Mumsema

Oruçlu İken Meni Gelmesi?

  • 09 Mayıs 2021
  • 1.122 kez görüntülendi.
Oruçlu İken Meni Gelmesi?

Oruçlu İken Meni Gelmesi?

pars06
Selamun ALEYKÜM.Ben şeytana uyduum ve çok pişmanım.bilgisayarda gezerken gözüm açık resme takıldı ve oa tıklayıp diğerinede baktım.ve meni geldi.orucum bozuldu mu.kefaret gerekir mi


Cevap: Oruçlu İken Meni Gelmesi?

umutlucan
aleykum selam

orucluyken böle seylerden uzak durmak gerekir.
gelenin meni oldugunu nrden biliyorsun?
mezi olmasın sakın?


Cevap: Oruçlu İken Meni Gelmesi?

pars06
yok eminim meniydi.kalındı.60 gün mü tutmam gerek.


Cevap: Oruçlu İken Meni Gelmesi?

Darusselam
Oruçluyken mastürbasyon (istimna) yapmak kaza mı gerektirir keffaret mi?

İdrardan sonrada gelebilir

Çıkan sıvının meni olup olmadığını anlamak için meninin özellikleri şunlardır

Buluğ çağma ermiş kimsenin dört çeşit suyu vardır.

1- İdrar, 2- Meni, 3- Mezî, 4- Vedî.

Bunlardan guslü gerektiren yalnız menidir. Meninin üç özelliği vardır:

1- Sıçrayarak çıkması,

2- Hazzın hasıl olması.

3- Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir.

Vedî. idrardan sonra çıkan katı ve beyaz bir sudur. Mezî de beyaz ve ince bir su olup şehvet hissi galebe çaldığı anlarda meydana gelen bir sudur

Şehvetten dolayı kadından gelen ıslaklığa ise “kazi” denilmektedir. Bundan dolayı sadece abdest bozulur ancak orucu bozmaz ve gusül gerekmez.

Oruçluyken mastürbasyon yapan kimsenin orucu bozulur. Bunun için tövbe edip bir gün kaza orucu tutmak icab eder. Keffaret orucu tutmak gerekmez.

Mastürbasyonun orucu bozduğu, fakat sadece kaza gerektiği, Hindiyye, Bahr ve Dürr-ül-Muhtâr ve diğer fıkıh kitaplarında yazılıdır.

Farz olduğu halde Ramazan’da kasten oruç tutmamak veya başlanan orucu bozmak, haram olup büyük günahtır. Mastürbasyon yapmak, orucu bozarsa da keffareti gerektirmez. Böyle bir davranıştan dolayı tövbe edilmesi ve bozulan orucun gününe gün, kaza edilmesi gerekir.

Şu kadar var ki, kefaret gerekmemesi, günahın küçüklüğünü göstermez.


pars06
mastürbasyon değil sadece bakma


musab
< mastürbasyon değil sadece bakma >
Oruçken bir şeye bakma,ya da bir şeyi düşünme sonucunda meni ya da mezi gelmesi orucu bozmaz.Velevki uzun süre bakılma ya da düşünme sonucunda boşalma gerçekleşmiş olsun.

Bu hüküm hem Şafi hem de Hanefi Mezhebinde aynıdır.


Kayıtsız Üye
oruçluyken meninin gelmesi
Hocam oruçluyken sabah kalktım ve ıslaklık gördüm hemen kalkıp gusül abdesti aldım ve genede tutmaya devam ettim simdi ben 60 gün cezayı yedim mi yoksa 1 gün kaza mı tutmam lazım.


Kayıtsız Üye
Hicbiri gerekmez orucunuzu bozmadan tutmaya devam etmeniz gerekmektedir. Ogle vaktine kadar gusledin, eger bilmeden orucunuzu bozduysaniz kaza gerekir, kefaret degil.


Kayıtsız Üye
selamunaleykum hocam hocam sabah kaktığım da meni gelmişti bende orucum kötüye girmesin diye bozuldu diye su içtim ne yapmam lazım..


arifselim
Aleykum selam. Asıl su içmekle orucunu bozmuşsun. Uyku halinde gelen meni orucu bozmaz. Artık bundan sonra ramazandan sonra bir gün kaza tutman gerekir.


Kayıtsız Üye
1 – Selamunaleykum Hocam
Cünüp İken Oruca Niyet Ettim Ve Sonrasında Gusletmedim İftarımı Açtım Orucum Kabul Olmuşmudur ?

2 – Cinsel ilişki düşündükçe sonra idrar dan sonra uzayan sıvı gelmesinin oruca etkisi nedir

3 – Selamun Aleykum Hocam oyun oynuyodum sonra tuvaletim geldi gittim yaptım sonra temizliyim derken ince ve renksiz bir sıvı geldi arkadan ne yapmalıyım hemen gusül aldım ve oruca devam ettim ne yapmalıyım


arifselim
1- Aleykum selam kardeşim. Cünüp olarak bütün günü aynı zamanda oruçlu olarak da geçirmek orucun geçerli olması açısından caiz olsa da asla doğru değildir. Çünkü cünüp olarak en fazla bir namaz vakti kalınabilir bundan fazla kalmak günahtır.

2- Bu tür düşünceler halinde gelen sıvı mezidir ve mezi cünüp yapmaz ama namaz abdestini bozar.

3- Aleykum selam İnce ve renksiz olarak gelen sıvı mezidir kişiyi cünüp yapmaz. Sadece namaz abdestini bozar ve kirlenen yerin temizlenmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum az once seytana uydum dsunurken biraz sivi geldi ama zevk almadim 2 3 damlaydi mezi midir


arifselim
Mezi ince renksiz ve yapışkandır eğer böyle ise cünüp olunmaz sadece namaz abdestini bozar. Meni ise şehvetle ve fışkırarak çıkar.


Ahmet28
Sadece elle temas sonucu vücuttan çıkan meni orucu bozar. El teması olmayıp ta şevhetten kendi kendine gelen meni ya da mezi orucu bozmaz.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam çok utanarak.sorum şöyle: oruç iken şeytan a uydum mastürbasyon yaptm güne gün mü tutmam gerekir ve orucum bozuldu ise bozmam olurmu yani bise yemem icmm


arifselim
Aleykum selam oruçluyken isteyerek boşalmak orucu bozar ve bir kaza gerektirir. Bu kefaret orucunu gerektirmez. Artık birşey yemen ve içmen bir şeyi değiştirmez ama hürmeten yememen daha doğrudur.


Kloroplast
Arifselim kardeş;

Öyleyse ramazan boyu millet masturbasyon yapsın sonra nasıl olsa kısa günlerde kaza ederler bu nasıl cevap kardeş.


Kayıtsız Üye
1- Selamun aleykum hocam , dun gece benim aklimdan o cinsel iliski cikmiyordu ve yatagimda uzanirken zevk aldim ve sivi geldi hic bir sey yapmadan dunku orucum bozuldumu bu menimidir mezimi?

2- Selamün aleyküm ben orucluyken sabahleyin 1-2 damla meni geldi sanırım iç çamasırı değistirdim gusül almadım orucum bozuldumu

3- Sa hocam orucluyum afedersiniz ovuşturdum ve bıraktım bıraktıktan sonra meni geldi oruç bozulur mu bozulmazmi???


arifselim
1- Aleykum selam. İftar ile imsak arasında meninin çıkmasının oruçla hiç bir ilgisi yoktur. Meni şehvetler ve orgazm halinde çıkar. Mezi ise ince ve şeffaf bir sıvıdır cünüp yapmaz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Şefaat Kaç Kısma Ayrılır

2- Aleykum selam. Eğer sen kendi isteğinle meniyi getirmemişsen orucun bozulmaz sadece gusül abdesti alman gerekir. Eğer sen meniyi getirdiysen o zaman orucunda bozulmuş olur.

3- Aleykum selam. kendi müdahalen olduğu için bu senin orucunu bozar ve bir gün kaza gerekir.


Kayıtsız Üye
hocam merhaba oruçlu iken masturbasyon yapmak orucu bozarmı kaza yada kefaret gerektirirmi 2 kez masturbasyon yaptığımda


arifselim
Bir ramazanda iki ayrı günde mastürbasyon yapılırsa hem kefaret hemde kaza gerekir. Bir seferde sadece kaza lazım gelir.


Kayıtsız Üye
S.a hocam. Telefonda kız arkadaşımla mesajlaşırken meni geldi orucu bozar mı?

—-

Hocam Oruçlu Iken Aklıma Bişey Geldi Ve Çok Hafif İslaklik Hissettim Açıp Baktihimda Hiç Bisey Yoktu Tualetimide Kontrol Ettim bi yapiskanlik Ve Başka Sıvı yoktu Bu istemsizce Oldu kefaret gerekir mi Hocam CEVAPLARSANIZ Çok Memnun Olurum


arifselim
Aleykum selam. Eğer meni senin herhangi bir müdahalen ile gelirse oruç bozulur ama hiç bir şey yapmadan meni gelirse orucun bozulmaz sadece gusül abdesti alman gerekir.

Akla gelen veya diğer şehvetli durumlarda gelen sıvı mezidir. Mezi orucu bozmaz ve cünüpte yapmaz sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
SelaminAleykum orucluyken biseylere bakarak kendi mudahalem olmadan zevke gelerek meni gelmesi ile oruc bozulur mu ve birde kefaret gerektirirmi


arifselim
Aleykum selam. Harama bakman orucunun sevabını azaltırsın ama hiç dokunmadan veya sürtünmeden meni gelirse oruç bozulmaz sadece gusül abdesti alman yeterlidir.


Kayıtsız Üye
Selamun Aleyküm hocam ben bişeyler izleyerek kendi müdahelemle meni geldi orucum bozulurmu


arifselim
Aleykum selam. Evet bu şekilde kendi müdahalenle orucun bozulmuştur. Sana bir gün kaza etmen gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam ramazan birden fazla mastürbasyon yapılması durumunda kefaret düşüyor mu yoksa o günkü oruçları kaza mı etmek gerekir. Hayırlı ramazanlar.


arifselim
Aleykum selam. Aynı ramazan ayında iki farklı günde mastürbasyonla oruç bozulursa hem kefaret hemde kaza gerekir.


Kayıtsız Üye
Hocam ben dün orucumu açtıktan sonra cünüp oldum ve sahur olmadanda idrarını yaparak güslettim. Ne var ki sabah kalktığımda birşey yoktu fakat konuyla alakasız yorgunluğumdan dolayı uyudum ve uyandığımda altıma yapmış hissi geldi. Tuvalete gittiğimde penisimi sıkınca zevksiz meni geldi. Bu hal orucumu bozar mı kaza veya kefaret gerektirir mi?

Şimdiden teşekkürler hocam


arifselim
İftar ile imsak arasında boşalmak oruçla bir ilgisi yoktur. Bu kadar bir süreden sonra ve şehvetsiz çıkan meniden dolayı ne gusül gerekir nede oruca bir zararı olur.


Kayıtsız Üye
1 – Hocam oruçluyken eşimle bir iki öpüşme oldu meni gelmedi orucum bozulur mu

2 – Selamun aleykum Hocam ben oruçluyken biriyle yazışırken hiç bir müdahalem olmadan mezi geldi renksiz bir sıvı orucum bozulmuşmudur ?


mum
1. Eş ile öpüşmek, eşini öpmek orucu bozmaz.

2. Yazışmadan dolayı mezi gelmesi orucu bozmaz


Kayıtsız Üye
Hocam ben 5-6 kez niyeliyken orucumu bozdum meni gelerek ve de bilerek ben kaza mi yoksa Kefaret orucumu tutacam

Kefaret orucunu 300 gun mu tutacam


mum
Hanefi mezhebine göre bir ay boyunca ne kadar oruç bozulsa da tek bir kefaret yeterlidir.
60 gün yani


Kayıtsız Üye
selamun Aleykum hocam hocam ben sevgilimle konuşuyordum fotolara bakıyordum tisortumu siyirdim affedersiniz seyime hic dokunmadan meni geldi kaza mi gerektirir kefaret mi yoksa orucum bozulmadi mi hic dokunamadim ama pantolon hafif boyle yukarı çekmiştim o ara pantolona surttu cok az teşekkürler Simdiden


mum
Sürtünme yoluyla çıkmışsa oruç bozulur ama hiç müdahele olmadan akan meniden dolayı oruç bozulmaz.


Kayıtsız Üye
1 – Hocam selamın aleyküm ben yatakta uzanıyordum aklıma cinsel ilişki geldi kalktım yataktan lavaboya girdim ve baktım ki cünüp olmuşum orucum bozuldumu

2 – Selamun aleyküm hocam orucluyken büyük abdestimi yaparken kendimizi zorladığımda katı beyaz bir akıntı geldi orucumu bozulmuşmudur.


mum
1.Düşünmekle meni zor gelir, eğer müdahelen olmadan gelmişse oruç bozulmaz. ama muhtemelen mezidir.

2. Katı olan akıntı VEDİ dir. gusül gerekmez.


kayitsiz uye
1-Ben bi kere 31 çektim şeffaf ve 2 damla kadar bi sıvı geldi sonra başka bir günde degdirdim ama bir şey gelmeden küçük tuvaletimi yaptım orucum bozulur mu?
2-Birde meninin ya da mezinin gelmesinin bir önemi olmadığının nefsine hizmet ettiğin için orucunun bozulduğunu söyleyenler var bu doğru mudur?Doğruysa neye dayalıdır? teşekkürler


mum
1. Mezi akmasıyla oruç bozulmadı.

2. Nefse uymaktır bu yaptığınız ama orucun bir anlamı kalmadı demek yanlıştır.


Kayıtsız Üye
Hocam ben oruçluyken şeytana uydum ve haram şeylere baktım sonra bir sıvı geldi ama meni mi anlıyamadım orucum bozuldumu kefaret gerektirirmi


mum
Haram şeylere bakmak günah ve orucun sevabını azaltır.
Gelen sıvı mezidir, gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm az önce facebookta dolaniyodum bi bayanin profiline girdim bayanin resimleri hepsi açık baktım öyle hissetmedim daha doğrusu idrardan bişey gelmesini ama sonra lavaboya gittim abdrst alacaktım küçük abdesti yaparken yeni fark ettim beyaz su.gibi bişey akti meni mezi mi sizce ? Yada oruç bozulurmu


mum
Bu gelen sıvı MEZİ dir. Bu kutsal ayda bu gibi işlerden en iyisi uzak durmaktır.


Memolim1238
Oruçlu iken sürtünme ile orucum bozuldu.1 gün kazasi var öğrendim .sorum ise orucum bozuldugu icin su içe bilirmiyim ?


arifselim
Orucun bozulmuştur ve bu yaptığın haramdır tövbe etmen ve bir günde kaza etmen gerekir. İçmemen ve iftarı beklemen daha uygundur.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kadın adetliyken eşler arasında oynaşma esnasında kadın tatmin olursa gusül gerekir mi?

Kayıtsız Üye
.1 – Abi orucluyken internette seytana uyup meni gelmesi oldu. Ogrendim orucu bozmazmis ne zaman gusül almaliyim?

.2 – Selamun Aleyküm hocam ben oyun oynarken tuvaletim geldi tuvalete gittim idrarıma baktığımda meni mi mezi mi anlayamadım ama idrar değildi.Gusül gerektirir mi? Hızlı olursanız sevinirim hocam.


arifselim
1- İzlemen haramdır günahtır. Eğer hiç bir şekilde cinsel uzvuna dokunmadın veya sürtünmedin ise oruç bozulmaz sadece gusül gerekir.

2- Bu durumda şehvet olmadan akan meni olsa bile gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye
S.a hocam oruçlu iken masturmasyon yapmak istedim ve bir anda vazgeçtim ama meni değil mezi olduğuna eminim. Orucum bozulmuş mudur ? Rica ediyorum cevaplar misiniz?


arifselim
Aleykum selam bu gelen mezi ise orucun bozulmamıştır ama bu orucu riske atmaktır yapmamalısın.


Kayıtsız Üye
Hocam, gece bir türlü uyuyamadım, elle temas ettim biraz, kontrol ettiğimde mezi vardı, zevk veya haz almadım, yıkadım, tuvaletimi yaparken hala ereksiyon halindeydi idrar kesik kesik geldi meni olabileceğinden şüphe ettim ama kalın bir sıvı ucunda yoktu ardından banyoya girdim, sonunda ereksiyon halinden çıktı ve bu ana kadar fışkıra fışkıra gelen kalın sıvı gelmedi, 61 gün tutmam gerekir mi ?


arifselim
Eğer bu gelen meni ise orucun bozulmuştur ve sana kefaret değil sadece bir gün kaza etmek gerekir. Aynı ramazanda iki sefer isteyerek boşalma olursa o zaman kefaret ve kaza gerekir.


Kayıtsız Üye
1 – selamunaleykum hocam
Hocam ben oruclu iken seytana uydum kotu seylere baktim orucum bozulmus mudur ne yapmam gerekir

2 – Abi orucluyken internette seytana uyup meni gelmesi oldu. Ogrendim orucu bozmazmis ne zaman gusül almaliyim?

3 – Selamunaleykum hocam
Hocam ben oruçluyken kötü şeylere baktım daha sonra tuvalete gittim ince beyaz bir sıvı geldi orucum bozulmuş mudur


arifselim
Aleykum selam.

1- Bu orucunu bozmaz ama bu yaptığın haramdır ve orucunun sevabını yok eder.

2- Guslü ilk fırsatta almalısın bir namaz vaktini geçirmek ise haramdır. Meniyi isteyerek getirmişsen oruçta bozulur.

3- Meni beyaz ve yoğundur eğer böyleyse gusül gerekir. Boşalmak için bir müdahalede de bulunduysan sana kaza da gerekir.


Kayıtsız Üye
1 – Hocam hic ellemessek sadece dusunursek akarsa oruc bozulur mu

2 – Hocam surtunerek meni mi mezi mi geldiğini anlayamadığım bişey çıktı ama isteyerek olmadı ne yapmam gerekir.

3 – Banyoda amaç istimna (mastürbasyon ) olmaksizin penisle oynasak ve bundan dolayı meni gelmesi orucu bozar mi ?


arifselim
1- Hiç elle veya sürtünerek bir müdahale olmadan boşalma olursa oruç bozulmaz ama bu yaptığınızda günahtır orucun sevabını yok eder.

2- Meni mi mezi mi senin bilmen gerekir. Meni ise orucun bozulur.

3- Amaç mastürbasyon değilse bile oynayarak meni gelirse orucun bozulur.


Kayıtsız 1
Özellikle oruçlu olduğum zaman oluyor. Sabah uyandığında penis hazır kıta kalkmış oluyor. Uzun zaman inmiyor. Ben uyku ile uyanıklık arası yatakta yatarken haliyle arada ona dokunuyorum. Böylece uyanıklık durumu 1 saat kadar kalıyor. Sonunda boşanmada oluyor. Fakat cinsel objelere bakmıyorrum. Ayrıca bunu yaparken hiç zevk almiyorum boşalmanın o pisliğin dışarı atılması gerektiğini biliyorum. Bazen elle dokununca bosaliyorum. Bazen dokunduktan sonra kiloya hızlıca akıyor. Bunu da başka insanlara bakmamak, dışarıya çıkınca şehvetlenmemek için yapıyorum. Oruç bozulur diyorsunuz ama bekar birisi olarak dolunca taşacak olan küpün nerede dasacagini bilmemek daha kötü sonuçlar doğurmaz mi. Oruca devam edin kaza tütün diyorsunuz ve birden fazla olursa keferet gerektirir diyorsunuz bu hükümleri nereden çıkarsınız. Lütfen kısa surede cevap verin

Başka bir konuda özel durumlarda oruç tutmayan yakinimdaki kadinlarin yapmış oldukları şehevi eylemleri hissedip o yüzden birisinde şehvet artışı olur mu yani hayiz olan kadın şehveti artip seni düşününce sende onu düşünür musün ve bundan boşalma yada penis hareketliliği olur mu


arifselim
Mastürbasyon ancak zinaya düşmekten korkacağın anlarda caiz olur buna haram denmemiştir zaten. Özellikle oruçluyken oluyor çünkü şeytan özellikle orucunu bozmak istiyorda ondan oluyor. Eğer elle veya sürtünerek bir müdahale olursa orucun bozulmuş olur.


Kayıtsız Üye
hocam oruçluyken uydum şeytana bi yerde görmüştüm kendini durduramıyorsan 1 kere oruçluyken yapabilirsin diye bnde böyle 3 4 gün felan oruçluyken yaptım fakat meni çıktı mezi çıkmadı ergenliğe daha girmedim orucum bozulmuş sayılrımı bozulmasını istemiyorum

hocam arkadaşım bir şey sordu,bir şey diyemedim.Çok utangaç birisi soru şu: mastırsyon yapmış ama meni felan çıkmamış ne demeliyim kitaplarda da bulamadım.


emre
Ortada bir soru yokki. Gusülmü soruluyor? Meni çıkmamışsa güsle gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
– Hocam nefsinin kötü emellerine uydum yenik düştüm çıplak videolar özledim mastürbasyon yaparken meni geldi orucun kazası kefaret mı gerekiyor

– Selamunaleykum hocam ben telefonda dolasirken bir iki fotograf karsima cikti bir sure sonra elimi organa dokundurunca bir damladan az şeffafimsi bir sivi gördüm orucu bozar mi ? Kefaret gerektirir mi


ACİLSERVİS
– İlk ve son kere yaptıysan ramazandan sonra bunun için bir gün kaza edersin

– Aleykümüsselam, Oruçluken her yerinle oruç tutman gerekir. Sadece mide ile oruç tutulmaz. Gelen mezidir bulaşan yerleri yıkayıp değiştir. Orucun bozulmadı orucuna devam et.


Kayıtsız Üye
– Hocam elle müdahale olmadan isteyerek müstehcen şeyler düşünerek meni getirtmek sonucu oruc bozulur mu ve bozulursa
Kaza veya kefaret durumu nedir
Aynı gün içinde bunu birden fazla yapmak durumu var
Elle müdahale yok ama sürekli meni gelmesi için düşünceyi zorlama durumu var
bu arada ister istemez vücutta kasılmalar filan oluyor

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Küfür Ve Küfrün Çeşitlerine Örnekler

– Selamun Aleykum ben 14 yaşındayım gencim isteyerek meni getirdim ama orucu bozduğunu bilmiyordum şimdi ne yapmalıyım?orucu bozduğunu bilmiyordum bilseydim yapmazdım. Orucum bozuldumu?


ACİLSERVİS
– Müstehcen şeyler izlemek zaten müdahaledir.

– A.selam Bilmemen mazeret değil dinini okuyacak ve öğreneceksin. Orucun bozulmuştur.

Ortak cevap: Önceki günler aynı şeyi yapmadıysanız ve sonraki günlerde de yapmazsanız Ramazan ayından sonra bir gün kaza edersiniz. Tekrarı olursa kefareti kazalar hariç ard arda 60 gündür. Bunu da tutmak öyle kolay iş değildir.


SorumVar
İç çamaşırımda sert 2 damla kuru sarımsı bir şey gördüm şuanda orucum ve bu damlalar hiç ıslak değildi iç çamaşırımda kesinlikle ıslaklık yoktu yani ben kalkar kalkmaz tuvalete gidip gördüm ne yapmalıyım orucum bozulmuş mudur. ben şuan aklımdan çıkmıyor ne yapmam gerek Allah rızası için yardım edin

İlk işim tuvalete gitmek oldu tuvalete girdim çamaşırıma baktığımda 2 damla sarı sert bişi gördüm ve iç çamaşırımda hiç ıslaklık yoktu yani benim şuan orucum bozulmuşmudur Allah rızası için yardım edermisiniz 15 yaşımdayım babam yurt dışında olduğu için soracağım kimse yok.


ACİLSERVİS
Leke neyin lekesi olursa olsun bir kere bunun oruçla ilgisi yok. Rüyalanmak orucu bozmaz. Eğer meni olduğuna kanaat getirirsen gusletmen yeterlidir. Orucuna devam et.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam
Bügün telefon da bir resim gördüm ve o aklima takidli o geldi boyna aklima ve sonra idrarim geldi gittim yaptim idrarim sonra yaptik dan sonra baktim ıslaklık var simdi meni mi mezi mi ayir edemedim birde orucluyum ama yapiskan di yani yapisiyo orucluyken oldu bana yardımcı olabilirmisiniz simdi orucum bozuldu mu ? Bozulmadi mi ?


ACİLSERVİS
Böyle bir durumda mezi gelir. Orucun bozulmaz. Çamaşırını değiştir vücuduna değmişse yıka sonra namaz kıl.


6ncıhiss
Selamun aleyküm hocam affınıza sığınarak bu soruyu soruyorum oruçlu iken ihtiyaç halinde idrarın ardından meniye benzer sıvı geldi orucum bozuldu mu gusül gerekir mi ?

——

Hocam merhabalar kız arkadaşım ile telefondan görüşütük sonrasında bana bir süprizi olduğunu söyledi ve iç çamaşırlı hali ile fotoğraf attı 2-3 adet sonrasında hiçbir müdahalem olmadan cinsel organımdan sıvının aktığını hissettim baktığımda elim temas etti ve bakmak için elledim 1 damla daha aktı şeffaf ve yapışkan tarzlı idi bunun orucumu bozma gibi bir durumu varmıdır ?
Selamın aleyküm hocam, kız arkadaşımla telefonda yazışıyorduk ve bana 2-3 tane iç çamaşırı ile fotoğraf attı ve bende de istemsiz bir şekilde penisimden sıvının aktığını hissettim akan sıvıya bakmak isterken penisimi elledim ve 2. defa sıvı aktı sıvı tam olarak şeffaf ve yapışkandı orucum bozulurmu? yapmam gereken nedir ?


ACİLSERVİS
Aleykümüsselam. mezi gelmesi orucu bozmaz. Sadece bulaşan yerleri yıkayın.


Kayıtsız Üye
Hocam benim sorum ben 6 45 gibi buyukabdestimi yapiordum ve kendimi zorladim cikmadi ardindan küçük abdestimi peceteyle silerken boyle yapiskandi kucucuktu sonra sidik. Geldi onun ardindan sonra sidigi hissediyordum ve kendimi zorladim ciksij diye sidik birden firladi gusül alamazdim hocam gusulluydum gusulum gitmismidir veya orucum hangisi hocam yoksa 2side duruormudur


Volkan naki
Selamun aleyküm hocam televizyonda öpüşme sahnesi izledim yüzüstü yatıyordum meni geldi hükmü nedir gusül alıp orucumu devam ettebilirmiyim


ACİLSERVİS
Aleykümüsselam. Orucun bozulsa da bozulmasa da zaten devam edeceksin. oruç bozulsa dahi yemek yemek haramdır.

Bir öpüşme sahnesi ile meni gelemez. Bu mezi olabilir. Mezi ise orucu bozmaz.

Mezi ile meniyi ayırt edebiliyorsan ve meni olduğunu görüyorsan yazdığın eksik olabilir. Bu izleme ile kasıtlı bir iş yapmış olursun ve orucun bozulur.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum. Gece uyumadan önce hanim ile yakınlaşma hasıl oldu ve boşalma meydana geldi. Lakin ben gusletmeden bir miktar uyuyup, sahur için uyandığımda hem guslederim hem sahuru yaparım diye planladim lakin olmadi, imsaktan yarım saat sonra uyandim. Tuvalette idrar ile beraber büyük ihtimal gece şehvetle gelen ve idrar yolunda kalıp çıkmayan meni de çıkmış oldu. Bu meni benim orucuma zarar eder mi tutmaya devam edeyim mi.
Fi emanillâh


imam
Cinsel ilişkiden sonra Belirli bir zaman geçmişse Ondan sonra meni çıkmaz Çıksa bile O meni değildir orucumuzu devam edin


hasan osman
Hocam Ramazan ayından kalma kaza orucum vardı bir yere sürtünerek menim geldi orucum bozuldu kefaret gerekir mi kaza kaç gün tutmalıyım kefaret gerekirse oruç tutmak yerine ne yapabilirim.


arifselim
Oruçlu insan orucu sadece aç kalmaktan ibaret olmadığını ve bütün azalarının ibadet halinde olduğunu unutmamalıdır. Orucun bozulur ama kefarete gerek yoktur. Bu günün yerine bir gün kaza etmelisin.


smttky
Hocam oruçluyken kız arkadaşımla konu cinsellikten açıldı biraz konuştuk penisimde tam anlamıyla bi hareketlenme olmadı ve temas etmedim ister istemez meni geldi. Biliyorum oruçken böyle şeyler orucun günahını düşürür zarar verir ama şeytana uydum. Orucum bozulmuş mudur? Kaza orucu tutmam gerekir mi? Ben devam edicem orucuma, her ne kadar zarar versemde…


muvaffak
Şehvet ile meninin gelmesi mezhep alimlerinin ekserisine göre orucu ve abdesti bozar. Orucunuza devam ediyor olmanız zahirden başka birşeyi değiştirmez. Kaza etmeniz gereklidir.


oruçluyken meninin gelmesi, orucluyken menı gelmesı orucu bozar mı, meni orucu bozarmi

Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx