Mumsema

Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimna mastürbasyon yapsam günah mıdır?

  • 08 Mayıs 2021
  • 955 kez görüntülendi.
Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimna mastürbasyon yapsam günah mıdır?
resmin alt tagı

Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimna mastürbasyon yapsam günah mıdır?

Kayıtsız Üye
Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimma mastürbasyon yapsam günahmıdır?. Yani Şuan evliyim ancak eşim başka bir şehirde.. Bu nedenle de bazı durumlarda çok sıkıntı çekiyorum. Bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim?


Cevap: Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimma mastürbasyon yapsam günahmıdır?. Yani Şuan evliyim ancak eşim başka

Muhasibi
< Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimma mastürbasyon yapsam günahmıdır?. Yani Şuan evliyim ancak eşim başka bir şehirde.. Bu nedenle de bazı durumlarda çok sıkıntı çekiyorum. Bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim >
Dinimiz, kişilerin cinsel ihtiyaçlarını meşru bir şekilde gidermelerini öngörmektedir. Hz. Peygamber(s.a.v.), “Sizden evlenme çağına gelip de buna güç yetirenler evlensin, evlenmeye imkan bulamayanlar ise oruç tutsun” buyurarak orucun şehveti azaltıcı özelliğine işaret etmiştir.
Ancak, cinsel duygusu baskın gelen ve bundan dolayı sıkıntıya düşecek veya sağlığı etkilenecek bekârlar la, eşiyle beraber olma imkanı bulamayan evlilerin alışkanlık haline getirmemesi kaydıyla mastürbasyon yapmalarında sakınca görülmemiştir.” (D.İ.Y.K.)


Cevap: Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimma mastürbasyon yapsam günahmıdır?. Yani Şuan evliyim ancak eşim başka bir şeh

arifselim
Mastürbasyon hem evli hemde bekarlar için ancak zinaya düşmekten korkması durumunda, nefsine hakim olmamaktan endişe duyduğu zaman yapabilir. Sizde eşinizde uzak kaldığınız ve nefsinizin şerrinden çekinmeniz durumunda alışkanlılık yapmamak şartıyla yapabilirsiniz.


Yorum: Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimna mastürbasyon yapsam günah mıdır?

Kayıtsız Üye
Eşim uzakta bende bayan olarak kendimi tatmin etmek istiyorum bu aralar sürekli aklımda kendimi tutmaya çalışıyorum ama olmuyor aklımdan çıkarmaya çalışıyorum olmuyor eşimle telefon da konuşmaya başladigimda hemen tahrik oluyorum mastürbasyon yapsam günah olurmu


FıkıhYolu
şehvetle insanın kendini tatmin etmesi elbette haramdır yaparsanız bir günaha düşersiniz dikkat edin

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Burçlar var mıdır ? İnsanın kaderine etkisi var mıdır ?

karabat kuşu
Nitekim bazı sahâbî ve tâbiîlerin istimnâyı câiz gördükleri, savaşa çıkıldığında buna başvurulduğu ve zinadan korunmaları için gençlere tavsiye edildiği nakledilmekte (İbn Hazm, XI, 392-393; M. Revvâs Kal’acî, bk. bibl.), fakat buna zaruret durumunda başvurulması ve alışkanlık haline getirilmemesi gerektiği de belirtilmektedir. (TDV İslam ansiklopedisi, istimna maddesi)


istimma, esim yurt disinda masturbasyon yapmam gunahmi, evlilerde istimna

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx