26 Ocak 2020 | 21:41
Üyelik
Bilinmiyor
Nerden?
Türkiye
Konular
60
Mesajlar
100

Umudumu Kaybettim Ne Yapmalıyım

Kendine olan inancını kaybetmek

selamün aleyküm
Ben çok sorunlu bir çocukluk geçirdim. babam alkolikti annem beni 14 yasında doğurmuş.
çok eziyetler yaşadık babam tarafından dayak işkence sözlü ve fiziki sonunda beni yurda verdiler.
küçükken babam alkolden oldu annemde akıl sağlığını yitirdi. yıllardır görüşmüyoruz beni istemiyor ve evladı olarak kabul etmiyor.
çünkü eskiyi hatırlamamak için istemiyor ve nerede ne yapıyor bilmiyorum ve ulaşamıyorum artık. hocam hep huzur ve yuva aile hasretiyle yaşadım. benim bir ailem olmadı hiç artık olsun istiyorum.
o yaşadıklarımın ve yaşımın etkisiyle cahillikler ettim. ama tövbe ettim tabi 5 vakit namaz kılıyorum uzun zamandır.
bu yıl ilahiyata başlayacağım kısmetse cemaat sohbet her şeye gidiyorum.
dini olarak yapabildiğim kadar tamamlamaya çalışıyorum kendimi. hocam ama evlenemiyorum en büyük ihtiyacım bu.
hocam aile yuva o hasretin bende nasıl olduğunu bir bilseniz. yıllardır yurtlarda yaşamanın yalnızlığın acısı çok beter kimsesiz yaşamak.
hocam yıllardır dua ediyorum Allah im hayırlı eş diye yok. hocam nerede ahireti unutmuş dünyayı yaşayanlar çıkıyor ve reddediyorum.
hocam neden duam kabul olmuyor ve artık inandırdım senin imtihanın bu. ne yaparsan yap ne istersen dua et senin imtihanın bu yalnız kalacaksın ibadetlerin sadece ahiretini yükseltir.
yine evlilik duanı etkilemez artık buna tamamen inandım benim kaderim yalnızlık. evlenememek zaten 30 undan sonra olacaksa hiç olmasın.

Umudunu kaybeden insan ne yapmalı

hocam neden öyle diyorsun mutlu olan yok mu o yaşta diyeceksiniz ama ben istemiyorum gerçekten.
bu yaşıma kadar yapayalnız sürüngen gibi yaşadım. 3 kuruş kazanıyordum harabelerde yıkıntılarda kaldım yemin ederim. yinede Allah yolundayım bozulmadım ama öyle ihtiyacım varki bilemezsiniz.
kimsem yok kimse önayak ta olmuyor.

hocam benim durumumda olan birine bu kadar çok ihtiyacı olduğu halde Allah ne olursa olsun ben bunu yazdım yaşayacaksın. ettiğin duaların karşılığı orada burada yine kabul olmaz mı olur.
hocam valla o kadar yalnızlık psikolojimi çökertti ki tek düşüncem yuva ve evlilik oldu. tamamen kestim ümidi bunu empoze ediyorum sürekli böyle yaşadın böyle öleceksin.
çünkü öteki türlü belki olur diye düşünüpte olmuyor daha çok aklı dengem bozuluyor.

Bir önceki yazımız olan Süt Kardeşi İle Evlenebilir Mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Ziyaretçi | 26 Ocak 2020 | 21:42:25
  Ziyaretçi

  Konular
  10
  Mesajlar
  100

  Kardeşim ben sorduğun kişi değilim ama sorunu okuyunca bir şeyler yazmak istedim.Dünya hep imtihan merak etme bir gün o kapı da açılır.Önemli ilan imtihana sabredebilmek.Zamanın ne getireceğini bilemem ama umutsuz olma çünkü her şey Rabbimin elinde.Belkide kaderinde evlilik vardır ama zaman ve şartlar oluşmamıştır.Biliyorum zor ama bahar kışın ardında saklıdır. Rabbim yardımcın olsun.İstediklerini hayırlı bir biçimde yapsın.O en güzel isimlerin sahibi Allahtır. Ona zorluk yoktur.

 • Anonim | 23 Ocak 2021 | 08:44:24
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  100

  Ne güzel insansın ya. Ben de yazmak istedim. Dua edeyim çok inşallah, üzme kendini bu kadar. Elbet çıkar karşına biri. Sanırım biraz da nerede aradığınla ilgili, şehir vs bile etkiler. Senin yapacağın sürekli bunun üstüne düşünmemek. Bırak bir anda oluversin hiç beklemezken.
  Böyle anlarda meşguliyet de lazım. Yeni bir hobi deneyebilirsin? Üzüldüğün anda dikkat dağıtır.

 • Konuya Bir Cevap Yazın


  Ana Sayfa
  2019, Mumsema.
  www.mumsema.com Copyright © 2019
  ...