Mumsema

Hayvanlara Eziyet Etmek

  • 17 Mart 2022
  • 835 kez görüntülendi.
Hayvanlara Eziyet Etmek

Kayıtsız1596:

Selamlar hocam ben daha çok küçükken hayvanlara eziyet ediyordum. Karıncaları büyüteç ile yakıyor bunun dışında evlerine benzin döküp yakıyordum. Diğer hayvanlara da eziyet ediyordum sokak köpeklerini peşliyordum korkutuyordum onları. Şu anda çok pişmanım aklıma geldikçe neden yaptım ki ben bunu diyorum. Ve her yere kedi köpek ve diğer hayvanlar için mama bırakıyorum. Benim tövbem kabul olur mu lütfen cevap verin çünkü çok pişmanım.


MumSema

Dinimizde hayvan hakları geniş ve açık bir şekilde belirtilmiştir. Peygamberimizin hayatında hayvan hakları hakkında bir çok kıssa bulunmaktadır.

Hayvanlara eziyet etmek günahtır hele ki yakmak daha büyük bir günahtır. Ancak sen o zamanlar kaç yaşındaydın bilemem ama çok küçüksen ve baliğ değilsen zaten günah yazılmaz sana. Yok baliğsen de zaten tövbe edip pişman olmuşsun ve şu anda hayvanları besliyor ve sahip çıkıyorsun. Allah der ki günahından tövbe eden günah işlememiş kimse gibidir. Sen tövbe ettin Allah tövbeyi kabul edendir sevgili kardeşim.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cennet Var mı ? Cennet Hakkında Bilgi
Bildir
guest

2 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Zekiye Alpaydın

Onlar da can ve canları yanıyor ve şunu da eklemek isterim hayvana eziyet eden insanı da sevmez fırsat bulsa insana da eziyet eder. Bunun dışında… Daha Fazlası »

2
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx