Mumsema

İslamda kadın kadına zinanın ve erkek erkeğe zinanın cezası nedir?

  • 08 Mayıs 2021
  • 959 kez görüntülendi.
İslamda kadın kadına zinanın ve erkek erkeğe zinanın cezası nedir?
resmin alt tagı

İslamda kadın kadına zinanın ve erkek erkeğe zinanın cezası nedir?

Kayıtsız Üye
İslam da kadın kadına zinanın ve erkek erkeğe zinanın cezası nedir ? Dinimizde eş cinselliğin cezası nedir açıklar mısınız


erkek kadın ve erkek erkeğe zinanın günahı

mum
Zina Edenlerin ahretteki cezası

Sonra baktım bir toplum var ki, önlerine bir sofra kurulmuş, üzerinde benim gördüğüm etlerin en güzellerinden kebaplar var, etraflarında da leşler var. Onlar, o güzel etleri bırakıp bu leşlerden yemeğe başladılar. Bunlar kim? Ey Cebrail! dedim. O: Bunlar zina yapanlardır. dedi. Allah’ın helal kıldığını bırakırlar da haram kıldığını yerler.


Yorum: İslamda kadın kadına zinanın ve erkek erkeğe zinanın cezası nedir?

Kayıtsız Üye
Bir insan bir bayanla ve bir erkek ile birlikte olursa yani zina ederse af olurmu dövbe etse kurtulabilir mi namaza başlasa namazı kabul olurmu Allah onun tövbe sini kabul edermi


Yorum: İslamda kadın kadına zinanın ve erkek erkeğe zinanın cezası nedir?

arifselim
Gerçek bir tövbe eden, günahından pişman olan ve o günaha asla bir daha yaklaşmamaya söz veren kullarını Allah affeder. Namaz kılsa ve dua etse Allah onları kabul eder. Yeter ki kul samimi olsun.


Kayıtsız Üye
erkek erkeğe livataya kalkışmış ancak cinsel organın uç kısmı makata girmemiş bir erkek(bu erkek tövbe etmiş af dilemiş ve cinsel olarak erkeklere değil kadınlara ilgi duyuyor) hiç zina veya livataya karışmamış bir kadınla evlenebilir mi?


arifselim
Bu erkek öyle bir kadınla evlenmesi caizdir. Allah tövbe eden kulunun günahlarını bağışlar. Önemli olan tövbesinde samimi olması ve o günaha tekrar dönmemesidir.


kayıtsız üye
Ben 11 12 yasında Lüt kavmıne uydum her gün pişmanlık çekiyorum ve bunu gerçekten kalpten hissediyorum ama bazen hiç Allah tarafımdan kurtuluşum olmadığını düşünüyorum yaptığım kişiden hak istedim helal etti siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ne dersiniz?
—————-
Bende kız kıza ilişkiye yani eşcinselliğe yöneldim.?elimde olmayan bir nedenle aşık oldum ama bi kıza engel olamadım kendime birlikte olduk o ilk başlarda istemiyordu . günah diyordu ben ise ben seni seviyorum sana aşığım diyordum.yani anlayacağınız onuda günaha sürükledim.?ama onu çok seviyorum ondan asla vazgeçmek istemiyorum islamda çok günah bişeymiş ama yemin ederim onu canımdan çok seviyorum onsuz hayat olmaz olsun diyorum . o beni istemediğini söyleyip duruyor ama ben onsuz yapamam diye o da buna boyun eğmek zorunda kalıyor. 1 kere tövbe ettim içten bi sekikde ama dayanamadım yine devam ettim??şimdi napaçam ben ALLAHIM beni asla affetmiçek mi? Nolur bana yardım edin zaten kendimi kız olarak göremiyorum ben bi erkekmişim gibi hissediyorum.?onu da yaktım kendimide bundan nasıl kurtulurum nolur yardım edin.?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Namaz Esnasında Sivilce Patlarsa Namaz Bozulur Mu?

arifselim
Eşcinsellik hem erkekler hemde kadınlar için haramdır. İradene sahip çık ve şeytanın tuzağına düşme. Seni bu harama ileten şeylerden ve ortamlardan uzak dur. Hem kendi günahını hemde başkasının günahını yükleme. Eğer Allah’a sığınır, samimi olur ve tövbe edersen Allah seni bağışlar. Günah ne olursa olsun pişman olup rabbine yönelen kimseyi Allah boş çevirmez.


Kayıtsız Üye
Selam ün aleykum hocam ben afganistan dan ..
bende önce bu lanet pis gunah işi yapmıştım seneler sonra türkiye ye geldim sonra yaptıklarımdan çok pişman oldum 5 vakit namaza başlayıp tövbe ettim ama tövbe mi bozdum sözümde duramadim şimdi yine tevbe ettim çok pişmanım şimdi ise tövbem kabul olmaz diye çok çaresiz hiss ediyorum kendimi öldüresim geliyor Allah tövbe mi kabul eder mi hocam yardıminiza muhtacım ne yapmam gerek ?

resmin alt tagı

arifselim
Aleykum selam. Tövbeni bozmuş olsan bile bir daha tövbe et. Sakın ama sakın şeytanın seni ümitsizliğe düşürmesine kanma. Allah, pişman olup tövbe edeni affeder ve günahlarını örter. Sen yeter ki sözünde durmak için gayretli ol ve iradene sahip çık. Evli değilsen evlenmeye bak. Seni bu günahlara sürükleyen ne varsa terket. Gerekirse arkadaş ve çevreni değiştir.


Kayıtsız Üye
Selamin aleyküm hocam ben bikeresinde böle birseye bulasmistim tovbe ettim ama tovbemi bozdum ama cok pismanim bidaha tövbe ettim Allah benim tovbemi kabul edermi hocam yardim edin cok pismanim
Bidaha yapmayacagima ve 5 vakit namazima kilacagim diye yemin ettim kabul olrmu tovbem


bendeseni
Merhaba

İbnu Abbâs (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: “Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdu ki: “Kimin Lût kavminin sapık işini yaptığını görürseniz, fâili de mef’ûlü de öldürün.” (Tirmizî, Hudud 24, (1456)

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  İdrardan sonra gelen sperm gusül gerektirir mi?

Peygamber efendimizin birini öldürme ile ilgili bir cümlesi olabilir mi?


Hoca
Elbette… ama islamdaki hükmü nedir bilmek gerekir. livatada bulunan 3-4 ay hapsedilir hala tövbe etmezse islam devleti tarafından öldürülür.


Kayıtsız Üye
Selamın Aleykum ben 6. sınıfta 3 arkadas lut kavminin yaptıklarını yaptık tam yaptık sayılmaz küçük oldugumuz için (11 12 ) yaşınfa yaptık şimdi 14 yaşındayım çok pişmanım ben şimdi tevbe etmek istiyorum ama 7.sınıfta 8 9 tane oyun hesabı çaldım helalik istiyemiyorum çünkü ulasmam imkânsız bunları yapaerken günah oldunu düşünmedim kull hakı işleyense tevbe edemez helalik istemeden


Kayıtsız Üye
Tövbe et kardeşim bu melun yoldan uzaklaş bir daha yapma namaz kılmanı şiddetle tavsiye ederim namaz insanları kötülükten alıkoyar sen tövbeni et Allah affeder için rahat olsun
Kul hakkına gelince benim tam bilgim yok bu konularda kardeşim ama bildiğim şeyler şunlar: kul hakkı tövbe ile affedilmez ve helallik almak gerekir hellallik alma fırsatın yoksa bunu annene ve babana söyle derim (livatalığı söyleme bu durumu kötü yapabilir) belki sana yardım ederler


Kayıtsız Üye
Tabiki kabul olur pişmansın zaten bir daha yapma Allah affeder seni sıkma canını


Kayıtsız Üye
Ben de bu pis lanet iliskileri yasiyordum ta ki bir gece bir hastalik kapma korkusuyla uyuyamamaya basladiktan sonra.O an ki korkuyla tevbe ettim yaklasik 4 ay önce ve gerçekten çok pismanim namaz kilmaya basladim.Korkuyla edilen tövbe kabul olur mu ve ölüm korkusuyla edilen tövbe? Öyle pismanim ki günahlarim aklima geldikçe Rabbim beni affeder mi diyorum? Bazen de affetmeyecegi ümitsizligine kapiliyorum.4 aydir inanin uyku nedir unuttum.Sagligim her geçen gün kötüye gidiyor zaten artik bu tür seyler de ilgim kalmadi ve isteksizlik de var.Tövbe ettim ama yakin zamanda ölürsem(tabi ki Allah bilir) ettigim tövbeyi Rabbim kabul eder mi? Inanin gerçekten uyku gitti.Ne yapiyorsam olmuyor uyku haplari bile.Bu basima gelmeseydi belki hala bu igrenç isleri yapiyor olurdum.Bilmiyorum içimde hem ümit hem de ümitsizlik var çünkü sanki ölecegim yakinda ve gerçekten böyle hissediyorum zaten sagligim da her geçen gün daha kötüye gidiyor.Günahlarim öyle çok ve öyle igrenç ki sapiklikta nasil bu kadar ileri gittim diye hep kendime kahrediyorum.Rabbim tövbemi kabul eder mi gerçekten yakinda ölecek olsam hissettigim gibi? Ne olur bana söyleyin bu yük çok agir.Nasil bu kadar asagilik olabildim?

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Erkeğin kocası üzerindeki hakkında cinsel istekleri istediği gibi yapaması günahmı?

Kayıtsız Üye
Pişman olup tövbe etmen ne güzeldir, Rabbini ne kadar sevindirdin biliyormusun? Allah tövbe edenleri bağışlar, pişmansın zaten, sen sıkma canını Rahmeti sonsuz olan Allah affetmiştir seni ?


erkek erkeğe zinanın günahı, erkek erkeğe zina, erkek erkege zina

resmin alt tagı
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Merhaba

Ben evliyim ken arkadan erkek le ilişkiyegirdim ne yapmalıyım

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx