Mumsema

Burçlar var mıdır ? İnsanın kaderine etkisi var mıdır ?

  • 18 Aralık 2022
  • 167 kez görüntülendi.
Burçlar var mıdır ? İnsanın kaderine etkisi var mıdır ?
resmin alt tagı

Burçlar var mıdır, nedir ?

Burçlar vardır, Allâh-u teâlâ El-hicr süresinin 16. Ayetinde şöyle buyuruyor;

وَلَقَدْ جَعَلْنَا فِي السَّمَٓاءِ بُرُوجاً وَزَيَّنَّاهَا لِلنَّاظِرٖينَۙ

Manası: Andolsun biz gökte burçları (yıldız kümeleri) oluşturduk ve seyredenler için ona güzel bir görünüm verdik.

Allâh-u teâlâ bize, Gökyüzünde burçları (yıldızları) yarattığını, ve bunları da seyredenler için güzel görünümlü kılındığını bildirmiştir, bu burçlar 12 tane olup her bir burç yıldız kümelerinden oluşmaktadır, bunlara yıldız kümeleri ya da takım yıldızları da denilmektedir.

Bu burçların isimleri şunlardır. Terazi, Başak, Aslan, Yengeç, İkizler, Boğa, Koç, Balık, Kova, Oğlak, Yay ve Akreptir

Yılın her ay’ında güneş, bu burçların birine girer, Güneşin Koç burcuna girmesiyle ilkbahar, Yengeç burcuna girmesiyle Yaz, Terazi burcuna girmesiyle Sonbahar, Oğlak burcuna girmesiyle Kış başlar.

Burçların İnsanın kaderine etkisi var mı dır ?

Burçların ne İnsanın ne de yaratılmışların kaderlerine bir etkisi yoktur, nitekim her şeyin kaderini belirleyen ve her şeyi hiç yoktan var eden Allâhtır, Onun ilmi dışında hiç bir şey hasıl olmaz, gaybı yalnız O bilir, gerçek manada faydayı da zararı da ve bunların sebeplerini de yaratan O dur. Burçların yaratma ya da İnsanın kaderine etki gücü yoktur.

O halde Müneccim, medyum, falcı, kahin vb. kimselerin bu burçta olanlar bu günlerde buna !! Yok şu burçta olanlar şuna dikkat etsin, ya da bu burçta olanlar bu sene şanslıdır, ya da şanssızdır gibi iddalarına kulak asmamak gerekir. Mü’min Odur ki Ezeli Ebedi hayat ile vasıflı olan, hayy olup ölmeyen Allâha tevekkül edendir.

والله أعلم وأحكم.

resmin alt tagı
Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kabir Nimetleri Hakkında Bilgi
resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Yeşil Gözlüm

Hocam 28 yaşındayım iki çocuk annesiyim bekarligimdan 70 diye çocuklarımı emzirdigm ve hamilelik sürecinden 60 ve diğer üç yildan 30 hesaplayip fazlasıyla 160 gün borcum… Daha Fazlası »

hacibayram

Merhaba orucun kefareti orcu tutumaktır. Sizin extradan bir hastalığınız yoksa tutmak zorundasınız o orucu. Yani tutarak odenmesi gerekir evet

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx