Mumsema

Kaf Harfine Gaf Demek

  • 16 Aralık 2021
  • 360 kez görüntülendi.
Kaf Harfine Gaf Demek
resmin alt tagı

Veysiye Erişkin

Selamın Aleyküm hocam K ve G derken konuyu az bir şey daha açama şansınız var mı ? Zaten Arapçada G harfi yok evet onu biliyorum Kaf Ve Kef var ama G harfi dediği Gaf yani Kaf harfi olmasın. Bazı bilgisi az olan insanlar Kaf yada Ka ve Kef veya Ke harfini Gaf ve Gef okuya biliyor ve bunu meşrulaştırıyor konuyu az bir şey daha açama şansınız var mı ?


Mumsema

Aleyküm selam sevgili kardeşim Kuranda Gaf harfi diye bir şey yok zaten eğer Kaf sa Kaf olarak okunur Kef se Kef diye okunur. Onu G harfine dönüştüremezsin dönüştürürsen mana dahil değişir yada anlam bozukluğuna yol açarsınız. Kur’an tahrif edilemez ve hiç bir harfi değiştirilerek okunamaz. Orada ne yazıyorsa öyle okunması gerekir Kul yani Türkçe anlamı (deki veya de) Yazıyorsa sen onu Gul olarak okuyamazsın. Hatta Fatiha ve benzeri farz okumalarda kelime değiştirmek namazı bozar sehiv secdesi dahil kurtarmaz. Lütfen Kur’anı güzel okuyalım ve okutalım kelimeleri olduğu gibi ve mahreçlerinden çıkartarak okuyalım.

Kuranda K harfi yerine G harfi Okumak

Konulu yazımızın altına yorum alarak yazılan sorunun cevabıdır.

Konu ile ilgili bir sorunuz varsa yorum kısmına konu dışında bir sorunuz varsa dini soru sor  yada Mahrem Soru Sor kısmına yazabilirsiniz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kafire Kafir Demeyen Kafir Olur mu ?
resmin alt tagı
Bildir
guest

5 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
trackback

[…] hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kaf Harfine Gaf Demek konumuzu okuya […]

Zeynel

allah razı olsun sizden

Sezer

Selamün aleyküm hocam ihlâsın başında kaf mı gaf mı diye okunuyor

5
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx