Mumsema

Kadının avret yerini öpmek caizmidir

  • 08 Mayıs 2021
  • 1.226 kez görüntülendi.
Kadının avret yerini öpmek caizmidir
resmin alt tagı

Kadının avret yerini öpmek caizmidir

Kayıtsız Üye
Arkadaşlar dinimizde bir Kadının avret yerini öpmek caiz midir dini hükmü hakkında bilgiler verir misiniz ?


Cevap: Kadının avret yerini öpmek caizmidir

Fetva Meclisi
Cinsel organın ağza alınması, öpülmesi vs, bu konuda açık bir hüküm bulunmamakla birlikte, cinsel organlar necaset mahalli olduğundan bu tür ilişkilerden kaçınılması gerekir. Çünkü her müslümanın kesin olarak haram olan hususlardan kaçındığı gibi haram şüphesi olan konulardan da uzak durması gerekir.

Nitekim Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: “Helâl olan şeyler belli, haram olan şeyler bellidir. Bu ikisinin arasında, halkın birçoğunun helâl mi, haram mı olduğunu bilmediği şüpheli konular vardır. Şüpheli konulardan sakınanlar, dinini ve ırzını korumuş olur. Şüpheli konulardan sakınmayanlar ise gitgide harama dalar. Tıpkı sürüsünü başkasına ait bir arâzinin etrafında otlatan çoban gibi ki, onun bu arâziye girme tehlikesi vardır. Dikkat edin! Her padişahın girilmesi yasak bir arâzisi vardır. Unutmayın ki, Allah’ın yasak arâzisi de haram kıldığı şeylerdir. Şunu iyi bilin ki, insan vücudunda küçücük bir et parçası vardır. Eğer bu et parçası iyi olursa, bütün vücut iyi olur. Eğer o bozulursa, bütün vücut bozulur. İşte bu et parçası kalbdir ”

(Buhârî, Îmân 39, Büyû’ 2; Müslim, Müsâkat 107, 108. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Büyû’ 3; Tirmizî, Büyû’ 1; Nesâî, Büyû’ 2, Kudât 11; İbni Mâce, Fiten 14). (Diyanet İşleri Başkanlığı)


Cevap: Kadının avret yerini öpmek caizmidir

Kayıtsız Üye
İlişkide eğer avret yerini yalamadığın takdirde kendini eksik , huzursuz ve tatmin olmamış hissedersek ne yapmamız lazım..


Yorum: Kadının avret yerini öpmek caizmidir

Kayıtsız Üye
Hocam cinsel olmadan nikah ne gibi zarar görür

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Yakın akraba ile ilişkiye girmenin günahı nedir?

arifselim
Eşler arasında cinsel ilişki her ikisi için bir haktır. Bunu ihmal eden eşten boşanmak bir hak olarak kabul edilir. Karşılıklı olarak eşler birbirlerinin hak ve hukukuna riayet etmelidirler.


Kayıtsız Üye
Ey inananlar, size açıklanınca hoşunuza gitmeyecek şeyleri sormayın Kur’an indirilirken bunlara ait bir şey sorarsanız hükmü açıklanır size, halbuki Allah geçmişti ondan, ona ait hükmü bildirmemişti ve Allah, suçları örter, rahimdir. Mâide Suresi 101. Ayet


avret yerini öpmek, kadının avret yerini öpmek günah mıdır, kadinin avret yerini opmek caizmi

resmin alt tagı
resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx