Mumsema

Mastürbasyon yapmadan duramıyorum ne yapmalıyım

  • 09 Mayıs 2021
  • 985 kez görüntülendi.
Mastürbasyon yapmadan duramıyorum ne yapmalıyım
resmin alt tagı

Mastürbasyon yapmadan duramıyorum ne yapmalıyım

denclis
Masturbasyon Nasıl Yapmayız?
Arkadaslar biliyorum masturbasyon gunah.Ama cok buyuk bi sekilde şehvet geliyor yapmadan duramiyorum.Masturbasyonu biraktim ama cinsel istek yuzunden yeniden baslayabilirim.Nasil baslamam?Oruc tut dediler tutacak durumum yok.Evlenemem yasim kucuk.Ne yapayim ben?Daha ruyalanma olmadi cunku meniyi kendim cikariyordum.1 haftadir biraktim.Nasil cinsel istegim azalir?Ruyalanma ne siklikla olur?


Yanıt: Masturbasyon Nasil Yapmayiz

@mir
o işi yapmamaya çalışın
bırakamazsanız bile azaltın
ve kendinizi sapık sanmayın
bu doğal bir durumdur
azaltmak ya da tümden bırakmak istiyorsanız
yaparken aynaya bakın
kendinizden utanır ve bırakamazsanız da azaltırsınız

ha bir de size istimnayı hatırlatan ortamlardan uzak durmaya
ve kısa zamanda evlenmeye bakın


Yanıt: Masturbasyon Nasil Yapmayiz

müslüman1
İstimna, mastürbasyon demektir. Bu da, ne şekilde olursa olsun, kendi kendini tatmin ederek orgazma ulaşmak demektir. Bu iş, zevk için olursa haramdır. Sükunet bulmak, rahatlamak için olursa caiz, zina tehlikesi olursa, vacib olur. Demek ki, sırf zevk için mastürbasyon günahtır. Ama; insan sıkılmıştır, erkeklerde olur, boşalma ihtiyacı duyar, o zaman caiz olur, günah olmaz. Kadın için veya erkek için zina tehlikesi varsa, o zaman mastürbasyon vacibdir, yani orgazma ulaşıp o sıkıntıdan kurtulmalıdır.

Mastürbasyon yapılıp meni gelince, gusül gerekir, orucu da bozar.

Kadınlarda meni gelmesi daha zor olur. Meni gelmez de, mezi denen akıcı sıvı gelirse gusül gerekmez. Meni, titreyerek gelir, kasılmalar olur. Gelenin mezi mi, yoksa meni mi olduğu bu şekilde de, anlaşılabilir.


Yanıt: Masturbasyon Nasil Yapmayiz

denclis
Sağolun arkadaşlar ama beklediğim cevaba ulaşamadım ve ben erkeğim

Ergenlik dönemindeyim ve sperm kesesi denen kese dolunca cinsel isteğim rtıyor ve yapmak istiyorum hemde çok yaparsam günah olur mu?


müslüman1
Sırf zevk için mastürbasyon günahtır.


denclis
tamam işte benimki zevk için mi oluyor_

resmin alt tagı

Çok yapmak istiyorum,duramıyorum.Rahatlamak için yapıyorum.?


müslüman1
sizinki zevk için oluyor… bu işi sırf zevk için yapıyorsanız günah. ihtiyacınız varsa ve karşılamak için ise günah değil diye biliyorum (ben hoca değilim yanlış olabilir) ama bence siz mastürbasyonu 2 haftada 1 e indirin..

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cariye Hadisi hakkında bilgi verir misiniz ?

denclis
tamam bende öyle yapacağım zaten…Teşekkürler.


yaso-123
zevk geldiğinde penisini soğuk suya tut anında gidiyor tavsiye ederim
ve kendine oyalanacak işler bul boş durursan tv ye bakarsan tabikide zevk gelir sen dediğim gibi boş ve yanlız kalmamaya dikkat et ..


Aliaksandr
ben şu an 18 yaşındayım 9 yaşından beri devamlı mastürbasyon yapıyordum…Biryerde bağamlılık bıraktım şimdi sana nasıl yaptığımı yazıyorum sürekli ama sürekli zikir halinde ol bu en büyük yardımcın olacak.Kadınlardan mümkün olduğunca uzak dur Gözlerin kadın gördüğünde direk zikre başla…Ve unutmadan dostum sürekli bol bol marul yemen gerek erkeğin azgınlığını mükemmel alır…Ben bide bunun için bi sigara yakarım hemen kendime gelirim.Sakın yanlız kalma yoksa direk elin oraya gider…rüya 1 veyaa 2 haftayı bulabilir…kişiye göre değişir…


denclis
forumduasi.com/uye/77527-aliaksandr.htmlAliaksandr çok sağol kardeşim hepsini uygulayacağım.

Yani kısacası Cinsellikten kaçacağım marul yiyeceğim ve zikir edeceğm.

İp atlayıncada geçiyor şaka değil 😀 😀 😀


VanLi
Tv izlerken sakıncalı şeyler çıktığında hemen değiştir.Yada yolda giderken karşına karşı cins çıkarsa gözün onu görmesin ne kadar az göz aralığına girerse o kadar kolay.Nefsine zor gelebilir gelecektirde.Ama inanki az biraz uygulasan ilerde hiç sıkıntı vermez.


denclis
Vanli saol kardesim haklisin ama ben hic kizlarla goz goze dahi bile mi girmiyecem ya 🙁 ama sonucta ben de erkegim fazla degilmi.hem guzele bakmak sevap 😀


Mustafa Gunay
evet güzele bakmak sevapta Ameller niyetlere göredir.Sen kadının mahrem yerlerine bakarsan sevap olur günah.Yüzüne bakarken ALLAH c.c neler yaratmış demek başkadır üfff şuna bak demek başkadır


VanLi
< Vanli saol kardesim haklisin ama ben hic kizlarla goz goze dahi bile mi girmiyecem ya 🙁 ama sonucta ben de erkegim fazla degilmi.hem guzele bakmak sevap 😀 >

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Masturbasyon kadınlar için günah mı?

Hayır efendim güzele bakmanın neresi sevaptır.Bir insan Her duyduğuna inanmalı her gördüğü lokmayıda yeyemeli.

Zinaya yaklaşmayın.. Çünkü o şüphesiz bir hayasızlıktır, kötü bir yoldur (İsra 32) Dikkat Ederseniz Zina Yapmayın demiyor ! Zinaya Yaklaşmayın Diyor Ayeti Kerime !


Aliaksandr
Kaçımız güzele bakıpda Allah c.c.nın yaratma sanatını hatırlarız ki nefis var ve göz kayar başka yerlere sonra 15 dakika yolda süzülüşünü izleriz maazAllah bildiğim kadarı ile her kadının göğsünde onu güzel görmemiz için bi şeytan varmış ya işte böyle sayayım mı…Ayrıca ağrı yapıyorsa mastürbasyon şarttır o zaman insan gözlerini güzellerden alamıyor ayrıca…Olaya bide biyolojik yönden bakmak lazım…(ağrı yapıyorsa şarttır dediğim dinen değil ha )


ibocaan
selamün aleyküm arkadaşlar yeni üye olduk bakalım tartışmanıza dahil olmadan yapamadım genç arkadaşıma önerim bu işten uzak durmaya çalışması harama yaklaştıran ve şüpheli olan şeylerden kaçınmalıyız bu iş zevk amacı dışında hangi amaçla yapılır onu anlamadım müftü fetva vermemişse vicdanına danış derim Allah kolaylık versin.


VanLi
< zevk amacı dışında hangi amaçla yapılır onu anlamadım >

zinaya gitmeme yada sıkıntı halinden kurtulma gibi amaçlar.


Kayıtsız Üye
31 cekmeden duramiyorum hep bosaliyorum ne yapmalayim


Kayıtsız Üye
Valla bende anlamış değilim tek bildiğim bunun dikine gitmeyecen gittin mi adamı perişan eder


Kayıtsız Üye
Yaa ben hergün en 2 kere yapıyorum meni geliyor günah olduğunu bilmiyordum orucum bozulmusmu oluyor yani çünkü banada arkadaşımdan bulaştı yalnız kalınca bunlardan bahsediyorduk o gün bugün bırakmadım ne olur cevap verin


mum
< orucum bozulmusmu oluyor >
Oruçlu halde istimna yapan yani maturbasyon yapanın orucu bozulur, kaza gerekir.


Mehmetybjk
Kardeşim bende senin gibiydim ama Allahıma şükürler olsun ki artık yapmıyorum zorlandığım zamanlar oldu hatta kasıklarıma ağrı girdiği zamanlar oldu hemde çok şiddetli ki benim bulunduğum ortam daha kötü .

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Peygamberi Rüyada Gördüm

Kayıtsız Üye
kardeşim bir kere bu iş kafada bitiyor. yapmayan çok tanıdıklarım var hemde genç bekar . kendini önce şuna inandıracaksın.
1) masturbasyon yaratılanların dogasında (fıtratında) yok. !
2) vucut onu bir şekilde atacaktır.

şimdi yapman gerekeni anlatıyorum yukarıdaki 2 şıkkı (gerçeği)her zaman kafanda tut.
ve kesinlikle ama kesinlikle zihninde cinsellik canlandırma.
şimdi sen masturbasyonu bırakınca uzun bir zaman kasıkların ağrıyabilir.
torbaların patlacak gibi olabilir.idrar yaparken hatta durduk yere organından meni akabilir.
ilk 1/2 ay bunlar olacaktır. Ama emin ol sen kararlı olursan son bulacaktır.
vucut kendini bu duruma adapte edecektir. senelerce ruyalanma hariç aklına bile gelmeyecektir.
bu tamamen senin vucudunu alıştırma şekline (kararlılığına – iradene) bağlı.


kayıtsız üye
Güzele bakmak sevap değildir. Güzel bakmak sevaptır. Her baktığına bu en çirkin (Estağfirullah Cenab-o ALLAH’ın yarattığı herşey güzel ama ben anlayın diye şirkin tabirini kullandım) şeye bakarken bile yaratıcının kudretini, güzelliğini görmek sevaptır. Güzel olanda o dur. Yani mantıken bile bi kişiye bakarken suratını aşmaya çalıştığın zaman bi süre sonra yüzün ağrır. Ama tebessüm ile baktığın zaman öyle birşey olmaz aksine sevaba girersin.
Masturbasyon konusuna gelince bu işi sadece gençler, bekarlar yapmıyor. Cinsi münasebet hali henüz bitmemiş erkek kadın hemen hemen hepsi bu duyguları bir şekilde yaşıyor.
Burada sitedeki kardeşlerimizin de dediği gibi eğer hiç bir dürtü yokken kendini okşayıp, azdırıp masturbasyona yönlenirsen bu günah. Ya da azmak için uygun olmayan içeriklere bakıp kendini rahatlatma isteği duyarsan bu da günah. Ama cinsel dürtülerin tavan yapmıştır, kendini tutamayıp zinaya yöneleceksindir o zaman masturbasyon yapman uygun görünüyor ama onda da şöyle bir şart var hiç bir şeye yani kendini azdıracak hiç bir nesneye bakmadan masturbasyon yapman lazım.
Umarım açıklayıcı olmuştur.


mastürbasyon yapmadan duramıyorum, masturbasyon yapmadan duramiyorum, masturbasyon yapmadan duramıyorum

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx