05 Ağustos 2019 | 02:11
Üyelik
Bilinmiyor
Nerden?
Türkiye
Konular
60
Mesajlar
100

Kadın Menisi Nasıldır

Kadınlarda meninin geldiğini nasıl anlarız

Ayırt edemiyorum meni ve meziyi ne olur yardım edin.

Merhabalar. Ben çok vesvese yapıyorum ve meni mi mezi mi ayırt edemiyorum. Sorularım şu tek tek cevaplarsanız sevinirim şimdiden Allah razı olsun.

1. Mezi kokar mi ? kurursa da sarı bir renkte mi olur (kat kat üst üste gelirse) ve meni hangi renk olur kurursa? Sıvı meni açık sarı mıdır yada koyu mu? Bundan meniyi meziden ayırt edebilir miyiz? Okuldan geldikten sonra sarı bir leke oluyor bu ne olabilir çok da yürüyorum terle mi alaka? Pis de kokuyor bazıları. Bende meni sanıyorum. her günde vesvese yapıyorum vesvese diye desem namaz kılsam velan olur mu? Mezi mi meni mi diye en az 10 dakika düşünüyorum ve bakıyorum. Şüpheye düşüyorum ondan sonra yine düşmüyorum durup durmadan öyle gidiyor namazın saati daralıyor en son namaz kılıyorum gusül almıyorum sonradan yine bakıyorum meni mi mezi mi diye ne yapayım? Vesvese mi diye olayın üstünden geçip gideyim mi?

2. Hanefi mezhebine göre birisinin tenine dokunmak abdesti bozar şehvet duyulunca. Şehvet hissi nasıl bir histir? Avret yerim kaslanır mı? Nerden biliriz? lezzet ney şehvet ney? Ve meni fışkırarak gelmezse ama şehvet yada lezzet alarak gusül hala gerekir mi?

3. Mezi beyaz mı yada şeffaf mıdır? Kadında beyaz akıntı abdesti bozar mı? Meziden nasıl ayırt edebiliriz?

4. Çok yürürken akıntı geliyor abdesti bozar mı? okula gidiyorum bilerek bakmamak bildiğim halde akıntı diye (geldi hissettim) bakmamak olur mu?

kadın menisi nasıl olur

Bir önceki yazımız olan Hiç Gusül Almamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Mumsema | 05 Ağustos 2019 | 02:16:00
  Mumsema

  Konular
  126
  Mesajlar
  100

  Merhabalar hanım kardeşim. Sorularınızı maddeler halinde kısaca izah etmeye çalışalım.

  1. Meni ile meziyi birbirinden ayırmak için en kolay yol şudur, meni şehvetle gelir ve buna başka bir tabirle orgazm olma halinde gelir denebilir. Kadının menisi açık sarı ve şeffaftır. Eğer bu şekilde bir akıntı olmadıysa bu meni değildir. Mezi ise ancak şehvet hissi duyma durumunda gelir. Mesela bakarak, düşünerek veya sevişerek kadın veya erkekten gelen zevk suyuna mezi denir. Mezi guslü gerektirmez ama namaz abdestini bozar ve kirlettiği çamaşır ya değişmesi veya veya temizlenmesi gerekir. Mezi şeffaf ve yapışkandır kuruduğunda beyaz bir kabuk gibi görünür.

  2. Buradaki şehvet hissinde hanefilerde abdest bozulur. Bu şöyle anlaşılabilir:
  Hanefîlere göre: Fahiş mübaşeret ile abdest bozulur. Fahiş mübaşeret, cinsel organının sertleşmesi ile birlikte vücudun, hararetini önleyen her hangi bir engel olmaksızın birbirine değmesi veya aralarında elbise bulunmaksızın bir ıslaklık da görülmeksizin erkeğin kadının tenine şehvetle temas etmesi ve bundan dolayı da organının sertleşmesidir.

  3. Meniyi yukarıda ki 1. madde de izah ettik. Kadınlardan gelen beyaz akıntı ile ilgili ihtilaf vardır. En makbul görüşe göre abdesti yenilemek en doğru olanıdır. Beyaz akıntı herhangi bir şehvet hissinden veya adetten dolayı değil tamamen kendi kendine gelen bir vajinal akıntıdır.

  4. Bu tür akıntı eğer beyaz ve temiz bir renkte ise izah ettiğimiz gibi en doğru olanı şüpheye yer bırakmaksızın abdesti yenilemektir.

 • Mumsema | 05 Ağustos 2019 | 02:16:56
  Mumsema

  Konular
  126
  Mesajlar
  100

  Mezi dediğimiz şey vajinal akıntıdır. Vajinanın mikroplardan korunması için gelen beyazımsı sıvıdır hafif kokulu olması muhtemeldir. Mezinin gelmesi gusül abdestini gerektirmez. Namaz abdesti de gerektirmez.
  Meni dediğimiz şey kadınlarda açık sarı ve hafif kokulu sıvıdır. Vajinal enfeksiyonlarada da bağlı olarak gelebilir. Bunun yanı sıra yürüyüşten sonra veya herhangi bir anda da gelebilir. Bunun için de abdest gerekmez fakat gece rüyalanma yaşadıysanız (mastürbasyon hissi veren bir durum) ve meni de gelmişse gusül abdesti o zaman alın.
  Hanefi mezhebine göre dokunmaktan gelen şehvet namaz abdestini bozar. Şehvet duygusunda vajinal kaslanma olur. Kadınlarda meni fışkırarak gelmez.
  Başka sorunuz varsa yazın.sağlıkla kalın.

 • Kayitisiz | 16 Nisan 2020 | 22:06:52
  Kayitisiz

  Konular
  10
  Mesajlar
  100

  Merhaba ben de bir bayanım ve bende de bugün ve bazı zamanlarda da oluyor bikac saniyelik kasılmalar oluyor ve bugün de oldu ardından çamaşırımda sarı bir şey gördüm yapışkan.fakat ne elle ne de başka bir şekilde müdahale etmiyorum.hareket ettiğimde çok oluyor.ama kasılma orgazm gibi oluyor.bazi yerlerde bu orgazm birkaç saniye sürmez yazıyordu.bu sadece menidir diyordu.dogru mudur.yeni gusül almıştım bugün iki kez daha oldu sonra tekrar etmeli mıydım.yoksa mezi mıdır bu.hastalik ya da iltihap olduğunu düşünüp doktora da gittim virüsten dolayı yarım kaldı gidemiyorum da.ben vesvese diyip bütün namazlarımı kıldım bugün.sizce yanlış mı yaptım sürekli dinden çıkmışım gibi vesvese geliyor bunun yüzünden.lutfen yardımcı olun. şimdiden teşekkür ederim.

  Merhaba bazen bende de bir iki saniyelik kasılma oluyor tıpkı orgazma benziyor bugün de oldu ve sonra sarı ,kokulu bir akıntı gördüm sizce bunun için gusül gerekir mi yani bu meni mıdır
  Kendim asla müdahale etmiyorum elimle falan. Fakat engel olamıyorum hareket ettiğimde oluyor ve dönem dönem her zaman değil yani.bugun gusül aldım sonra iki kez daha oldu her seferinde gusül mü gerekir.bu bir iki saniyelik süre 5 saniyeye falan çıkarsa durum değişir mı.ben hepsine rağmen vesvese olduğunu düşünüp bütün namazlarımı kıldım.sizce yanlış mı yaptım.bu bir iki saniyelik şeyin nedenini anlamak için doktora da gittim fakat virüs nedeniyle yarım kaldı gidemiyorum artık.sizce bu şeyin nedeni de ne olabilir.simdiden teşekkür ederim.

 • Anonim | 25 Eylül 2020 | 09:56:39
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  100

  Uzun zaman bu konuyu araştırdım .
  Kadınlarda Hanefi mezhebine göre vajinal akıntı olduğunda abdest gerekmiyor çünkü bu akıntı ter , sümük gibi vücudun temiz atığıdır namaz kılınabilir kıyafetten.Lakin zevk suyu dediğimiz avret yerinin kasılması vb. Durumlarda çıkan şeffaf berrak su için abdest bozulur ve o kıyafet ile namaz kılınmaz .

 • Konuya Bir Cevap Yazın


  Ana Sayfa
  2019, Mumsema.
  www.mumsema.com Copyright © 2019
  ...