Mumsema

Cinsel içerikli sitelere girmek, izlemek günah mıdır?

  • 09 Mayıs 2021
  • 7.010 kez görüntülendi.
Cinsel içerikli sitelere girmek, izlemek günah mıdır?
resmin alt tagı

Cinsel içerikli sitelere girmek,izlemek günah mıdır?

El İshak
Sevişme videoları izlemek günah mı
Cinsel içerikli sitelere girmek,izlemek günah mıdır?


Cevap: Siteler

Mehmet5
Porno izlemek caiz mi ?

İsra suresinin 32. ayetinde Cenab-ı Hak, “Sakın zinaya yaklaşmayın!” buyuruyor. Buradaki “yaklaşmayın” emrinden hareketle İslam fıkıh alimleri insanı zinaya götürebilecek her türlü amelin yasak olduğunu ifade etmişlerdir. Müstehcen resim veya görüntelere bakmayı da bu kategori içinde mütalaa edebiliriz. Bu sebeple bu tür resimlere bakmak caiz değildir.

Özellikle cinsel tahrikin ve müstehcenliğin önemli bir ticari sektör olduğu ve gençlerin tabiî cinsel eğilimlerinin acımasızca sömürüldüğü ve giderek anormal ve gayri meşru tatmin yollarının yayılma özelliği gösterdiği toplumlarda gençlerin şehevî duygularına hakim olmalarının zorluğu inkâr edilemez. Bu nedenle bireylerin ahlaksızlığına, cinsel dürtülerin açığa çıkmasına neden olacak video, oyun gibi şeyleri yapmak, satmak, almak ve seyretmek caiz olmaz.

Kur’an-ı Kerim’de hem erkeklerin hem de kadınların harama bakmamaları, edep yerlerini iyice örtülü tutup, iffet ve namuslarını korumaları emredilmektedir (Nur, 30-31). Hz. Peygamber de, “…gözlerin zinası şehvetle bakmaktır…” (Buhari, “Kader”, 9; Müslim, “Nikah”, 44) buyurarak harama bakmayı, zinaya götüren fiillerden olduğu için caiz olmadığını belirtmiştir. Bu itibarla, erkek veya kadının, birbirlerini tahrik edici hal ve hareketlerde bulunmaktan kaçınmaları gerekir.

Erotik sahnelerin seyredilmesi, kişinin manevi hayatını olumsuz yönde etkiler. Üstelik zamanla alışkanlık ve tutku haline gelerek bir takım ahlaki zaafların ve hiç istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple böyle bir şeyden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Bütün günahlar ve ahlâkî bozulmalar müstehcene bakışla başlar, bakışın ısrarıyla gelişir, sonra fiilî günaha dönüşür. Üstelik gözler baktıklarının resimlerini de çeker, hayal arşivinde depo eder. Nereye gitse, nerede olsa artık çektiği bu resimler, hayal âleminde gözlerinin önündedir.


Cevap: Siteler

El İshak
Yani haramdır anladığım kadarıyla.Peki nasıl durucak insan izlemeden bakmadan görmeden?


Cevap: Cinsel içerikli sitelere girmek,izlemek günah mıdır?

imam
< Yani haramdır anladığım kadarıylaPeki nasıl durucak insan izlemeden bakmadan görmeden? >
evlen şehvetini kır ihtiyaç bile duymazsın
< Cinsel içerikli sitelere girmek,izlemek günah mıdır? >
haram olduğunu sende biliyorsun


El İshak
Evlen demişsin 17 yaşındayım.Haram olduğunu duymuştum sadece hadislerle ayetlerle desteklemeniz iyice terk etmeme vesile olmanız için konuyu açtım zaten.

resmin alt tagı

Mirac01
‘Elle boşalan lanetlidir’ (Hadis-i Şerif)

“Cinsel organıyla oynayan bir millete Allah azab etmiştir.” (Hadis-i Şerif)

“Elini nikahlayan mel’undur” (Hadis-i Şerif)

“Ve onlar ki, iffetlerini korurlar; Ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu (câriyeleri) hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir. Şu halde, kim bunun ötesine gitmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir.” (Müminun Suresi : 5-7)

“Ancak eşlerine ve cariyelerine karşı müstesna; çünkü onlar kınanmaz; Bundan öteye (geçmek) isteyenler ise, onlar taşkınların ta kendileridir.” (Mearic Suresi 30-31)


El İshak
Teşekkür ederim Allah razı olsun yazdıkların için.-Bundan öteye gidenler- kelime grubundan daha birçok anlam çıkarılabilir.Ben en iyisi bu ayeti hocalarıma sorayım ayrıntılı açıklama almak için.Bundan öteye gidenler derken birçok anlam vardır.Zina yapanlar..kötü düşünceler besleyenler… Ayetteki asıl kastettiği şey ney asıl zararlı olan şey ney bundan öteye gidenler derken çok anlam çeşitliliği barındırıyor.


Mirac01
Ötesine gidenler derken mastürbasyon yapanlar , zina yapanlar (her organın kendi zinası vardır , gözlerin zinası kötüye bakmak , dilin zinası kötü konuşmak , elin zinası dokunmak , kulağın zinası duymak …) ve eşiyle ilişki ve ihtilam harici kendini tatmin etmeye çalışanlar kastedilmiş ..

Yanlış yazdığım birşey varsa diğer arkadaşlar düzeltsin .


Kayıtsız Üye
Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz artık bakmıcam böle kötü seylere önceden bakıyodum günah oldugunu bilmiyodum Allah senden razı olsun basımızdan eksik etmesin bi sorum vardi peki kari kocalar ve kadin heryerini gosteriyorsa oda gunahmidir peki??


arifselim
Karı koca arasında birbirlerini görmeleri açısından herhangi bir engel yoktur. Birbirlerinin avret yerlerini dahil görebilirler.


pelinsu
bisi sorucam elle yapilan gunah faaliyetlere gusül gerekir mi?


arifselim
Elle mastürbasyon yapıldığı takdirde elbette gusül gerektirir. Meni nasıl çıkarsa çıksın kişi cünüp olur ve gusül abdesti alması lazımdır.


Kayıtsiz üye
İzledim bu okuduklarımdan sonra çok pişman oldum sadece merak etmiştim


aşk çok zor
anladım ama yaklaşık bütün filmlerde cinsel içerikli şeyler var ne filmi izlicez o zaman ki çizgi film mi

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cinsel video izlemek orucu bozarmı?

Kayıtsız Üye
Ben 13 yaşındayım izlemeye eğim diyorum izli yorum neden bilmiyorum bana yardim edin


umutlucan
< Ben 13 yasindayim izlemeye eğim diyorum izli yorum neden bilmiyorum bana yardim edin >
Böyle yayın ve sitelerden uzak durun yaşın henüz çok genç böyle şeylerden uzak durmalısın.


Kayıtsız Üye
SEVİŞME izlemek gunahmidir? Ama biz sadece öylesine izliyorsak kendimiz deyapmak iiçin izlemiyorsak gunahmidir? Bizi kotu yola götürmesi için izlemiyorsak?


arifselim
Helal olmayan bir şeyi izlemek haramdır. Haram izlenerek zaten günah işlenmiş olur. Benim niyetim şudur veya budur demek bir şeyi değiştirmez. Zamanla haramlar sıradan bir şeymiş gibi gelmeye başlar.


Kayıtsız Üye
Ben bi bayan olarak sormak istiyorum evliyim ama evde tek başıma esim yokken aklıma geliyor bazn kendi kendime sürtünerek tatmin oluyorum günah mı


arifselim
Evli veya bekar olması arasında bir fark yoktur. Eğer kişi zinaya düşmekten korkarsa o zaman kendi kendini tatmin edebilir. Ama sadece zevk için bunu yaparsa caiz olmaz.


Kayıtsız Üye
Bu tip şeyleri izlemek insanda bir süre sonra hastalık haline dönüşüyor.Bırakmakta güçlük çekiyorsunuz.Nefis şeytandan daha beter…Zaten nefsimize hakim olduğumuzda şeytanın yapacağı birşey kalmıyor…Allah bizleri korusun…


arifselim
Kendinizi bu tür durumlardan kurtarmak için meşgul olduğunuz şeyleri kontrol edin. Tv de izlediklerinizi ve çevrenizdeki kimseleri de gözden geçirin. Haftalık ve günlük programlar edinin. Namazı asla bırakmayın. Kuran okuyun ve hiç olmazsa haftada bir veya iki defa dini sohbetlere katılın.


#UguR
Nureddin YILDIZ’ın Edep ve Amel kitabından kısa bir alıntı.

Haram deyip geçme
İşlenen her bir haram;

Rızkın daralmasına,
İlahi ilmin kalkmasına,
Kalbin katılaşmasına,gözyaşının kurumasına,
İşlerin ters gitmesine,
İbadetten zevk alınmamasına,
Bereketin kalkmasına,
Yeni bir harama yol açmasına,
Çirkinliğe karşı tepkinin azalmasına,
İzzetin kalkıp zilletin yerleşmesine,
Allah’ın lanetinin celbine,
Meleklerin duasından mahrum kalmaya,
Kabir azabına,
Afetlerin oluşmasına,
Hayanın azalmasına,
Şehvetlere esir olmaya,
Şeytanın maskaralığına,
Son nefeste dilin tutulmasına

Şu kadar veya bu kadar neden olur.


Kayıtsız Üye
Ya ben 16 yasindayim merak ettim o yuzden youtubeden cinsel animasyonlara baktim kesinlikle gercek diil sadece hayali karakterler var cok az 1 damla kadar bi meni geldi istemsiz simdi gunaha girmis oldum mu eger gunaha gitdiysem ne yapmaliyim


arifselim
Hayali olsun veya gerçek olsun cinsel içerikli her türlü görüntüleri izlemek haramdır. Eğer meni gelmişse bu durumda gusül abdesti alman gerekir. Tövbe et ve tekrar izleme.


Kayıtsız Üye
evlenin diyorsunuzda evlenenlerde yapıyor bunu. bize çözüm söyleyin boşanmalı mı yoksa ömür boyu ahlaksız insanla yaşamalı mı ??


Kayıtsız Üye
Peki hocam hamileyim iliskiye giremiyom dusuk tehlikesi var izleyerek tatmin olursam bu da mi haram ???


arifselim
Kesinlikle cinsel içerikli videolar izlemek haramdır ve göz zinasıdır. Eşin ilişki dışında da eli ile seni tatmin edebilir bu caizdir. Eğer kendin de zinaya düşmekten korkarsan ancak o zaman izlemeden yapman caiz olur.


Kayıtsız Üye
Kadınların elleriyle tatmin olmasına rağmen ve bir akıntı olmasa da gusül aptesti alması gerekirmi


arifselim
Bu durumda boşalma olmasa bile eğer orgazm olursa yinede cünüp olur. Kadının menisi hemen veya çok çıkmayabilir. Bazen çok az ve bir saat sonra bile meni çıkabilir.


Kayıtsız Üye
8senelik bir evliliğim var 4 senedir eşimden kaynaklanan cinsel problemimiz var.cogu kez ben rahatlamadan iliskiyi bitirmek zorunda kaliyoruz.o odadan ciktiginda ben kendimi rahatlatmaya calisiyorum elle.cinsel iceririkli videolara bakarakta 1 kac kez bu olayi devam ettirdim.video izlemeden rahatlama olursa gunaha girermiyim acaba


arifselim
Bu sorunu eşinle konuşmalısınız bu sorunu böyle çözmeye çalışmalısın. Eğer zinaya düşmekten korkacak hale gelirsen o zaman bu caiz olur. Cİnsel içerikli videolar ise her şekilde haramdır izleyemezsin.


Kayıtsız Üye
Rabbim hiç kimseyi nefsine teslim

etmesin cunku dunya artik taninmaz halde insanlarin hayvanlardan farki kalmamis


Kayıtsız Üye
Yazdıklarınızı okudum peki bunun günahını nasıl affettirecegiz ne yapmamız gerekiyor dini açıdan


emre
Sen tevbeni eder bağışlanma dilersin. Affedecek olan Allahtır.


Kayıtsız Üye
Peki diyrsnz ya gunahtir ama bn gunah oldugunu bile bile halada bakiyrm ne yapmaliyim sizce kurtulmak istiyrm


Kayıtsız Üye
Bu iğrenç şeylerden nefret ediyorum nefret ettiğim halde bazen izliyorum ve sonra kendimden nefret ediyorum tövbe diyorum bi daha izlemicem ama emin olamıyorum kendimden bundan tam anlamıyla kurtulmanın bi yolu yok mu yardımcı olun lütfen

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Cuma günü eşiyle cinsel ilişkiye girmek günahmıdır

Kayıtsız Üye
Ben yaklaşık bir yildir evliyim kocamın iki kez izlediğini yakaladım bir daha izlemediğini söylüyor ama güvenemiyorum namazlarını da kılar isin den dolayı ayrı da kalıyoruz kimi zaman on gün kimi zaman bir ay ama benim içimde bi şüphe kaldı hala bakıyor müdür bakıyorsa ne yapmam lazim kalbimi kırıyor hakkıma giriyor mu bunu alışkanlık haline getirdiyse nasıl engel olurum lütfen cevap yazarmisiniz bana da


Şem’a
< içimde bi şüphe kaldı hala bakıyor müdür >
Şüphe ile kocanıza yaklaşırsanız hayatı kendinize de ona da zindan edersiniz.
Bıraktım demişse peşine düşmeyin artık


Vural
Ben gunahtir fakat buyuk gunahlardanda sayilmaz cunku bana gore bu benim zina yapmami engelliyo cunku şehvetimi kiriyo ayrica masturbasyon zina yapmaktan uzak durmak icin yapiiyorsa gunah degildir.


Kayıtsız Üye
Benim esim de izlemis gördüm 3 kez uyardım. Suan 1 haftadir yatagimi ayirdim bosanmayi düsünüyorum. Bu kesinlikle bana yapilan bi haksizliktir ve aldatmadan hic bi farki yok. Yatagimi ayirmam bunu yapmasina ragmen gunah mi


Hoca
Kötü şeyler merak edilip izlenebilir bu günahtır hatadır ama sizin boşama düşünceniz daha kötü.
Zina olmadıktan sonra affedin ve unutun


Kayıtsız Üye
Nasıl unutiyim peki. Aynı seyi kadın yapsa erkek 3 defa uyardigi halde , aynı seyi söylermiydiniz? Merak etmisse eminim evlenmeden önce 100lerce kez izlemistir nasıl merak bu giderememis bi türlü. Erkekler hayvan sınıfında degil insan sınıfındadır. İradeli olup yapmayacaklar bunları. Bu sekilde bos savunmalari hocalık adı altında yapmayın erkeklere de yüz vermeyin. Cünkü bu durumda bi kadının neler hissedip yasadıgını bilemezsiniz. Bu vebale girmeyin.


ACİLSERVİS
Cevabından madem eminsen neden bize soru soruyorsun. Canının istediği bir cevabı ben vereyim istersen. Adam geri dönüşü olmayan bir hata etmiştir günaha girmiştir kesinlikle affedilmez boşa gitsin.


Hoca
< Bu sekilde bos savunmalari hocalık adı altında yapmayı >
Bu feminist duygularla bir ömür asla bir erkekle yaşamazsın 🙂
Ben hatadan dolayı yuvanızı yıkmayın diyorum sen erkekleri savunma olarak anlıyorsun!! Tövbe Ya Rabbi

< Erkekler hayvan sınıfında degil insan sınıfındadır. İradeli olup yapmayacaklar bunları. >
imanını yeniden gözden geçir


Kayıtsız Üye
iyi akşamlar yorumlara bakıp insanların haline bakim dedim ama durumlar içler acısı. Hepsine cevap vermek yorum ve nasihat etmek zordur. Ben sadece en son sorulan soruya cevap vermek istedim.Bu belki diğer sorularada cevap olur. Siz eşinizi 3 defa uyarmaniza rağmen tekrar bu iğrenç ve sapıklık şeyleri seyretmeye devam edip hata yapmaya devam etmiş. Bundan dolayı hemen tek taraflı kestirip atmak Allah’ın en hoşlanmadığı şeylerden birisidir boşanmak. Bu olayi boşanmaya götürmek daha büyük hatadır. Eğer evli bir eş böyle birşey yapıyorsa öncelikle buna neden ihtiyaç duyuyor. Ona bunu hiç sordunuz mu? sizin onu ihmal etmediğinizden eminmisiniz. Sizi ne zaman arzularsa ona boyun eğip onun gözü başkasını görmesin diye bir çabanız oldumu ? Olmuş olsaydı eşiniz helal temiz ve gerçeği varken böyle iğrenç şeylere yönelmesine sizin engel olmanız lazımdı. Kadın erkeği vezirde yapar rezilde sanırım siz erkeğinizi rezil etmeyi seçmiş görünüyorsunuz. Buda sizin imtihanınız, imtihanı kazanmaya ve Allah’ın rızasını almak varken siz kaçmayı seçip eşinizi böyle kötü alışkanlığıyla yalnız bırakmayı secmeniz ne kadar doğrudur. Çukura düşmek üzere olan bir insanı şöyle şöyle yap kurtulursun deyip, düşüp düşmemeyi ona birakacaginiza ona eliniz uzatip kurtulmasina vesile olmaniz ne kadar mutluluk verici olur.
Artık siz düşünün.

Fay.


Kayıtsız Üye
Birincisi ben burda soru sormadım. Soru cevapları okurken ne kadar sacma anlatıldığını gördüğüm ve sinirlendiğim icin yorum yaptım.ikincisi erkekler insandır ve iradelerini kullanmak zorundalar demeyle neden imanımı gözden gecirmeliymisim ? Üçüncüsü feministlikle bi alakası yok ben doğru neyse onun pesindeyim. Ve dört.. ben esimin herseyini karsiliyorum insan gibi de oturup konustum 3 kere uyardim yazmışım oraya zaten. Ben öylesine izliyorum gibi sacmaliklar söyledi. Bu sekilde devam eden evlilik beni sadece yıpratır. Bu sıkıntılar herseyimi yasantimi fazla etkiledigi icin evliligimi bitirmem tabiki de daha hayırlıdır. Ben hic biseyi sinirle söylemem veya yapmam. Dogru olan her zaman yapılmalıdır. Bu son yazım. Böyle bi pis isi savunan sizler ” imanınızı gözden gecirin ” derim.

Bu konu İlginizi Çekebilir ;  Ben Çok Yalan Söylüyorum Yalanın Tövbesi Nasıl Olur ?

Kayıtsız Üye
Hocam eşim sık sık ilişkiye girmek istiyor ben ise hep isteksizim buyüzden eşimle sorun yaşıyorum bazen istekli olabilmek için o videolardan izliyorum ama günahtan korkuyorum huzursuzum ne yapabilirim.


mum
İstekli olmak için harama girmek gerekmez, şehvet için nasıl ve hangi yollarla tahrik olacağınızı öğrenin ve bunu kcanıza öğretin


Tefekkür55
Selamın Aleyküm mumsema. Ben bu illete nasıl bulaştım anlamadım. Bağımlısı oldum. Kendimi durduramıyorum o iğrenç sitelere giriyorum. Çok büyük vicdan azabı çekiyorum. Bu Vicdan azabını bitirmek için uyuyorum ama uyumak geçici çözüm oluyor. Uyanınca vicdan azabı 1 dk geçiyor sonra tekrar başlıyor. Her an tekrar o iğrenç sitelere girmeye meyilliyim. Tövbe etmeye yüzüm yok. Bu iğrenç lleti kaç defa yaptım. Nasıl tövbe edeyim. Hesap gününü düşündükçe yok olmak istiyorum. Tövbe et diyenler olacak ama bu kaç oldu. Dil ile istiğfar edip günahta ısrar edenler rabbi ile alay etmiş olur diyor Hz Muhammed. Daha fazla Allah ile alay etmek istemiyorum. Bu illeten kurtulmanın yolunda bilmiyorum. Çarem kalmadı kendimi de öldüremem. Keşke toprak olsam.


Kayıtsız Üye
Anlamadan bilmeden değil sen huzuru haram yollardan ararsan o huzur sana haram olur evlenme cağına geldiğin zaman zaten sana söylüyorlar unutma ALLAH birşeyi haram etmişse ona giden yollarıda haram etmiştir


Kayıtsız Üye
Ya 3senedir ewliyimmm cok sıkıntı sorunlarim var bosanmayi dusundum ama hep wazgecdim ewlilim icin mucadele ediyorum bende esimde izledik izliyoruz hic bisekilde istegimiz olmuo mecburiyetten izlioruz 1aydir cinsel hayat yok istek yok istek olsun diye izlios zorluoruz ne yapmaliyim

Esimle 1ayda bir cima oluo nerddeyse hic yok genelde isteksizlik war 3senedir busekildeyiz hep zorlamayla biseler denedik bizi bagladilar bizimle ugrasiorlar pornoyu mecburi izliyoruz ne yapmaliyiz?


Kayıtsız Üye
Bu devirde bir erkeğin zina günahına düşmesindense mastürbasyon yapıp nefsini dizginlemesi noktasında bazı alimler cevaz vermişlerdir. Şu devirde sokağa çıktın rezillik. Gözün bağlayıp gezmen lazım. Bekar bir erkeğin zina etmemesi için mastirbasyon yapılabilir.


Kayıtsız Üye
Hocam iyi akşamlar bir şey soracağım internette gezinirken şehvetlendim hani film izlemek için sitelere giriyoruz ya orada reklam çıktı virüslü sanırım site afedersiniz cinsel organları yani çırılçıplak +18 li bir şey çıktı şehvetlendim karnıma ağrı girdi sonra hemen kapattım sıvı çıkmadı bel ki sonra çıkar bilmiyorum ama siz bu tarz şeylere mezi mi diyorsunuz el ile müdahele olmadı istimna yapmadım ama şehetlendim eğer sonradan bir sıvı gelirse gusül abdesti almam gerekir mi meni mi çıkar mezi mi hem bayan hem erkek açısından yazar mısınız ?


muvaffak
Bu kadar şehvetlendikten sonra hayatınızı normal şekilde idame ettirmek, düşüncelerinizin cinsel içerikli olmasından kurtulabilmek adına istimna/mastürbasyon yapmanızda bir sakınca olmaz. Sizin müdahalenizle gelmeyen sıvılar mezidir ve gusül gerektirmez. İstimna/mastürbasyon veya cinsel ilişki sırasında ise gelen sıvı meni’dir. Bu kadın ve erkeklerde aynıdır.


Kayıtsız Üye
Sizin piskolojik.tedavi görmeniz lazım siz eşinizden tiksinmissiniz film bahane. Bukadar büyütmek yok islamda.


Kayıtsız Üye
hocam ben 30 yaşındayım bekarım yurt dışı çalışanıyım namazımdayım kuran ımı okurum hergün erkek bir yetişkinim evlenmek istedim aradım yalnız nasip olmadı henüz cinsel içerik videoları izlemek istemiyorum ama medeni hal durumum beni çok zorluyor yorumunuz benim için önemli şimdiden çok teşekkür ederim


misafir4
aman kardeş, kalbin kapısı gözlermiş. insan daha çocukluğundan bu tarafa, gözleriyle ve kulaklarıyla alarak, kalbine ve aklına sirayet eden yalan dolan çirkinliklerle başa çıkamıyor, sen yenilerine baksam mı ki diyorsun. harama düşme tehlikesine karsın istimnaya cevaz vermişler ama şehvetlenmemeye, alışkanlık haline getirmemeye bak. zaten yalan dolan çirkinliklere de hiç bulaşma. mesela bir şehvetlenmeye kalksan, onun bunun karısını kızını düşünecen. şehvetlendiğinle, evlenmek istediğin birbirini tutmayacak neler neler. veya alışkanlık haline gelse işin yaş veya çirkinliklere bakacak olsan kalbine ve aklına sirayet edecek. en temizi, gözlerine ve kulaklarına sahip çıkmak.


sevisme izlemek günah mı, sevisme videolari izlemek günahmı, sevişme videoları izlemek günah mı

resmin alt tagı
Bildir
guest

13 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
V. Kırkümük

Müstehcen şeyleri seyretmekle ilgili olarak “harama götüren her şey haramdır” gibi bir açıklama yapılıyor. Burada sanki “müstehcen şeyler izleyenin günün birinde zina etme” olasılığı üzerinde… Daha Fazlası »

Bilinmeyen isim

Peki ya masturbasiyon gunhasa ve evlenemiyosa bir erkek kendini nasil rahatlatmali?

En son 1 yıl önce tarafından Bilinmeyen isim düzenlendi
Gizli kalsın

Istemsizce bazi şeylerden etkileniyorum fakat hiçbir şey izlemeden kendimi tatmin etmeye çalisiyorum. Bu haram mı? O an gerçekten ne yapacağimi bilemiyorum ve kendime hiçbir şekilde… Daha Fazlası »

mevlana

şöyle bir cevap vereyim istimna yapmak haram yani illaki kendinize dokunmanıza gerek yok başka şekide de yani her hangi bir eşya yada sürtünme yolu ile… Daha Fazlası »

Mehmet Korkmaz

Ortaya para veya başka hiçbir şey koymadan pişti oynamak günah mıdır?

Anonim

Bu cinsel içerikli sitelerde kâfirler var hocam şimdi biz bunlara bakıp mastürbasyon yapsak veya sadece baksak bu bizi aynı zamanda kâfir yapar mı?(haram tabikide bunu… Daha Fazlası »

mevlana

Hayır küfre düşürmez.

Ayslmmdova

Nişanli olarken edilen seviwme haramdir?

Cem yazıcı

Selamun aleyküm hocam sevgililik dönemimizin 9.ayındayız şüphe ettiğimden dolayı kız arkadaşımın geçmişini araştırmaya başladım ileri düzeyde olmasana bir takım şeyler çıktı bunların dışında birşey olmadığına… Daha Fazlası »

hacibayram

Aleykümselam Şimdi öncelikle şunu soyleyeyim sevgilin günah işemiş olabilir her kul hata yapabilir belki gerçekten de tövbe etmiştir. Eğer sen bu konularaı problem yapmayacaksan ve… Daha Fazlası »

13
0
Tıkla Soru Sor Yada Yorum Yapx