Mumsema

İstimna, Masturbasyon, kendi kendini tatmin, dini hükmü, zararları, kurtulma yolları

  • 07 Mayıs 2021
  • 336 kez görüntülendi.
İstimna, Masturbasyon, kendi kendini tatmin, dini hükmü, zararları, kurtulma yolları
resmin alt tagı

İstimna, Masturbasyon, kendi kendini tatmin, dini hükmü, zararları, kurtulma yolları

ßaran

MASTÜRBASYONUN BAZI ZARARLARI

1) Psikolojik Yönden:
1- Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. Yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılık ve suçluluk duygusuna kapılarak, moral kırıklığına uğrarlar.

2- Mastürbasyon alışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. Fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, baş dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk hasıl olur.

3- Mastürbasyon alışkanlığı, insanı aşk ve sevgiden mahrum eder. Sevgi, insan için bir ihtiyaç olduğu gibi, eşler arasındaki cinsi münasebetlerin başarılı ve neşeli olması da, her ikisinde müşterek sevgi ve anlaşmanın varlığına bağlıdır. Evlilikteki saadet temelleri, sevgi bağları üzerinde kurulur. Evlenen çiftlerin, sadece bedenlerinin birleşmesi evlilik saadetini meydana getiremez; bedenle birlikte her iki ruhun aşk ve sevgiyle birleşip kaynaşmaları lazımdır. Masturbasyona çok düşkün olanlar ise, ruhun derinliklerinden fışkıran bu sevgi pınarından, gereken hisseyi alamazlar. Mastürbasyon, sevgi cevherini köreltmektedir.

4- Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar. Buna düşkün kimselerin, bir şeyi ezberlemeleri güçleşir. Ezberlediklerim de çabuk unuturlar. Bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. Dikkat dağınıklığı meydana gelir. Okuduklarını da kolay anlayamazlar. Bunun için, fazla masturbasyona düşkün olan talebeler derslerinde zorluk çekerler. Henüz buluğa ermemiş çocuklarda, mastürbasyon ile meni gelmediğinden, diğer zararlara pek hedef olmazlarsa da, aşırı mastürbasyon bu çocuklarda, beyin ve sinir sarsıntısı yapar, zihni gelişmeye mani olur.

5- Mastürbasyonla meşgul olanların, şehvet hayalleri ve şehevi düşünceleri artar. Masturbasyoncu genç, gece yatağına girdiği zaman, körü körüne bir sürü şehvet hayalleriyle zihnini meşgul eder. Aklı fikri bu duygularla meşguldür. Bu suretle hem masturbasyona daha fazla müptela olur, hem de iyi şeyler düşünmeye fırsat bulamaz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Bid’at nedir? Kaç Kısma Ayrılır?

MASTÜRBASYONDAN KURTULMANIN YOLLARI

l) Tıbbi Öğütleri, Koruyucu Hekimliği Alıp Öğrenmek:

Tabiblerin ısrarla üzerinde durduğu hususlardan biri de, iç dürtünün te’sirini hafifletmek, şehvetin serkeşliğini frenlemek için şu tavsiyelere uyulmasıdır:

resmin alt tagı

1- Yaz mevsiminde soğuk su ile banyo yapmayı artırmak. Diğer mevsimlerde tenasül aletinin üzerine sık sık soğuk su dökmek.

2- Sportif hareketleri çoğaltmak, beden eğitimine önem verip üzerinde ısrarla durmak.

3- Şehveti tahrik edici mahiyette olan baharat ve benzeri şeylerden kaçınmak.

4- Sinirleri uyaran çay, kahve benzeri meşrubatı terketmek, ya da azaltmak.

5- Et ve yumurta yemeği azaltmak.

6- Sırt üstü, yüzü koyun uyumamak, sünnet sayılan sağ yan üzeri kıbleye yönelik olarak uyumak.

İ) Son Olarak Da Şanı Yüce Allah (c.c.) Korkusu Şuurunu Uyandırmak

SİE


Cevap: İstimna, Masturbasyon, kendi kendini tatmin, dini hükmü, zararları, kurtulma yolları

İslam
Elle tatmin, âlimlerin çoğuna göre caiz değildir. Haram sayılmaktadır.


Yanıt: İstimna, Masturbasyon, kendi kendini tatmin, dini hükmü, zararları, kurtulma yolları

Berât1
< Sonuç olarak: Mastürbasyon, devam edildikçe insanı kendine çeken, bırakıldıkça belası eksilen zararlı bir illettir. Hiç masturbasyona bulaşmamak, yegane ve ideal tavsiyedir. Zaruret halinde istemeyerek yapılan mastürbasyonlar da, birkaç hafta arasında oluşan ihtilam (rüyada boşalma) ları önleyecek dereceye varmamalıdır. Zira bekarlıktaki cinsi ihtiyacın normal ve sıhhatli giderme yolu, arasıra vuku bulan tabii ihtilamlardır. >
Bilgi paylaşımı için Allah razı olsun


Soru: İstimna, Masturbasyon, kendi kendini tatmin, dini hükmü, zararları, kurtulma yolları

Çaresiz_yolcu
S.a kardeşlerim Bi Akıl Verin Bana Ne Olur
Ben yurtta yatılı kalıyorum rüyalarada ihtilam olurken gusül
almak zor oluyor alıyorsakta.
nefsimize yeniliyoruz rüyada ihtilam olmamak için bu yola başvuruyoruz çünkü gusül almak çok zor oluyor oruçta tutamıyoruz yurtta kaldığımız için başka bi çare düşünemiyorum inş bi çıkış yolu önerirsiniz a.e.o

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Mezi mi meni mi mezi kokar mı

bekliyorum…???


Kayıtsız Üye
ben istimna yapınca 5-10 dakka sonrabi vesvese geliyor ardımdan ve yaptıgıma bin pişman oluyorum bide gusül alırken artık bidaha yapmicam diyorum yinede dayanamayıp yapıyorum yardımcı olurmusunuz? !!!!!!!


Kayıtsız Üye
Selami aleykum kardeslerim, ben bir kac senedir bu kotu aliskanliktan kurtulamiyorum, ve yukarida dile getirilen zararlarin neredeyse yuzde doksani basima geldi, unutkaklik, uykusuzluk, ruhu rahatsizlik,,, gibi gibi, bir sure hastaliklar yasiyorum. Orta okuldayken cok zeki bi cocuktum , fizik ve matimatikte cok iyiydim kendime cok guveniyordum, simdi de universitede okuyorum, ama zekami coktan kaybettim , yani tam bi geri zeka oldum, piskolojik rahatsizliktan dolayi hayatim berbat, tam bi karanlikta yasiyorum. Demem odur ki, benden ibret alin, hic bulasmadiysaniz elinizi opeyim, asla yaklasmayin, eger alistaysaniz bi an erken terk etmeye calisin, uzaklasinca zorlasir. imkaniniz varsa hemen evlenin, ben cok uzun zaman yaptigim icin baska care ile terk edemedim, yukarida bi cok caresini soylemis, belki sizin icin yararli olabilir. Dualarinizi esirgemeyin, bir birimize dua edelim, Allah yardımcımiz olsun.

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx