Mumsema

İhtilam Olma Şüphesi

  • 08 Mayıs 2021
  • 1.764 kez görüntülendi.
İhtilam Olma Şüphesi

İhtilam Olma Şüphesi

qwert12380
Uzun zamandır ihtilam olamıyorum. Sorun burda değil. Bugün sabah namazına kalktığımda iç çamaşırımı kontrol ettim. Ön taraflarda filan hiçbir şey yoktu. Ama bacaklarla kesişen alt taraflar hafif ıslaktı. Bu ter de olabilir, mezi de olabilir veya meni de olabilir. İçime çok fena şüphe düştü. Gece de rüyamda cinsel içerikli şeyler görmedim. Zaten hayatımda hiç cinsel içerikli rüya da görmedim. Kalkıp banyo yapacak durumum da yok. Kaldığım yurtta bu saatlerde sıcak su yok. Doğal gaz da tam çalışmıyor. Oda hiç güneş görmüyor ve buz gibi. Bu saatte duş alsam hem namaza yetişemiyecem. Hem de bu soğukta kesin hasta olurum. Ben de içimde şüphe olmasına rağmen namaz abdesti alıp sabah namazını kıldım. Doğru mu yaptım?


İhtilam olma şüphesi

bayan ç.
Rüyada iltiham olduğumu hatirlamiyorum ve bi yaşlikta yok buna rağmen ya gorduysem diye şüpheye dusuyorum bu vesvese midir?

ihtilam olduğumu hatırlamıyorum ama kilodumda ıslaklık var ter deyip gecistiriyorum leke de yok ne yapmam lazım


Sürekli ihtilam olma şüphesi

Kayıtsız Üye
22 yaşında bekar bir kızım. Utanarak söylüyorum ama yapacak birşeyim kalmadı artık. Sürekli ihtilam olma şüphesi yaşıyorum ve artık bu durum ruh halimin çökmesine sebep oldu ibadetlerimden tad alamıyorum. Yaklaşık olarak iki senedir ihtilam adı altında rüyalar görüyorum, genellikle cinsel içerikli rüyalar. Fakat ne rüyamda ne de uyandığımda boşalmıyorum ve de bir ıslaklık olmuyor. Rüyada boşalmasak bile sadece zevk alsak gene gusül gerekiyor mu ? Ben namazımda olan bir insanım ne istimna nede boyle cinsel icerikli seyler izlemem biliyorum doganin kanunu bu ama cok rahatsiz olmaya basladim, yataga girdim mi nerdeyse kurani hatim ediyorum oyle ruyalar gormemek icin. Ne olur cevap verin. Kopyala yapistir yapmayin bu konudaki bazi cevaplarinizi okudum ve tatmin olmadim kisisel yorum yaparsaniz sevinirim. Simdiden tesekkurler


Cevap: Sürekli ihtilam olma şüphesi

imam
Bin tane cinsel içerikli rüya görsen meni çıkmadıkça gusül gerekmez


Şema
İç çamaşırında meni lekesi yoksa cünüp değilsiniz demektir. Meni lekesi bellidir.


FARBEN
Selamın Aleyküm.Ben uyurken aklıma çıplak bir kız geldi sonra tenasül uzvumda bi uyuşma oldu iç çamaşırım temizdi ama tenasül uzvumu sıvazlayınca bulanık renk beyazımsı yapışkan olmayan bi sıvı geldi sanırsam bu meni.ben akşam iftarda gusül alsam orucum kabul olurmu şu an imkanım yok
Allah razı olsun


Nihat Erdem
Bütün gün cünüpte gezsen orucun kabuldür. Fakat 1 namaz vaktinden fazla cünüp kalmak günahtır.


cem123
Sabah iltiham olurken uyanıyorum ama rüyamda cinsel hirbirşey görmedim..Sabah akıntın anındaki kasılmalarla uyanıyorum gusletmm grekir mi???

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Necaset nedir? Nasıl temizlenir?

arifselim
Eğer meni görmemişsen kasılmalardan dolayı cünüp olmazsın. Önemli olan meninin çıkmasıdır o çıkmadıkça gusül almana gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
hocam merhaba böyle bir platformun olması çok iyi Allah sizden razı olsun normalde kimseye danışamayacağım utanacağım ve ahiretimi ilgilendiren çok önemli mevzuları sorabilicem.

ben de bir şey danışmak istiyorum .ben rüyamda hani cinsel duygunun galebe çalması deniyorya çok değil ama. öyle bir şey hatırlıyorum. ama ihtilam olarak uyanmadım cinsel bir doyumla uyanmadım. rüya olarak kaldı yani.istimna da yapmadım ve meni gelmemişti. sırf rüyamdaki bu az bi histen dolayı şimdi gusül almalı mıyım diye sürekli düşünce geliyor.

birde hocam ben çok sık ihtilam olan biri değilim ama şöyle birşey okumuştum. ihtilam olan biri meni gelmemişse gusül almasına gerek yoktur. ama ihtilam olarak uyanınca istimna yapma gereği duyuyor insan . bende kendi kendime ihtilam olarak uyanınca istimna yapmamalıyım yoksa meni gelmese bile bunu yaptığım için gusül almam gerekir diye o yüzden yapmıyorum. ama ihtilam olarak uyanınca kasılma ve titremeler oluyor buna rağmen meni gelmese yine mi gusül gerekmez.istimna yapmayınca da acaba bu gecede mi ihtilam olucam diye endişeye kapılıyorum bu durumun hükmü nedir çok açık yazdım biliyorum utanıyorumda hakkınızı helal edin. ama sormazsam yanlış biliyorsam ibadetlerim sevap yerine günaha dönüşebilir cünüp namaz kılan biri olmaktan çok korkuyorum ne olur bu konularda beni biraz bilgilendirin sorularıma ne zaman cevap verirsiniz bu arada ben bir genç kızım namazlarımı cünüp mü kılıyorum bazen paronayak oluyorum sanki hiç temiz değilmişim gibi

hocam selamunaleyküm ben her sabah uyandığımda lavaboya giderken önce peçeteme bakarım ama bu sabah bakmayı unuttum ihtilam olduğumuda hatırlamıyorum şimdi peçeteme bakmadım diye acaba meni var mıydı diye vesvese geliyor aklıma. yani ihtilam olmadan uyanmışım zaten her sabah bakmam gerekir mi yoksa olduğumda mı bakayım sadece meni gelmiş mi diye

birde hocam ihtilam olarak uyandım ama istimna yapmadım ve meni de gelmedi diyelim gusül gerekir mi yotubeda ve bazı yerlerde ihtilam olsa meni gelmezse gusül gerekmez deniyor özellikle kadınlar içinde öyle mi diye araştırdığımda da aynı şey çıkıyor bende bir bayan olarak merak ediyorum bu konuyu biraz anlatır mısınız.


arifselim
Selamun aleykum. Meni gelmeden yada orgazm olmadan cünüp olunmaz. Meni görülmesi erkeklerde çok daha kolay ve kesin anlaşılır. Kadın eğer rüyasında orgazm da olduğunu hissederse ve meni görmese bile yıkanmalıdır. Ama cinsel doyum olmaz ve meni de görmezde yıkanmasına gerek yoktur. Boş yere vesvese etmene hiç gerek yoktur. Bu şekilde hareket etmek yeterlidir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Mahrem Konu - Cimanın itidalini bildirir. Faydalı Cimanın şekli (marifetnameden)

Kayıtsız Üye
Hocam ben rüyamda hiç bişi görmedim ama uyandım tuvalete kalktım kilodumda beyaz çizgi gördüm kurumuş tırnağımla kazıdım rengi daha açık oldu meni böyle olurmu nasıl anlayacağım meni olmadığını bide her gün geliyor ciddiyim hocam kötü olanda daha yatmadan önce gusül almıştım meni beyaz bişi mezide beyaz anlayamıyom hocam yardım edin


ACİLSERVİS
Forumda onlarca konu var aramadan bulabilirsin. Ne olduğunu anlamak için bu konulardan faydalanabilirsin.


Kayıtsız Üye
rüyada kötü içerikli bir şey gördükten sonra onun meni mi mezi mi vedi mi kazı mı olup olmadığını bilmek bilimsel bir çaba gerektiriyor. bıktım artık buysa şu suysa bu oysa da ihtiyaten almak gerekiyor demelerinden. (guslun kendisi zaten vesvese.)bunları nasıl ayırt ediyorlar. meni denen şey ne onu da hiç bilmiyorum . kesin bir özelliği var mı ayırt edebilmek için. bin tane kötü rüya görülse lakin meni görülmese gusül gerekmez deniyor. başta basit bir kural ama detayına inince kayboluyorsun.neyi neye göre yapacağını şaşıyor insan. bu denli ayrıntı sadece vesveselilerin mi farkında olup artık tıkandığı bir şey. bilmediğim şey kalmadı bu konu hakkında. ama hala neyin ne olduğunu ve nasıl yapılacağını anlaşılmıyor ayrıntılarından ve detaylarından.


Kayıtsız Üye
Meni rengi sarı olmaz kaygan olur istimna yaptığında ne sıvısı geliyorsa senin meni rengin o demektir ve ayrıca doktorlar bayanlardan meni gelmez diyorlar haberin olsun.Birde şunu söyliyeyim meni geldiğinde çok kasılma olur heyecan olur,çok fazla yorulursun yani Benim bildiğim bu şekilde gusül gerekir öteki türlü gereksiz kasılmalar gusül gerektirmez çünkü şehvetle olacak başka türlü olmaz.


Mümin Bir Kul
Selamün Aleyküm Hocam, Kardeşlerim.

Müstehcen Bir Rüya Gördüm. Ama Birleşme Falan Yok, Sadece Sakıncalı Görüntüler Gördüm. Ve Tam Böyle Zevklenme, Orgazmın başlar gibi oldu, Başlamış ta Olabilir, Ve Anında Uyuduğum Yerden Kalktım.
Herhangi Birşey Gelmediğini Düşünüyordum.
Bir 5-10 dk bekledim. Belki ilk anda baktığımda göremem de sonra görürüm diye ( guslü gerektirecek birşey olsun istemem tabi )
Sonra banyoda iç çamaşırına baktım, ıslaklık yok, leke de yok, sonra Uzvunun ucuna baktım, O da kuru

1- Peki, şimdi orgazmın tam başlamış aşamasındayken, uyanınca, ve hiçbir şekilde çıkan bir sıvı görmememe rağmen, idrara çıkarsam, ve ben farkında olmadan idrarla beraber arasında kaynayıp gider mi
2- Yani içerde birikmiş olabilir mi
3- Böyle bir ihtimal var mı
4- Bu şüphem yersiz mıdır
Gusüllük bir durum olur mu
Birazdan da Küçük Abdesti Mı Bozmaya Gitmeyi Düşünüyorum

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Evleneceği kızın bakire olmadığını öğrenmek

ALLAH Rızası İçin Sorularımı Cevaplayın, Sevinirim. YÜCE ALLAH’IMIZ Razı Olsun. Sağolun. EsSelâmü Aleyküm.


Omer Faruk
sevgili kardeşim, uykuda ihtilam olan erkek mutlaka meni görür. Görmüyorsan idrarla gelen mezidir, meni değildir. Eğer görmediysen vesvese etme, gusle gerek yoktur. Selametle…


Mümin Bir Kul
Yok Abi, Hiçbir sıvı görmedim. Defalarca kontrol ettim. Küçük Abdeste Çıktım, İdrardan başka gelen birşey de görmedim.

YÜCE ALLAH’IMIZ Razı Olsun. Sağolun. Teşekkür Ederim. EsSelâmü Aleyküm.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm iyi akşamlar. Bugün uyurken kasıldığımı ve boşaldığımı hissettim.
Ben her zaman penisimim deliğine idrar yaptıktan sonra peçete sıkıştırırm kiloda gelmesin diye. Bugün boşaldıgımı hissettim. Kalktığımda peçete duruyordu. Kuruydu. Kilotta da ıslaklık ve koku yoktu. Rüya da görmemiştim. Acaba sadece kasıldım mı.
İdrar yapmadan önce penisimi sıvazladım. Yapışkan bi sıvı çıktı. Meni oldugunu sanmıyorum şeffaf ve azdı. Sonra idrar yaptım ve gusül almadan cuma namazına gittim. Sizce cünüp müyüm


ACİLSERVİS
Meni geldiği zaman bir avuç dolusu gelir o yüzden büyüteçle araman gerekmez. Ve peçete koyma kendini sakatlayacaksın öyle bir şey olmaz.


Kayıtsız Üye
Nasıl yani, kendimi sakatlamak derken açar mısınız biraz. Peçete koymasam da istibra yapsam bile kiloda idrar geliyor ve değiştirmek zorunda kalıyorum.


ACİLSERVİS
İstibra yaptığın halde daha sonra kendi kendine idrar çıkıyorsa bunun için doktor şart. Çünkü böyle bir şey olmaması gerekir.


Kayıtsız Üye
Doktora ne diyeceğim ve bundan önce sakatlanırsın derken anlamadım abi söyler misin


ACİLSERVİS
Doktora kendi kendine idrar çıktığını ve tedavi olmak istediğini söylersin. Deliğe peçete ile tıkarsan geri dönmek zorunda kalan idrar, mezi veya meni sana zarar verebilir buda doktora soracağın bir soru benden bu kadar.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam son çarem sizsiniz cünkü artık psikolojik hasta olacağım 🙁 yaklaşık 2 senedir sürekli vesvese halindeyim sürekli kendimi pis, cünüp gibi hissediyorum. Sürekli banyo yapıyorum ve abdest alırken sürekli vesvese geliyor basa sarıyorum. Sürekli rüyalanma korkusu ile uyuyamıyorum gözümü kapatsam azcık dalsam sanki rüyalanacagım gibi geliyor sosyal hayatımı namazımı çok etkiliyor lütfen bana bir akıl verin yardımcı olun. Rüya görmesem bile kendimi o an rüyalanmıs gibi hissediyorum lütfen acil care olun bana tesekkürederim


ACİLSERVİS
< artık psikolojik hasta olacağım >
Bu hisleri yaşıyorsan zaten hastasın demektir. Dışarı çıkma yasaklarından sonra doktor desteği almalısın. Ve bol bol defalarca ilmihal satın alıp okumalısın.


ihtilamda şüphe, cünüp olduğundan şüphelenmek, ihtilam vesvesesi

Bildir
guest

6 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mehmet

Merhaba ben bir sorum olacaktı ben ihtilam olurken tam orgazm hissini yaşarken uyamdım ve uyanınca tenasül uzvumu kontrol ettim ve idrara karışmış meni geldi hemen… Daha Fazlası »

admin

Merhaba Hayır ihtilamın istimna ile bir ilgisi yok.

Emre111111111187

Hocam sharpie adlı kalem kalıcı olarak geçiyor ve derste elime bulaştı gusle engel midir zorlayınca çıkıyor.

gizlenen kişi

Merhaba. Ben yumurtalık kısmını çok kaşıdım aşırı kaşındı ve kaşıntı hissi bitince penisten bir şey çıkıyor gibi hissettim ama çıkmadı. İdrar dışındada bir sıvı çıkmadı… Daha Fazlası »

6
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx