Mumsema

Cinsel organı yalamak caiz mi?

  • 08 Mayıs 2021
  • 4.512 kez görüntülendi.
Cinsel organı yalamak caiz mi?
resmin alt tagı

Cinsel organı yalamak caiz mi?

Kayıtsız Üye
cinsel organı yalamak caiz mi? Vajina yalamak caiz mi? Bir kişinin cinsel organını yamak caiz midir konu hakkında bilgi verir misiniz ?


Cevap: Cinsel organı yalamak caiz mi?

melle
İslam dinine göre oral sex caiz değildir.


Cevap: Cinsel organı yalamak caiz mi?

Kayıtsız Üye
Allah razı olsun dini bilgilerimi buradan alıyorum. Sayenizde bir çok şeyi buradan öğrendim.


Cevap: Cinsel organı yalamak caiz mi?

Kayıtsız Üye
İslama göre böyle bir şey yapmak caiz değildir.


Kayıtsız Üye
eşim yalamak ve yalattırmaktam zevk alıyor ne yapmalıyım bu arada uzun yol şöförü .ne olur bekliyorum hemen cevap yazı


Muhammed
Bu fiil insan fıtratına ters düşer. Hayvanlardan ne fark var. Hayvanlara benzemektir.


@hmet
Cinsel organ, vajina yalanması hem fıtrata ters hem de günah tabi ki


Darusselam
Oral seks (cinsel organın ağza alınması, öpülmesi vs,), bu konuda açık bir hüküm bulunmamakla birlikte, cinsel organlar necaset mahalli olduğundan, bu tür ilişkilerden kaçınılması gerekir. Çünkü her Müslümanın kesin olarak haram olan hususlardan kaçındığı gibi, haram şüphesi olan konulardan da uzak durması gerekir.
Nitekim Peygamber Efendimiz (asm) şöyle buyurmuştur:
(Diyanet İşleri Başkanlığı)
Oral ilişkinin olabileceği ya da olamayacağı konusunda Kur’ân-ı Kerim’de ve sünnette açık bir delil yoktur. Buradan hareketle bazı fıkıhçılar ve tefsirciler; madem ki karı kocanın her yerleri birbirlerine helaldir ve madem ki, eşyada aslolan mubah/helal olmaklıktır, çünkü her şey insan için yaratılmıştır, öyleyse karı kocanın oral ilişkileri de helal olmalıdır, diye bir sonuç çıkarmışlardır. Bunu çeşitli tefsir ve fıkıh kitaplarında bulmak mümkündür. Bunun yanlış olduğunu söyleyecek değiliz, ancak bunun hem dinen hem tıbben bir takım çekincelerinini olduğunu da bilmeliyiz.
Öncelikle böyle bir davranış onurlu ve kişilikli olmaya aykırı bir davranıştır, tiksindiricidir. İkinci olarak, cinsel organlardan sürekli olarak bir takım maddeler çıkmaktadır ve bunlar pis olan akıntılardır. Böyle bir durumda kişi, Hz. Peygamber (asm)’in:
diye nitelendirdiği ağzına pis maddeler almış olacaktır. Üçüncü olarak, İslam’ın insan sağlığına ne kadar değer verdiğini herkes bilmektedir. Oysa bu yolla insan bir sürü mikrobu ağzına almış ve kendisini tehlikeye atmış olacaktır.
(Prof. Dr. Faruk BEŞER)
Tabi bir sevişme tarzı olmadığı için, oral ilişkinin bir süre sonra nefretimsi duygulara sebep olabileceği ve dolaylı olarak cinsel mutluluğu olumsuz yönde etkileyebileceği gerçeğini de hatırlatarak, kaçınılmasını öğütleriz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Tesettürlü Olmayan Biriyle Evlenmek Günah mıdır?

“Hanımına, dübürden / dışkı yerinden cinsel ilişkide bulunan kimse melundur.” (Tirmizî, Tahâre 102; İbn Mâce, Nikâh 29; Dârimî, Vudû’ 114)


Kayıtsız Üye
islam dinine göre karı ve kocanın birbirlerinin cinsel organlarını sevmesi öpmesi yalaması caizmidir

resmin alt tagı

MİSAFİR
Dinimize göre kadını erkeğe herşeyiyle helaldir lakin bu sevişme bazında olunca necis ve haram olandan kaçınmak kaydıyla eşimizle istediğimiz gibi beraber olabiliriz.bu durumda ters ilişki(anüs) ve cinsel organların boşaltım kısımları (üre ve dışkı münasebeti olan kısımlar) necis olmakta dolayısıyla bu kısımla sevişmekte uygunsuz olmaktadır (aıds vb bu şekilde ortaya çıkmış bulaşmış ve bulaşmaya devam etmektedir.bu ise tesadüf değil Allahdandır.dolayısıyla cinsel organ ve anüsden ilişki mübah değildir diyebiliriz ki ağıza boşalma vb durumlarda sakıncalıdır..!). Bunun haricinde eşinizin tüm bedeninde santim santim dolaşsanız helaliniz olması dolayısıyla bir yasağı yoktur.(helal eş sadece resmi değil özellikle dini nikahıda kıyılmış olan ve 3 defa boşol denilmemiş olandır.)


Kayıtsız Üye
Bence eşiniz uzun yol gitmek istiyor ama yapmaması daha uygun


Kayıtsız Üye
Eşlerin cinsel organlarını birbirinin ağzına vermesi haz olarak insana güzel gelsede dinen bende sakıncalı buluyorum. Dil kalbin kıyısıdır, hiç riske girmeye gerek yok. Altlı üstlü kâfi


Kayıtsız Üye
Eşim tersten ilişkiye girmek istiyo tabi ben istemiyorum hem canım acıyo hem çok günah diye biliyorum. Okadar ısrar ediyoki hatta bazen bunun için kavga ediyoruz ,mecburen kabul ediyorum . Bu durumda bende günahkar oluyormuyum.


Kayıtsız Üye
kesinlikle günah değil ve haramda değil alimlerin haram demediği günah demediği şeye nasıl günah diyorsunki sonuçta helali ve eşi ters ilişki dışında eşler arasında günah olmaz ben sordum alimlere ve bilmeden insanlara yanlış bilgi vermeyin lütfen islam kolaylaşticidir zorlaştirmayiniz

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  İdrarla gelen meni guslü gerektirir mi ?

Kayıtsız Üye
Selamun Aleyküm sorunuzu aylar sonra gördüm. İnşAllah cevabımı görürsünüz sanırım eşiniz ahirette vereceği hesabı düşünmüyor ve sizi de cehenneme süreklemek istiyor. Eğer izin verirseniz bu günahtan sizde payınızı alırsınız. Sakın bu çirkin işi bir daha yapmayın. Eğer ısrar ederse karşı çıkın ve Allahın azabını hatırlatın. Unutmayın Allah her kulunu farklı şekillerde sınar. İmtihanımız her ne kadar zor olursa olsun Allah kuluna kaldıramayacağı yük vermez.

Yine Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Karısına dübüründen yaklaşan melundur”,

Şöyle de’buyurmuştur:
“Hayızlı kadınla cinsi munasebet yapan, karısına dübüründen yaklaşan yahut kahine giden kimse Muhammed’e indirileni inkar etmiştir”.

Şöyle bir hadisi de vardır:
“Allah hakikati açıklamaktan utanmaz. Kadınlara dübürlerinden yaklaşmayın”.

Başka bir hadiste de şöyle buyurmuştur: “Karısına dübüründen yaklaşan kimseye Allah bakmaz”.

Bir de şöyle buyurmuştur:
“Kadınlara dübürlerinden yaklaşmak küçük livatadır (homoseksüelliktir


İmam -ı Şibli
Şüpheli şeyleri yapmamak daha iyidir


Kayıtsız Üye
Öpme, okşama dışında tam olarak cinsel temas yapılamaz, yapılırsa mekruh olur. “Eşlerin birbirine her yerleri mübahtır, haram değildir.” şeklindeki bir hüküm doğru değildir; kadına anüsten yaklaşmak (ters ilişki) Ehl-i sünnete göre caiz değildir. Ağız da cinsel temas için değil, başka işler için var edilmiştir; oradan cinsel temas yaratılış amacına da, fıtrata da ters düşer, fıtratları bozulmamış olanlar bundan nefret ederler.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam ben nişanlıyım ve dini nikahımız kıyılmış eşimle cinsel ilişki ye girsem helal mi?


ACİLSERVİS
Ve aleykümüsselam. Dini nikah kıyıldığına göre siz karı kocasınız. Cinsel ilişki haram değildir. Ama bu süreçte kendinize hakim olmanız faydanıza olacaktır.


Kayıtsız Üye
Bir insan helal eşiyle ters ilişki hariç her türlü sevişip ilişkiye girebilir burda insanlara yalan bilgi verip insanları eşlerine düşman ediyorsunuz bilmediğiniz sadece kulaktan duyma şeyler söyleyip insanları yönlendirmeyin adi üstünde helâli bunda yasak olurmu bir insan anca nefsini helalinde köreltir aksi olursa hep günaha yönelir lütfen yalan bilgi vvermeyin

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Meni gelmeden masturbasyon yapmak Gusül gerektirir mi?

Kayıtsız Üye
Yani bakıyorum ve sizlere acıyorum aslında acımamam lazım biliyorum bende sizler gibiydim bir zamanlar m Etrafınıza bakın yüze yaradanın yarattığı dünya da ki diğer canlılar dan farkınız düşünmeniz yani idrakiniz daha hızlı öğrenmeniz ama diğer herşey aynı sex çoğalma vs. Vs. Vs yok pis lik geliyormuş ulan o pislik olmasa sende olmaz din onu da yazsana buraya g… Tün yiyorsa cenabı hak muhteşem bir sistem yaratmış bırakın kılı tüyü adabiniz la hayatınız tadını çıkarın İslam’a göre helal inden bana göre ahlâk li.bir şekilde


Kayıtsız Üye
Ters ilişki dediğin arkadan öne ise caizdir arkadan anüşe yaklaşmak kesinlikle haramdır bu kuran ve hadisle sabittir
selam ve dua ile


Kayıtsız Üye
Arkadaş nasıl günah değil hadis bile var bu konuda haramdır ters ilişki insanların kafasını karıştırma sende istiyorsun ki öyle söylüyorsun ama haram


erkegin kadinin vajinasini emmesi gunahmi, am yalanırmı, am yalanirmi

resmin alt tagı
Bildir
guest

3 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Reis

İslam edep ve adabına göre kadın veya erkek organları yalamak haram yada günah olmasada mantıken çok yanlış yapılmaması gerektiğini düşünüyorum

3
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx