.

3- Bu tür şeyleri ne düşünmeye nede yapmaya gerek yoktur. Zaten mastürbasyon yapmak ancak zinaya düşmek üzereyken düşmemek için yapmak caiz olur.


Kayıtsız Üye
1 – Ben 13 yaşındayım bana da mezi geliyor meni 14 yaşı.da falan gelir mi???

2 – ya abicim ben 2002 doğumluyum yani 13 yaşındayım ama kardeşim benden ne zefk suyu nede döl akıyor inşAllah kısır değilimdir bilgilerinizi almak isterim


arifselim
1- Ergenlik yaşı ortalama 14 tür. Ergenliğe girdikten sonra da meni de gelmeye başlar.

2- Güzel kardeşim. Bunları düşünme bile çünkü 17 18 yaşına kadar bile ergenliğin gecikmesi bazen normal bir durumdur. Bunun kısırlıkla falan bir ilgisi yoktur.


Kayıtsız Üye
1 – Ben cünüp olmadım veya gece olduysam gusül abdesti almadım günaha girmişmiyimdir???

4 – 13 yaşındayım zevke geliyorum ama sadece su akıyor cenabet olur muyum?


Şema
< gece olduysam gusül abdesti almadım >
Gece cünüp olan, sabah namazı vakti girdiğinde gusül alması farzdır.
Sabah namazını cünüp kalarak kaçırmak büyük günahlardandır.
< sadece su akıyo cenabed olurmuyum? >
sudan kastın mezi ise gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye
Ergenlik çağına girmişsen olursun


Kayıtsız Üye
genç yaşın daha küçük düşünme böyle şeyler ibadet et bol bol Allah’a inan ve haftad 1 ker güsül al


Kayıtsız Üye
Abi mesela kız 5-6 erkek 8-9 yaşları gibi cünüp olursa o sayılırmı mesela gusülü filan bilmiyor o yaşlarda


arifselim
Bu dediğin yaşlarda ne kız nede erkek cünüp olmazlar. Cünüp olmak için gerekli durumlar bu yaşlarda meydana gelmez.


Kayıtsız Üye
Ben 14 yayındayım ne bir büyüme var ne de bir boşalma ama mezi denilen sey geliyor bana yardımcı olurmusunuZ ?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Adetten Sonra Gelen Akıntı Orucu Bozar Mı

arifselim
Merhaba. Ergenlik yaşına girmek illada 14 veya 15 yaşına girmek manasına gelmez. Bu tür durumlar 18 yaşlarına kadar bile normal sayılabilir endişelenecek bir şey yoktur.


merhabalar
Merhabalar ben 15 yaşındayım ve sıçrayarak akan meni geliyor bende fakat sabah kalktığımda tam olarak farklı bi şey gördüm.Rüyamdayken titreme hissine kapıldım sonra kalktığımda ise hiç yapışkan olmayan bir büyük damla gelen (idrar olmayan bir sıvı gördüm).Kalktığımda baktım ve yapışkanlık yoktu ayrıca.Bu menimidir mezimidir gusül almam gerekir mi?


arifselim
Merhabalar. Rüyasında ihtilam olan bir kimse uyandıktan sonra da bir ıslaklık görürse gusül abdesti almalıdır ve şüphede bırakmamalıdır. Meni rengi, koyu yoğun ve beyazdır. Ama uyanana kadar renk özelliğini kaybedebilir bunun için bu durumda gusletmekte her zaman fayda vardır.


Kayıtsız Üye
bi sorum olucak ben ne kadar istemesemde bazen mastürbasyon yapıyorum çıkan sıvı bembeyaz değil rengi su gibi ve yapışkan bu meni mi şimdi mezi mi bu ara 12 yaşındayım


arifselim
Mastürbasyon yapmaya çalışma ve bunu sakın alışkanlık haline getirme. Bu hem sağlığın için hemde dinin açısından son derece zararlı ve günahtır. Bu dediğin mezidir. Mezi ince şeffaf ve yapışkandır, kişiyi cünüp yapmaz.


Kayıtsız Üye
Hocam lütfen yardım edin 12 yaşındayım mezi geldi benden dini sorumluluklarım kesin olarak başladı mı ben meni geldiğinde başlıyor diye 3-4 yerde okudum mezi geldiğinde de dini sorumluluklar başlar mı lütfen cevap verin ağlıyorum her gün bu sebepten dolayı Allah’a borcumu yerime getiremezsem diye çoğu yerde mezi geldiğinde sorumluluk başlamaz anlamında şeyler yazıyordu Meni geldiğinde başlar yazıyordu ben ne yapmalıyım ? Şuan günahlarım başladı mı ? Başladıysa vay halime 🙁 Hocam her gün ağlamaktan gözlerim morardığı oldu lütfen yardım edin ..


arifselim
Merhaba kardeşim. Ergenliğin bir alameti meninin gelmesidir ama meni gelmeden de ergenliğe girilebilir. Mezi gelmesi meninin de olduğuna işarettir. En doğrusu artık bugünden itibaren ibadetlerine ve helal ile harama dikkat et.


Kayıtsız Üye
Ben 13 yaşındayım kendimi tutamıyorum ve mastürbasyon yapıyorum galiba meni akıyor mastürbasyon yapmamak için ne yapmalıyım

Kendimi tutamayıp masturbasyon yapıyorum dayanmak için ne yapmalıyım

Ya tamamda dayanamıyorum ne yapmalıyım

——–

İlk sorunun 2. Şıkkına cevap olarak ergenlik yaşı 13-15 demişsiniz sonra da bu yaşlarda meni gelmiş olur demişsiniz yani meni ergenlikte gelmiyor mu benim tek merakım farz olup olmadığı hocam dediğim gibi emin değilseniz lütfen emin değilim yazın çoğu site olunmaz diyordu ilk kez sizden duydum böyle bişeyi ..


arifselim
Aklın başında ise ve helal ile haramı, doğru ile yanlışı birbirinden ayırt edebiliyorsan sen ergenliğe girmişsin ve sorumluluğunda başlamış demektir. Meninin gelmesi bir işarettir ama gecikmesi de normaldir. 12 – 13 ile 15 yaş araları ortalama yaşlardır.


Kayıtsız Üye
Hocam aynı zamanda mezi geleli yaklaşık 4 ay oldu meni olsaydı şimdiye kadar rüya görmem gerekmez miydi şuan farz olmaması lazım o kadar fazla siteye baktım ki çoğu sitede mezi değil meni ile ergen olunur yazıyodu sizin sitenizde de birinden yine mezi akmış ona cevap olarak meni geldiğinde de ergenliğe girilmiş olunur yazmıştınız meni geldiğinde ergen olunmaz mı tek sorum şuan farz mı değil mi eğer emin değilseniz lütfen emin değilim diyin farz ya da farz değil demeyin kendimi daha fazla şüpheye düşürmek istemiyorum 🙁


arifselim
Kendini iç şüpheye düşürme ve orucunu tut kardeşim. Böyle boş ayrıntılara takılmak sana bir şey kazandırmaz aksine kaybettirir.


Kayıtsız Üye
Hocam ama ben pek çok siteye baktım bununla ilgili meni gelmeden yine de ibadetlerin farz olmadığı yazıyor pek çok siteye baktım ergenlikle beraber meni gelir diyordu mezi gelmesinden bir şey olmaz diyordu ibadetlerime dikkat edeceğim ama farz mı değil mi onu merak ediyorum meni daha gelmedi sonuç olarak farz olmaması gerekmez mi babamlara da sordum farz olmaz dediler hocam eğer olduysa günahlarım…

Hocam farzmı değil mi şuan tek aradığım cevap bu meni gelmesine gerek yok dediniz ama ben bi siteye daha bakmıştım mezi gelmesiyle gusül alınmaz meni geldiğinde ergenliğe girilir yazıyordu hocam şuan farz mı değil mi tavsiye istemiyorum baktığım sitelerin neredeyse hepsinde mezi sorumlulukları başlatmaz diyor namazımı kılmaya orucumu tutmaya çalışıyorum zaten ama önemli olan farz olup olmadığı..


arifselim
Herşeyi bu kadar anlaman ve şuurunda davranarak helal ile haramı sorman senin ergenliğe ulaştığını gösteriyor zaten. Sen şüpheye bırakma ve ibadetlerine farz olarak yerine getirmeye başla kardeşim.


Kayıtsız Üye
Hocam bir yerde de ergenliğe girdikten sonra meni gelmeye başlar demişsiniz ben o 12 yaşında mezi gelen çocuğum o zaman ergen olmamam lazım değilmi pek çok yerde olmaz diyordu babamlara falan da sordum olmaz dediler ??


arifselim
Meninin gelmesi bir işarettir. Ama iyi ile kötüyü, helal ile haramı birbirinden ayırt etmek en önemli işarettir.

Erkek çocuğu büluğa erdiğini, ihtilam denilen rüyada iken cinsî boşalma ile; kız çocuğu ise aybaşı veya âdet denilen halin ortaya çıkmasıyla yani, rahimden kan gelmesiyle erginlik devresine girmiş olurlar. İnsanın bu devreden sonra namaz, oruç ve hac gibi ibadetleri yerine getirmesi farzdır.


Kayıtsız Üye
O zaman benden meni daha gelmedi sadece mezi geldi farz olmaması gerek değil midir ? Ben yine de ibadetlerime çok dikkat ediyorum fakat şuanda bu ergen olmadığımı göstermez mi ? Herhangi bir şekilde rüyada boşalmadım da. Şuana kadar da hiç meni gelmedi.


arifselim
Ergen olmamışsanda sen yinede ibadetlerine hela ve haram dikkat et. Allah yardımcın olsun kardeşim.


Kayıtsız Üye
Hocam çok teşekkürler ergen olmadığıma ne kadar sevindim bilemezsiniz 😀 Yine de dediğiniz gibi ibadetlerime çok dikkat ediyorum namazımı kılıp orucumu tutmaya çalışıyorum hocam ben sizden razı oldum Allah da sizden razı olsun ibadetlerinizi kabul etsin inşAllah 🙂

—————

Hocam merhaba ben aşırı derecede şehvetleniyorum yaklaşık 12.5 yaşındayım daha ergenliğe girmedim her şey beni mastürbasyona zorluyor ama dayanıyorum ama o kadar fazla afedersiniz kalkıyor ki artık dayanamıyorum çıplak bir erkek fotoğrafı görüyorum sonra onu ilişkiye girerken hayal ediyorum hemen -affınıza sığınıyorum – kalkıyor ve artık dayanamıyorum günde 15-20 defa şehvetlendiğim oluyor artık dayanamıyorum ve ergenliğe girmemem ve günahlarım başlamaması için mastürbasyon yapmıyorum ama hocam artık öyle bir seviyeye geldi ki sürekli affınıza sığınıyorum kalkık bir şekilde geziyorum sürekli hayal ediyorum kötü şeyleri yani bir erkek fotosu görüyorum onu ilişkideyken hayal ediyorum yine kalkıyor artık dayanamıyorum lütfen yardım edin şehveti kesmek için ne yapmalıyım ??


arifselim
Merhaba kardeşim. Bunlardan kurtulmak için meşgul olduğun şeyleri değiştir. Haram ortamlardan uzak dur. Ahlaksız arkadaşların varsa mutlaka onlarla arkadaşlık kurma. İnternette fazla vakit geçirme. Namazlarını kıl ve orucunu da korumaya çalış inşaAllah şeytanın tuzağına düşmeden bu dönemi atlatırsın.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba 2 sorum var ;
1)Benim 14 yaşında erkek bir kardeşim var ve bana uyanıkken kendi düşünceleriyle ellemeden veya sürtünme olmadan, yani mastürbasyon yapmadan boşalabildiğini söyledi. Sizce ne yapmalıyım ?

2)Zinaya düşmemek için,katlanılamayacak dereceye geldiğimizde, elle boşalırken müstehcen film veya resime bakmak günahmıdır ?
(15 yaşındayım)


arifselim
1- Bu şekilde eğer oruçluysa bile orucu bozulmaz. Yapmamasını söyle

2- Zinaya düşmekten korkan kimse en fazla elle istimna yapabilir. müstehcen film veya resim izlemek her şekilde haramdır.


Kayıtsız Üye
arif hoca herkesi kendin gibi sanma…biz erkeklerin yuzde sekseni porno izleyip asiliyoruz…evlenmemiz de imkansiz..

benim sorum su..on yildan fazla oldu…hicbir yerde cevabini tam olarak bulamadim…elle meni getirmenin uc seklinden ikisi caiz sadece zevk icin yapilirsa haram diyorlar…zinaya gidilecekse yapmak vacip sevap sinirleri yatistirmak icin yapilirsa caiz AMA zevk icin yapilirsa haram deniyor.,hepsinde de zevk aliniyor sonucta..


arifselim
Güzel kardeşim. Allah sizin ve bizimde yardımcısı olsun. Bu zor ve haramların her yerde açıkça işlendiği dönemde nefsine hakim olup zinadan korunanlara ne mutlu.

Zinaya karşı caiz olur derken elbette o anda zevk alınacak bu tabii bir durumdur. Haram olan o zevk değildir. Haram olan bu fiili keyfi olarak yapmaktır.


Kayıtsız Üye
iyi günler ben 14yaşındayım ama daha meni gelmedi ve ne zaman gelir geldiysede bir daha gelirmi ne sıklıkla gelir ilginiz için teşekkürler.


arifselim
Hayırlı günler. Bu yaşlarda artık gelebilir. Geldikten sonra zaman zaman uyku halinde veya rüya ile bazen gelebilir.


Kayıtsız Üye
Meraba ben 15 yaşımdayım sevk suyu bir damla geliyor devam edim samal rahtlanıyor sunra birde su gibi bir şey vışkırıyor bana yardımcı ol sanız memnun olurum


Şem’a
Bu tür davranışlardan uzak durulmalı dinimizcede caiz görülmemektdir.


Kayıtsiz uye
abi benden akan beyaz yapışkan 13 yaşındayım
abi benden akan fışkırmıyo ve mastubrasyon yaparak geliyor benmim bildiğim menii fışkırıır galiba bende gelen mezi beyaz renginde fışkırmıyo
mezi le meniyi nasıl ayırt ederim

—-

Ben 14 yasindayim orucluyum benden gri bir şey akiyor oruc bozulurmu


arifselim
Bu akan şey büyük ihtimalle mezidir Mezi açık renk yani şeffaf ve yapışkandır. Mezi sadece namaz abdestini bozar orucu bozmaz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Sinirliyken Eşimi Boşadım Eşime Boş ol Dedim

Kayıtsız Üye
hocam 12 yaşındayım da bu sabah uyandığımda aşağıdaki linkteki resimde göreceğiniz bir şekilde minik küçücük bir leke buldum ihtilam ile ilgili hiçbir şey gördüğümü hatırlamıyorum leke o kadar küçük ki avret yerimin ucu kadar diyebilirim şuan gusül almam gerekir mi ve ibadetler farz olmuşmudur

Link : http://i.hizliresim.com/aEgyzz.jpg


arifselim
12 yaş daha yeni ergenliğe girmenin başlangıcıdır. Meni çok çokar rengi beyaz ve yoğundur. ayrıca ağır bir kokusu olur. Eğer bu özellikler yoksa bu gelen sıvı mezidir. Mezi cünüp etmez.


Kayıtsız Üye
Hocam ben sormuştum da tam cevap alamadım 12 yaşındayım uyandığımda sizin dediklerinize göre mezi gördüm küçücük bir lekeydi kilodumda cinsel içerikli rüya görmedim şuan benim günahlarım başlamış ve ibadetler farz olmuş mudur ??


arifselim
Mezi değil meni gelmesi ile ergenliğe girdiğin belli olur. Sen helal ve haram farkında olan birisi olarak şimdiden dikkat etmen daha doğrudur.


Kayıtsız Üye
bazen bazı yerlerde okuyorum meni beyazdır diyorlar ben 14 yaşındayım meni sarıya kaçan bir renkte acaba normalmi

Merhaba hocam bn 14 yasindayim yni girdim ve meni mezimi anlayamadim fiskirmiyor ama koyu cok pis kokuo ve fena yapioyor eskidn mezi glirdi onun cok cok fazlasi ve o koyu yapiskan sivo geldiktn sonra aletim iniyor ve canim yaniyor o ari 2dkya inio buna menimi denir ve agrimasi normalmi eger meniyse ndn fiskirmioda akarak cikio ayakta yapmadigimdan dolayi olabilirmi tesekkur ederim


ismailayd
merhaba mumsema ailesi ben 13 yaşındayım benden şeffaf bir su geliyor gusül almalı mıyım


ACİLSERVİS
Evet meni aktığı zaman gusül almak farzdır.


Kayıtsız Üye
merhaba ben 14 yaşındayım aşırı zevk hissediyorum ama hiç bir şey olmuyor bazen çekiyorum ama sadece irileşiyor ve kocaman oluyo başka bir şey olmuyo ne meni ne mezi geliyor gecede birkaç gün gün aşırı cünüp oluyorum bazen bunun haftalarca sürdüğü oluyo normal mi
ilerde eşimle ilişkiye girdiğimde sıkıntı olur mu yani ilişkiye girdiğimde meni gelmez durumu olur mu


Kayıtsız Üye
Ben 13 yaşındayım penisim büyüyor ama sadece 1 kere mezi aktı ondan sonra mastürbasyon yapmama rağmen hiç bir şey olmadı lütfen yardım edermisiniz


klav
Sağlık sorunlarını doktora giderek çözebilirsiniz.


Kayıtsız Üye
Abi ya ben gusül abdesti aldıktan 1 yada 2 saat sonra küçük abdeste çıktığımda iç çamaşırımda beyaz bir akıntı görüyorum gusül abdesti almam gerekli mi? Ama bir zevk falan da duymuyorum.


arifselim
Eğer akıntıları yani meni ve meziyi özellikle bilirsen gerekip gerekmediğini anlarsın. Bu gelen akıntının meni olması zaten mümkün değildir. Büyük ihtimalle bu mezidir ve mezi gusül gerektirmez sadece namaz abdestini bozar.


Sameddi
Hocam merhaba benim yaşım 11.5 erkegim aralikta 12 cinsel organimda killanmalar başladı 3 aydir baya bi killanma var ve hepsi eşit uzunlukta değil bazıları çok uzun diğer leri kısa birde ben internette karşı cinstekilerin mini etekli naylon çorap fotolarini görünce organim kalkıyor ve çok büyük bi zevk alarak sanki bir sıvı organimin içinden tam dışarı çıkacakken bi anda gidiyor bu normal midir gusül abdesti gerektirmi ve sorumluluklarim baslarmi


klav
Evet sorumlukların başlamıştır. Harama bakmayı bırakarak başlayabilirsin. Ve 5 vakit namazını artık kılmalı ve kaçırmamalısın.


Kayıtsız Üye
– Hocam rüyada mezi gelmesi insana ibadetleri farz yapar mı ? Dediğinize göre az bişey gelmiş ve ağır kokmuyor. Bu sanırım mezi emin değilim ama çok yapışkan da değil. Şu an ibadetlerim farz mıdır ? Bu arada 12.5 yaşındayım

– Kardeşim s.a mesela youtube da video izliom o anda kalkıyor saat 2:30 fln gece bu arada yaş 16 istemsiz bi şekilde yapıyorum sonrasında da bilmiyorum meni mo mezi mi ama 16 yaş olduğu için meni diye tahmin ediyorum 15 yıldır çekmiyorum nedense 16 da başladı çektikten sonra iki namaz vakiti arasında sabah ile Ogle arasında önce normal abdest sonra gusül alıyorum sence bu sayiliyormudur?


arifselim
– Ergenliğe girmenin alameti mezi değil menidir. Yaşın küçük daha ergenliğe girmiş olmuyorsun.

– Aleykum selam. Cinsel içerikli videolar izlemek haramdır. Meni yoğun ve beyaz renktedir ve şehvetle çıkar. Bu çıkan meni ise o zaman cünüp olursun ve hemen gusül alman gerekir.


Kayıtsız Üye
ben 15 yasımdayım ergenliğe girmedım ama zevk suyu geliyor ne yapmam gerekır


arifselim
Zevk suyu derken meziyi kastediyor olman gerekir. Mezi, insanı cünüp etmez sadece namaz abdestini bozar. Mezi, ince şeffaf ve yapışkandır.


emir8558585
Hocam merhabalar 12 yaşındayım. Ben pek çok kez sabah uyandığımda kilodumda minik ıslaklıklar görüyorum genelde 10 kuruş madeni para kadar falan boyutu oluyor. Ama meni mi mezi mi emin olamıyorum çünkü yapışkan değil gibi gözüküyor , fakat az geliyor ve rüyada zevk duyduğumu hatırlayamıyorum genelde. Sonuncusunda rüyamda (affınıza sığınarak söylüyorum) mast. yapıyordum ve birden uyandım zevk aldığımı hatırlıyorum ama bu sadece sonuncusunda oldu ve hemen tuvalete koştum gelen sıvı yine az miktardaydı ve idrara da benziyordu. Hocam şimdi bu gelen sıvı meni midir mezi midir ve şuan benim namaz kılmam oruç tutmam gibi ibadetlerim farz olmuşmudur? Dediğim gibi sıvı az geliyor ve rüyada (affınıza sığınıyorum) ilişkiye girdiğimi falan görmedim ve dediğim gibi son rüyamda biraz da zevk aldım. Sıvı 10 kuruş madeni para boyutunda oluyor kilodumda genelde. Hocam bu gelen sıvı meni midir mezi midir ? Ve namaz kılmam farz olmuşmudur günahlarım başlamış mıdır ? Sorularımı cevaplarsanız sevinirim, Allah sizden razı olsun.

hocam rüyamda zevk alıyorum ama gelen sıvı azıcık geliyor mezi dediğiniz sıvıya uyuyor gibi ama emin olamadım bu benden gelen ağır kokmuyor ve yapışkan da değil ergenliğe girdim mi hocam

Selamün aleyküm hocam uykudan uyandığımda kilodumda minik bir ıslaklık görüyorum, rüyalarımda bazen zevk aldığım da oluyor ama genelde almıyorum ve gelen sıvı hep az geliyor yaklaşık penis ucu kadar bir sıvı oluyor bu, bu sıvı meni mi olur mezi mi olur?emin olamama sebebim zevk aldığımda gelmesidir. Bir gece tam zevk alırken uyandım sıvı gelmemişti (affedersiniz) penisimi tutup sağar gibi çektiğimde o içinde kalan sıvı geldi , sıvı çok yoğun değildi ve az gelmişti yine. Hocam bu neredeyse hep oluyor ve gusül abdesti almak zorunda kalıyorum çoğu zaman çok zor durumdayım, az geliyor ama zevk hissiyle de geldiği oluyor o yüzden emin olamıyorum. Bu meni midir mezi midir yardımcı olun hocam nolur.


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Erkeklerde meninin gelmesi ile birlikte ergenliğe girilmiş ve sorumluluk başlamış olur. Bu gelen sıvılar mezidir yani meni değildir. Meni yoğun kıvamda ve beyaz renkte olur. Mezi ise çok şeffaf ince ve yapışkandır. Mezi sadece namaz abdestini bozar guslü gerektirmez.


Kayıtsız Üye
Hocam merhabalar. Benim bir sorum olacaktı size, sabah rüyamda böyle zevk alıyorum avret yerimde bir şey geldiğini bariz bir şekilde hissediyorum fakat uyandığımda gelen sıvı 1-2-3 damla gibi az bir miktarda oluyor ve su gibi ama sudan çok azıcık daha yoğun, gelen sıvı fışkırmıyor genelde zevk esnasında uyandığım için penisimde kalıyor ben penisimi sağıp çıkartıyorum ama geldiğini böyle bariz bir şekilde hissediyorum, kasılıyorum. Ayrıca şeffaf diye hatırlıyorum ama emin olamıyorum. Gelen sıvı meni midir mezi midir hocam sizce ?


arifselim
Eğer bu gelen sıvı su gibi şeffaf ise bu mezidir ve cünüp olmazsın. Ama bu sıvı beyaz renkte ve yoğun ise bu menidir. Uyku halinde zevkle gelip gelmediğini hissetmeyebilirsin.


Kayıtsız Üye
selamun aleyküm hocam bu çoğu zaman oluyor kilodumda bir leke görüyorum bu leke kuru leke oluyor ve beyaz kilot kullandığım için beyaz mı tam anlayamıyorum ama beyaz kilotta bıraktığı leke sarıya çalıyor gibi geldi bana, kuruduğu yeri böyle biraz sertleştiriyor kilodumda tabaka gibi. Kuru lekeyi kokladım ama herhangi bir koku alamadım. Rüya da görmüyorum açıkçası. Gelen sıvının da miktarı bir küp şeker tanesinden çok az bişey daha büyük. Yani çok da gelmiyor ama değdiği yeri kuruyunca sertleştirdiği ve böyle tabaka gibi bir leke bıraktığı için meni olabilir diyordum. Kokladığımda koku da almıyorum ve rüya gördüğümü de hatırlamıyorum. Bu arada 12 yaşındayım doğum günüme yaklaşık 5 ay var.. Ergenliğe girdim mi girmedim mi hala anlayamıyorum böyle değişik değişik sıvılar görüyorum namaz farz mı bilmiyorum açıkçası. Bir süredir bu tür sıvılar benden belli aralıklarla gelmeye devam etti. O yüzden cevabınız çok önemli hocam bu sıvı meni midir mezi midir? Kendimi arada bırakıp kendime vesvese etmek istemiyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler 🙂


arifselim
Aleykum selam. Meni öyle çok az şekilde akmaz. Anlaşılan bu sıvı mezidir. Mezi kuruyunca tarif ettiğin şekilde olur. Meni ise çok daha fazla çıkar. Bundan dolayı zaten cünüp olmazsın.


Kayıtsız Üye
hocam merhaba. sabah kalktığımda benden bir sıvı geldi. rüyamda zevk aldığımı hatırlıyorum evet böyle zevk aldım, zevk esnasında uyandım. bu zevk benim hatırladığım 5-10 saniye sürdü, her neyse hocam ardından tuvalete koştum , gelen sıvı 2-3 damlalık bir şeydi. rengine baktım, böyle sabah gözüyle tam emin olamadım ama şeffafımsı gibiydi ama renkten yine de tam emin değilim. kokladım, bana böyle ağır bir koku da gelmedi. sıvı çişten biraz daha yoğundu ve yapışkan değil kaygandı.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Bilmeyerek pislik yutmak orucu bozar mı

hocam şuan ergen olmuş muyumdur bu sıvı nedir yardımcı olurmusunuz?


arifselim
Merhaba kardeşim bu bahsettiğin sıvı mezidir. Çünkü meni beyaz ve yoğundur ve ağır kokusu olur. Meni geldiğinde ergenliğe girmiş sayılırsın.


Kayıtsız Üye
selamun aleyküm hocam sabah kalktığımda kilodumda 25 kuruş para boyutunda yer kaplayan bir sıvı gördüm kokladım kokusu yoktu gibiydi yani öyle diyebilirim sıvının olduğu yerin dibine kadar burnumu getirince zor farkedilen çok az bir koku var gibiydi yani yok bile diyebiliriz kokuya.rüyamda zevk aldığımı hissetmedim gelen sıvı kuruduğunda sarımsı bir renk bıraktı kilodumda hafif de o kuruyan kısım hafif sert oldu tabaka gibi hocam bu sıvı meni midir mezi midir gusül gerekirmi


arifselim
Aleykum selam. Bu gelen sıvı meni değildir. Meni o kadar az miktarda akmaz. Bu sıvı mezi olabilir. Meni dışında akan sıvılar sadece namaz abdestini bozarlar.


Kayıtsız Üye
merhaba hocam 12.5 yaşındayım uykumda zevk aldım uyandığımda bir sıvı geldi beyazdı yoğun ve yapışkandı ve çok fazla geldi pek bir koku alamadım sıvıdan şuan ergenliğe girmiş miyimdir namaz gibi ibadetleri yapmam gerekir mi şimdiden teşekkürler


Kayıtsız Üye
Merhaba Ben 13 yaşındayım ama daha ergenliğime girmedim sadece mezi akıyor .
penisimde hiç olgunlaşma büyümü felan yok.
sadece koltuk atlarımda kılanma ve penisimde kılanma oluyor ama büyümüyor
bu durum da sorun varmı ne zaman büyür


Ahmet 12
Bende şimdi böyle tam beyaz degil beyaza benzer bi su geliyor 17 yasına girdim boyum zayıf kilom az ne zman ergenliğe girerim bu sene 12. Sınıfa lise 4 e geçtim ne zman meni gelir yardımcı olurmusunuz yoksa kısırmıyım


arifselim
Bunun kısırlıkla hiç bir ilgisi yoktur için rahat olsun. Bu dediğin menidir eğer meni olmasa bile daha önünde gelişim için iki üç sene daha var bunu kendine sorun etme.


Kayıtsız Üye
Hocam 12.5 yaşındayım uykuda zevk aldım uyandım beyaz bir sıvı geldi bayağı da geldi yoğundu şimdi ibadetlerim farz olmuş mudur şimdiden teşekkürler


emre
Evet artık artık ibadetlerini eksiksiz yerine getirmen gerekiyor.


Emre Ege
Merhaba Bunlara Cevap Verirmisiniz ?

13 -Yaşındayım Ve Meni Hayatımda Çıkmadı bende hiç. Sadece şeffaf bir sıvı geliyor. mastürbasyon veya ara sıra olsun

sorunmudur bu ?


emre
Sorun olup olmadığını bir bevliye polikliniğe gidip doktora anlatmalısın.


Kayıtsız Üye
1-Ben 11 yasindayim genellikle beyaz sivi geliyor azdigimdan degil ama bilmiyorum neden acaba
2-vajinamda killanma var memede az buyume var adet olmama az mi kaldi


arifselim
1- Bu gelen beyaz sıvı büyük ihtimalle renksiz bir sıvıdır ve buna mezi denir bu normal bir durumdur.

2- Bu işaretler senin artık ergenliğe girmek üzere olduğuna ve adet döneminin yaklaştığına işarettir.


Kayıtsız Üye
ya kardesim 2005 in mart dogumlusuyum benım yasımdakı arkadaslarım masturbasyon yapıp meni akıttıklarını soyluyorlar ben gunah oldugunu bilsem de meni akıtmak ıcın masturbasyon yaptım bı ıse yaramadı su na kadar hıcbır meni ya da mezi aktıgını hıc hatırlamıyorum


Kayıtsız Üye
Sayin hocam lütfen bana yardım edin ben bir anneyim kesinlikle oğlumun bu durumlara maruz kalmasını istemiyorum mastürbasyon gibi günaha girsin istemiyorum bunu oğluma nasıl anlata bilirim


Big Fist
Hocam Selamün Aleyküm yorumlarda okudğum şeylerde yanıtını merak ettiğim şeyleri öğrendim ama okurken bazıları 15 yaşında felan ergenliğe girmiş peki ergenliğe girerken penisimizlen birşey yapmadan nasıl anlarız ergenlik çağına girdiğimizi ??


Sabır
Gece uyurken insanlar rüyalanır. Böylece insan ergenliğe girmiş olduğunu anlar.


abdullahbiri
Bunun cevabı burada değil doktorda bulursun.


Kayıtsız Üye
Mastürbasyon hakkında.Gece rahatlamak amacıyla yaptım.Hiç bir şey çıkmadı sabahta hemen gusül aldım emin olmak için.Sonra bir daha gelecek gibi oldu gittim idrar yaptım hiçbir şey çıkmadı meni gibi sonra oturuyordum böyle kokusuz beyaz olmayan bir şey çıktı.Ben de gittim bu sefer teyemmüm aldım.Akşam banyo yapmak için gidiyordum ailem izin vermedi sıkıntı olur mu?


arifselim
Bu en son gelen sıvı meni değildir. Bu gelen sıvı mezidir çünkü mezi dediğin özelliktedir. Zaten meni hemen gelmemişse artık sabah bunun gelmesi mümkün değildir. Mastürbasyon ancak zinaya düşmekten korktuğunda yapmak caiz olur.


Kayıtsız Üye
Ben bunun hakkında bayağı bir araştırdım.Zevk için ise büyük günah rahatlamak için(o anki azgınlıkla) yapılıyorsa caiz zinadan uzaklaşmak için ise vaciptir deniyor.Sizin düşünceleriniz neler ve cenabet miyim şuan da?


afsarbeyi
Yapmışsan tabiki cenabetsin bu cümlelerin arkasına nasıl cenabet miyimi ekleyebildin çok ilginç ve saçma soru olmuş.


Kayıtsız Üye
Akmadığı için soruyorum.Boşalsam gider alırım anında.


abdullahbiri
Cenabet olmak için meninin çıkması veya cinsel ilişkiye girme şartı vardır. Meni çıkışı olmadıysa cenabet olmazsın.


Kayıtsız Üye
Teşekkür ederim.Aradığım cevabı buldum sonunda.


Kayıtsız Üye
Kardeşim ben hep yatığımda 1 hafta içinde 3 4 kez cünüp oluyorum nedendir niye böyle hep oluyor bunun çaresi yokmu mesala bugünde yatıyordum yine rüya gördüm şehvetleme geldi ama baktım kuruydu ama çok fazladan görüyorum nedenini verirsen iyi olur


Kayıtsız Üye
Kardeş sen sürekli cünüp oluyorsan eğer bunun nedeni sen sürekli karşı cinsle ilgili şeyler düşünüyorsundur. Gözünü açık saçık kadın kız fotoğraflarında cinselliği çağrıştıran her türlü mesela annen yada baban içeri gireceği zaman senin o an utanıp da o kanalı kapatacağın her türlü film ne biliyim görüntü falan vardır işte ama mutlaka vardır. Ve bir de bunun üzerine çok yemek aşırı protein ve vitamin içeren şeyleri tükettiğin zaman bu şehvet olayı ikiye katlanır. Rüyana da girer haftada 3 4 kere cünüp de olursun sürekli. Çünkü ben kendi yaşadığım tecrübe mi yazdım. Bilmem anlatabildim mi ve anladın mı. İnşaAllah anlamışsındır. Bu iki şeye dikkat et. Yoksa şeytan ve nefsin bu konuda seni hiç rahat bırakmayaktır. Rahatsız oluyorsan tabi.


Kayıtsız Üye
hocam selamın aleykum oncelikle yaşım 12 tam olarak hocam benden şeffaf bir sıvı gelıyor yapışkan kokusu bıraz var ve cekmeye baslayınca bu sıvı beyaz seffaf karısımı oluyor bir yarısında beyaz bır yarısında seffaf ben cünüpmü olmuş oluyorum hocam cevaplarsanız cok sevınırım


arifselim
Aleykum selam. Bu gelen akıntı mezi olmalıdır. Çünkü meni gelirse ancak cünüp olunur ve meni öylesine çıkmaz. Meni gelmesi için orgazm hali olması gerekir. Bu sıvı sadece namaz abdestini bozar ve kirlenen yerin temizlenmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar ben 2006 doğumluyum geceleri 4, 5 gün arayla ihtilâm oluyorum ki gusül abdesti almaktan yoruldum alırım almasına ama bazen 2namaz vakti kaçırdığım bile oluyor çünkü ailemin bilmesini istemiyorum sizce normal mi ergenliğe yeni girdiğimden mi oluyor (titreşerek çıkıyor)


arifselim
Merhaba. 4-5 günde bir ve sürekli oluyorsa biraz fazla olabilir. Ama yeni ergenliğe girmiş olanlar için sık sık ihtilam olmaları normaldir ve bu geçecektir. Yinede bir namaz vaktini geçirmek caiz olmaz. Utanılmaya ve sakınılmaya en çok layık olan Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Hocam selamünaleyküm bir sorum olacak lütfen cevaplayın ben 15 .5 yasındayım ergenliğe halla girmedim ama bıyık tüylenme ve ya boşalma oluyor elle yaparsam rüya ya da sabahları boşalma olmadı hala yardım edin hocam mast yapıyorum arada ve sıçrayarak ve kötü kokulu bir beyaz sıvı geliyor ergen miyim


Selam2
evet ergenlik dönemi çoktan gelmiş namazını kılıp oruçlarını tutmakla sorumlusun.


Kayıtsız Üye
merhaba sorularım olacak

1-ergenliğe girmek için meni gelmesi şart mı yoksa uyku sırasında mı olmalı?

2-13 yaşındayım hala meni mezi gelmedi ama 12 yaşındayken mastusyon yapmaya çalışmıştım ama sonra bir daha hiç yapmadım. o gün meni aktığını hatırlamıyorum, eğer akmışsa ama ben bilmiyorsam ergenlik çağına girmiş miyimdir?

3-eğer girmişsem oruç ve namazlarımın kazasını yapmalı mıyım?


muvaffak
Ergenliğe girmek için meni gelmesi gerekir. Meninin uykuda veya uyanıkken gelmesi arasında fark yoktur. Ergenliğe girdiğinizi meninin gelmesi ile anlayabilirsiniz. Ergenliğe giriş sürecinde çoğu zaman rüyalanma ile başlayan bu durum, uyanıkken de meninin gelmesiyle de başlayabilir. Oruç ve namazlarınızı kılmaya özen göstermeli, aksatmamalısınız. Akledebiliyor ve günah-sevap/haram-helal ayrımı yapabiliyorsanız buluğ/erginliğe ulaşmışsınızdır.


Kayıtsız Üye
Çok saolun artık hiç bir namazımı aksatmayacağım, fakat ben bu ergenlik olaylarını 12 yaşımdan beri biliyordum ve bunlardan yararlanarak hem günah işledim ne olsa ergen değilim diye ayrıca namazlarımı da ara ara kılardım ne olsa farz değil diye .bu günahlar bana geri döner mi
Bir de namazlarımı kaza etmeli miyim?


muvaffak
12 yaş genel bir kanıdır. Genel olarak ergenliğe girenlerin 12 yaş dolaylarında girdikleri hesap edilip yaygın şekilde 12 yaşının kullanılması bundandır. Siz bundan sonra namazlarınızı kaçırmamakla, günah işlememekle sorumlusunuz. Geçmişte yaptıklarınızı, eksik yaptıklarınızı düşünmenizde hiçbir anlam yoktur. Üzerinizde geçmişten kalan kaza borcu yoktur. Geleceğinize bakın ve iyi bir insan olarak yaşayın.


erkekler kaç yaşında boşalır, cünüplük kaç yaşında başlar, cünüplük

resmin alt tagı
Bildir
guest

7 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
erkek kullanıcı

merhaba ben 12 yaşındayım bende meni geliyor bu normalmi yoksa gelen şey meni değilmi beyaz hafif sıçrayan ama kokusunu bilmiyorum

İsimsiz

Ben 12 yaşındayım ergenliğe girmedim ama meni geliyor ergenliğe girmiş olurmuyum

İsimsiz

Hocam nolur yazdığım uzun yorumu onaylamayın çok kkaygılandım yorumu silemediğim nolur onaylamayın

En son 2 yıl önce tarafından İsimsiz düzenlendi
Arda

Hocam ben 15 yaşına gircem Ama 12 yaşında felan Çekmeye başlamıştım ama gusül abdesti gerektiğini bilmiyordum bu günahmıdır ve cünüp olurmuyum?

7
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx