Mumsema

Tembellikten Kurtulmak İçin Okunacak Dua

  • 01 Şubat 2022
  • 756 kez görüntülendi.
Tembellikten Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Oktan

Selamün aleyküm ben bazi dönemlerde ibadetlerimi huşu içinde yaparken bazı dönemlerde hiç yapmıyorum bazen namazlarımı tam kılarken bazen sadece farzlarını hızlı kılıyorum tam manasıyla nasıl eksiksiz ibadetlerimi yapabilirim?


Mumsema

Aleykümselam sevgili kardeşim ibadet konusunda hassas olmana ayrı bir gurur duydum. Farzları eda etmek zaten şart ve farzlar eda edilmese günaha girilmiş olur ki senin sorunda senin farzları eda ettiğini görüyorum. Lakin bazen sünnetleri kaçırdığını görüyorum ki sünnet adı üstünde yapılsa güzel bir sevabı var yapılmasa günahı olmayan bir ibadet türü. İlkin bu iki ibadet arasındaki farkı açıklamak istedim sana.
Şimdi sana bir dua yazacağım bunu sabah akşam oku bu dua sana ibadetlerin ve güncel hayatın için güç kuvvet ve istek ihsan edecek Allah’ın izniyle.
Duayı okuyan her kimse acizlik ve tembellikten Allah’ın izniyle kurtulur.

اللَّهُمَّ إِنِّـي أَعُوذُ بِكَ مِنَ الْعجْزِ والكَسَلِ وَالجُبْنِ وَالهَرَمِ ، وَالْبُخْلِ ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ عَذَابِ القبْرِ ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ فِتْنَةِ المَحْيا وَالمَمَاتِ » . وفي رِوايةٍ : « وَضَلَعِ الدَّيْنِ وَغَلَبَةِ الرِّجَالِ » رَوَاهُ مُسْلِمٌ .

“Allâhümme innî eûzü bike mine’l-aczi ve’l-keseli ve’l-cübni ve’l-heremi ve’l-buhl ve eûzü bike min azâbi’l-kabr ve eûzü bike min fitneti’l-mahyâ ve’l-memât:

Allah’ım! Âcizlikten, tembellikten, korkaklıktan, ihtiyarlayıp ele avuca düşmekten ve cimrilikten sana sığınırım. Kabir azâbından sana sığınırım. Hayat ve ölüm fitnesinden sana sığınırım.” (Müslim, Zikir 50)

Konu ile ilgili bir sorunuz varsa yorum kısmına konu dışında bir sorunuz varsa dini soru sor cevap al  yada Mahrem Soru Sor kısmına yazabilirsiniz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Taharette Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bildir
guest

1 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Murat yildirimm

Allah razı olsun hocam

1
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx