Mumsema

Eş ile münasebette günahlar

  • 08 Mayıs 2021
  • 2.740 kez görüntülendi.
Eş ile münasebette günahlar
resmin alt tagı

Vajinaya parmak sokmak caiz midir

Kayıtsız Üye
Esselamun aleykum HACAM Benim şunu bilmem lazım cinsel ilişkide çok afedersiniz tenasül uzvunu anüse sokmak büyük günahlardandır ama anüse parmak sokmakta bu günah kapsamına girermi ve anüs okşana bilirmi sayın mumsema hocam sizden cevap bekliyorum ne olur cevaplayın vesselam.


arifselim
Aleykum selam. Böyle bir fiil haram değildir ancak harama yaklaştıracak herşeyden uzak durmak iyidir. Yapmamanız daha hayırlı ve daha sağlıklı olur.


Cevap: Eş ile münasebette günahlar

Kayıtsız Üye
Eşler arasında avret konusunda bir sınırlama yoktur. Karı-kocanın, birbirinin vücutlarının her yanına bakmaları dokunmaları caizdir. Eşler arasında örtünme zorunluluğu söz konusu değildir. Eşlerin birbirlerini çıplak görmelerinden dolayı da gusül gerekmez. Cinsel ilişki esnasında üstlerini örtülü bulundurmaları mendup yani İslam adabındandır.
Adet ve lohusalık gibi kadınlara mahsus özel hallerin dışında, eşlerin cinsel yönden birlikte olmaları konusunda dinimizce bir sınırlama getirilmemiştir.
Kişinin eşiyle hangi yoldan cinsel ilişkiye girebileceği Kur’an-ı Kerîm’de ve Sünnette açık bir şekilde ifade edilmiştir. Kur’an-ı Kerîm’de şöyle buyurulmaktadır:

“Sana kadınların ay halini sorarlar. De ki: O bir ezadır (rahatsızlıktır). Ay halinde kadınlardan uzak durun. Temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri vakit, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. Şüphesiz Allah çok tövbe edenleri sever, çok temizlenenleri sever.” (Bakara Sûresi 2/222)

Âyet-i Kerîme’de geçen “Allah’ın emrettiği yerden” ifadesiyle kastedilen kadının cinsel organıdır.
Bu âyetten bir sonraki âyette (yani Bakara Sûresi 2/223) ise cinsel ilişkinin pozisyonu serbest bırakılmaktadır. Şöyle buyuruluyor:
“Kadınlarınız sizin ekinliğinizdir. Ekinliğinize dilediğiniz biçimde varın…”
Âyet-i Kerîme’de kadının cinsel organı ekinlik yani ekin ekme yerine, erkeğin nutfesi, (dölü) tohuma, doğacak çocuk da ürüne benzetilerek istiare sanatının kullanıldığı bir anlatım tercih edilmiştir. Bununla kişinin eşiyle cinsel ilişkiye girebileceği yolun ancak çocuğun geldiği yol, yani üreme organı olabileceğine dikkat çekilmiştir.
Konu Sünnette daha açık bir şekilde açıklanarak cinsel ilişkinin ancak kadının cinsel organından olabileceği ifade edilmiştir.
Peygamber Efendimiz yukarıda zikredilen Bakara Sûresi 2/223. Âyet-i Kerîme’yi açıklarken şöyle demiştir: “İster ön taraftan ister arka taraftan yaklaş. Yeter ki dışkının çıktığı mahalden (anüsten) yaklaşmaktan ve hayızlıyken yaklaşmaktan sakın.” Konuyla ilgili bir diğer hadis de şöyledir:
“Cinsel organdan olduğu zaman ona her pozisyonda yaklaşabilirsiniz.”
Burada örnek olarak zikrettiğimiz bu iki hadis gibi konuyu net bir şekilde açıklayan diğer rivayetlerden de çok açık bir şekilde anlaşılmaktadır ki anal seks haramdır.
Oral seks (cinsel organın ağza alınması, öpülmesi vs,) konusuna gelince, bu konuda açık bir hüküm bulunmamakla birlikte, yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda hareket edilmesi, ayrıca cinsel organlar necaset mahalli olduğundan bu tür ilişkilerden kaçınılması gerekir. Çünkü her müslümanın kesin olarak haram olan hususlardan kaçındığı gibi haram şüphesi olan konulardan da uzak durması gerekir.
Nitekim Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: “Helâl olan şeyler belli, haram olan şeyler bellidir. Bu ikisinin arasında, halkın birçoğunun helâl mi, haram mı olduğunu bilmediği şüpheli konular vardır. Şüpheli konulardan sakınanlar, dinini ve ırzını korumuş olur. Şüpheli konulardan sakınmayanlar ise gitgide harama dalar. Tıpkı sürüsünü başkasına ait bir arâzinin etrafında otlatan çoban gibi ki, onun bu arâziye girme tehlikesi vardır. Dikkat edin! Her padişahın girilmesi yasak bir arâzisi vardır. Unutmayın ki, Allah’ın yasak arâzisi de haram kıldığı şeylerdir. Şunu iyi bilin ki, insan vücudunda küçücük bir et parçası vardır. Eğer bu et parçası iyi olursa, bütün vücut iyi olur. Eğer o bozulursa, bütün vücut bozulur. İşte bu et parçası kalbdir “
(Buhârî, Îmân 39, Büyû’ 2; Müslim, Müsâkat 107, 108. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Büyû’ 3; Tirmizî, Büyû’ 1; Nesâî, Büyû’ 2, Kudât 11; İbni Mâce, Fiten 14).


Cevap: Eş ile münasebette günahlar

Kayıtsız Üye

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Namaz Kılan Kişini Kendi Sesini Duyması Şart Mıdır ?

Hocam karımıza dubürüne parmak yada vb. Şeyler sokmak günah midir cevap bekliyorum ne olur çabuk hocam

Hocam ilişki esnasında Makata parmak vs. şeyler günah midir şimdiden teşekkürler

kocamın makatına parmağımı sokabilir miyim caiz mi çok araştırdım ama bir türlü kesin hüküm bulamadım


arifselim
Kadının kocasının makatına parmak sokması bir livata gibi haram olmasa da bunun doğru ve hoş olmadığı kesindir. Ayrıca inanı başka ahlaksızlıklara veya günahlara sürükleyecek şeylerden sakınmak gerekir.


Kayıtsız Üye
misafir kadınlar neden makata parmak sokmak istiyor benim eşimde bunu yapalım dedi bi kaç kere ben kabul etmedim nedenini yazarsan sevinirim

resmin alt tagı

Kayıtsız Üye
Erkeğin kadının makatına parmak sokmasını anlarımda birisi yazmış kocamın makatına parmak atabilir miyim diye ? hadi erkek şehvetle atıyorda sen atınca ne olacak onu anlamadım


Kayıtsız Üye
Erkeğin makatına parmak sokmak sekste daha çok haz verir buda seksi uzatır erkeği straponla uyaran gördüm


Kayıtsız Üye

S.a hocam affınıza sığınarak soracağım ben 20 yasında evli bir gencim bu arada erkeğim bundan 3 yıl önce her gün makatıma farklı farklı cisimler sokuyordum bu beni çok tatmin ediyordu günden güne daha kalın cisimlerle devam etti 10 yaşımdan beri 5 vakit kılan biriyim nasıl o hallere düştüm bilmiyorum 17 yaşımda 1 yıl boyunca yaptım sonra çok pişman oldum her gün tövbe ediyorum ne yapmalıyım

S.a hocam her şeyden önce özür dilerim soracağım soru için ben 17 yaşıma kadar ateist olarak hayat sürdüm o zamanlar rusyada yaşıyorduk abim bana küçüklüğümden beri kendi cinsel organını yalatıyordu bazen ters ilişkiye giriyordu benimle ve bunu her gün yapıyordu 12 yaşımdan 17 e kadarmakatıma cinsel birleşmede bulundu artık dışkımı tutamaz olmuştum sonra bir arkadaşımın tavsiyesi ile Müslüman oldum bütün bunları bıraktım tövbe ettim ve şuan her gün tekrardan özür dilerim erkek organı yalayasım geliyor kendime hakim olamıyorum çok canım çekiyor bazen ne yapmalıyım bundan kurtulmak için

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Namaza başlamak istiyorum ama masturbasyon yapıyorum diye başlamıyorum

arifselim
Aleykum selam. İslama girdiğin için Allah’a şükretmelisin. İslam, kendinden önceki bütün günahları siler. Kendine çeki düzen ver. Nefsinin esiri olma. İradene sahip çıkmalısın. Allah’ın sana helal kıldığı eşinle yetinmelisin. Eğer sabırlı olursan Allah’da sana yardım edecek hiç şüphen olmasın. Beş vakit namazını kesinlikle ihmal etme. Haftada bir kaç kere dini sohbetlere de katılırsan Allah’ın izniyle sana çok faydası olacak.


Kayıtsız Üye
Merhaba ilişkiden sonra duş Alırken vajina temizliğinde bakinayı parmakla yıkamak doğru mudur? Yıkanması gerekiyor mu ?


Şem’a
Gusül sırasında ön ve arka elle yıkanır tabi ki.. Ama ön ve arkaya parmak sokulmaz sadece dış tarafı yıkanır


makata parmak sokmak günah mı, göte sokmak, anüse parmak sokmak günahmı

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx