Mumsema

Kendimi tutamıyorum

  • 09 Mayıs 2021
  • 431 kez görüntülendi.
Kendimi tutamıyorum
resmin alt tagı

Kendimi tutamıyorum

Kayıtsıız
sayın arkadaşlarım.ben bu forumda yeniyim.sizden bir evlat veya bir kardeş olarak bir tavsiye bekliyorum.mesele şudur ki,ben 14 yaşında bir gencim.internette bazen kasıtlı bir şekilde bazende kendimi tutamayıp ayıp görüntülere bakınca birden zevk geliyor.ve kendimi tutamayıp o haram şeyi (masturbasyon) yapıyorum.her yapışımdan sonra pişman olup bir daha yapmayacağım desemde sürekli yapıyorum.sizce ne yapmalıyım bu pislikten kurtulmak için?
şimdiden verceğiniz cevaplar için Allah razı olsun.


Cevap: kendimi tutamıyorum

bafralıemre
Kardeşim kurtulabilmen için iki çözüm var oruç veya evlilik


Cevap: Kendimi tutamıyorum

Hasan
“elle boşalan lanetlidir” sözü hadis midir


Cevap: Kendimi tutamıyorum

arifselim
Yukarıda hadis hakkında gerekli açıklamalar yapılmış. Pek sahih olmadığı görüşü vardır. Ancak her ne olursa olsun bu elle tatmin olmayı alışkanlık haline getirmeyi meşrulaştırmaz.


Kayıtsız Üye
14 yaşımda erkeğim çok azıyorum masturbasyon yapıyorum yaşımın küçük olduğunu biliyorum ama kendime engel olamıyorum tutamıyor bir kız görünce hemen azıp masturbasyon yapıyorum pskolojim bozuldu masturbasyon yapmamak için ne yapmalıyım nolur yardım edin


Kayıtsız Üye
ilk olarak bu meseleyi kafanda bitirmelisin kendi kendine ” ben artık azmıycam” demelisin kendini tutamıyorsan aklında cinsel şeyler geliyorsa o anda başka şeyler düşün kendine hobiler edin azmak istediğin anda aklındaki o fikirleri dağıtmak için kitap oku , televizyon izle (cinsel içerikli programları izleme eğer cinsel içerikli programları izlersen daha çok azarsın ve canın daha çok 31 çekmek ister) , telefonun varsa telefonundan oyun oyna , bilgisayar oyna , fazladan ödev yap , gazete oku , test çöz , sanırım 8. sınıfa gidiyorsun teog’a hazırlan daha çok var deme çalış kafandaki cinsel düşünceleri dağıtmak için güzel şeyler düşün. sorunlarını içine atma ailenle anne babanla abin ya da ablan varsa onlarla paylaş hiç çekinme utanma acaba bana kızarlarmı deme sen ergensin seni anlayışla karşılarlar ve sorunlarına sempati ile karşılarlar ve sorunlarını çözmek için uğraşırlar . sorunlarını ailenle paylaşmazsan sorunlarını içine atarsan pskolojik bunalıma girersin buda senin için çok kötü olur bunların hepsini yaptıysan hama hala kendini tutamayarak azıp 31 çekiyorsan azmak istediğin an dua oku git soğuk duş al rahatlarsın sıcak suyla duş alma daha çok azarsın eğer televizyonda internete falan sapık şeyler gördünmü hiç bakma direk o o şeyleri geç en önemlisi hiç bir şeyi kafana takma sen derslerine teog a bak ve kendini iyi bak .

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  İdrarla gelen meni guslü gerektirir mi ?

HCan
Selamün Aleyküm
Bir sorunum var.
15 yaşındayım, namazlarımı kılıyorum fakat hafta bir , iki haftada bir veya ayda bir kere kendimi tutamıyorum.Kötü düşüncelerle birlikte internet üzerindeki pis haramlara dalıyorum ve bunun sonucunda mast. yapıyorum.
Kendimi durdurmaya çalışıyorum fakat sanki vücudumu ben kontrol etmiyormuşum gibi oluyor kendimi durduramıyorum.
Yeterince boş kalmamaya çalışıyorum fakat bu sorunu bir türlü çözemiyorum. Artık sıkıldım lütfen bana yardım edin.


Kayıtsız Üye
Arkadaş dedim şu istimnayı bi bırakayım diye yav tamam ilk gün kolay oluyo ikinci gün ben gene zorlanmaya başlıyorum tek zorlansam oda eyvAllah ama bu sefer göz zinasına hatta imkan olsa belki de zinaya meyıllı olucam göz zinası olduğu da oluyo ama istimna yapınca meyletmiyorum. harbi enteresan bir şey bu şehvet yani gelmediği günler olsa ulan ne kolaymış yav dedirtir gelince de üzerime 3 tane öküz fırlatsanız daha eyi olurdu dedirtir

Kendimi zorlamasam mı ? İstimnayı bırakmasam mı çünkü istimna da zina korkusu varsa ve şehvetin olurda kalbini meşgul ederse yapılabilir diye umduklarını gördüm okudum ben hep…

Ne önerirsiniz bana ? ergenlikteyim ve normalde günde en fazla 3-5 kere en az 1-2 kere yaptığım olur öyle bir bağımlıya ona göre bir öneri verin diye söylüyorum bunları ?

resmin alt tagı

elle boşalan lanetlidir, kendimi tutamıyorum, eliyle boşalan lanetlidir

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx