Mumsema

Erkek nikahlı karısıyla makattan ilişki kurması caiz midir

  • 08 Mayıs 2021
  • 2.474 kez görüntülendi.
Erkek nikahlı karısıyla makattan ilişki kurması caiz midir
resmin alt tagı

Erkek nikahlı karısıyla makattan ilişki kurması caiz midir

Kayıtsız Üye
Karımla ilişkiye girerken makat bölgesinden ilişkiye girmek günah mıdır?


Erkek karısına arkadan yaklaşırsa dinden çıkmış olur mu?

mumsema
Peygamber Efendimiz: “Hanımına dışkı yerinden yaklaşan kimse lanete uğramıştır.” buyurur. Başka bir hadîslerinde de: “Erkeğe veya kadına arka yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz” buyururlar.

(Ebû Dâvûd, Nikâh, 45; Müsned, I, 86; II, 444; Tirmizî, Taharet, 102; Mişkâtü’l-Mesâbih, II, 184)

Erkek karısına arkadan yaklaşırsa dinden çıkmış olur mu?

Hayır dinden çıkmış olmaz ama büyük günah işlemiş olur. Zevceye arkasından (dışkı yerinden) yaklaşmak büyük günahlardandır. Peygamber (sav): “Allah bir kadının dübüründen münasebette bulunana rahmet nazarıyla bakmaz” buyuruyor. (İbni Mace Beyhaki) buyurmuştur. (Halil GÜNENÇ, Günümüz Meselelerine Fetvalar II. 238)

< Arkadan cinsel ilişki ve zararları

Dini yönden hoş olmayan arkadan ilişki bir çok kişinin fantazisi ve zevkidir. Arkadan ilişki yani anal ilişki zararlarını ve detaylarını buradan okuyabilirsiniz
Anüs bölgesi (makat) ve burada yer alan halkasal kaslar, duyu sinirleri açısından zengin bir bölgedir. Halkasal kaslar normalde sıkıca büzülmüş durumda bulunurlar. Gerektiğinde 6-7 cm. çapa kadar genişleyebilirler.
Anüs bölgesindeki anatomik yapı çok narindir. Eğer hazırlık yapılmadan veya sabırsızca anal ilişki kurulması halinde bu bölgedeki dokularda yırtılmalar, kanamalar ortaya çıkar. Bu yırtılmaların ortaya çıkması sadece acı açısından önemli değildir.
Gerek cinsel yolla bulaşan hastalıkların gerekse de bu bölgedeki bakterilerin hastalık oluşturmaları için uygun ortam oluşturmasıdır. Bazı kişiler inançları nedeni ile bazıları yetiştiği ortamın nedeni ile bazıları da psikolojik durumları nedeni ile anal sekse karşıdırlar.
Bazı kişiler de tam aksi olarak inançları, psikolojik durumları nedeni ile anal seksi tercih etmektedirler.
Anal seks penisin vajinaya değil de makata (popo – anüs – rektum) sokulmasıdır. Makatta çok sayıda sinir ucu bulunur ve çok hassas, duyarlı bir organdır, bu kadar hassas olmasından dolayı da cinsel ilişki sırasında kullanılması hiç de ender değildir.

Kalçalar ve makat gerçekten de sinirsel olarak hassas ve cinsel duyarlılığı yüksek bir bölgedir. Bu yüzden kadın veya erkeklerin bazıları mastürbasyon yaparken makatlarına parmak veya başka bir şey sokarak kendilerini uyarabilirler. Aynı şekilde cinsel birleşme sırasında da birçok kadın makatlarının uyarılmasından zevk alabilirler.

Arkadan cinsel ilişkinin (anal seks) zararları
Dışkıdaki bazı mikroplar penisten içeri girer erkeğin cinsel hastalıklara yakalanmasına neden olabilir. Daha da kötüsü bunlar onun prostat dediğimiz (prostat yalnızca erkeklerde bulunan ve idrar torbasının orada idrarı ve spermi yönlendiren bir organdır) önemli bir vücut parçasına yerleşerek ileride çok büyük sorunlar yaratabilir.
Kadın için ise önemli olan makattan çıkan penisin vajinaya temizlenmeden sokulmamasıdır. Çünkü dışkıdaki mikroplar vajende hastalık yaratırlar. Ayrıca hemoroid hastalığı (basur) olanlarda arkadan cinsel ilişki ağrıya neden olabilir ve hemoroidi arttırabilir. >


Cevap: Erkek Nikahlı Karısıyla Makaktan Ilişki Kurması Caizmidir?

kaytsız
Kocam bana makat bolgesinden zorla sahip oldu hocam.. benim gunahimdami ayni olacak..

resmin alt tagı

Cevap: Erkek Nikahlı Karısıyla Makaktan Ilişki Kurması Caizmidir?

mezak
seni bilmem fakat eşin bunun günahını bildiği halde yapmışsa küçük livata(erkekle ilişkiye girme) yapmış demektir.ve senin hakkında ona düşmüştür.senin hakkın yüzündende ayrı yanacaktır


mum
< makat bolgesinden zorla sahip oldu >
izin vermeyin. zorla yapıldığında size günah yok tabi ki
< vajinaya parmak sokmak günahmı >
Zarar vermediği sürece günah değildir.


Kayıtsız Üye
Makata iliski sirasinda parmak sokmak günahmi?

tevbe edersem kabul olurmu


musab
< Makata iliski sirasinda parmak sokmak günahmi? >
Makata parmak sokmak nass olmadığı için günahtır denilemez.Belki mekruhtur denilebilir.Haram olan şey,ilişkiye girmektir.

< tevbe edersem kabul olurmu >
Kabul olmayacak hiçbir tövbe yoktur.


Kayıtsız Üye
1 – Hocam esim erotik filim izliyor bunun günahı varmi yada bunun günahı ne???

2 – Hocam cinsel iliski sirasinda yanlislikla penis makata girerse gunah olur mu ve cünüplük uzerimizden gitmez mi

3 – Arkadan öne ilişkiye girmek günah mı


arifselim
1- Bu tür filmleri izlemek göz zinasıdır ve haramdır. İzlemesi cinsel hayatınızı da çok olumsuz etkiler.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Ters ilişkiye girmenin keffaretini öğrenmeye çalışıyorum.

2- Yanlışlıkla olması durumunda günah yoktur. Cünüplük geçmez diye bir durum yoktur

3- Ön cinsel organdan olması şartıyla erkek hanımına arkadan cinsel ilişkiye girebilir. Sadece eşine arka yoldan (makattan) ilişkiye girilmesi haramdır ve büyük günahlardandır.


Kayıtsız Üye
1 – Hocam ağızdan ilişkiye girmek için ne diyeceksiniz

2 – Hocam cinsel iliski sirasinda yanlislikla penis makata girerse gunah olur mu ve cünüplük uzerimizden gitmez mi


arifselim
1- Eşlerin cinsel organlarını öpmeleri günah değildir. Ama ağız içine alınması ve yalanması caiz değildir.

2- İstem dışı olan böyle bir şeyden dolayı günah olmaz. Cünüplüğün geçmemesi diye bir kaide yoktur.


Kayıtsız Üye
Slm esim surekli makattan iliskiye girmek istiyor ben istemiyorum napcam sasirdim


Kayıtsız Üye
ben eşime anusten sokmadim ama sadece kalcasinda gezdirdim oda gunahmi hocam


arifselim
Kişinin eşinin kalçalarına dokundurması ile günah olmaz. Haram olan ters ilişkinin gerçekleşmesidir.


Kayıtsız Üye
Islamda haram oldugunu ona ayetle ve hadislerle gosterin.Ayrica tibbi olarakda kadina ne kadar zararli oldugunu internedden bakarak gosterin.Hayvan degilse anlar.Ah su lanet olasi bati ! ah!. Internetdde ciktiya butun bati lagamlari her eve her cebe akmaya basladi.


Kayıtsız Üye
Kocam ne kadar günah desemde arkadan yapıyo vermesem sinirlenip bağirıyo


Kayıtsız Üye
Hocam sevgilimle arkadan ilişkiye girdim çok pişmanım tövbe etsem affedilir miyim
Cenüplüp üstümden gitmezmiş dogrumudur hocam

Hocam arkadan ilişkiye girdim çok pişmanım amel defterim kapanmışmıdır


mum
Bu hem zinadır hem luti fiildir. yani nikahsız olması ayrı günah, arkadan olması ayrı günahtır.
Bir daha yapmayacağınıza Allah’a söz verin Allah affeder.


Kayıtsız Üye
İyide o benim helalim kocam cocugumuzda var iki tane daha zevkli heyacanli iliski neden gunah olsun ki tamam zararini anladikta dikkat etsinler


Muslim
makattan birleşme çok büyük günahtır. elimizde açık nasslar var haramlığı ile ilgili. karın da olsa haramdır. üstteki yorumu yapan kişi sen hem bu yazdığına, hem de bu işi yaptığın için tövbe et.

harama helal, helale haram demek küfürdür.

yani bi insan zinaya helal dese kafir olur. haram olduğunu bilerek yapsa, haram dese ama yapsa günahkar olur ama helal dese, helal görse kafir olur.


Kayıtsız Üye
Hocam karının vajinasini poposunu yalamak gunah mıdır ? Birde zevk için karınla iliskiye girmek günah diyorlar dorumu?


arifselim
Cinsel uzuvların yalanması caiz değildir. Eşler diledikleri kadar zevk için ilişkiye girmeleri serbesttir günah değildir.


Kayıtsız Üye
mrb hocam ben resmi. nikahla. evlendim esimle. avrupadayim iki ay sonrada düğün olucak ölmezsek yani sorum. su resmi olarak evliyiz suan birbirimizi bosaltmak zevke getirmek gunahmi birde kamerada tamamen ciplak. gormek gunahmi?


arifselim
Merhaba kardeşim. Resmi nikahın dini nikah yerine geçtiğine dair diyanetin fetvası olsa da bu konuda bir şüphe kalmaması için dini nikah kıyılmalıdır. Eğer dini nikahlı eşin ise birbirinizi el veya sözle tatmin etmeniz caizdir ama bunu eşlerin birbirlerine yapmaları gerekir. Birbirini çıplak görmek eşler için caizdir ama kamera ile asla uygun değildir. Günümüzde her türlü iletişimin resim ve video gibi şeylerin kaydedildiği ve aslında depolandığı bilinmektedir.


Kâfirûn
Hocam eşimin penisimi yalamasında bir sakınca var mıdır bunu o da kabulleniyor zoraki bir durum yok fakat meniyi ağzına akıtmıyorum.


arifselim
Eşlerin birbirlerinin cinsel organlarını yalamaları hakkında açık bir haramlık bildirilmemişse de bunu bazı alimlerimiz caiz görmemişlerdir.


Kayıtsız Üye
Mrb. Son bir senedir eşim arkadan ilişki istiyor ama günah olduğunu bildiğim için hayır diyorum canimi acitmasina rağmen ve günlerce benimle konuşmuyor istemedigim için günah olduğunu bilmesine rağmen aldırmıyor ne yapacagimi şaşırdım. Onun istediğini yapmadigim için bende günaha girmiyorum degil mi


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. Tam aksine onun istediğini yaparsan günaha girersin. Bu bir haramdır ve mazur görülecek hiç bir tarafı yoktur. Asla müsaade etmemelisin. Allah helal olan yoldan olmak şartıyla her yönden yaklaşmayı helal kılmıştır. Ama makattan olması haramdır.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Bakire olmayan daha önce zinaya düşmüş olan bir bayanla evlenmek doğru olurmu?

Kayıtsız Üye
Peki acaba eşimiz bize arkamızdan sürtünse okşasa parmağıyla veya organıylada girmiş gibi olup günaha girermiyiz ? Veya bunu sürekli istediğimizi tekrar etsek sözlerle birbieimizi tatmin etmek için oda yanlışmıdır ?
Biz çok günah olduğunu biliyoruz ama ben eşim çok istedi ve kendine hakim olamadığı için bal ayı dönemlerimizde 1 kere izin verdim 🙁 şimdi günah diye uzak durmaya çalışıyor oda ama yinede girecekmiş gibi sürtünüyor makattan veya sürekli arkamdan sürtünüyor bu şekilde sevişmek görüntü olarak benzediği için sakıncalımı ?


arifselim
Eşine arkadan sürtünmesi veya dokunması caizdir günah olmaz. Ancak bu harama düşürme ihtimali olacaksa bunu yapmak da doğru değildir. İnsanı harama götürecek hassas şeylerden de uzak durması önemlidir. Ön ve helal olan olan yerden her türlü pozisyonda cinsel ilişkide bulunmak ise eşler için helaldir.


Kayıtsız Üye
Eşim ısrarla makattan birlikte olmak istedi bende onun israrina dayanamayip kabul ettim ben günah olduğunu sadece halk arasında duymuştum ama arastirdigima göre çok gunahmis peki bilmediğim için bana günah gecmismidir


arifselim
Her müslüman kendisi için lazım olan helal ve haramları bilmek zorundadır. Örneğin eşler aralarında gerekli olan helal ve haram sınırlarını bilmeleri gerekir. Ancak bir daha yapmamak üzere tövbe edebilirsin. Allah günahları affeden ve tövbeleri kabul edendir.


Kayıtsız Üye
Hocam biz 19 yasindayiz evlenmek sözümuz var.4 senedir tanışıyoruz.önden veya arkadan yapmadık bisi. Ama başka turlu birbirimizi tatmin ettik ne kdr caiz ogrene bilirmiyiz ? Teşekürler.


arifselim
Dini nikahınız olmadığı sürece sizin yalnız bir araya gelmeniz ve hatta el ele tutuşmanız bile haramdır. Bundan daha ileriye giderek sevişmek elbette bir çeşit zina gibi çirkin ve günahtır. Allah’a tövbe edin ve evlenene kadar uzak durun.


Kayıtsız Üye
hocam bayanların kendi duburlerini parmagını sokarak zevklenmeleri veya kocasının parmagıyla dübürüne girerek zevklenmesi dinimizce günahı var mı dır ben ne şekilde olursa olsun yaklaşılması gunah diye biliyorum hocam cevaplayabilirseniz cok memnun olacagım


arifselim
Ters olan yoldan ilişki haramdır. Bu şekilde zina gibi bir günah olmasa da caiz değildir çünkü bu yer necaset yeridir ve tiksindiricidir. Allah helal olan yol ile dokunmayı ve farklı şekillerde ilişkiyi helal kılmıştır.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam benim kız arkadaşım arkadan ilişkiye girmek istiyo bende bi söylenti arkadan girersen ölene kadar cünüpsün diye bi söylentiye uyarak girmiyorum bu söylenti doğrumu
E tabi bende iliskiye girmek istiyorum ama bu söylenti yüzünden duruyorum


Arkat
Nikahın altında olmayan biri isle her hangi bir şekilde ilişkiye girmen zinadır. En büyük günahlardandır. Önemsemen gereken şey sadece budur.


Kayıtsız Üye
Evli değilken kız arkadaşınla cinsel ilişkiye girmeden elleşmek günahmıdır


abdullahbiri
Konuşmak dahi haramken elleşmekten bahsediyorsun. Buda bir zina çeşididir.


Kayıtsızz Üye
Hocam evli olmadığımız birisiyle arkadan ilişkiye girmek çok günahmış ben günah olduğunu biliyordum fakat yaptıktan sonra lanetleniyormuşuz diye duydum Peygamber Efendimiz tarafından. Yani lanetlenme durumu getçekten var mı varsa nasıl bir lanet bu? Dediğim gibi yaptıktan sonra lanetlenme olayını öğrendim. Bir daha yapmayacağıma tövbe etmesem durum ne olur çünkü tövbe edip tekrar yapmaktan ve tövbemi bozmaktan korkuyorum.


mumsema
< Bir daha yapmayacağıma tövbe etmesem durum ne olur >
Bit daha yapmayacağına söz verirsen Allah senin günahını siler ve tertemiz kılar.
Tevbeyi bozmaktan korkup tövbe etmemek, şeytanın insanın kalbne verdiği vesvesedir aldırmayın hemen tevbe edin ve günah işlelememekte direnin.

Lanet, en büyük beddualardan biridir. Aşırı çirkin işleri işleyenlere efendimiz beddua etmiş.
Hem cinsine, karısına, nikahsız birine veya hayvana bu şekilde yaklaşmak Allahın rahmetinden kişiyi uzaklaştırır


Kayıtsız Üye
Hocam biz nisanlimla birlikte olduk dini nikahının var seneye evlenecez insAllah çok günah midir


arifselim
Dini nikah demek eş olmak demektir. Birlikte olmak günah değildir. Ama dini nikahtan sonra evliliği uzatmak asla doğru değildir. O senin namusun ve sorumluluğundadır demektir. Evlilik gerçek anlamda meydana gelmediği için birbirinize yaklaşmanız ve birlikte olmanız yinede doğru değildir. Şu an çevrenizde nişanlı gibi görüldüğünüzü unutmayın.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Karı Kocanın sabaha kadar çıplak halde uyumaları günah mıdır?

Kayıtsız Üye
Erkek arkadaşım beni zorla öptü. Çok güçlüydü itemedimm. Çok direndim sonra daha da fazlası istedi. Ben de direndim. İstemedim. Ama zorla ellerini dokundurdu. Kıyafet lerimden.Bazı yerlere. ve ben istemedim diye çeşitli hakaretler etti. Terbiyesiz leşti. Anal oral gibi. Böyle bişi istediğini ifade etti. Bende hayır dedim.Kendimi çok kötü hissediyorum. Allah seni affetmeyecek dior.içimde ki ses. Onunla arkadaş olduğum için utanıyorum. Bana bunları yaptığı için…o günden sonra hiç görmedim. Onu.içimde ki ses sus muyor. Allah seni affet mez dior. Terbiyesiz ce söyledi ği bu ilişki teklifi ni bu şekilde aklıma geliyor. Geceleri uyuyamıyorum. Tevbe ettim.. Ama zorla öptü ve dokundu. Sonra böle bişi teklif etti. Kendimi öldürmeyi denedim.intihar etmeyii. İçimde ki ses hiç sus muyor. Namazı n ibadet in boşa. Kötü kirli aşağılık ve daha fazlası. Ben böyle bişi yaşamak istemedim hiçbir zaman. Namazda her yerde aklıma geliyor. Hiç uyu ya muyor. Namazı kılmak istemiyorum.


Kayıtsız Üye
Kardeşim Allah sana şifa versin.Yaşamış olduğun durumdan ötürü psikolojin bozulmuş ve namaz kılmana mani olmuş.Sen aslında müdahele etmişsin yani razı olmamışsın bu duruma erkek arkadaşın sana sahiplenmeye çalışmış,izin vermemişsin.Gönlün rahat olsun sen doğru olanı yapmışsın, sende olan rahatsızlık şeytanın vesveseleri sende etkili olup seni namaz kılmana mani olmuş.Namazı terketme sakın sen bunun üstesinden geleceksin,Allah sana yardım etsin inşAllah.


Kayıtsız Üye
Hocam benim kocam benden önce bir evlilik yaptı ve sadece 10 evli kaldılar çünkü kocamin ilk karısının kızlık zarı patlak olduğu için kocam onu hemen o gece boşadi. Kocam bundan günah almış olur mu ya da bunun günahı var mi


arifselim
Boşanmak asıl olarak hoş kabul edilmese de haram bir şey değildir. Ama birisini iffetsizlikle suçlamak çok başka ve başlı başına bir meseledir. Kızlık zarının olmamasının nedenleri sadece cinsel ilişki değildir. Bundan dolayı Bu konuya bu şekilde cevap vermemizde doğru değildir.


Kayıtsız Üye
Hocam eşim beni aldattı benimle sürekli arkadan yapmayı istedi ben izin vermedim diye beni aldattı şimdi çok istiyor acaba bana tekrar bağlanması için onunla arkadan yapmam doğru mu dediğini yapmazsam beni aldatır diye çok korkuyorum ne yapmalıyım


Kayıtsız Üye
Hocam bir iki defa nefsime yenildim arkadan yaptım eşime ama sonra çok pişman hala olduğum gibi ve namaz sonralarında tövbe özellikle bu konu için çok tövbe ettim yaradan bu hatamdan dolayı cezalandirirmı cok kirkuyorum ve birde nikahım düşermi bunu yaptığımdan dolayı


arifselim
– Eşinin senden ters ilişki istemesine hakkı yoktur. Eğer gider zina yaparsa onun günahı ona olur. Senin bundan dolayı günahın olmaz. Sen eşini normal ilişki ile sorumlusun.

Bu haramı bir daha yapma, Tövbe edeni pişman olanı ve bir daha o günaha dönmeyeni Allah affeder. Bundan dolayı nikah gitmez.


Kayıtsız Üye
İzin vermeyiniz hicbi sekilde kabul edilemez


Kayıtsız Üye
Hocam cevabınız için şimdiden teşekkür ederim ben 2 yıllık evliyim henüz genciz eşimle bir kere Makattan yaptık karşılıklı rıza içerisinde ama bu lanetlenme olayını bilmiyordum çok pişmanım ama ilişki sırasında ikimizinde aklına geliyor ve yapmak istiyoruz yapamıyoruz günah diye nefsi bastırmak için karşılıklı cinsel bölgeyi yalamak durumu nedir haram mı nefsi bastırmak için böyle birşey yapılabilir mi. ve tövbe edip aynı günahı zaman zaman işlediğimiz bir konu evden uzakken harama bakacak duruma gelindiğinde eşimle telefonda görüntülü boşalmak haram mı bunun için tövbe ediyorum ama evden çok uzun zaman uzak kalınca dayanamıyorum


Kayıtsız Üye
Hocam eşim rahim kanseri 1yildir iliskiye arkadan giriyoruz günahı varmidir


mum
Arkadan ilişki dinimizce yasaklanmış haramdır günahtır.
Tedavi imkanı yoksa 2. bir eş almanız helaldir.


Kayıtsız Üye
haram işleyerek yuvanı kurtarmak istediğini belirtiyorsun.bu çok yanlış bi durum.Hiç bişey Allah cc.ın emirlerinden üstün olamaz kardeşim…


arkadan yapmak günahmı, arkadan sıkısmek gunahmı, makata parmak sokmak günahmı

resmin alt tagı
Bildir
guest

6 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sevgi

Hocam esim benle iliskiye girdiginde her seferinde arkadanda girmek istiyor ben olmaz desemde zorla sokuyor ben oraya girmezsem zevk alamiyorum diyor ben her seferinde tovbe… Daha Fazlası »

Soru soran

Hocam, biz esimle imam nikahliyiz. Yanliz arka iliski günah oldugunu biliyoruz. Ama istiyoruz, henüz daha birsey yasanmadi. Bile isteyerek ikimizden yana, günahi varmidir

Soru soran

Tamam, ama Ben saglik üzerine degil, Din üzerine bir cevap istiyorum (: ikimiz bile bile istiyorsak, günahmidir iki tarafinda rizasi var ja cünkü ?

6
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx