Mumsema

Sünneti Beğenmemek küfür müdür?

  • 13 Aralık 2022
  • 143 kez görüntülendi.
Sünneti Beğenmemek küfür müdür?
resmin alt tagı

Sünneti beğenmemek küfür müdür?

Mesela  bir insan bir insana,hurma yemek sünnet  olduğu için hurma uzatsa ve  diğeri tadı hoşuna gitmediği için (aşağılama,inkar etme küçük düşürme olmadan) hurma sevmiyorum bu yüzden yemiyorum dese ve almasa sonuçta Peygamber Efendimiz(S.A.V)in sünneti bunu (sünnet olduğu için değil)beğenmemiş olduğu için küfre düşer mi? Bu tarz bir beğenmeme küfre düşürür mü?


Hacıbayram: Hurma sevmiyorsanız yemek zorunda değilsiniz yani bir şeyi sünnet diye yapmak zorunda değilsiniz çünkü sünnet nedir ? Sünnet peygamber efendimizin yaptığı bazı şeyleri ve bir Müslamanın yaparsa sevabı olan ama yapmasa günahı olmayan ( sakıncası olmayan ) bir durumdur. Zaten siz küçümsemediniz inkar etmediniz sünnet olduğuna dair yani bunda hiç bir sakınca yoktur. Siz hurmayı sevmiyorsunuz yada o anda canınız çekmiyor yemek zorunda değilsiniz güzel kardeşim.

Bunun dışında şöyle bir konuya değinmek isterim sevgili kardeşim Allah senden razı olsun on çok güzel bir konuya değindin. Eğer bir insan sünneti sünnet olduğunu bile bile küçümserse yada dalga geçerse küfre düşer. Çünkü sünnet peygamberden gelme bir şeydir ve sünnet ile dalga geçen Peygamber ve getirdiği ile dalga geçmiş olur. Ama şurası çok önemli sünnet olduğunu bile bile bunu yaparsa kafir olur.


Zeynel: Zaten peygamberle dalga geçen ve onun getirdiği ile daga geçen kafirdir çok güzel açıkladın hacıbayram hocam


Yasin: Güzel bir konu olmuş Rabbim razı olsun paylaşan dan da cevap verenden de


Mevlana: Herkezin yüreğine sağlık


Konu ile ilgili sorunuz veya bir yorumunuz varsa aşağıya yorum kısmına. Konu dışından sorunuz varsa Mumsema Dini soru sor kısmına veya Mumsema Dini Soru Sor Cevap Al kısmında da sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Online Oyunlarda Hırsızlık Yaptım Pişmanım Ne Yapmalıyım
resmin alt tagı
Bildir
guest

1 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ecrinnn

Allah razı olsun herkezten

1
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx