Mumsema

Beyaz renkli kokusuz mezi ye benzer bir sıvı fışkırarak çıkıyor

  • 08 Mayıs 2021
  • 826 kez görüntülendi.
Beyaz renkli kokusuz mezi ye benzer bir sıvı fışkırarak çıkıyor
resmin alt tagı

Beyaz renkli kokusuz mezi ye benzer bir sıvı fışkırarak çıkıyor

Misafir
Arkadaşlar, öncelikle hepinize merhaba. Penisimi şehvet gelene kadar uyardığımda şehvetin doruk noktasında şeffaf,ince,kokusuz aynı meziye benzeyen (görüntü olarak) bir sıvı FIŞKIRARAK çıkıyor lütfen birisi bir şey söylesin bu meni midir mezi midir bu sıvı çıktığında gusül gerekir mi?


Cevap: Beyaz renkli kokusuz mezi ye benzer bir sıvı fışkırarak çıkıyor

Muhammed
Bu sorular daha önceden sorulmuş ve aşağıdaki cevap verilmiş.
Soru:
Bazen tuvalette küçük idrarı yaptığımda kalan kısımlarıda atıyım diye beklediğimde arasıra meni de geliyor. Gusül almak zorunda mıyım?
Cevap:
Gelen bu sıvı meni değil vedidir.

Büluğ çağına ermiş kimsenin dört çeşit suyu vardır.

1. İdrar, 2. Meni, 3. Mezî, 4. Vedî.

Bunlardan guslü gerektiren yalnız menidir. Meninin üç özelliği vardır:

1. Sıçrayarak çıkması,

2. Hazzın hasıl olması.
3. Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir.
Vedî, idrardan sonra çıkan katı ve beyaz bir sudur. Mezî de beyaz ve ince bir su olup, şehvet hissi galebe çaldığı anlarda meydana gelen bir sudur. Binâenaleyh söz konusu vedi ve mezi den dolayı gusül gerekmez.

Şehvetten dolayı kadından gelen ıslaklığa ise “kazi” denilmektedir. Bundan dolayı sadece abdest bozulur, ancak orucu bozmaz ve gusül gerekmez.

Guslü Gerektiren Haller:

1. Cinsel ilişkide bulunmak: Meni gelmese bile erkekle kadının cinsel organları birbirine kavuşursa gusül gerekir. Resulullah (s.a.v.) bu konuda şöyle buyurmaktadır:
2. İhtilam olmak: Erkek veya kadından uyku ya da uyanıklık halindeyken şehvetle meninin çıkması da guslü gerektirir. Resulullah (s.a.v.)’a:
Kişiden gelen sıvı meni ise gusül abdesti alması gerekir; mezi veya vedi ise abdest bozulsa da gusül gerekmez.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Hiç ihtilam olmamak

Kişinin elbisesine bulaşan akıntının (bu pisliğin), kuru veya yaş bir madde olup olmamasına göre, namazın sıhhatine mâni olan miktar değişir. Şöyle ki: Galiz necaset tabir edilen ağır pislik, kuru bir madde ise, bir dirhem, yani, üç gramdan az olmalıdır. Üç gramdan fazlası, namazın sıhhatine mâni olur.

resmin alt tagı

Eğer yaş bir madde ise, el ayası dediğimiz avuç içinden daha geniş bir alana yayılmamış olması şarttır. El ayasından fazla bir kısmı ıslatmış olan pislik, namaza mânidir. Namaz kılabilmek için bu miktardaki pisliklerden temizlenmek farzdır. Bu miktarlardan aşağı olan pislikler, namazın sıhhatine engel teşkil etmez. Ancak yine de bu miktar pisliğin -eğer mümkünse- yok edilmesi sünnettir.

İnsanların kurumuş olan menileri ise ovalamakla temizlenebilir. Dokunmuş olduğu elbise astarlı olsa da, yine ovalamak yeterlidir. Fakat yaş halde olan meniyi mutlaka su ile yıkamak gerekir. Bununla beraber elbiseye dokunup kurumuş olan bir meni, ovalanmakla temizlendikten sonra, o elbise ile namaz kılınabilirse de, o yer sonra ıslanmış olsa, sahih kabul edilen görüşe göre pislik hali geri döner; onu tekrar kurutup ovalamak veya yıkamak gerekir.

Elbiseye bulaşma durumunda, mezi ve vedi de meni gibidir.
Dipnotlar:
(1) Buhârî, Gusl 28; Müslim, Hayz 87; Ebu Dâvud, Taharet 84; Nesâî, Taharet 129; Ibn Ma’ce, Taharet 111; Muvatta, Taharet 71.
(2) Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82.


Yorum: Beyaz renkli kokusuz mezi ye benzer bir sıvı fışkırarak çıkıyor

Kayıtsız Üye
Hocam aynısı bende de oldu, penis i sıktım, tam zevk geçti derken, bir anda şeffaf renkli bir sıvı fışkırdı, bu meni midir mezi midir anlayamadım. Şimdi Meni beyaz ve fışkırır demiş, mezi de şeffaf ve fışkırmaz, çıkan şey fışkırdı ve şeffaf su gibiydi. Gerçekten kafa yordum, çareyi size sormakta buldum. Gerçekten mastürbasyon yapmak istemiyorum ve genel olarak hafta da bir yapıyorum, Gusül alamadığım durumlar olabiliyor, o yizden çok can sıkıcı bir durum. Ve hepsinde aynısı oluyor. Ancak meni olmadığını düşünüyorum, gençlğimden hatırladığım kadarıyla meni çok daha beyaz dı. Ancak siz daha iyi bilirsiniz, ayrıca sabah uyandığımda karşılaştığım vaziyet haricinde bayadır meni görmüyorum, son derece detaylı bilmediğim için size sormaya karar verdim. Teşekkürler…

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Erkeğin avret yeri neresidir ?

Yorum: Beyaz renkli kokusuz mezi ye benzer bir sıvı fışkırarak çıkıyor

arifselim
Meniyi ve meziyi zaten tarif ettiğin gibidir. Meni orgazm olunca yani şehvetin en üst kısma yükseldiğine çıkar. Meni ile mezi asla birbirine karışmaz bu mümkün değildir. Uykudan kalkınca eğer meni görülmemişse gusül almak gerekmez.


beyaz ve seffaf akinti mezi midir, mezi su gibi , su gibi fiskiran akinti

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx