Mumsema

Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ?

  • 09 Mayıs 2021
  • 1.662 kez görüntülendi.
Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ?
resmin alt tagı

Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ?

ziya3400
Günlerdir çözemediğim konu; büyük abdest yaparken sperm gelmesi gusül gerektirir mi ?
Ben tuvaletimi yapmaya gidiyorum. Büyük tuvaletimi yaparken istemeden meni geliyor. Tuvaletin içinde görüyorum, hatta bazen tuvaletimi yaptıktan sonra iç çamaşarıma bakıyorum 2-3 nokta halinde katılık görüyorum kurumuş. Her neyse sorumuz şu şehvetsiz tuvalette gelen meni gusül gerektirir mi ?

Farklı cevaplar beni iyice şüpheye itti.

Sorularlaislamiyet ve Nureddin YILDIZ(FetvaMeclisi) GUSÜL GEREKMEZ DEMEKTEDİR.

Selamünaleyküm.
Şehvetiniz yokken ya da erkeklik organınız canlı ve hareketli değilken gelen
meniden ötürü gusül gerekmez. Organınızı temizleyip abdest almanız
yeterlidir.
NUREDDİN YILDIZ

Meni her halükarda gusül gerektirir mi ?
Değerli kardeşimiz;
Bahsettiğiniz bilgi doğru değildir. Her gelen meni guslü gerektirir diye bir şey söz konusu değildir.
Tuvalette zorlanmadan dolayı şehvetsiz olarak gelen meni guslü gerektirmez.
Selam ve dua ile…
Sorularla İslamiyet

 

Bu site içindeki moderatörler bile farklı cevaplar vermektedir.
imamhatipli42 arkadaşımızın vermiş olduğu cevapta da gerekmez diyor ;
forumduasi.com/sizden-gelen-sorular/201018-buyuk-tuvaletimi-yaptiktan-sonra-meni-ciktigini-farkettim-bu-gusul-gerektirir-mi.html#post733902Büyük tuvaletimi yaptıktan sonra meni çıktığını farkettim, bu gusül gerektirir mi ?

Desertrose arkadaşımızın vermiş olduğu cevapta da gerekmez diyor;
forumduasi.com/misafir-sorulari/158915-buyuk-abdeste-cikarken-meni-gelmesi-ve-kendiliginden-beyaz-renkte-yapiskan-sivi-gelmesi-gusletmemi-gerektirir-mi.html#post626420Büyük abdeste çıkarken meni gelmesi ve kendiliğinden beyaz renkte yapışkan sıvı gelmesi gusletmemi gerektirir mi ?

Galus ve diğer arkadaşlarımız neden gusül gerekir diyorlar . Böyle görüş farklılığı olunca vesvese bende tavan yapıyor.


Cevap: Günlerdir çözemediğim konu; Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ?

Kudüs
Makattanmı geliyor penistenmi hergün aynı soru.Hemodraid sıkıntılarından barsak mukozası anüsün dışına çıkabilir.Gusül bu durumda gerekmez.Şehvetsiz mezi geldiğindede gusül gerekmiyor diye duydum ama yanlışım varsa düzeltin.


Cevap: Günlerdir çözemediğim konu; Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ?

ziya3400
Mezi değil mezi zaten gerektirmez gusül. Benim bahsettiğim meni diyelim. Tuvaletimi yaptım çıktım iç çamaşırıma baktım 1-2 nokta halinde sertlik var kurumuş.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Baş örtüsüne Hakaret Edenlerin Cezası

Cevap: Günlerdir çözemediğim konu; Büyük Tuvalette şehvetsiz gelen meni gusül gerektirir mi ?

yildirimbey
Merhaba Arkadaşım Sen İçini Rahat Tut. Soruyu Sorarken Cevabı Zaten Vermissin Şehvetsiz!!! Gelen Meni Gusul Gerektirmez.Vucut Bunu Üretiyor Ve Dışarı Atmak İstiyor….

resmin alt tagı

peugeot_bor
Şehvetsiz gelen meni değil vedi dir ve gusül gerektirmez. İçin rahat olsun bendede çok oluyor.


ziya3400
Ya arkadaşım şehvetsiz gelen meni değil vedi diyorsun ben gözlerimle gördüm selpakla aldım baktım, beyaz sümük gibi bir şeydi, Meniden başka bir şey değildir bu


ziya3400
Sorunu halan çözemedik. Sitenin ileri gelen isimleri bir cevap yazsaydı memnun olurdum. Ben kime inanacağım ? Cevaplar hep farklı.


Ercan
Desert Rose ve İmamhatipli hocalarım doğru söylemişler. Şehvetsiz olarak gelen meni guslü gerektirmez. Hastalık, ağır kaldırma, bir yerden düşme gibi durumlar da gelen meni guslü gerektirmez. Selametle kalın.


ziya3400
Galus gibi diğer birkaç moderatör arkadaş farklı cevap verince bende vesvese oluştu. Tuvaletimi tutuyorum şu an yapmıyorum korkudan.


Darusselam
ziya kardeş desertrose kardeşimiz doğru söylüyor için rahat olsun.


Kayıtsız Üye
s.a
hayırlı günler.Ben erotik fotolara bakarken organım hareketlendi ama akıntı olmadı sonra tuvalete gittim büyük abdestimi yaparken meni gibi bişi aktı bu gusül abdestini gerektirr mi


arifselim
Aleykum selam. Meni ile mezi birbirinden farklıdır. Meni gibi bir şey derken ne demek istiyorsun? Çünkü meni beyaz, yoğun, zevkle ve fışkırarak çıkar. Eğer böyle bir şekilde çıkmışsa o zaman gusül abdesti alman gerekir.


Kayıtsız Üye
Hanefilere ve şafiilere göre hükmü nedir ? Her ikisinde de cünüp gerekmez mi ?


arifselim
Şehvetle gelmeyen ve cinsel ilişkiden bir süre sonra çıkan meniden dolayı gusül abdesti almak gerekmez.


Kayıtsız Üye
Ben 17 yaşındayım erkeğim cinsel isteklerimi durduramiyorum ramazan ayinda olay yanlışlıkla kötü video gördüm organima dokunmadim sadece pantolunumu düzeltim ve az bir şekilde 1 damla meni yada başka birşey çıktı ve idrar değildi yardım edin orucum bozuldumu ve öğledrn sonra oldu bu olay ne olur ne olmaz ben alayim dedim gusül ama ogleden sonra diye alamadım

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Vesvese gelince illa rahatsız Olmam gerekir mi ?

arifselim
Meni öyle kısacık bir sürede pat diye akacak bir sıvı değildir. Meni şehvetle ve fışkırarak çıkar. Meni beyaz renktedir. Eğer bu çıkan meni değilse orucun bozulmaz.


Kayıtsız Üye
Gusul gerekip gerekmedigini sorgulayacagina o tür fotolara bakmanı sorgulasan ya….


Kayıtsız Üye
Ben el ile istimna yapsam spnra elimle durdursam ve sonra tuvalette o akıntı gelse cünüp olurmuyum


AKA
Evet yinede cünup olursun ve sağlığına da zarar verirsin.


Kayıtsız Üye
Ya çok komik bi milletiz bukadar yazacani gusül alsaydin zaman kaybetmezdin
Daha huzurlu olurdun
Sen hic camiye gitmezmisin hocaya sorsaydin
Ha yok camiye gitmem namaz kilmam dersen guslede gerek yok töbe töbe


Kayıtsız Üye
Her tuvaletten sonra böyle bir akıntı geliyorsa eğer her seferinde gusül alındığını bir düşünün. Hem israf olur hem zaman kaybı olur hem de insan bir yerden sonra bıkmaya başlar. Özellikle kış aylarını, sıcak suya kolay ulaşma imkanı olmayan insanları bir düşünün.


Kayıtsız Üye
Affınıza sığınıyorum. Büyük abdestimi yaptıktan sonra yaklaşık 1 saate yakın sildikçe mendile büyük abdest geliyor.abdestime zarar verir mi ne yapmam gerek her zaman bi saat bekliyorum bazen namazın vakti yetmiyor


arifselim
Normal sağlıklı bir insan isen yani özel bir rahatsızlığın yoksa kendini kontrol etmene gerek yoktur. Çok az miktarda bu tür necasetler namaza engel değildir. Eğer abdestten sonra bir necasetin çıktığını bilirsen abdestin bozulur. Bir rahatsızlık var ise doktora görünmek gerekir.


Kayıtsız Üye
Esselamu aleyküm sevgili kardeşlerim. Şehvetsiz gelen meni, aşırı soğuktan kaynaklı gelen meni,ağır bir yük kaldırırken gelen meni. Gusül gerektirmez. Yalnız şehvetle orgazm olduktan sonra. Gusül abdesti alınırsa ve daha sonra penise kalan meni dışarı çıkarsa. Bu meni daha önce şehvetle geldiği için tekrar gusül gerekir. Bu yüzden şehvetle orgazm olduktan sonra alimlerimiz idrar yapılmasını yada bir süre uykuya dalınmasını tavsiye etmiştir. İnşaAllah faydalı ola bilmişimdir.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Kadın adetken sürtünme yoluyla ilişki caiz mi?

Kayıtsız Üye
benimde oluyor o bende hala bulamadım nedenini ama ben büyük tuvaletimi yaparken,zorlanınca gelen bir sıvı damla damla gelio ama o karnımı zorlayınca işte siz anladınız bunun doğal bişimi yoksa sağlıksız tedavi gerektiren bişeymi


OsmanSari
Selam Hidayete tabi olanların üzerine olsun.Büyük tuvaleti yaptığımız zaman berrak(idrar renginde) özelliğinde iki parmağın arasında uzamayan lakin parmak uçlarını birleştirdiğinizde yapışıklık hissi veren, bir sıvı geliyor.Bu muhtemelen prostat sıvısı.Sorum şu: Büyük tuvaletimi yaptığım zaman ki bu tahminim her insanda böyledir; afedersiniz bir keyif hali oluyor.Büyük abdesti yaparken eğer meni geliyor ise ” şehvetle” gelme durumu dikkate alınıyor eğer şehvetle gelen meni ise gusül gerekir deniyor.Büyük abdesti yaparken alınan keyifte(boşalma anı gibi sarsıntı olmayan) meni gelirse gusül gerekir mi?Bu iki halin arasını öğrenmek için soruyorum.


Tuvalette meninin gelmesi, sehvetsiz gelen sperm, tuvalette sperm gelmesi

resmin alt tagı
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx