Mumsema

Adetliyken ilişkiye girmek ve ters ilişkiye girmek hakkında cevap

  • 08 Mayıs 2021
  • 2.530 kez görüntülendi.
Adetliyken ilişkiye girmek ve ters ilişkiye girmek hakkında cevap
resmin alt tagı

Adetliyken ilişkiye girmek ve ters ilişkiye girmek hakkında cevap

Kayıtsız Üye
Adetliyken ilişkiye girilirmi

s.a ilk önce kardeşlerimizin sorularına düzgün cevap verelim gençlerimiz var cahillerimiz var kimseye soramayan var biz müslümanlara düşen görev konuları soran kardeşlerimize Allah rızası için düzgün cevap verelim onlar bilmeden daha büyük günaha giriyorlar.

Kadın adetliyken ilişkiye girmek ciddi bir tehlike oluşturmaktadır çünki hem kadının zayıf güçsüz hali hemde kanla birlikte vücudundan zehir atmaktadır bu durum hem erkeğin hem kadının ciddi hasta olmasına sebep olabilir.tersilişkiye girmenin dinen yasak olması ise dışkı ile birsürü mikrop atılmaktadır tedavisiz hastalıklara sebep olmaktadır kısaca dışkı bir sürü hastalık yapacak maddelerle doludur birde makat kaslarla çevrili olduğu için kasların kendisini bırakması söz konusudur sonunda dışkınızı tutamassınız gördüğümüz gibi yüce Allah bir şeyi yasak etmişse insan oğluna sağlık konusunda bir tehlike vardır. ters ilişkiye girmenin bütün günahlarda olduğu gibi tek çaresi gönülden samimiyetle bir daha yapmamak üzere tövbe edilmesidir gönülden tövbe eden kulunun tövbesine yaratıcı dayanamaz yeterki kul hakkına girmiş olmayalım Allah’a emanet olun.ayhan


Cevap: adetliyken ilişkiye girmek ve ters ilişkiye girmek hakkında cevap

ACİLSERVİS
İslam, kişinin eşiyle cinsel ilişkisini şu durumlarda yasaklamıştır :

1. Adet halinde ve lohusalı iken cinsel temas haramdır.
2. Eşinin dışkı yerinden yani anüsünden yaklaşmak. Zevceye dışkı yerinden cinsel ilişkiye girmek büyük günahlardandır.

< A.selam
Bu tür konulara olan tepkiler bizim düşüncelerimiz değildir. Söz ettiğiniz konuyu bulup uygun olmayanları temizledim. Zaten biz bu tür konuları istemesek onaylamayız. Onayladığımıza göre konulara düzgün cevap vereceğiz. Üyelerden uygun olmayan cevapları siler devamında yasaklama yolunada başvurabiliriz.
Üyelerimize duyrulur. islami kurallar çerçevesinde cevap verin veya konudan uzak durun. tepki gösterip konuları kirletmeyin. >


Cevap: adetliyken ilişkiye girmek ve ters ilişkiye girmek hakkında cevap

Kayıtsız Üye
Bir arkadaşım var (erkek ve evli) adetli iken eşiyle ilişkiye girmiş ve daha sonra tövbe ettim ama yine ilişkiye girdim yine tövbe ettim ve bu sürekli oluyor pişmanda oluyorum diyor, eşi adetli iken mastırbasyon yapmak günah onuda biliyor ama bana sordu bende öylece kala kaldım ne demem lazım.


arifselim
Adetliyken ilişkiye girmek haramdır. Zina tehlikesi olmadan mastürbasyon yapmakta haramdır. Ancak adetli olan eşine diz ile göbeği arasına dokunmamak şartıyla sevişebilir. Hanımı onu elleriyle tatmin edebilir bu günah olmaz.


kayıtsız
merhaba cok merak ettigim bir konu var umarim cevap verebilirsiniz…ters iliskiye girmek haram.fakat dokunmak icine girmeden surtunmekte harammidir?yani livataya girermi aydinlatirsaniz cok sevinirim


arifselim
Merhaba. Ters ilişki haramdır. Erkek eşiyle arkadan sürtünmesi haram değildir. Ama bu durum harama çok yakındır. Uzak durmanız hem sağlığınız için hemde harama bulaşmamak için daha uygundur.

resmin alt tagı

izmirlim
Her din kardesler yasak olan seylerden uzak durmali ama benimde esim iliski sirasinda konusur gunah oldugunu biliyorum ama yine konusuyor iliski bittikten sonra kendine kiziyor


mum
arkadan ilişkiye girilirmi,

< Adetliyken ilişkiye girmek ve ters ilişkiye girmek hakkında cevap >
adetliyken ilişkiye girmek günahmıdır???

Konu gayet açık ama yine kısa cevap vereyim.

İslamda Adetli kadınla ilişki ile ters ilişki büyük günahlardandır.


Kayıtsız Üye
Ben bayanım. Adetli iken iliskiye girmek istiyorum ve esimle iliskiye girdik gunah midir ?

Mrb ben adet görüyorum eşim ise ters ilişkiye girmek istiyor ne yapmalıyım


arifselim
Merhaba. Adetliyken kadının diz ile göbeği arasına dokunmadan sevişmek helaldir ama bunun dışında ona yaklaşmak ve cinsel ilişkiye girmek haramdır büyük günahlardandır. Ters ilişki zaten her durumda caiz değildir haramdır.


Kayıtsız Üye
Evli ciftlerden erkek olan arka yoldan iliskiye grmk istese kadini cok zorlasa kadin cok dirense ve en son caresizce yapsa günahı kimedir


arifselim
Bu kendi eşine tecavüz etmiş durumuna girer. Kadına bir günah yoktur ama erkeğe iki kat günah olur. Hem ters ilişki günahı hemde zorlayarak bu fiili işleme günahına bulaşmış olur. Kadın istemediğini ısrarla söylemeli ve engel olmaya devam etmelidir.


Kayıtsız Üye
Hocam erkek eşinin üreme organını diliyle temas etmesi günah mı
——–
arkadan surtunerek bosalmak gunahmi
——-
Ben bayanım. Adetli iken iliskiye girmek istiyorum ve esimle iliskiye girdik gunah midir ?

Mrb ben adet görüyorum eşim ise ters ilişkiye girmek istiyor ne yapmalıyım


mum
< Ben bayanım. Adetli iken ilişkiye girmek istiyorum >
Adetliyken cinsel ilişkiyi Allah haram kılmış, istemeniz onu helal kılmaz.
< Oruçluyken Mastürbasyon yapmak günah mi ? >
Hem günah hem de orucu bozar.

< erkek eşinin üreme organını diliyle temas etmesi >
Bu caiz değildir.
< arkadan sürtünerek boşalmak günah mı >
Sürtünmek caizdir ama sünnete uygun olan, diz ile göbek arasına dokunmamaktır. Yani elbise olmalıdır.


Kayıtsız Üye
ya adetliyken iliskiye girmek gunah mi deyil mi birisi aciklasin

Adetim 9 du yıkandım tekrar leke gördüm eşimle ilişkiye girdim sizce günah mıdır


arifselim
Adetliyken ilişkiye girmek kesinlikle günahtır bu konuda herhangi bir ihtilaf yoktur. Adetin bittiğini sanarak ilişkiye girmenizden dolayı size günah olmaz çünkü bittiğini zannettiniz yıkandınız ve öyle ilişkiye girmişsiniz.


Kayıtsız Üye
Adetim bitti sanmıştım eşimle ilişkiye girdik bilmeden günaha girmiş oluyomuyuz çok üzgünüm ya


arifselim
Eğer bittiğinden emin olduktan sonra ilişkiye girmişseniz günaha girmiş olmazsınız. Kadın yinede adetinin bittiğinden her zaman önce emin olmalıdır ve daha sonra ilişkiye girmelidir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Sürtünme yoluyla gusül bozulur mu

hiranur
Soru 1 :Merblar bir şey sorucaktım adetim bittikten hemen sonra iliskiye girdim ve dha sonra kanamam oldu acba neden?

Soru 2 :İnşAllah cvp alabilirim
Eşler ilişkiye girdiği anda cinsel organlarını yalamak yada yalatmak günah mıdır inşAllah aydınlatirsiniz hayirli nurlu günler

Soru 3 :Ters ilişki çok kötü ilerde büyük sıkıntı yaratır basur ve anüsün dışa dogru çıkmasına neden olur kesinlikle yapılmamalı !

Soru 4 :Ben 2 sene dir nişanlıyim ve işlh 2016 da evlenecez nasip olursa
Imam nikahı olmadan ilişkiye girdik
Bu konuda rahatsız olduk
Bu rahatsızlık hakkında bi bilgi ala bilirmiyim hocam


arifselim
Cevap 1: Adetin bittiğinden emin olduktan sonra eğer cinsel ilişkiye girmişseniz o zaman bir günah yoktur. Bu konuda öncelikle bittiğinden emin olmalısınız.

Cevap 2: Eşlerin birbirlerinin cinsel organlarını yalamaları hakkında kesin bir yasak yoktur ancak alimlerimizin çoğu bunun caiz olmadığı görüşündedirler.

Cevap 3: Ters ilişki haramdır ve büyük günahlardandır. Ayrıca sağlık açısından hem erkeğe hemde kadına ileride telafisi mümkün olmayan hastalıklara neden olur.

Cevap 4: Dini nikah olmadan ilişki zinadır haramdır büyük günahtır velev ki nişanlınız olsa bile bu durum hiç değişmez. Hemen en kısa zamanda dini nikahınızı kıymanızı ve tövbe etmenizi tavsiye ederim.


Kayıtsız Üye
Selamün Aleyküm.. Ben bir yıllık evliyim eşim ben refleks dönemindeyken birlikte olmak istiyor..ben ne kadar sakıncalı ve günah olduğunu söylrsmde beni dinlemiyor iki kezdir regl dömnmimde bana yaklaşıyor engel olamıyorum günaı eşime mi geliyor sadece yoksa banada mı geliyor..ben istemiyerek yapıyorum..


arifselim
Aleykum selam hanım kardeşim. Regl döneminde cinsel ilişki haramdır elbette. Siz ona anlatmaya ve engel olmaya devam edin. Eğer bu durum zorla gerçekleşiyorsa eşinize iki kat günah olur. Siz istemediğiniz ve engel olmaya çalıştığınız sürece size günah olmaz.


Kayıtsız Üye
Adetin uzun surmesi halinde yani on gunu asan hallerde iliski harammidir bu halde kuran okunup namaz kiliniyo oruc tutuluyo bildigim kadariyla


arifselim
Adetin en uzun süresi 10 gündür. On gün tamamlandıktan sonra hala devam eden akıntı özürdür. Gusledersiniz ve normal bir şekilde namaz kılar, oruç tutar ve kuran okuyabilirsiniz.


Kayıtsız Üye
Adetli iken kadın zaten kötü kokar hangi midesiz adetli bir kadına yanaşmak ister ben şahsen o günler aynı yatakda bile yatmıyorum. Ters ilişki ise haram ve yasaktır ama nefis haramı tatmak ister yasaklarda çiğnenmek içindir diye yine yapmak ister insan evlatı. Ama eğitim ile her iki ilişkinin her iki cinsede zararlı olduğu aşılanır normal ilişkinin içindeki zevkler öğretilir ise zaten o kişi istemez ne haram ne yasak ilişki.


feride
benim esímde dışkıdan istiyor ben hayır diyorum ama zorla üsteleyipp duruyor ne yapmam lazım bilmiyorum


Kayıtsız Üye
Ben adet olacagim gun iliskiye girdim iliskiden snra 2 3 damla kan geldi fakat 2 gundur kan gelmiyor bu ne demek cevaplarinizi bekliyorum


arifselim
Adet başladıktan sonra cinsel ilişki haram olur. Eğer adet başladıktan sonra ilişkiye girmişseniz o zaman bu ilişki adetinizi etkilemiş olabilir.


Kayıtsız Üye
İlişki esnasında konuşmanın günah olduğunu kim söylüyor? Lütfen bu konuda delilsiz konuşmayalım. Eşinizle tabii ki konuşacaksınız, tatlı tatlı sohbet edeceksiniz. Bu ilişkinizi derişleştirir ve güzelleştirir. peygamberimizin bunu yasaklayan hiçbir hadisi yoktur.


Kayıtsız Üye
Dübürden (anüsden) kadına yaklaşmak kesinlikle haramdır. Ancak eşlerin birbirinin cinsel organına ağız yoluyla yaklaşmaları noktasında kesin bir yasak yoktur.Bir tek Hayrettin Hoca’nın “ağız bu iş için yaratılmamıştır…” gibi bir fetvası vardır. Ancak kişiyi cinsel arzusu, masturbasyon, zina, anüsden ihtiyaç gidermeye götürüyorsa ve kendi nefsini bastıramıyorsa oral yoldan eşler birbirini tatmin edebilir. Bu konu İslam’da “ibaha” sahası dediğimiz alana girer. Yani Rasulullah (a.s) vahiyle ya da sünnetle yasaklamadığı herşey serbesttir. Hayrettin Hoca’nın fetvasına saygı duymakla beraber, yukarıda saydığım sebepler hasıl olursa oral sexi kullanmakta mani bir durum yoktur. Ancak;
1- Erkekten çıkan meniyi kadının ağzına hoşlanmadığı halde akıtmak
2- Temiz olmayan organ ile sex yapmaya zorlamak doğru değildir.

Tekrarlamakta fayda var: kişiyi cinsel arzusu, masturbasyon, zina, anüsden ihtiyaç gidermeye götürüyorsa ve kendi nefsini bastıramıyorsa oral yoldan eşler birbirini tatmin edebilir.

Hasılı Kelam Allah rızasını düşünerek bu işten zevk almamız Allah’ın rızasına uygundur.


Kayıtsız Üye
Eşim adeti ni bitirmiş ve başını yıkamadı bende eşimle ilişkiye girmek
Istedim eşim olmaz başımı yıkamadım dedi ama ben ilişkiye girdim günah mı acaba. . Lütfen cevap verin ne olur


arifselim
Adetli olan bir kadın adeti bittikten sonra yıkanmadan cinsel ilişkiye girmesi mezheplerin çoğunda caizdir. Bu durum mezheplere göre kısaca şu şekildedir:

Hanefi alimlerine göre, adet hali olan kadının hayız süresinin en çoğu olan on gün geçerse, kan da kesilirse yıkanmadan cinsel ilişkide bulunabilinir.

Şafii ve Maliki alimlerine göre ise, yıkandıktan sonra cinsel ilişkide bulunabilinir. Bazı alimlere göre de adeti kesilen kadın, yıkanmadan sadece cinsel organını yıkamakla cinsel ilişki helal olur.


Kayıtsız Üye
Bir bayan adetliyken cinsel organlar birbirine deydirerek surtunmekte mi gunah ve konuşulduğunda günah olduğunu yeni oğreniyoruz


arifselim
Bir bayan adetliyken onun dizi ile göbeği arasına kocasının dokunması caiz değildir. Ancak arada bir örtü bulunursa bu caiz olur. Cinsel ilişki esnasında çok ve gereksiz konuşmalar caiz değildir.


Kayıtsız Üye
10. Günden sonra gelen adet kanı sayılmamasına rağmen yinede ilişkiye girilemez mi?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Baba Bedduası Tutar mı?

arifselim
Adetiniz 10 günü geçtikten sonra artık adetten çıkmış olursunuz ve cinsel ilişki yasağı da kalkmış olur. Bu durumda artık eşinizle cinsel ilişkiye girmeniz helaldir.


Kayıtsız Üye
merhaba cok merak ettigim bir konu var umarim cevap verebilirsiniz…ters iliskiye girmek haram.fakat dokunmak icine girmeden surtunmekte harammidir?yani livataya girermi aydinlatirsaniz cok sevinirim


arifselim
Merhaba. Ters ilişki haramdır ancak dokunmak ve sürtünmek haram değildir. Yineden sürtünmek harama çok yakınlaştırır ve doğru birşey değildir ve aynı zamanda sağlıksız bir durumdur.


Kayıtsız Üye
evet günahtır çünkü bu bize dince haramdır
Kadın adetliyken kocası da biraz sabır etsin yani ne var yani
Bence de günah erkekler sabretsin birde kadınlara bu konuda anlayış göstersinler

———

Ben evliyim ama tam adet olmadım lekem vardı ve bilmeden eşimin çok isteğiyle ilişkiye girdik ve çok ağrım oldu yıkanmak zorunda miyiz ve nasıl Allah’a tövbe ederim af olur mu onu bile bilmiyorum


arifselim
Tam veya az olması arasında bir fark yoktur adet olmuşsanız artık cinsel ilişki haram olur. Kadın bu konuda dikkat etmelidir. Tövbe etmeli ve daha dikkatli davranmalısınız.


candyy
nisAnlim benimle ters iliskiye girmek istiyor ama cok buyuk gunAh oldugunu biliyorum ama o yinede israrla istiyor ne yapmaliyimm ?????


arifselim
Selamun aleykum. Öncelikle nişanlınız zaten helaliniz değildir normal ilişki de zinadır ve en büyük günahlardandır. Ters yoldan ilişki ise ayrıca büyük bir günahtır ve zinadır. Her ne olursa olsun öyle bir şeye izin vermeyin Allah’tan korkun ve Allah’a nasıl hesap vereceğinizin hesabını şimdiden yapın.

Peygamber Efendimiz buyuruyorlar:

“Hanımına dışkı yerinden yaklaşan kimse lanete uğramıştır.”

“Erkeğe veya kadına arka yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz.” (bk. Ebû Dâvûd, Nikâh, 45; Müsned, I, 86; II, 444; Tirmizî, Taharet, 102; Mişkâtü’l-Mesâbih, II, 184).


Kayıtsız Üye
Hanım Adetli iken karı kocanın birlikte olması büyük günahmıdır, kefareti varmıdır lütfen cevaplayabilirmisiniz çoook büyük bir vicdan azabındayım.


@hmet
< Hanım Adetli iken karı kocanın birlikte olması büyük günahmıdır >
Kadın adetliyken ilişkiye girmek büyük günahlardandır. Çünkü Kuranda Allah Teala bunu yasaklamış.
Tövbe edin ve bir daha yapmayın


Kayıtsız Üye
benim esim her gun her daka iliskiye gimek istiyor ve bu durumda ben surekli gusulu kaliyoruz gunah mi


Kayıtsız Üye
adet döneminin ilk günü (bilmeden) iliskiye girmek ne derecede tehlikelidir? şöyleki kanama ilk cok siddetli olmuyor.. cevabiniz icin simdiden tesekkürler!


arifselim
Adet başlamışsa kanama az olsun veya çok olsun farketmez. Bu caiz değildir haramdır. Adet başlangıcından bitimine kadar kadının diz ile göbeği arasına eşinin dokunması caiz değildir.


Kayıtsız Üye
Bi çok soru sormak istiyorum ama en kısa ne zaman cevap alırım mesala şu an sorsam hemen cevap alabilirmiyim

Eşimle adetliyken ilişkiye girdik sonrasında gusül alıp kızımı emzirdi günah oldunu biliyordum fakat dayanamadık bi anda oldu sizce çoçuklar haram süt içmiş olurmu yediriyo içiriyo offf Allahım affet bizi inşAllah çoçuklara yansımaz lütfen cvp yazın

Eşimle adetliyken beraber olduk günah oldunu bile bile bir anda oldu hakim olamadık sonrasında eşim gusül alıp çoçukları emzirdi yedirdi bu durumda çoçuklar harammı yemiç oldu cvp verirseniz iyi olur


arifselim
– Adetliyken ilişkiye girmek caiz değildir haramdır. Ama bu durumun çocuklara bir etkisi yoktur veya haram yedirmek anlamına gelmez. Tövbe edin ve tekrar etmeyin.


Kayıtsız Üye
Benim adetim sürekli 7 gün sürüyordu. Bu dönemde ilaç kullandım ve 5 gün sürdü . Gusül aldım . Bir gün sonra eşimle birlikte oldum . İlişki sonrası kan geldi. Sorum bir gün boyunca hiç akıntı gelmeyince bittiğini sandığındaki için ilişki günah mı


arifselim
Artık adetin 7 günden 5 güne düşmüş ise ve bitti diyerek gusül alıp eşinle ilişki girmiş isen bundan sonra gelen kanamalardan dolayı sana bir günahı olmaz.Bir süre 5 gün gelmeye devam eden adetin süresi artık 5 gündür.


Kayıtsız Üye
Adetli iken eşler ilişkiye girmeden birbirlerini tatmin ettikten ve ya seviştikten sonra gusül abdesti almalı mı (kadın zaten adetli gusül almış olur mu )


arifselim
Hanefiye göre adetli kadın adeti bittikten sonra sadece avret yerlerini yıkayarak eşi ile cinsel ilişkiye girmesi caizdir.


Kayıtsız Üye
Merhaba.adetliken bayanin gobek ve diz kapagi ortuldukte sonra ortu uzerinden kadinin klitorisine dokunularak rahatlamasini saglamak caiz midir


arifselim
Merhaba kardeşim. Adetliyken eşler arasında kadından haram olan bölge diz ile göbeği arasıdır. Örtü üzerinden kocası eşinin dilediği yerine dokunabilir ve onunla sevişebilir bu caizdir.


efe
Mrb ben eşime dedim adetlisin madem ben surterek tatmin olayım günah isledik mi


arifselim
Merhaba kardeşim arada bir örtü olmak zorundadır ayrıca diz ile göbek arasından istifade etmek haramdır. Bunu yapman caiz değildir.


Kayıtsız Üye
adetiliyken iliskiye girmek gunah bunu biliyorum benim sorum de su adetinin bittigine eminsin kan gelmiyo banyo etmeden iliskiye girip hem adet abdestini hemde cenabet abdestini ustumden kaldirsam olurmu bunu merak ediyorum


arifselim
Adet bittikten sonra hanefi mezhebine göre kadın avret bölgesini temizledikten sonra gusül almadan önce de eşiyle cinsel ilişkiye girmesi caizdir.


Kayıtsız Üye
Adetliyken oral yapın, ya da eşinin eliyle istimna, onda hiç günah yok bak


Kayıtsız Üye
– Adetliyken eşimle sevisiyorum oda bende boşalıyor uz ama ben adetliyim gusulabdesim oluyormu ilişkiye girmiyoruz sadece tatmin oluyoruz adetim 10gun sürüyor dayanamiyoruz

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kadınlarda meni kasılma

———-

– Benim bir arkadaşım var evli ama başka
Evli bir kadınla bir birini seviyor
Ve her gün konuşuyorlar günahmıdır.


arifselim
– Adetliyken eşlerin sevişmesi caizdir. Diz ile göbek arası açılmaması şartıyla sevişebilirler ve boşalabilirler. Ancak kadının gusül almasına gerek yoktur çünkü yıkanma durumu adet süresince devam etmektedir.

– Evli bir insanın başka evli bir insanla ilişkisinin olması iki kat haram ve günahtır.


Kayıtsız Üye
– Eşim sürekli tersten ilişkiye girmek istiyor hiç razı değilim bazen zorla yapıyor ne yapmalıyım

– Adetin sonunda bitmis sayilirken banyo edip iliskiye girsem olurmu esimin istegi uzerine


arifselim
– Eşinin tersi ilişki istemesine sen asla razı olma. Eğer zorla yaparsa o Allah katında sorumlu olur sen olmazsın.

– Adetin bitmiş sayılırken olmaz, adetin tam bitmiş olmalıdır. Tahmin iş olmaz. Hanefi mezhebinde adeti biten kadın avret yerine temizler ve gusül almadan eşi ile ilişkiye girebilir.


Kayıtsız Üye
selamun aleykum ben bekarim ama bu sorulari artik merak ediyorum cunku her ciktiyim cocuk soruyor bunu bna evlenince yaparim dedikleri icin olmaz diyordum ve bu pis igrenc gunah seyleri yapamadigimi soyledigime bile pis pis tekrarliyorlar evlnmekten korkuyorum artik?????


emre
Çıkıyorum dediğin şeyin adetliyken ilişkiye girmekten daha günahtır. Evleneceğin kişi harama uymasa bile temizlik açısından yaklaşmak istemeyecektir. Şimdilik bunu anlamaları zor olabilir.


Kayıtsız Üye
ben adetliyken yikanmada eşimle ilişkiye girdim bunun günah ne kadar ve nasıl tobe ede bilirim

lutfen cevap verin suan cok azap icindeyim yaptim gunah oldunu biliyor dum ama oldu bi anlik zevke geldim


arifselim
Hanefi mezhebine göre adeti biten bir kadın sadece avret yerini yıkayarak eşiyle ilişkiye girmesi caizdir. Eğer avret yerini de yıkamadan ilişkiye girmişseniz bir sadaka verin ve tekrar etmeyin.


Şem’a
Adetliyken ilişkiye girmenin hem erkek hemde kadın açısından hem dini hem sağlık açısından çok zararları var.


Kayıtsız Üye
adetime bi hafta varken esimle iliskiye girdik esim bosalinca adet donemimde olmama ragmen az bi miktar kanli akinti geldi sonra tekrar iliskiye girmedik ama o gun adet kanamamdan farkli bi kanama gördüm o hafta bi adet suresi kadar bekledim. hala bile onun adet oldugundan emin degilim. istemedn bilmeden oldu gunah midir?

adeti biten kadin ile gusül almadan ilski oncesi avret yerini yikarsa oyle iliskiye girebilirsinz demissinz ama zaten surekli tahlet alınıyor. bunun haricinde mi avret yerini yikamali anlamdim..


arifselim
– Bilmeden böyle bir durumda adetli olsan bile günah olmaz. Zaten adetine bir hafta varsa bu adet kanaması değildir.

– Adeti bittiğini bildiği andan sonra ilişkiye girmek istiyorsa hanefi mezhebine göre taharetlenir ve daha sonra eşi ile ilişkiye girebilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar bekar bir kadının adet olmadan yani normal bir gününde klitoristen boşalması günah mıdır ?


arifselim
Merhaba. Adetli olsun veya olmasın, kadın olsun veya erkek olsun hatta bekar yada evli olsun farketmez, mastürbasyon yapmak sadece zinaya düşme tehlikesi karşısında caiz olur. Bunun dışında boşalmayı sağlamak yani mastürbasyon yapmak caiz olmaz.


Kayıtsız Üye
Adetin son gününde gusül alıp ilişkiye girmek daha sonra kanamanin olmasını görmekte bir sorun var midir sizce? Siz adetin bittiğini sanıyorsunuz ama ilişki sırasında Azda olsa kan geliyor? Bu bir hastalığa döner mi?


arifselim
Dini açıdan önemli olan adetin bittiğinden emin olmaktır. Eğer adet bitmişse artık yeni bir gusül alınmaz. Sağlık açısından bu sürekli oluyorsa bir uzman kadın hastalıkları doktoruna görünmek iyi olur.


Kayıtsız Üye
ben adetlıyken nusanlumla ılıskıye gurdum gunah olduğunu bıluyodum ama surtunurse bısey olmaz dıyıdum nısanlımda ıce gırdı ama bısılmadı bısalmıtana kadar bısey olmaz dıyodum ama gunah olduğunu ogrwndım napmam lazım sımdı pısmanım


arifselim
Böyle yakınlaşma bir kenara sizin yalnız tek başınıza kalmanız bile haramdır. Dini nikah olmadan bu yaklaşmalar zinadır. Tövbe istiğfar et ve bu haramlardan uzak dur.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben dogumdan sonra korunma ignesi vuruldum ve bu bende kanama yapti. Normalde 4 gün süren adetim 15 gune cikti. Eşim 10 gunu gectikten sonra birlikte olmak istiyo ama ne kadar doğrudur bilmiyorum, ve kanamam yogun bi sekilde devam ediyo. Ne yapmam gerekir iliskiye girmem gunah olur mu?


mum
Kanama kesin adet kanaması ise 15 gün beklemelisiniz.


Kayıtsız Üye
Eşim benile zorlanıyor fakat ısrar edecek kadar ters ilişki istiyor günah olduğunu haram olduğunu biliyor fakat yine de istiyor onu çok seviyorum lakin bu ısrarına cevap vermiyorum susuyorum ne yapmalıyım


imam
Arkadan ilişki isteyen kocaya itaat etmeyin. Bu LUTİ fiildir büyük günahlardandır.
Ve çok çirkindir.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm hocam ben karımın adet olduğunu biliyordum ve sevişirken bacağının arasındaydım bir anda içine girdi ama bilmeden yaptım günah mıdır


ACİLSERVİS
Ve aleykümüsselam
Kadın adetli iken diz ve göbek arasından istifade etmek zaten haramdır. O yüzden yaptığının bir bahanesi yok elbette günahtır.


Kayıtsız Üye
Eşimle adetliyken ilişkiye girdim.çok pişman olduk.Tövbe ve istiğfar ettik.İlk başda erkek olorak ben istedim sonra eşimde istedi.ikimizde büyük günaha girdik.Çok pişmanız.Kefaret olarak 4.25gr altın sadaka verilmesi gerekiyormuş.Benim sorum bu kefareti benmi yoksa eşim demi verecek yani 4.254.25=8.5gr altınmı vermem lağzım.


adetliyken ilişkiye girmek, adetliyken ilişkiye girilirmi, adetliyken ilişkiye girmek günahmı

resmin alt tagı
Bildir
guest

5 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
trackback

[…] Adetliyken ilişkiye girmek ve ters ilişkiye girmek hakkında cevap […]

Zeynep demir
  1. Selamün aleyküm hocam size bir sorum olacak tı ben adet olduğum zaman eşimle tersten ilişkiye girdim ama hep tövbe ettim her defasında yine yapıyoruz lütfen yardım edin ben artık günah işlemek istemiyorum eşimle tövbe ettik ama bir törlü olmuyor lütfen bana yardım edin bunun için tövbe etmek istiyorum
    Bir şeyin önceden reklamı
En son 11 ay önce tarafından Zeynep demir düzenlendi
123

Normalde adet gunume 6 gun vardi o gun birazcik kanamam oldu ama ve ogun esimle iliskiye girdik ve sonrasi adetim basladi cok pismanim nasil tovbe… Daha Fazlası »

mevlana

lütefen daha dikkatli olalım bu konlarda tövbe edin

5
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx